Hämeenlinna Shiai 16.4.2011

Ottelijoita 341 jotka edustivat 53 seuraa. Tilastoja, kaavioita jne. www.judoshiai.fi

Tulokset:


ET-32 kg
1. Erika RAJANIEMI, Nummelan Judo
2. Susanna SUNDBERG, Hontai Judo, Helsinki
3. Aino ASKLÖF, Kirkkonummen JS
3. Peppi MATIKKA, Bodonos, Kerava

ET-36 kg
1. Elise LAMBERG, Hämeenlinnan JS
2. Fanny PENTTI, Hämeenlinnan JS

ET-44 kg
1. Kia-Maria PUUSA, Raision Ryhti
2. Lotta MARTTILA, Turun JS

EP-27 kg
1. Yagos PHILIPP, Strela
2. Patrick PAVLOV, Tikkurilan Judokat, Vantaa
3. Kirill VRZHIZHEVSKY, Strela

EP-30 kg
1. Niko KINNUNEN, Nokian Judo
2. Robin PAJUNEN, Jukara
3. Niko HASSEL, Rauman JS Samurai
3. Mikko VAINIO, Hämeenlinnan JS
5. Daniil VRZHIZHEVSKY, Strela
5. Veeti KANERVA, Kirkkonummen JS

EP-34 kg
1. Vili PAJARI, Tikkurilan Judokat, Vantaa
2. Jussi HOLOPAINEN, Tikkurilan Judokat, Vantaa
3. Mikko RUOPPA, Chikara, Helsinki
3. Matias PAAVILAINEN, Turun JS

EP-38 kg
1. Lassi TALVITIE, Hämeenlinnan JS
2. Kosti KALLIONIEMI, Nokian Judo
3. Severi JOKINEN, Maskun Tempo

EP-42 kg
1. Maiken HALME, Meido-kan
2. Jusef SALOUM, Judo-Kan, Espoo
3. Joona SEILO, Maskun Tempo
3. Antti KINNUNEN, Hontai Judo, Helsinki

EP-50 kg
1. Matias TARMO, Judo-Kan, Espoo

DT-32 kg
1. Jasmi SALASMAA, Chikara, Helsinki
2. Veera KOSKI, Nokian Judo
3. Erika RAJANIEMI, Nummelan Judo

DT-36 kg
1. Elise LAMBERG, Hämeenlinnan JS
2. Juulia NIEMINEN, Rauman JS Samurai
3. Alisa RINNE, Turun JS

DT-40 kg
1. Noora JOKINEN, Bodonos, Kerava
2. Sanni SEPPÄ, Fudoshin

DT-44
kg
1. Maiken HALME, Meido-kan
2. Noora NYKÄNEN, Holjutai, Hollola
3. Katri OVASKAINEN, Hyvinkään JS
3. Viivi KÄRHÄ, Meido-kan

DT+52 kg
1. Jenni ALI-PENTTILÄ, Hämeenlinnan JS
2. Paulina PERSSON, Saltsjö JK
3. Tinja KEITAANNIEMI, Bodonos, Kerava

DP-30 kg
1. Joni AHONEN, Orimattilan JS
2. Jimi LEHIKOINEN, Chikara, Helsinki
3. Mikko AUVINEN, Tikkurilan Judokat, Vantaa
3. Christopher WICKSELL, Saltsjö JK
5. Antti KUMPULAINEN, Hyvinkään JS
5. Saku HEINILÄ, Hämeenlinnan JS

DP-34 kg
1. Ville HUKKANEN, Chikara, Helsinki
2. Vili PAJARI, Tikkurilan Judokat, Vantaa
3. Henrik ASKLÖF, Kirkkonummen JS
3. Saku LAINE, Hämeenlinnan JS
5. Veeti VIINIKAINEN, Jigotai, Jyväskylä
5. Jere LYÖMILÄ, Hämeenlinnan JS

DP-38 kg
1. Pyry PAJARI, Tikkurilan Judokat, Vantaa
2. Tuomas HIILAMO, Chikara, Helsinki
3. Emil NYKÄNEN, Sakura, Kuopio
3. Joni LYÖMILÄ, Hämeenlinnan JS
5. Hugo DIZENGREMEL, Stockholms JK
5. Erkka KIVISTÖ, Judo-Kan, Espoo

DP-42 kg
1. Oskari MÄKINEN, Nummelan Judo
2. Elis TORNIAINEN, Maskun Tempo
3. Aake KESÄLÄ, Judo-Kan, Espoo
3. Patrik FJÄDER, Tikkurilan Judokat, Vantaa
5. Valtteri OLIN, Bodonos, Kerava
5. Niko KEINÄNEN, Pingviinit, Nurmijärvi

DP-46 kg
1. Eetu HEINONEN, Chikara, Helsinki
2. Sayd-Arbi KUBAEV, Tampereen Judo
3. Johan FREDSTRÖM, Stockholms JK
3. Yaqcop RAHMANI, Hontai Judo, Helsinki
5. Mikko LINNAKOSKI, Nummelan Judo
5. Rasmus LEPPÄLÄ, Chikara, Helsinki

