Hämeenlinna 43-v Shiai 14.4.2012

Ottelijoita 412 jotka edustivat 60 eri seuraa. Mukana suomalaisten ottelijoiden lisäksi oli useita seurajoukkueita Ruotsista sekä Venäjältä.

Tilastoja ja kaavioita www.judoshiai.fi

Tulokset

ET-25
1. Ronja SALASMAA, Chikara, Helsinki
2. Aino JOHANSSON, Fudoshin,
3. Gia LAHTI, Fudoshin,

ET-28
1. Vilma ÖBERG, Stockholms JK
2. Inka JOHANSSON, Fudoshin,
3. Iida JOKINEN, Riihimäen JS

ET-32
1. Anne-Liis KRUUSI, Judo-Kan, Espoo
2. Ella IIVONEN, Fudoshin,
3. Enisa BALATKHANOVA, Meido-kan

ET-36
1. Jenni SUNDBERG, Hontai Judo, Helsinki
2. Peppi MATIKKA, Bodonos, Kerava
3. Kira HUSU, Turun JS

ET-48
1. Essi KÄRHÄ, Meido-kan
2. Lotta VAHE, Orimattilan JS
3. Titta SEPPÄNEN, Hyvinkään JS

ET+52
1. Tiia UUSITALO, Tikkurilan Judokat, Vantaa
2. Minttu SUNDBERG, Hontai Judo, Helsinki

EP-27
1. Philipp VAGOS, Sosnovyi Bor
2. Pihla SALONEN, Fudoshin,
3. Alexander CREMER, Stockholms JK
3. Josef ALSAKSAK, Stockholms JK
5. Marcus JULKUNEN, Hyvinkään JS
5. Jesse PURANEN, Kotkan JS
7. Severi LAHTI, Joutsan Tarmo
7. Anton KAURANEN, Nokian Judo

EP-30
1. Sean WENNERLAND, Upplands Väsby JK
2. Eino ELO, Fudoshin,
3. Joel TUOMOLA, Raision Ryhti
3. Joel MAKKONEN, Nummelan Judo

EP-34
1. Veeti KANERVA, Kirkkonummen JS
2. Gosha ZUBKOV, Meido-kan
3. Juuso JOKINEN, Bodonos, Kerava
3. Carl JOHANSSON, Stockholms JK

EP-38
1. Vili PAJARI, Tikkurilan Judokat, Vantaa
2. Artur KANEVETS, Tikkurilan Judokat, Vantaa
3. Atos ANDREEV, Helsingin JudoSport
3. Alexander ÖBERG, Stockholms JK
5. Tuukka RINNE, Hämeenlinnan JS
5. Zico AZIZ, Lahden JS
7. Veeti LAAKSO, Nokian Judo
7. Matias PAAVILAINEN, Turun JS

EP-42
1. Leon VINASCO, Stockholms JK
2. Kristian KIVINIEMI, Koyama, Rovaniemi
3. Pauli TOIVONEN, Kotkan JS

DT-28
1. Pihla SALONEN, Fudoshin,
2. Kiia KAUTTO, Sobudo, Somero

DT-36
1. Susanna SUNDBERG, Hontai Judo, Helsinki
2. Maria BAGIROVA, Olimpiyskie nadezdy
3. Eevi KESÄLÄ, Judo-Kan, Espoo

DT-40
1. Kayleigh WENNERLAND, Upplands Väsby JK
2. Elise LAMBERG, Hämeenlinnan JS
3. Katri RAVEALA, Chikara, Helsinki

DT-44
1. Jonna OJALA, Yama-Arashi, Varkaus
2. Helmi HONKO, Tampereen Judo
3. Anni SÖDERHOLM, Lahden JS

DT-48
1. Katri OVASKAINEN, Hyvinkään JS
2. Ida PÖYSTI, Yama-Arashi, Varkaus
3. Saara SUONVIERI, Koyama, Rovaniemi

DT+52
1. Tinja KEITAANNIEMI, Bodonos, Kerava
2. Reetta RANTANEN, Joutsan Tarmo
3. Tiia UUSITALO, Tikkurilan Judokat, Vantaa

DP-30
1. Patrick PAVLOV, Tikkurilan Judokat, Vantaa
2. Sean WENNERLAND, Upplands Väsby JK
3. Roni KULMALA, Shinrai, Pirkkala
3. Josef ALSAKSAK, Stockholms JK
5. Sampo SÄÄMÄNEN, Bodonos, Kerava
5. Toni UUSITALO, Tikkurilan Judokat, Vantaa
7. Helena HEUSALA, Himangan JS
7. Mikko VAINIO, Hämeenlinnan JS

