Ice Power Cup 29.1.2011 Tampere

Ottelijoita 353 jotka edustivat 51 judoseuraa

tulokset ja kaaviot www.judoshiai.fi


ET-28
1.) Viivi KETOLAINEN, Tikkurilan Judokat, Vantaa
2.) Sinimaria KORHONEN, Kajaanin Judokerho
3.) Verna ALA-OLLA, Fudoshin, Pori
3.) Anne-Liis KRUUSI, Judo-Kan, Espoo

ET-32
1.) Erika RAJANIEMI, Nummelan Judo
2.) Elise LAMBERG, Hämeenlinnan JS
3.) Alina TSVETKOVA, Tartu Do

ET-36
1.) Katri RAVEALA, Chikara, Helsinki
2.) Fanny PENTTI, Hämeenlinnan JS

ET-40
1.) Maiken HALME, Meido-kan
2.) Jenni EVÄLÄ, Lappajärven Veikot
3.) Essi KÄRHÄ, Meido-kan

EP-27
1.) Samuel VIRTA, Hyvinkään JS
2.) Mikko VAINIO, Hämeenlinnan JS
3.) Mimo TAGUCHI, Jukara

EP-30
1.) Vili PAJARI, Tikkurilan Judokat, Vantaa
2.) Robin PAJUNEN, Jukara
3.) Niko HASSEL, Rauman JS Samurai
3.) Niko KINNUNEN, Nokian Judo
5.) Otto MÄKELÄ, Raision Ryhti
5.) Antti KUMPULAINEN, Hyvinkään JS

EP-34
1.) William OINAS, Tikkurilan Judokat, Vantaa
2.) Jussi HOLOPAINEN, Tikkurilan Judokat, Vantaa
3.) Juho MÄKELÄ, Tampereen Judo
3.) Henri HUHTALA, Maskun Tempo
5.) Juho YRJÄNÄINEN, Tampereen Judo
5.) Santeri HAKKARAINEN, Jigotai, Jyväskylä

EP-38
1.) Juha TARVAINEN, Jigotai, Jyväskylä
2.) Juuso KYTTÄ, Sakura, Kuopio
3.) Lassi TALVITIE, Hämeenlinnan JS

EP-42
1.) Santeri LAHTI, Joutsan Tarmo
2.) Joona SEILO, Maskun Tempo
3.) Antti KINNUNEN, Hontai Judo, Helsinki

DT-32
1.) Jasmi SALASMAA, Chikara, Helsinki
2.) Aurora TAGUCHI, Jukara
3.) Jannika HELLGREN, Nummelan Judo

DT-36
1.) Senja TERIAHO, Maskun Tempo
2.) Katri RAVEALA, Chikara, Helsinki
3.) Juulia NIEMINEN, Rauman JS Samurai

DT-40
1.) Maiken HALME, Meido-kan
2.) Anni TARVAINEN, Jigotai, Jyväskylä
3.) Rebecca HASSEL, Rauman JS Samurai

DT-44
1.) Viivi KÄRHÄ, Meido-kan
2.) Elviira KUJANSUU, Fudoshin, Pori
3.) Noora NYKÄNEN, Holjutai, Hollola

DT-52
1.) Jenni ALI-PENTTILÄ, Hämeenlinnan JS
2.) Kaisa KERMINEN, Tampereen Judo
3.) Vilma LEPPÄNIEMI, Lappajärven Veikot

DP-30
1.) Vili PAJARI, Tikkurilan Judokat, Vantaa
2.) Mikko AUVINEN, Tikkurilan Judokat, Vantaa
3.) Antti KUMPULAINEN, Hyvinkään JS
3.) Jonas LINDQVIST, Shirokawa, Porvoo
5.) Oliver MIETTINEN, Tikkurilan Judokat, Vantaa
5.) Nico MIETTINEN, Tikkurilan Judokat, Vantaa

DP-34
1.) Emil NYKÄNEN, Sakura, Kuopio
2.) Roope KORHONEN, Kajaanin Judokerho
3.) Juuso HANNULA, Kirkkonummen JS
3.) Ville HUKKANEN, Chikara, Helsinki
5.) Elias ELGH, Kirkkonummen JS
5.) William OINAS, Tikkurilan Judokat, Vantaa

DP-38
1.) Mark ALTOSAR, Budolinn Judokool
2.) Antton KETOLAINEN, Tikkurilan Judokat, Vantaa
3.) Pyry PAJARI, Tikkurilan Judokat, Vantaa
3.) Roope LAIRI, Hyvinkään JS
5.) Tuomas HIILAMO, Chikara, Helsinki
5.) Ostap GOLOSTUK, Budolinn Judokool