DP-50 kg
1. Aleksi MIELTY, Tikkurilan Judokat, Vantaa
2. Elmeri LAAKKONEN, Nokian Judo
3. Aleksanteri WALLIUS, Maskun Tempo

DP-55 kg
1. Roger LINDEMAN, Tampereen Judo
2. Janne VENHO, Bodonos, Kerava

CT-44 kg
1. Emilia KANERVA, Kirkkonummen JS
2. Sini OINONEN, Hämeenlinnan JS
3. Emma JUSTEN, Rauman JS Samurai
3. Noora NYKÄNEN, Holjutai, Hollola

CT-52 kg
1. Jenni ALI-PENTTILÄ, Hämeenlinnan JS
2. Essi SAARENPÄÄ, Himangan JS
3. Elisa MÄKI, Meido-kan

CT-63 kg
1. Vilma VAHERI, Hyvinkään JS
2. Alisa VIITALA, Tampereen Judo
3. Johanna NILSSON, Stockholms JK

CT+63 kg
1. Felicia ESPELUNDH, Stockholms JK
2. Eerika MAJALAINEN, Tampereen Judo
3. Johanna NILSSON, Stockholms JK

CP-34 kg
1. Saku LAINE, Hämeenlinnan JS
2. Niklas SIPPU, Kouvolan JS
3. Eemeli ALI-KIPPARI, Hyvinkään JS

CP-38 kg
1. Maxim MYLLYMÄKI, Judo-Kan, Espoo
2. Sini OINONEN, Hämeenlinnan JS
3. Pyry PAJARI, Tikkurilan Judokat, Vantaa
3. Samuli KOSKINEN, Hämeenlinnan JS

CP-42 kg
1. Luukas SAHA, Hämeenlinnan JS
2. Riku PALMROTH, Nokian Judo
3. Valtteri OLIN, Bodonos, Kerava
3. Artur TVAURI, Jukara
5. Peik VON KONOW, Hämeenlinnan JS
5. Oskari MÄKINEN, Nummelan Judo

CP-46 kg
1. Jyri RAJANIEMI, Nummelan Judo
2. Eetu HEINONEN, Chikara, Helsinki
3. Aleksi JÄRVELÄINEN, Byakuya, Sodankylä
3. Aleksi ELOMAA, Meido-kan
5. Sakari HUUSKOLA, Tampereen Judo
5. Jonne RASA, Chikara, Helsinki

CP-50 kg
1. Aku LAAKKONEN, Meido-kan
2. Henri MÄÄTTÄ, Judo-Kan, Espoo
3. Christoffer MACIAS, Saltsjö JK
3. Matias HUOTARI, Meido-kan
5. Niklas LÖWBEER, Nacka JK
5. Joosua MUJUNEN, Chikara, Helsinki

CP-55 kg
1. Miikka HYÖTYLÄ, Byakuya, Sodankylä
2. Nonett HALME, Meido-kan
3. Evert TORNIAINEN, Maskun Tempo
3. Jonathan STENVALL, Stockholms JK
5. Tony MANNELIN, Turun JS
5. Teemu HARJU, Seinäjoen JS

CP-60 kg
1. Daniel PARMHED, Saltsjö JK
2. Sebastian NIKOLOV, Hyvinkään JS
3. Emil ERONEN, Meido-kan
3. Markus PYYKKÖ, Lahden JS
5. Veeti YLIOJA, Lahden JS
5. Robin KAUHANEN, Hämeenlinnan JS

CP-66 kg
1. Henri HANNULA, Hämeenlinnan JS
2. Olli-Oskari NIEMELÄ, Tampereen Judo
3. Erkka KARI, Meido-kan
3. Jacob BENGTSSON, Saltsjö JK

CP+66 kg
1. Pontus PERSSON, Saltsjö JK
2. Sami KANGAS, Holjutai, Hollola
3. Rasmus KURKI, Fudoshin

BT-48 kg
1. Miia KAMBERG, Kankaanpään Judokat
2. Katarina NOPOLA, Tampereen Judo

BT-52 kg
1. Nonett HALME, Meido-kan
2. Jenny MÄKI, Meido-kan
3. Pihla MATIKAINEN, Maskun Tempo
3. Suvi OJANEN, Maskun Tempo

BT-57 kg
1. Emilia TUOMIKOSKI, Raision Ryhti
2. Vilma VAHERI, Hyvinkään JS
3. Louise ENFORS, Nacka JK

BP-45 kg
1. Artur TVAURI, Jukara
2. Jyri RAJANIEMI, Nummelan Judo
3. Miia KAMBERG, Kankaanpään Judokat

BP-50 kg
1. Aku LAAKKONEN, Meido-kan
2. Henri MÄÄTTÄ, Judo-Kan, Espoo
3. Saku INGET, Hämeenlinnan JS

BP-55 kg
1. Pyry HALONEN, Meido-kan
2. Amir RAMADAN, Judo-Kan, Espoo
3. Matias HOLOPAINEN, Tikkurilan Judokat, Vantaa
3. Jani RATILAINEN, Joen Yawara, Joensuu
5. Erik ANDERSSON, Saltsjö JK
5. Lari KOISTINEN, Sakura, Kuopio

