ICE POWER CUP 28.1.2012 Tampere

Kilpailuun osallistui 358 ottelijaa. He edustivat
yhteensä 51 eri seuraa Suomesta ja Virosta. Kaaviot ja tulokset sivuilla judoshiai.fi



Tulokset


ET-28
1.    Inka JOHANSSON    Fudoshin, Pori
2.    Ella AAKKO    Hontai Judo, Helsinki
3.    Aino JOHANSSON    Fudoshin, Pori

ET-32
1.    Ronja MIEKKALEHTO    Yama-Arashi, Varkaus
2.    Laura HEINONEN    Tampereen Judo
3.    Ella IIVONEN    Fudoshin, Pori

ET-36
1.    Aino ASKLÖF    Kirkkonummen JS
2.    Alina TSVETKOVA    Tarto Do
3.    Jenni SUNDBERG    Hontai Judo, Helsinki

ET+48
1.    Tiia UUSITALO    Tikkurilan Judokat, Vantaa
2.    Minttu SUNDBERG    Hontai Judo, Helsinki
3.    Lotta MARTTILA    Turun JS

EP-27
1.    Henrik KETTUNEN    Kokkai-Kan, Tornio
2.    Pihla SALONEN    Fudoshin, Pori
3.    Jesse PURANEN    Kotkan JS
3.    Eelis KARINKANTA    Tampereen Judo
5.    Severi LAHTI    Joutsan Tarmo
5.    Roope SUOMINEN    Tampereen Judo
7.    Samuel PÖRI    Tampereen Judo
7.    Leevi PARKKONEN    Fudoshin, Pori

EP-30
1.    Siim KALMUS    Tarto Do
2.    Juuso JOKINEN    Bodonos, Kerava
3.    Petteri NISKA    Helsingin JudoSport
3.    Veeti KANERVA    Kirkkonummen JS
5.    Eino ELO    Fudoshin, Pori
5.    Toni SALMIRINNE    Kauhajoen Karhu
7.    Akseli LARIKKA    Tampereen Judo
7.    Antti YLINEN    Tampereen Judo

EP-34

1.    Gosha ZUBKOV    Meido-kan
2.    Niko ISOPOUSSU    Nummelan Judo
3.    Jussi JOKIHAARA    Fudoshin, Pori
3.    Jesse TYYSKÄ    Fudoshin, Pori
5.    Jesper STENSTRAND    Hontai Judo, Helsinki
5.    Victor ASKLÖF    Kirkkonummen JS
7.    Leevi LEHTINEN    Tampereen Judo
7.    Kalle PAKKANEN    Kotkan JS

EP-38

1.    Vili PAJARI    Tikkurilan Judokat, Vantaa
2.    Tuomas OJALA    Bodonos, Kerava
3.    Sampo KOHO    Nokian Judo
3.    Matias PAAVILAINEN    Turun JS




DT-32
1.    Eevi KESÄLÄ    Judo-Kan, Espoo
2.    Kiia KAUTTO    Sobudo, Somero
3.    Verna ALA-OLLA    Fudoshin, Pori

DT-36
1.    Susanna SUNDBERG    Hontai Judo, Helsinki
2.    Alina TSVETKOVA    Tarto Do

DT-40
1.    Elise LAMBERG    Hämeenlinnan JS
2.    Jonna OJALA    Yama-Arashi, Varkaus
3.    Jannika HELLGREN    Nummelan Judo

DT-44
1.    Tanja TIIRO    Kokkai-Kan, Tornio
2.    Fanny PENTTI    Hämeenlinnan JS
3.    Helmi HONKO    Tampereen Judo

DT+52
1.    Tinja KEITAANNIEMI    Bodonos, Kerava
2.    Reetta RANTANEN    Joutsan Tarmo
3.    Tiia UUSITALO    Tikkurilan Judokat, Vantaa

DP-30
1.    Joonatan KALDMA    Tarto Do
2.    Toni UUSITALO    Tikkurilan Judokat, Vantaa
3.    Henri NOORSALU    Tarto Do
3.    Patrick PAVLOV    Tikkurilan Judokat, Vantaa
5.    Siim KALMUS    Tarto Do
5.    Juuso PASSILA    Bodonos, Kerava
7.    Samuel VIRTA    Hyvinkään JS
7.    Sampo SÄÄMÄNEN    Bodonos, Kerava