DP-34
1. Joonas AHONEN, Orimattilan JS
2. Joni AHONEN, Orimattilan JS
3. Saku HEINILÄ, Hämeenlinnan JS
3. Turpal DJOUKAEV, Hämeenlinnan JS
5. Robin PAJUNEN, Jukara
5. Khirchla KHIRCHILASHVILI, Raahen Judo
7. Boris PEREVALOV, Meido-kan
7. Gosha ZUBKOV, Meido-kan

DP-38
1. Roope KORHONEN, Kajaanin Judokerho
2. Jussi HOLOPAINEN, Tikkurilan Judokat, Vantaa
3. Joe LIIMATAINEN, Meido-kan
3. Ville HUKKANEN, Chikara, Helsinki
5. Pyry PUROJÄRVI, Joutsan Tarmo
5. Rainer KANEVETS, Tikkurilan Judokat, Vantaa
7. Matias PAAVILAINEN, Turun JS
7. Jere LYÖMILÄ, Hämeenlinnan JS

DP-42
1. Roope LAIRI, Hyvinkään JS
2. Oskar HARTIKAINEN, Hyvinkään JS
3. Elias ELGH, Kirkkonummen JS
3. Victor ÖBERG, Stockholms JK
5. Mikael LOPPULA, Kouvolan JS
5. Konsta KOIVISTO, Meido-kan
7. Leon VINASCO, Stockholms JK
7. Lassi TALVITIE, Hämeenlinnan JS

DP-46
1. Miska PYYKKÖ, Lahden JS
2. Veeti OIVO, Raahen Judo
3. Patrik FJÄDER, Tikkurilan Judokat, Vantaa
3. Sayd-arbi KUBAEV, Tampereen Judo
5. Matias MÄNTTÄRI, Bodonos, Kerava
5. Sakari ERONEN, Tampereen Judo
7. Iisak HAUKKALA, Seinäjoen JS
7. Atte SUOKANERVA, Koyama, Rovaniemi

DP-50
1. Rasmus LEPPÄLÄ, Chikara, Helsinki
2. Kosti KALLIONIEMI, Nokian Judo
3. Veikka SIPOLA, Kotkan JS
3. Jon WESSMAN, Hyvinkään JS
5. Santeri LAHTI, Joutsan Tarmo
5. Joel OLDENBURG, Jukara
7. Julius VILEN, Kotkan JS
7. Eric PULKKA, Jukara

DP-55
1. Tuomas SÄRKILÄ, Himangan JS
2. Leevi MUHONEN, Mikkelin Judo
3. Saku KANTANEN, Mikkelin Judo

DP+55
1. Roger LINDEMAN, Tampereen Judo

CT-36
1. Jasmi SALASMAA, Chikara, Helsinki
2. Maria BAGIROVA, Olimpiyskie nadezdy
3. Emma PIRI, Helsingin JudoSport

CT-40
1. Kayleigh WENNERLAND, Upplands Väsby JK
2. Elise LAMBERG, Hämeenlinnan JS
3. Venla KARVINEN, Koyama, Rovaniemi

CT-44
1. Suvi AULAVUO, Hämeenlinnan JS
2. Noora MALKKI, Yama-Arashi, Varkaus
3. Oona HUKKANEN, Oulun Judokerho

CT-48
1. Sini OINONEN, Hämeenlinnan JS
2. Emilia KANERVA, Kirkkonummen JS
3. Noora JOKINEN, Bodonos, Kerava
3. Juulia YLI-TORVI, Himangan JS
5. Katri OVASKAINEN, Hyvinkään JS
5. Noora NYKÄNEN, Holjutai, Hollola
7. Beata MAJAVA, Koyama, Rovaniemi
7. Sanni SEPPÄ, Fudoshin,

CT-52
1. Elviira KUJANSUU, Fudoshin,
2. Viivi KÄRHÄ, Meido-kan
3. Henna VEIJALAINEN, Orimattilan JS

CT-63
1. Claudia MIETTINEN, Meido-kan
2. Tinja KEITAANNIEMI, Bodonos, Kerava
3. Kaisla SOLJANTO, Kirkkonummen JS
3. Julia KAUTTO, Sobudo, Somero

CT+63
1. Felicia ESPELUNDH, Stockholms JK
2. Ida PEUHKURINEN, Tampereen Judo

CP-34
1. Joonas AHONEN, Orimattilan JS
2. Joni AHONEN, Orimattilan JS
3. Artjom MANTULIN, Helsingin JudoSport
3. Khirchla KHIRCHILASHVILI, Raahen Judo

CP-38
1. Roope KORHONEN, Kajaanin Judokerho
2. Eemeli ALI-KIPPARI, Hyvinkään JS
3. Tomi LEHTINEN, Hämeenlinnan JS
3. Saku LAINE, Hämeenlinnan JS
5. Niko VIITANIEMI, Oulun Judokerho
5. Rasmus SALONEN, Fudoshin,
7. Juhani SARASMAA, Espoon Urheilijat