DP-42
1.) Oskari MÄKINEN, Nummelan Judo
2.) Aake KESÄLÄ, Judo-Kan, Espoo
3.) Patrik FJÄDER, Tikkurilan Judokat, Vantaa
3.) Rasmus LEPPÄLÄ, Chikara, Helsinki
5.) Elis TORNIAINEN, Maskun Tempo
5.) Henri WECK, Hämeenlinnan JS

DP-46
1.) Eetu HEINONEN, Chikara, Helsinki
2.) Aleksi MIELTY, Tikkurilan Judokat, Vantaa
3.) Miska PYYKKÖ, Lahden JS
3.) Elmeri LAAKKONEN, Nokian Judo
5.) Pärtel RÖÖPSON, Tartu Do
5.) Lassi RUOPPA, Chikara, Helsinki

DP-55
1.) Aleksanteri WALLIUS, Maskun Tempo
2.) Oskari LEPPÄNIEMI, Lappajärven Veikot
3.) Roni MÄKINEN, Maskun Tempo

DP+55
1.) Jesse KOIVUKOSKI, Hämeenlinnan JS

CT-44
1.) Sini OINONEN, Hämeenlinnan JS
2.) Emilia KANERVA, Kirkkonummen JS
3.) Emma JUSTEN, Rauman JS Samurai
3.) Emmi MÄKINEN, Keido-kan, Siuntio

CT-48
1.) Nea PYÖRIÄ, Darmakai, Laukaa
2.) Christine SALLO, Ookami
3.) Elisa MÄKI, Meido-kan

CT-52
1.) Nonett HALME, Meido-kan
2.) Claudia MIETTINEN, Bodonos, Kerava
3.) Alisa VIITALA, Tampereen Judo

CT-57
1.) Jessika HELLGREN, Nummelan Judo
2.) Vilma VAHERI, Hyvinkään JS

CT+63
1.) Anette PAALMAN, Ookami

CP-38
1.) Mark ALTOSAR, Budolinn Judokool
2.) Maxim MYLLYMÄKI, Judo-Kan, Espoo
3.) Ostap GOLOSTUK, Budolinn Judokool
3.) Samuli KOSKINEN, Hämeenlinnan JS

CP-42
1.) Luukas SAHA, Hämeenlinnan JS
2.) Artur TVAURI, Jukara
3.) Mikko LINDROOS, Meido-kan
3.) Oskari MÄKINEN, Nummelan Judo
5.) Markus MERIÖ, Maskun Tempo
5.) Aleksi ELOMAA, Meido-kan

CP-46
1.) Henri MÄÄTTÄ, Judo-Kan, Espoo
2.) Eetu HEINONEN, Chikara, Helsinki
3.) Maarek PAALBERG, Ookami
3.) Pärt LAAS, Tartu Do

CP-50
1.) Aku LAAKKONEN, Meido-kan
2.) Matias HUOTARI, Meido-kan
3.) Joel YLITALO, Meido-kan
3.) Teemu KUOSA, Lahden JS

CP-55
1.) Evert TORNIAINEN, Maskun Tempo
2.) Emil ERONEN, Meido-kan
3.) Teemu HARJU, Seinäjoen JS
3.) Timo HEISKANEN, Lahden JS

CP-60
1.) Mattias ROOTALU, Ookami
2.) Robert PÕLDRE, Ookami
3.) Joonas SAARENPÄÄ, Seinäjoen JS
3.) Sebastian NIKOLOV, Hyvinkään JS
5.) Juho IMMONEN, Kotkan JS
5.) Markus PYYKKÖ, Lahden JS

CP-66
1.) Henri HANNULA, Hämeenlinnan JS
2.) Olli-Oskari NIEMELÄ, Tampereen Judo
3.) Roope HAGERT, Mikkelin Judo

CP+66
1.) Juuso NEUVONEN, Savonlinnan Shikata
2.) Jere LAAJA, Tampereen Judo
3.) Aki-Petteri NEUVONEN, Oulun Judokerho

BT-48
1.) Nea PYÖRIÄ, Darmakai, Laukaa
2.) Miia KAMBERG, Kankaanpään Judokat

BT-52
1.) Anniina JOKINEN, Nummelan Judo
2.) Nonett HALME, Meido-kan
3.) Pihla MATIKAINEN, Maskun Tempo

BT-57
1.) Julia JUNTTILA, Pingviinit, Nurmijärvi
2.) Jessika HELLGREN, Nummelan Judo
3.) Anastasja TVETKOVA, Tartu Do
3.) Jasmin LOSTEDT, Keido-kan, Siuntio

