Hontai Shiai 24.3.2012 Vantaa

Ottelijoita 311 jotka edustivat 43 eri seuraa. Tilastoja, kaavioita jne. www.judoshiai.fi

Tulokset


ET-28
1. Inka JOHANSSON, Fudoshin,
2. Ronja SALASMAA, Chikara, Helsinki
3. Ella AAKKO, Hontai Judo, Helsinki

ET-32
1. Aino ASKLÖF, Kirkkonummen JS
2. Anne-liis KRUUSI, Judo-Kan, Espoo
3. Enisa BALATKHANOVA, Meido-kan
3. Emilia HEINONEN, Orimattilan JS
5. Heda BALATKHANOVA, Meido-kan
5. Pia PÖYSTI, Yama-Arashi, Varkaus
7. Sinimaria KORHONEN, Kajaanin Judokerho
7. Lotta RUOPPA, Chikara, Helsinki

ET-40
1. Lotta VAHE, Orimattilan JS
2. Peppi MATIKKA, Bodonos, Kerava
3. Jenni SUNDBERG, Hontai Judo, Helsinki

ET-44
1. Essi KÄRHÄ, Meido-kan
2. Titta SEPPÄNEN, Hyvinkään JS

ET+48
1. Tiia UUSITALO, Tikkurilan Judokat, Vantaa
2. Minttu SUNDBERG, Hontai Judo, Helsinki

EP-27
1. Jesse PURANEN, Kotkan JS
2. Marcus JULKUNEN, Hyvinkään JS
3. Aino JOHANSSON, Fudoshin,

EP-30
1. Eino ELO, Fudoshin,
2. Juuso JOKINEN, Bodonos, Kerava
3. Luka NIVALA, Tikkurilan Judokat, Vantaa

EP-34
1. Tatu PÖYHÖNEN, Jigotai, Jyväskylä
2. Gosha ZUBKOV, Meido-kan
3. Ville KORHONEN, Yama-Arashi, Varkaus
3. Veeti KANERVA, Kirkkonummen JS
5. Niko ISOPOUSSU, Nummelan Judo
5. Kalle PAKKANEN, Kotkan JS
7. Petteri NISKA, Helsingin JudoSport
7. Jesper STENSTRAND, Hontai Judo, Helsinki

EP-38
1. Artur KANEVETS, Tikkurilan Judokat, Vantaa
2. Vili PAJARI, Tikkurilan Judokat, Vantaa
3. Atos ANDREEV, Helsingin JudoSport
3. Matias ÅSTRÖM, Kotkan JS
5. Tuomas OJALA, Bodonos, Kerava
5. Lauri INKI, Hontai Judo, Helsinki
7. Aatto PITKÄNEN, Hämeenlinnan JS
7. Arttu AARNIO, Meido-kan

EP-42
1. Max MÄKYNEN, Meido-kan
2. Pauli TOIVONEN, Kotkan JS

EP-50
1. Ilja ROUDAK, Hontai Judo, Helsinki
2. Peik SIITONEN, Shirokawa, Porvoo

DT-28
1. Kiia KAUTTO, Sobudo, Somero
2. Inka JOHANSSON, Fudoshin,

DT-36
1. Susanna SUNDBERG, Hontai Judo, Helsinki
2. Eevi KESÄLÄ, Judo-Kan, Espoo
3. Ilona KOVALAINEN, Jukara

DT-40
1. Elise LAMBERG, Hämeenlinnan JS
2. Veera OJURI, Orimattilan JS
3. Jonna OJALA, Yama-Arashi, Varkaus

DT-44
1. Tanja TIIRO, Kokkai-Kan, Tornio
2. Fanny PENTTI, Hämeenlinnan JS

DT-48
1. Katri OVASKAINEN, Hyvinkään JS
2. Fanny PENTTI, Hämeenlinnan JS
3. Ida PÖYSTI, Yama-Arashi, Varkaus

DP-30
1. Patrick PAVLOV,
2. Juuso PASSILA, Bodonos, Kerava
3. Toni UUSITALO, Tikkurilan Judokat, Vantaa
3. Sampo SÄÄMÄNEN, Bodonos, Kerava

DP-34
1. Jussi HOLOPAINEN, Tikkurilan Judokat, Vantaa
2. Joonas AHONEN, Orimattilan JS
3. Joni AHONEN, Orimattilan JS
3. Saku HEINILÄ, Hämeenlinnan JS
5. Jonas LINDQVIST, Shirokawa, Porvoo
5. Artjom MANTULIN, Helsingin JudoSport
7. Konsta PAANANEN, Kirkkonummen JS
7. Santeri HAKKARAINEN, Jigotai, Jyväskylä

DP-38
1. Roope KORHONEN, Kajaanin Judokerho
2. Vili PAJARI, Tikkurilan Judokat, Vantaa
3. Henrik ASKLÖF, Kirkkonummen JS
3. Rainer KANEVETS, Tikkurilan Judokat, Vantaa
5. Matias SALA, Nummelan Judo
5. Ville HUKKANEN, Chikara, Helsinki
7. Henry HEINONEN, Orimattilan JS
7. Ville RAUTAKORPI, Hämeenlinnan JS