CP-42
1. Samuli KOSKINEN, Hämeenlinnan JS
2. Joni LYÖMILÄ, Hämeenlinnan JS
3. Tuomas HIILAMO, Chikara, Helsinki
3. Jere LAHTINEN, Hämeenlinnan JS
5. Samuli HEINILÄ, Hämeenlinnan JS
5. Oskar HARTIKAINEN, Hyvinkään JS
7. Santeri VÄRINEN, Koyama, Rovaniemi
7. Eemeli KAARETKOSKI, Koyama, Rovaniemi

CP-46
1. Pyry PAJARI, Tikkurilan Judokat, Vantaa
2. Emilia KANERVA, Kirkkonummen JS
3. Maxim MYLLYMÄKI, Judo-Kan, Espoo
3. Aapo HUSU, Meido-kan
5. Elmeri LESKINEN, Oulun Judokerho
5. Lukas ENGHOLM, Saltsjö JK
7. Sayd-arbi KUBAEV, Tampereen Judo
7. Henri WECK, Hämeenlinnan JS

CP-50
1. Oskari MÄKINEN, Nummelan Judo
2. Valtteri OLIN, Bodonos, Kerava
3. Eetu HEINONEN, Meido-kan
3. Simo TAMMILEHTO, Ju Shin Kan, Ähtäri
5. Samuel KOKKONIEMI, Kaustisen Pohjan-Vei
5. Rasmus LEPPÄLÄ, Chikara, Helsinki
7. Niko KEINÄNEN, Pingviinit, Nurmijärvi
7. Vladislav GRINEVICH, Tampereen Judo

CP-55
1. Henrik TREUTYGER, Saltsjö JK
2. Ryan KORKIA-AHO, Meido-kan
3. Aake KESÄLÄ, Judo-Kan, Espoo
3. Aleksi ELOMAA, Meido-kan
5. Jesse TANSKA, Fudoshin,
5. Tuomas TENHOLA, Hämeenlinnan JS
7. Joonas PAKONEN, Oulun Judokerho
7. Tuomas SÄRKILÄ, Himangan JS

CP-60
1. Timo HEISKANEN, Lahden JS
2. Julius JOHANSSON, Stockholms JK
3. Henri BERGGREN, Meido-kan
3. Emil ERONEN, Meido-kan
5. Eino LAPPALAINEN, Koyama, Rovaniemi
5. Atte PUURONEN, Koyama, Rovaniemi
7. Joonas PAKSUNIEMI, Koyama, Rovaniemi
7. Atte KANGASVIERI, Nokian Judo

CP-66
1. Erkka KARI, Meido-kan
2. Matti VEPSÄ, Sku, Helsinki
3. Markus LAMBACKA, Koyama, Rovaniemi
3. Nuutti KALLIONIEMI, Nokian Judo

CP+66
1. Roope HAGERT, Mikkelin Judo
2. Aki-petteri NEUVONEN, Oulun Judokerho
3. Markus PYYKKÖ, Lahden JS

BT-48
1. Noora JOKINEN, Bodonos, Kerava
2. Juulia YLI-TORVI, Himangan JS
3. Inka KEINÄNEN, Pingviinit, Nurmijärvi

BT-52
1. Heidi ELONEN, Orimattilan JS
2. Viivi KÄRHÄ, Meido-kan
3. Sanna KOIVISTO, Oulun Judokerho

BT+63
1. Felicia ESPELUNDH, Stockholms JK
2. Eerika MAJALAINEN, Tampereen Judo
3. Erica KUVAJA, Keido-kan, Siuntio

BP-45
1. Vili OIVO, Raahen Judo
2. Samuli KOSKINEN, Hämeenlinnan JS
3. Maxim MYLLYMÄKI, Judo-Kan, Espoo

BP-50
1. Oskari MÄKINEN, Nummelan Judo
2. Artur TVAURI, Jukara
3. Luukas SAHA, Hämeenlinnan JS
3. Valtteri OLIN, Bodonos, Kerava
5. Lauri LINDE, Raahen Judo
5. Niko KEINÄNEN, Pingviinit, Nurmijärvi
7. Casper KETTUNEN, Lahden JS
7. Jyri RAJANIEMI, Nummelan Judo

BP-55
1. Henri MÄÄTTÄ, Judo-Kan, Espoo
2. Niklas LÖWBEER, Nacka JK
3. Tuomas TENHOLA, Hämeenlinnan JS

BP-60
1. Amir RAMADAN, Judo-Kan, Espoo
2. Miikka HYÖTYLÄ, Byakuya, Sodankylä
3. Artur RISTOLA, Kotkan JS
3. Matias HUOTARI, Meido-kan
5. Saku INGET, Hämeenlinnan JS
5. Emil ERONEN, Meido-kan
7. Arttu KIVISTÖ, Judo-Kan, Espoo
7. Oliver LAINE, Judo-Kan, Espoo