BP-45
1.) Henri MÄÄTTÄ, Judo-Kan, Espoo
2.) Pärt LAAS, Tartu Do
3.) Riku PALMROTH, Nokian Judo
3.) Artur TVAURI, Jukara

BP-50
1.) Saku RONKAINEN, Oulun Judokerho
2.) Amir RAMADAN, Judo-Kan, Espoo
3.) Oliver LAINE, Judo-Kan, Espoo
3.) Vili HAPPONEN, Darmakai, Laukaa

BP-55
1.) Samu KOIVULAHTI, Hämeenlinnan JS
2.) Roni RAJAMÄKI, Budokan, Vaasa
3.) Markus MIKKOLA, Raision Ryhti
3.) Pyry HALONEN, Meido-kan

BP-60
1.) Ala ALAEDDINE, Judo-Kan, Espoo
2.) Teemu KOSKINEN, Jukara
3.) Kristian BULGAKOV, Turun JS
3.) Jami LEHTO, Chikara, Helsinki
5.) Julius VÄLIMÄKI, Turun JS
5.) Kaimar MEKK, Tartu Do

BP-66
1.) Henry KOLKKANEN, Judo-Kan, Espoo
2.) Eetu LAAKSONEN, Kirkkonummen JS
3.) Riku MERISAARI, Raision Ryhti
3.) Jerry ÅSTEDT, SKU
5.) Miika SUO-YRJÖ, Tapanilan Erä, Helsinki
5.) Valtteri SUO-YRJÖ, Tapanilan Erä, Helsinki

BP-73
1.) Pentti SUURHASKO, Nokian Judo
2.) Aleksi TANTTU, Lahden JS
3.) Juuso NUOTIOMAA, Fudoshin, Pori
3.) Aki OINONEN, Hämeenlinnan JS
5.) Matti JUOPPERI, Kirkkonummen JS
5.) Teemu KANGAS, Holjutai, Hollola

BP+81
1.) Rasmus RAUDI, Ookami
2.) Andri SOKKA, Ookami
3.) Perttu AHO, SKU

N-57
1.) Tinja KIILI, Maskun Tempo
2.) Anastasja TVETKOVA, Tartu Do

N-63
1.) Emilia KAUTTO, Sobudo, Somero
2.) Päivi TOLPPANEN, Hyvinkään JS
3.) Rosa-Maria MÄKELÄ, Fudoshin, Pori

N-70
1.) Merle REIMER, Ookami
2.) Kirsi TURUNEN, Finndai, Helsinki
3.) Merlin TELTVEI, Ookami

N-78
1.) Saana PÖYHÖNEN, Tampereen Judo
2.) Kadre ARIKAINEN, Ookami

M-60
1.) Tuomas RONKAINEN, Judo-Kan, Espoo
2.) Anssi AHONEN, Jigotai, Jyväskylä
3.) Mykola HALUSHKA, Maskun Tempo

M-66
1.) Otto SIMOLA, Lahden JS
2.) Karl-Ernst SAAL, Tartu Do
3.) Adlan FUTIJEV, Hämeenlinnan JS
3.) Joonas TAIMI, Darmakai, Laukaa

M-73
1.) Abdul-Rahman DJOUKAEV, Hämeenlinnan JS
2.) Konsta BULGAKOV, Turun JS
3.) Teemu JAUHIAINEN, Judo-Kan, Espoo
3.) Marko KUURI-RIUTTA, Fudoshin, Pori
5.) Teemu TIRRI, Maskun Tempo
5.) Ville VAHERI, Hyvinkään JS

M-81
1.) Toni SULIN, Hämeenlinnan JS
2.) Kim LEPPÄNEN, Finndai, Helsinki
3.) Roger MARTINEZ, Turun JS
3.) Otto SAARI, Salon Budoseura

M-90
1.) Sampo MÄLKIÄ, Bodonos, Kerava
2.) Tapio PIKKARAINEN, Tsunami, Nurmes
3.) Ants VAIN, Ookami
3.) Jouni KUISMIN, SKU
5.) Muslum MAMMADOV, Tikkurilan Judokat, Vantaa
5.) Timo KOKKONEN, Mikkelin Judo

M-100
1.) Juha VAINIO, Fudoshin, Pori
2.) Juhani KASKISTO, Fudoshin, Pori
3.) Jyrki RASMUS, Raision Ryhti
3.) Tuomas VIRTANEN, Hämeenlinnan JS
5.) Samuli ARVELA, Rauman JS Samurai
5.) Eetu MARTTILA, Tsunami, Nurmes

M+100
1.) Miika HIRVONEN, Chikara, Helsinki

    Jaa Facebookissa