Hämeenlinna 41-v Shiai 24.4.2010

Ottelijoita yhteensä 339 jotka edustivat 52 seuraa.

Tilastot, statistiikat jne. www.judoshiai.fi

Tulokset


Tytöt alle 11-vuotta -28 kg
1) Erika RAJANIEMI Nummelan Judo
2) Jannika HELLGREN Nummelan Judo
3) Heidi TUURALA Raision Ryhti

Tytöt alle 11-vuotta -32 kg
1) Rebecca HASSEL Rauman JS Samurai
2) Angela CHARMAKAR Bodonos
3) Juulia NIEMINEN Rauman JS Samurai

Tytöt alle 11-vuotta -40 kg
1) Maiken HALME Chikara
2) Katri OVASKAINEN Hyvinkään JS

Pojat alle 11-vuotta -27 kg
1) Mikko AUVINEN Tikkurilan Judokat
2) Nico MIETTINEN Tikkurilan Judokat
3) Elias MÄKINEN Keido-kan
3) Patrick PAVLOV Tikkurilan Judokat
5) Oliver MIETTINEN Tikkurilan Judokat
5) Niko HASSEL Rauman JS Samurai

Pojat alle 11-vuotta -30 kg
1) Victor PETROV Bodonos
2) Vili PAJARI Tikkurilan Judokat
3) Eddie EKLUND Stockholms Judoklubb
3) Matias SALA Nummelan Judo
5) Henrik ASKLÖF Kirkkonummen JS
5) Jyri KÄHKÖNEN Bodonos

Pojat alle 11-vuotta -34 kg
1) Emil NYKÄNEN Sakura
2) Oskar HARTIKAINEN Hyvinkään JS
3) Ville HUKKANEN Chikara
3) Roope KORHONEN Kajaanin Judokerho
5) Juha TARVAINEN Jigotai
5) Juuso HANNULA Kirkkonummen JS

Pojat alle 11-vuotta -38 kg
1) Roope LAIRI Hyvinkään JS
2) Erkka KIVISTÖ Judo-Kan
3) Gabriel ZAMAN Tikkurilan Judokat

Pojat alle 11-vuotta -42 kg
1) Patrik FJÄDER Tikkurilan Judokat
2) Rasmus LEPPÄLÄ Chikara
3) Erno ONKELI Chikara

Pojat alle 11-vuotta -46 kg
1) Sayd-Arbi KUBAEV Tampereen Judo
2) Leevi MIKKOLA Tampereen Judo

Pojat alle 11-vuotta -50 kg
1) Roger LINDEMAN Tampereen Judo
2) Tinja KEITAANNIEMI Bodonos

Tytöt alle 13-vuotta -36 kg
1) Maiken HALME Chikara
2) Sini OINONEN Hämeenlinnan JS
3) Emilia KANERVA Kirkkonummen JS

Tytöt alle 13-vuotta -40 kg
1) Noora NYKÄNEN Holjutai
2) Kiia KOKKO Meido-kan
3) Katri OVASKAINEN Hyvinkään JS

Tytöt alle 13-vuotta -48 kg
1) Julia KAUTTO Sobudo
2) Claudia MIETTINEN Bodonos
3) Sara JÄRVELÄINEN Byakuya

Pojat alle 13-vuotta -30 kg
1) Noulis KIRIAKOU Stockholms Judoklubb
2) Saku LAINE Hämeenlinnan JS
3) Henrik ASKLÖF Kirkkonummen JS

Pojat alle 13-vuotta -34 kg
1) Samuli KOSKINEN Hämeenlinnan JS
2) Maxim MYLLYMÄKI Judo-Kan
3) Pyry PAJARI Tikkurilan Judokat
3) Juuso HANNULA Kirkkonummen JS
5) Tuomas HIILAMO Chikara
5) Joni LYÖMILÄ Hämeenlinnan JS

Pojat alle 13-vuotta -38 kg
1) Oskari MÄKINEN Nummelan Judo
2) Artur TVAURI Jukara
3) Roope LAIRI Hyvinkään JS
3) Luukas SAHA Hämeenlinnan JS
5) Sauli TAIPALE Hämeenlinnan JS
5) Aleksi ELOMAA Meido-kan

Pojat alle 13-vuotta -42 kg
1) Aake KESÄLÄ Judo-Kan
2) Joosua MUJUNEN Chikara
3) Jalmari VIRTA Hämeenlinnan JS
3) Aleksi MIELTY Tikkurilan Judokat
5) Lassi RUOPPA Chikara
5) Rasmus LEPPÄLÄ Chikara

Pojat alle 13-vuotta -50 kg
1) Veeti YLIOJA Lahden JS
2) Timo HEISKANEN Lahden JS
3) Alfred VIINANEN Kouvolan JS
3) Emil ERONEN Meido-kan