DP-42
1. Roope LAIRI, Hyvinkään JS
2. Lassi TALVITIE, Hämeenlinnan JS
3. Mikael LOPPULA, Kouvolan JS
3. Oskar HARTIKAINEN, Hyvinkään JS
5. Konsta KOIVISTO, Meido-kan
5. Samuli MARKKANEN, Jukara
7. Leevi-Petteri MIKKOLA, Tampereen Judo
7. Elias ELGH, Kirkkonummen JS

DP-46
1. Patrik FJÄDER, Tikkurilan Judokat, Vantaa
2. Miska PYYKKÖ, Lahden JS
3. Sayd-arbi KUBAEV, Tampereen Judo
3. Erkka KIVISTÖ, Judo-Kan, Espoo
5. Kaapo KERVE, Tapanilan Erä, Helsinki
5. Miro HAKALA, Sobudo, Somero
7. Rami LAHTINEN, Tikkurilan Judokat, Vantaa
7. Matias MÄNTTÄRI, Bodonos, Kerava

DP-50
1. Maksim ROUDAK, Hontai Judo, Helsinki
2. Joel OLDENBURG, Jukara
3. Eric PULKKA, Jukara

DP-55
1. Riku USTINOV, Tapanilan Erä, Helsinki
2. Matias TARMO, Judo-Kan, Espoo

DP+55
1. Roger LINDEMAN, Tampereen Judo
2. Tinja KEITAANNIEMI, Bodonos, Kerava
3. Oskari KIVIRUUSU, Meido-kan

CT-36
1. Jasmi SALASMAA, Chikara, Helsinki
2. Emma PIRI, Helsingin JudoSport

CT-44
1. Suvi AULAVUO, Hämeenlinnan JS
2. Tanja TIIRO, Kokkai-Kan, Tornio
3. Noora MALKKI, Yama-Arashi, Varkaus

CT-48
1. Sini OINONEN, Hämeenlinnan JS
2. Noora NYKÄNEN, Holjutai, Hollola
3. Sanni SEPPÄ, Fudoshin,
3. Noora JOKINEN, Bodonos, Kerava

CT-52
1. Viivi KÄRHÄ, Meido-kan
2. Elviira KUJANSUU, Fudoshin,
3. Henna VEIJALAINEN, Orimattilan JS

CT-57
1. Jenni ALI-PENTTILÄ, Hämeenlinnan JS
2. Tinja KEITAANNIEMI, Bodonos, Kerava
3. Julia KAUTTO, Sobudo, Somero

CT-63
1. Pauliina MAJALAINEN, Tampereen Judo
2. Tiia-maria KUOSA, Tampereen Judo

CP-34
1. Joonas AHONEN, Orimattilan JS
2. Joni AHONEN, Orimattilan JS
3. Jasmi SALASMAA, Chikara, Helsinki
3. Saku HEINILÄ, Hämeenlinnan JS

CP-38
1. Roope KORHONEN, Kajaanin Judokerho
2. Ville HUKKANEN, Chikara, Helsinki
3. Henrik ASKLÖF, Kirkkonummen JS
3. Saku LAINE, Hämeenlinnan JS

CP-42
1. Maxim MYLLYMÄKI, Judo-Kan, Espoo
2. Roope LAIRI, Hyvinkään JS
3. Tuomas HIILAMO, Chikara, Helsinki
3. Samuli KOSKINEN, Hämeenlinnan JS
5. Kevin KAROLIUSSEN, Espoon Urheilijat
5. Joni LYÖMILÄ, Hämeenlinnan JS
7. Elias ELGH, Kirkkonummen JS
7. Samuli HEINILÄ, Hämeenlinnan JS

CP-46
1. Niko KEINÄNEN, Pingviinit, Nurmijärvi
2. Lassi RUOPPA, Chikara, Helsinki
3. Pyry PAJARI, Tikkurilan Judokat, Vantaa
3. Thomas RÖNKKÖ, Orimattilan JS
5. Miikka VAINIO, Hämeenlinnan JS
5. Erkka KIVISTÖ, Judo-Kan, Espoo
7. Vladislav GRINEVICH, Tampereen Judo
7. Juho HILTUNEN, Kirkkonummen JS

CP-50
1. Luukas SAHA, Hämeenlinnan JS
2. Valtteri OLIN, Bodonos, Kerava
3. Jonne RASA, Meido-kan
3. Aleksi MIELTY, Tikkurilan Judokat, Vantaa

CP-55
1. Aleksi ELOMAA, Meido-kan
2. Jero ÖHMAN, Akagi
3. Aake KESÄLÄ, Judo-Kan, Espoo
3. Ville JOKIKOKKO, Judo-Kan, Espoo
5. Armas WESELIUS, Budoviikingit, Helsinki
5. Eemeli AHONEN, Tapanilan Erä, Helsinki
7. Sasha PARTANEN, Tapanilan Erä, Helsinki
7. Aria PIRMEH, Budoviikingit, Helsinki