BP-60 kg
1. Oskar TVAURI, Jukara
2. Samu KOIVULAHTI, Hämeenlinnan JS
3. Pietari KOIVIKKO, Mikkelin Judo
3. Kristian BULGAKOV, Turun JS
5. Oskari HIRVONEN, Orimattilan JS
5. Magnus ANDERSSON, Saltsjö JK

BP-66 kg
1. Pentti SUURHASKO, Nokian Judo
2. Teemu KOSKINEN, Jukara
3. Jerry ÅSTEDT, SKU, Helsinki
3. Riku MERISAARI, Raision Ryhti

BP-73 kg
1. Safar RAHMANI, Hontai Judo, Helsinki
2. Mika AUVINEN, Tikkurilan Judokat, Vantaa
3. Ville VAHERI, Hyvinkään JS
3. Aki OINONEN, Hämeenlinnan JS

BP+81 kg
1. Atte HEISKANEN, Lahden JS
2. Perttu AHO, SKU, Helsinki
3. Tatu TURUNEN, Joen Yawara, Joensuu

M-60 kg
1. Mykola HALUSHKA, Maskun Tempo

M-66 kg
1. Juuso NURMINEN, Judo-Kan, Espoo
2. Tommi VALTONEN, Nummelan Judo
3. Otto SIMOLA, Lahden JS
3. Riku MERISAARI, Raision Ryhti
5. Joel OLLIKAINEN, Judo-Kan, Espoo
5. Tuomas RONKAINEN, Judo-Kan, Espoo

M-73 kg
1. Heikki NIVA, Judo-Kan, Espoo
2. Klaus VERLIN, Hontai Judo, Helsinki
3. Marko HILTUNEN, Waseda-Club, Uusikaupunki
3. Joonatan GRÖNDAHL, Shirokawa, Porvoo
5. Jyri LEHTOLA, Seibukan, Kurikka
5. Tommi KEKÄLÄINEN, Sakura, Kuopio

M-81 kg
1. Juho KASKISTO, Fudoshin
2. Janne SALO, Orimattilan JS
3. Otto SAARI, Salon Budoseura
3. Toni SULIN, Hämeenlinnan JS

M-90 kg
1. Pasi TUOMELA, Sakura, Kuopio
2. Topias IKÄVALKO, Riihimäen JS
3. Ville VÄRINEN, Seibukan, Kurikka
3. Niko KORHONEN, Sakura, Kuopio

M+90 kg
1. Juha-Matti SALMELA, Turun JS
2. Sampo MÄLKIÄ, Bodonos, Kerava
3. Tuomas VIRTANEN, Hämeenlinnan JS

SA+80 kg
1. Pasi TANTTU, Lahden JS
2. Tero KEITAANNIEMI, Bodonos, Kerava
3. Ari HEIKKINEN, Hämeenlinnan JS

SY-80 kg
1. Timo HAAPAJÄRVI, Chikara, Helsinki
2. Tuomas SAARENPÄÄ, Lammin JS
3. Jussi KOKKOLA, Mikkelin Judo

N-52 kg
1. Sara LARSSON, Saltsjö JK
2. Christine HEDMAN, Nacka JK
3. Nathalie NURMINEN, Judo-Kan, Espoo

N-63 kg
1. Heidi SAREN, Tapanilan Erä, Helsinki
2. Emilia KAUTTO, Sobudo, Somero
3. Emilia TUOMIKOSKI, Raision Ryhti

N-70 kg
1. Kati KAJANDER, Shisei
2. Johanna OIKARINEN, Chikara, Helsinki
3. Satu VASENKARI, Kaarinan Urheilijat

N+70 kg
1. Ansku PAAVILAINEN, Turun JS
2. Johanna KOSKINEN, Seibukan, Kurikka

Kisajärjestäjän jakamat erikoispalkinnot:

E-juniorit nopein ippon Daniil Vrzhizhevsky EP-30 Strela Pietari
E-juniorit paras Maiken Halme ET-40 Meido-kan Helsinki

D-juniorit nopein ippon Joni Lyömilä DP-38 Hämeenlinnan Judoseura
D-juniorit paras Jasmi Salasmaa DT-32 Chikara Helsinki

C-juniorit nopein ippon Sami Kangas CP+66 Holjutai Hollola
C-juniorit paras Pontus Persson CP+66 Saltsjö JK Ruotsi

B-juniorit nopein ippon Miia Kamberg BT-44 Kankaanpään Judokat
B-juniorit paras Emilia Tuomikoski BT-57 Raision Ryhti

Naiset nopein ippon Christine Hedman N-52 Nacka JK Ruotsi
Naiset paras Sara Larsson N-52 Saltsjö JK Ruotsi

Miehet nopein ippon Riku Merisaari M-66 Raision Ryhti
Miehet paras Heikki Niva M-73 Judo-kan Espoo

Kisojen paras Heikki Niva M-73 Judo-kan Espoo

Paras Hämeenlinnan juniori Lukas Saha CP-42
Paras Hämeenlinnan aikuinen Toni Sulin M-81


    Jaa Facebookissa