DP-34
1.    Joonas AHONEN    Orimattilan JS
2.    Saku HEINILÄ    Hämeenlinnan JS
3.    Jussi HOLOPAINEN    Tikkurilan Judokat, Vantaa
3.    Uku Pärtel RAND    Ookami
5.    Jonas LINDQVIST    Shirokawa, Porvoo
5.    Robin PAJUNEN    Jukara
7.    Kasperi MALKKI    Yama-Arashi, Varkaus
7.    Santeri HAKKARAINEN    Jigotai, Jyväskylä

DP-38
1.    Roope KORHONEN    Kajaanin Judokerho
2.    Juuso HANNULA    Kirkkonummen JS
3.    Ukko-pekka KOHO    Nokian Judo
3.    James VIHAVAINEN    Shirokawa, Porvoo
5.    Elias ELGH    Kirkkonummen JS
5.    Pyry PUROJÄRVI    Joutsan Tarmo
7.    Tomi LEHTINEN    Hämeenlinnan JS
7.    Vili PAJARI    Tikkurilan Judokat, Vantaa

DP-42
1.    Roope LAIRI    Hyvinkään JS
2.    Vladimir POSTOL    Budolinn
3.    Juho HYRY    Helsingin JudoSport
3.    Juha TARVAINEN    Jigotai, Jyväskylä
5.    Elias VALIMA    Riihimäen JS
5.    Lassi TALVITIE    Hämeenlinnan JS
7.    Oskar HARTIKAINEN    Hyvinkään JS
7.    Jaakko JOHANSSON    Fudoshin, Pori

DP-46
1.    Sayd-arbi KUBAEV    Tampereen Judo
2.    Erkka KIVISTÖ    Judo-Kan, Espoo
3.    Miska PYYKKÖ    Lahden JS
3.    Sakari ERONEN    Tampereen Judo
5.    Santeri LAHTI    Joutsan Tarmo
5.    Matias MÄNTTÄRI    Bodonos, Kerava
7.    Veikka SIPOLA    Kotkan JS
7.    Erik MIKSAAR    Tarto Do

DP-50

1.    Markus VANATOA    Ookami
2.    Kosti KALLIONIEMI    Nokian Judo
3.    Maksim ROUDAK    Hontai Judo, Helsinki

DP-55

1.    Max WESTERLUND    Keido-kan, Siuntio
2.    Matias TARMO    Judo-Kan, Espoo
3.    Eero HELANTI    Tampereen Judo




CT-36
1.    Veera KOSKI    Nokian Judo
2.    Emma PIRI    Helsingin JudoSport

CT-40

1.    Suvi AULAVUO    Hämeenlinnan JS
2.    Noora MALKKI    Yama-Arashi, Varkaus

CT-48

1.    Emilia KANERVA    Kirkkonummen JS
2.    Elviira KUJANSUU    Fudoshin, Pori
3.    Sini OINONEN    Hämeenlinnan JS
3.    Emmi MÄKINEN    Keido-kan, Siuntio
5.    Noora JOKINEN    Bodonos, Kerava
5.    Margit OKSAMAN    Ookami
7.    Susanna KOLUNSARKA    Joutsan Tarmo
7.    Caris helena KAUP    Ookami

CT-52

1.    Maiken HALME    Meido-kan
2.    Viivi KÄRHÄ    Meido-kan
3.    Elisa PERKKO    Tampereen Judo

CT-57

1.    Julia KAUTTO    Sobudo, Somero
2.    Tiina SALMIRINNE    Kauhajoen Karhu
3.    Tinja KEITAANNIEMI    Bodonos, Kerava

CP-34
1.    Joonas AHONEN    Orimattilan JS
2.    Joni AHONEN    Orimattilan JS
3.    Elias MÄKINEN    Keido-kan, Siuntio

CP-38
1.    Elias ELGH    Kirkkonummen JS
2.    Juuso HANNULA    Kirkkonummen JS
3.    Henrik ASKLÖF    Kirkkonummen JS
3.    Samuli HEINILÄ    Hämeenlinnan JS
5.    Matias SALA    Nummelan Judo
5.    Tomi LEHTINEN    Hämeenlinnan JS
7.    Rasmus SALONEN    Fudoshin, Pori
7.    Roni NIITYNPÄÄ    Maskun Tempo