CP-60
1. Timo HEISKANEN, Lahden JS
2. Emil ERONEN, Meidokan, Helsinki
3. Joosua MUJUNEN, Chikara, Helsinki

CP-66
1. Erkka KARI, Meido-kan
2. Markus PYYKKÖ, Lahden JS
3. Veeti YLIOJA, Lahden JS

BT-52
1. Mirjam SAARINEN, Budoviikingit, Helsinki
2. Heidi ELONEN, Orimattilan JS
3. Riikka HAKALA, Sobudo, Somero
3. Inka KEINÄNEN, Pingviinit, Nurmijärvi

BT+63
1. Veera TUORINIEMI, Tapanilan Erä, Helsinki
2. Erica KUVAJA, Keido-kan, Siuntio
3. Eerika MAJALAINEN, Tampereen Judo

BP-45
1. Pyry PAJARI, Tikkurilan Judokat, Vantaa
2. Niko KEINÄNEN, Pingviinit, Nurmijärvi
3. Thomas RÖNKKÖ, Orimattilan JS

BP-50
1. Valtteri OLIN, Bodonos, Kerava
2. Luukas SAHA, Hämeenlinnan JS
3. Aleksi MIELTY, Tikkurilan Judokat, Vantaa
3. Sami TARVAINEN, Judo-Kan, Espoo

BP-55
1. David PAJUNEN, Tapanilan Erä, Helsinki
2. Aleksi ELOMAA, Meido-kan
3. Miro ÖHMAN, Akagi

BP-60
1. Matias HUOTARI, Meido-kan
2. Teemu KUOSA, Lahden JS
3. Artur RISTOLA, Kotkan JS
3. Onni KLEN, Raision Ryhti
5. Vertti LIMAN, Meido-kan
5. Erik SUNDQVIST, Hontai Judo, Helsinki
7. Oliver LAINE, Judo-Kan, Espoo
7. Arttu KIVISTÖ, Judo-Kan, Espoo

BP-66
1. Jesse ORAVA, Arashi, Loviisa
2. Erkka KARI, Meido-kan
3. Timo JÄRVINEN, Judo-Kan, Espoo

BP-73
1. Olli-oskari NIEMELÄ, Tampereen Judo
2. Heikki MÄKELÄ, Heinolan Judo
3. Saku TUOMENNORO, Kirkkonummen JS
3. Theo KOVERO, Budoviikingit, Helsinki

M-92
1. Lauri SÄRKILAHTI, Espoon Urheilijat
2. Niko KORHONEN, Sakura, Kuopio
3. Julius SELIN, Suomen kamppailu-urh

M-60
1. Tuomas KONTTINEN, Hontai Judo, Helsinki
2. Lari LUHTANEN, Hontai Judo, Helsinki

M-66
1. Sami PERÄLÄ, Orimattilan JS
2. Karri MYLLYLÄ, Suomen kamppailu-urh
3. Tommi VALTONEN, Nummelan Judo
3. Matias PURTANEN, Kokkai-Kan, Tornio
5. Sebastian NIKOLOV, Hyvinkään JS
5. Lauri PIHLAJA, Jukara
7. Eero JÄRVINEN, Judo-Kan, Espoo
7. Christian NIKKANEN, Suomen kamppailu-urh

M-73
1. Juuso NURMINEN, Judo-Kan, Espoo
2. Markus KETTUNEN, Kajaanin Judokerho
3. Semi SALMI, Hämeenlinnan JS
3. Tero MALKKI, Hontai Judo, Helsinki
5. Aleksi TANTTU, Lahden JS
5. Aleksi DAHLMAN, Pingviinit, Nurmijärvi
7. Aki KINNUNEN, Tikkurilan Judokat, Vantaa
7. Petri PEITSALO, Judo-Kan, Espoo

M-81
1. Safar RAHMANI, Hontai Judo, Helsinki
2. Niklas HURMERINTA, Arashi, Loviisa
3. Topias SUKSI, Finndai, Helsinki
3. Mika SIRKIÄ, Kotkan JS

M+100
1. Miika HIRVONEN, Chikara, Helsinki
2. Tuomas VIRTANEN, Hämeenlinnan JS

N-52
1. Heidi ELONEN, Orimattilan JS
2. Miia HEIKKINEN, Kajaanin Judokerho

N-63
1. Susanna SAIRANEN, Bodonos, Kerava
2. Sofia LEHTONEN, Finndai, Helsinki
3. Kati KAJANDER, Shisei, Turku
3. Riikka PELLINEN, Finndai, Helsinki
5. Sonja SUOMI, Kotkan JS
5. Kerttu KOSKENNIEMI, Helsingin JudoSport
7. Jasmin LOSTEDT, Keido-kan, Siuntio
7. Elli KOSKELA, Finndai, Helsinki

N-78
1. Ansku PAAVILAINEN, Turun JS
2. Katri MAIJALA, Hontai Judo, Helsinki
3. Milja HUSSO, Sakura, Kuopio

Sen-M-90
1. Jarmo HUKKANEN, Chikara, Helsinki
2. Mikko VILJANTO, Kotkan JS
3. Aku SIRVIÖ, Kirkkonummen JS

    Jaa Facebookissa