BP-66
1. Aleksi MATTILA, Hyvinkään JS
2. Jonne IMPOLA, Raahen Judo
3. Magnus ANDERSSON , Saltsjö JK
3. Anton SCHUPAKOV, Olimpiyskie nadezdy
5. Erik ANDERSSON, Saltsjö JK
5. Oskari HIITTU, Hämeenlinnan JS
7. Juha AALTONEN, Sku, Helsinki
7. Sebastian NIKOLOV, Hyvinkään JS

BP-73
1. Henri HANNULA, Hämeenlinnan JS
2. Aki OINONEN, Hämeenlinnan JS
3. Jouni MIETTINEN, Hyvinkään JS
3. Heikki MÄKELÄ, Heinolan Judoseura

BP-81
1. Sami PONSI, Chikara, Helsinki
2. Jere LEPPÄLÄ, Pingviinit, Nurmijärvi

BP+81
1. Pontus PERSSON, Saltsjö JK
2. Juuso NEUVONEN, Savonlinnan Shikata
3. Aki-petteri NEUVONEN, Oulun Judokerho

M-60
1. Joni TÄHTISAARI, Koyama, Rovaniemi
2. Lauri LANKINEN, Kouvolan JS
3. Aapo KOSKINEN, Kirkkonummen JS

M-66
1. Sami PERÄLÄ, Orimattilan JS
2. Matias HOLOPAINEN, Tikkurilan Judokat, Vantaa
3. Tommi VALTONEN, Nummelan Judo
3. Samu KOIVULAHTI, Hämeenlinnan JS
5. Matias PURTANEN, Kokkai-Kan, Tornio
5. Tuomas RONKAINEN, Judo-Kan, Espoo
7. Eero JÄRVINEN, Judo-Kan, Espoo
7. Lauri PIHLAJA, Jukara

M-73
1. Juuso NURMINEN, Judo-Kan, Espoo
2. Ville KILJANDER, Oulun Judokerho
3. Pentti SUURHASKO, Nokian Judo
3. Otto SIMOLA, Lahden JS
5. Rasmus RINNE, Kirkkonummen JS
5. Marko HILTUNEN, Waseda-Club, Uusikaupunki
7. Teemu KANGAS, Holjutai, Hollola
7. Jussi TAMSKI, Tampereen Judo

M-81
1. Juho KASKISTO, Fudoshin,
2. Safar RAHMANI, Hontai Judo, Helsinki
3. Kimmo RIEKKO, Ju Shin Kan, Ähtäri
3. Tommi KEKÄLÄINEN, Sakura, Kuopio
5. Vesa KOSKELO, Kajaanin Judokerho
5. Aki KORTETMÄKI, Waseda-Club, Uusikaupunki
7. Niko NYBERG, Heinolan Judo
7. Jere IMPOLA, Raahen Judo

M-90
1. Heikki PACKALEN, Rauman JS Samurai
2. Juha VAINIO, Fudoshin,
3. Lauri SÄRKILAHTI, Espoon Urheilijat
3. Niko KORHONEN, Sakura, Kuopio
5. Jani TONTERI, Joutsan Tarmo
5. Edelbis MARCILLI SARRIS, Sakura, Kuopio
7. Toivo KUISMA, Jukara
7. Timo KOKKONEN, Mikkelin Judo

M+90
1. Tuomas RANTANEN, Joutsan Tarmo
2. Tuomas VIRTANEN, Hämeenlinnan JS
3. Sampo MÄLKIÄ, Bodonos, Kerava

SenY-70
1. Panu KERTTULA, Lammin JS
2. Kari TIENSUU, Kuusankosken JS

SenY-80
1. Marko HILTUNEN, Waseda-Club, Uusikaupunki
2. Patrik WENNERLAND, Upplands Väsby JK
3. Mikko VILJANTO, Kotkan JS
3. Jussi KOKKOLA, Mikkelin Judo

SenY+80
1. Mika JACKSEN, Kotkan JS
2. Heikki SAIKKONEN, Mikkelin Judo
3. Pasi TANTTU, Lahden JS

N-48
1. Miia KAMBERG, Kankaanpään Judokat
2. Heidi KOIVURANTA, Koyama, Rovaniemi

N-63
1. Rosa-maria MÄKELÄ, Fudoshin,
2. Alexandra BARTON, Kirkkonummen JS
3. Päivi TOLPPANEN, Hyvinkään JS

N-70
1. Katri MAIJALA, Hontai Judo, Helsinki
2. Milja HUSSO, Sakura, Kuopio
3. Eerika MAJALAINEN, Tampereen Judo
    Jaa Facebookissa