CP-42
1.    Jakov POPOV    Budolinn
2.    Ostap GOLOSHCHUK    Budolinn
3.    Samuli KOSKINEN    Hämeenlinnan JS
3.    Pyry PAJARI    Tikkurilan Judokat, Vantaa
5.    Maxim MYLLYMÄKI    Judo-Kan, Espoo
5.    Nikita HMELNITSK    Ookami
7.    Oskar HARTIKAINEN    Hyvinkään JS
7.    Joni LYÖMILÄ    Hämeenlinnan JS

CP-46
1.    Luukas SAHA    Hämeenlinnan JS
2.    Simo TAMMILEHTO    Ju Shin Kan, Ähtäri
3.    Valtteri OLIN    Bodonos, Kerava
3.    Sayd-arbi KUBAEV    Tampereen Judo
5.    Mark ALTOSAR    Budolinn
5.    Elis TORNIAINEN    Maskun Tempo
7.    Juho LÄSPÄ    Kotkan JS
7.    Emilia KANERVA    Kirkkonummen JS

CP-50

1.    Oskari MÄKINEN    Nummelan Judo
2.    Ryan KORKIA-AHO    Meido-kan
3.    Tuomas TENHOLA    Hämeenlinnan JS
3.    Aake KESÄLÄ    Judo-Kan, Espoo
5.    Samuel KOKKONIEMI    Kaustisen PV
5.    Markus MERIÖ    Maskun Tempo
7.    Yaqcob RAHMANI    Hontai Judo, Helsinki
7.    Aleksi MIELTY    Tikkurilan Judokat, Vantaa

CP-55
1.    Jose HELASMO    Maskun Tempo
2.    Timo HEISKANEN    Lahden JS
3.    Joona RÄTY    Oulun Judokerho
3.    Arman paul POGOSJAN    Ookami
5.    Kermo NAVA    Ookami
5.    Karl Ander ALEKSIUS    Ookami
7.    Joonas PAKONEN    Oulun Judokerho
7.    Christian LINDFORS    Yama-Arashi, Varkaus

CP-60
1.    Markkus olaf MILLEND    Ookami
2.    Sven magnus SÜLLUSTE    Ookami
3.    Lassi HAAPALA    Maskun Tempo
3.    Valtteri NYBERG    Maskun Tempo

CP-66

1.    Mattias ROOTALU    Ookami
2.    Erkka KARI    Meido-kan
3.    Markus PYYKKÖ    Lahden JS
3.    Ralf markus PERTEL    Ookami

CP+66
1.    Aki-petteri NEUVONEN    Oulun Judokerho
2.    Aaro MATTSSON    SKU




BT-52
1.    Christiine SALLO    Ookami
2.    Inka KEINÄNEN    Pingviinit, Nurmijärvi
3.    Sini VASKO    Yama-Arashi, Varkaus

BT-63

1.    Vilma VAHERI    Hyvinkään JS
2.    Pihla MATIKAINEN    Maskun Tempo
3.    Annika TANTTU    Lahden JS

BT+70

1.    Katrin MÄGEDI    Ookami
2.    Eerika MAJALAINEN    Tampereen Judo

BP-45

1.    Valtteri OLIN    Bodonos, Kerava
2.    Simo TAMMILEHTO    Ju Shin Kan, Ähtäri
3.    Niko KEINÄNEN    Pingviinit, Nurmijärvi

BP-50

1.    Oskari MÄKINEN    Nummelan Judo
2.    Jyri RAJANIEMI    Nummelan Judo
3.    Maarek PAALBERG    Ookami
3.    Eetu HEINONEN    Meido-kan
5.    Sakari HUUSKOLA    Tampereen Judo
5.    Sami TARVAINEN    Judo-Kan, Espoo
7.    Mikko LINDROOS    Meido-kan
7.    Atte VÄÄNÄNEN    Oulun Judokerho

BP-55

1.    Henri TUURALA    Raision Ryhti
2.    Teemu KUOSA    Lahden JS
3.    Roni RAJAMÄKI    Budokan, Vaasa
3.    Jose HELASMO    Maskun Tempo
5.    Miro PAAKKUNAINEN    Kotkan JS
5.    Joel YLITALO    Meido-kan
7.    Oskari NISKANEN    Oulun Judokerho
7.    Tony MANNELIN    Turun JS