Pojat alle 13-vuotta +55 kg
1) Roope HAGERT Mikkelin Judo
2) Jere LAAJA Tampereen Judo
3) Erkka KARI Meido-kan

Tytöt alle 15-vuotta -40 kg
1) Noora PYÖRIÄ Darmakai
2) Sini OINONEN Hämeenlinnan JS
3) Emilia KANERVA Kirkkonummen JS

Tytöt alle 15-vuotta -44 kg
1) Nea PYÖRIÄ Darmakai
2) Alisa VIITALA Tampereen Judo

Tytöt alle 15-vuotta -48 kg
1) Nonett HALME Chikara
2) Jenny MÄKI Meido-kan
3) Sara JÄRVELÄINEN Byakuya
3) Claudia MIETTINEN Bodonos

Tytöt alle 15-vuotta -57 kg
1) Anni BERGMANN Mikkelin Judo
2) Jessika HELLGREN Nummelan Judo
3) Vilma VAHERI Hyvinkään JS
3) Johanna NILSSON Stockholms Judoklubb

Pojat alle 15-vuotta -38 kg
1) Artur TVAURI Jukara
2) Aleksi JÄRVELÄINEN Byakuya
3) Aleksi ELOMAA Meido-kan
3) Riku PALMROTH Nokian Judo
5) Casper KETTUNEN Lahden JS
5) Miika-Matias OJALA Jukara

Pojat alle 15-vuotta -42 kg
1) Henri MÄÄTTÄ Judo-Kan
2) Jyri RAJANIEMI Nummelan Judo
3) Kalle HEISKANEN Lahden JS
3) Christoffer MACIAS Saltsjö JK
5) Paavo SUTINEN Holjutai
5) Joel YLITALO Meido-kan

Pojat alle 15-vuotta -46 kg
1) Amir RAMADAN Judo-Kan
2) Henri TUURALA Raision Ryhti
3) Max PAJUNEN Jukara
3) Oskari HIITTU Hämeenlinnan JS
5) Robin KAUHANEN Hämeenlinnan JS
5) Julius SALA Nummelan Judo

Pojat alle 15-vuotta -50 kg
1) Miikka HYÖTYLÄ Byakuya
2) Erik ANDERSSON Saltsjö JK
3) Kristian BULGAKOV Turun JS
3) Henry URHONEN Turun JS
5) Lari KOISTINEN Sakura
5) Tommi TIMONEN Sakura

Pojat alle 15-vuotta -55 kg
1) Oskar TVAURI Jukara
2) Tuomas MÄKÄRÄINEN Kajaanin Judokerho
3) Oskari HIRVONEN Orimattilan JS
3) Felix EDLUND Saltsjö JK
5) Jessika HELLGREN Nummelan Judo
5) Anssi MÄNTYLÄ Judo-Kan

Pojat alle 15-vuotta -60 kg
1) Teemu KOSKINEN Jukara
2) Aki OINONEN Hämeenlinnan JS
3) Tapani SIMOLA Sobudo
3) Henri HANNULA Hämeenlinnan JS
5) Albert KAUHANEN Hämeenlinnan JS
5) Sami KANGAS Holjutai

Pojat alle 15-vuotta -66 kg
1) Matti JUOPPERI Kirkkonummen JS
2) Jouni MIETTINEN Hyvinkään JS
3) Sami PONSI Chikara

Pojat alle 15-vuotta +66 kg
1) Matias HIETAOJA Raision Ryhti
2) Juuso NUOTIOMAA Fudoshin
3) Juho LARJANNE Orimattilan JS
3) Julius SELIN SKU,Helsinki
5) Pontus PERSSON Saltsjö JK
5) Juuso NEUVONEN Savonlinnan Shikata

Tytöt alle 17-vuotta -48 kg
1) Anniina JOKINEN Nummelan Judo
2) Miia KAMBERG Kankaanpään Judokat
3) Anni WESTERBERG Shirokawa
3) Nonett HALME Chikara

Tytöt alle 17-vuotta -63 kg
1) Anni BERGMANN Mikkelin Judo
2) Emilia KAUTTO Sobudo
3) Johanna NILSSON Stockholms Judoklubb

Pojat alle 17-vuotta -50 kg
1) Samu KOIVULAHTI Hämeenlinnan JS
2) Erdene-Dalai OYUMAA Jukara
3) Matias HOLOPAINEN Tikkurilan Judokat
3) Markus MIKKOLA Raision Ryhti
5) Anniina JOKINEN Nummelan Judo
5) Santeri ELLILÄ Raision Ryhti

Pojat alle 17-vuotta -55 kg
1) Oskar TVAURI Jukara
2) Ville MANNINEN Nokian Judo
3) Jussi TAMSKI Tampereen Judo