BP-60

1.    Amir RAMADAN    Judo-Kan, Espoo
2.    Miikka HYÖTYLÄ    Byakuya, Sodankylä
3.    Julius SALA    Nummelan Judo
3.    Saku INGET    Hämeenlinnan JS
5.    Valtteri NYBERG    Maskun Tempo
5.    Matias HUOTARI    Meido-kan
7.    Oliver LAINE    Judo-Kan, Espoo
7.    Arttu KIVISTÖ    Judo-Kan, Espoo

BP-66

1.    Kristian BULGAKOV    Raision Ryhti
2.    Aleksi MATTILA    Hyvinkään JS
3.    Aleksi NIEMI    Oulun Judokerho
3.    Erkka KARI    Meido-kan
5.    Jan EEKEN    SKU
5.    Julius VÄLIMÄKI    Raision Ryhti
7.    Artur RISTOLA    Kotkan JS
7.    Jonas TIMONEN    Meido-kan

BP-73

1.    Aki OINONEN    Hämeenlinnan JS
2.    Nikita TOKAREV    Raision Ryhti
3.    Karl-ernst SAAL    Tarto Do
3.    Jouni MIETTINEN    Hyvinkään JS
5.    Juho LARJANNE    Orimattilan JS
5.    Olli-oskari NIEMELÄ    Tampereen Judo
7.    Jiro VALIMA    Riihimäen JS
7.    Niko DORN    Tyrvään Juro

BP-81

1.    Mattias KUUSIK    Tarto Do
2.    Christian LEPISTÖ    Tampereen Judo

BP+81

1.    Julius SELIN    SKU




N-52
1.    Tiia-mari HALTTUNEN    Darmakai, Laukaa
2.    Taina KAIPONEN    Finndai, Helsinki

N-70

1.    Emilia TUOMIKOSKI    Raision Ryhti
2.    Vilma VAHERI    Hyvinkään JS
3.    Rosa-maria MÄKELÄ    Fudoshin, Pori

N+70
1.    Johanna KOSKINEN    Seibukan, Kurikka
2.    Eerika MAJALAINEN    Tampereen Judo
3.    Aliisa PIIRLA    Tampereen Judo

M-66
1.    Tuomas RONKAINEN    Judo-Kan, Espoo
2.    Kalle priit PEEBO    Ookami
3.    Sebastian NIKOLOV    Hyvinkään JS
3.    Eero JÄRVINEN    Judo-Kan, Espoo

M-73

1.    Riku MERISAARI    Raision Ryhti
2.    Atte KOLEHMAINEN    Bodonos, Kerava
3.    Anssi AHONEN    Jigotai, Jyväskylä
3.    Aleksi TIUSANEN    Jigotai, Jyväskylä
5.    Juho LUOMA    Tampereen Judo
5.    Kaspar TAMMJÄRV    Ookami
7.    Jyri LEHTOLA    Seibukan, Kurikka
7.    Elias RUOHOMÄKI    Bodonos, Kerava

M-81

1.    Safar RAHMANI    Hontai Judo, Helsinki
2.    Mattias KUUSIK    Tarto Do
3.    Juha-pekka KÖSSILÄ    TNS-Judo, Toijala
3.    Tommi VEHVILÄINEN    Darmakai, Laukaa
5.    Ville VAHERI    Hyvinkään JS
5.    Jouni POHJOLA    Jigotai, Jyväskylä
7.    Pavel MARTIKAINEN    Fudoshin, Pori
7.    Matti HALME    Fudoshin, Pori

M-90

1.    Juha VAINIO    Fudoshin, Pori
2.    Sami ILOMÄKI    TNS-Judo, Toijala
3.    Rami RAUMA    Kaustisen PV
3.    Timo KOKKONEN    Mikkelin Judo
5.    Otto SAARI    Salon Budoseura
5.    Toni LEMPINEN    Tyrvään Juro
7.    Jani TONTERI    Joutsan Tarmo
7.    Sami SALONEN    Fudoshin, Pori

M+90

1.    Sampo MÄLKIÄ    Bodonos, Kerava
2.    Rasmus RAUDI    Ookami
3.    Tuomas VIRTANEN    Hämeenlinnan JS
    Jaa Facebookissa