Pojat alle 17-vuotta -60 kg
1) Pentti SUURHAASKO Nokian Judo
2) Eetu LAAKSONEN Kirkkonummen JS
3) Eemeli KANGASMÄKI Ju Shin Kan
3) Teemu KOSKINEN Jukara
5) Miika SUO-YRJÖ Tapanilan Erä
5) Henri LAITINEN Jukara

Pojat alle 17-vuotta -66 kg
1) Sikko KAEWASA Hämeenlinnan JS
2) Atte KOLEHMAINEN Bodonos
3) Matti JUOPPERI Kirkkonummen JS
3) Teemu JAUHIAINEN Judo-Kan
5) Murat KÖNEC Darmakai
5) Nikita NIKITIN Hyvinkään JS

Pojat alle 17-vuotta -73 kg
1) Mika AUVINEN Tikkurilan Judokat
2) Matias KOIVUSAARI Hämeenlinnan JS
3) Teemu KANGAS Holjutai

Pojat alle 17-vuotta -81 kg
1) Atte HEISKANEN Lahden JS
2) Ville SANTAHUHTA Kankaanpään Judokat
3) Jani PAANANEN Pingviinit

Pojat alle 17-vuotta +81 kg
1) Juho PUUMALAINEN Mikkelin Judo

Naiset -57 kg
1) Emilia TUOMIKOSKI Raision Ryhti
2) Rosa-Maria MÄKELÄ Fudoshin

Naiset -63 kg
1) Jaana SUNDBERG Riihimäen JS
2) Kaisa KOTA-AHO Raision Ryhti
3) Laura JAUHIAINEN Meido-kan
3) Emilia KAUTTO Sobudo

Naiset +70 kg
1) Nora MEHTONEN Tapanilan Erä

Miehet -60 kg
1) Ville KORKEILA Judo-Kan
2) Marttin PEITSARA Chikara
3) Tuomas RONKAINEN Judo-Kan
3) Antti-Matti PAAJANEN Riihimäen JS

Miehet -66 kg
1) Valtteri JOKINEN Riihimäen JS
2) Jani TUOMAALA Raision Ryhti
3) Tomi HEIKKINEN Tampereen Judo
3) Sami PERÄLÄ Orimattilan JS
5) Atte KOLEHMAINEN Bodonos
5) Aleksi YLITALO Meido-kan

Miehet -73 kg
1) Antti RINTAMÄKI Nummelan Judo
2) Tommy MACIAS Saltsjö JK
3) Juho NURMINEN Jukara
3) Marko HILTUNEN Waseda-Club
5) Petteri SULANDER Meido-kan
5) Tatu PARTANEN Jukara

Miehet -81 kg
1) Vitaliy INYUSHKIN Kouvolan JS
2) Joni LAHTINEN Raision Ryhti
3) Timo SUO-YRJÖ Tapanilan Erä
3) Juho KASKISTO Fudoshin
5) Mikko VILJANTO Kotkan JS
5) Petteri KÄHÄRÄ Arashi

Miehet -90 kg
1) Topias IKÄVALKO Riihimäen JS
2) Henri ALAKOSKI Rauman JS Samurai
3) Timo KOKKONEN Mikkelin Judo
3) Juha VAINIO Fudoshin

Miehet +90 kg
1) Teemu MANNINEN Bodonos
2) Tuomas VIRTANEN Hämeenlinnan JS
3) Ari HEIKKINEN Hämeenlinnan JS

Seniori Miehet (alemmat vyöt) -80 kg
1) Aarne AALTONEN Fudoshin
2) Mika KURKI Fudoshin

Seniori Miehet (alemmat vyöt) +80 kg
1) Ilkka TUOMISTO Hämeenlinnan JS
2) Jari YLIOJA Lahden JS

Seniori Miehet (ylemmät vyöt) -70 kg
1) Panu KERTTULA Lammin JS
2) Jari LEHTINEN Hämeenlinnan JS

Seniori Miehet (ylemmät vyöt) -80 kg
1) Jussi KOKKOLA Mikkelin Judo
2) Mikko VILJANTO Kotkan JS

Seniori Miehet (ylemmät vyöt) +80 kg
1) Marko VALMU Hämeenlinnan JS
2) Jari KUOKKA Shiranami
3) Sandor CZENTYE Budaors JK

Erikoispalkinnot:


Parhaat ikäluokittain

E-juniorit, Roope Korhonen, Kajaanin JS, EP-34 kg
D-juniorit, Roope Hagert, Mikkelin Judo, DP+55 kg
C-juniorit, Miikka Hyötylä, Byakuya, Sodankylä, CP-50 kg
B-juniorit, Sikko Kaewasa, Hämeenlinnan JS, BP-66 kg
Miehet, Vitaliy Inyushkin, Kouvolan JS, M -81 kg
Naiset, Jaana Sundberg, Riihimäen JS, N-63 kg
Seniorit, Marko Valmu, Hämeenlinnan JS, SY-+80 kg

Kisojen paras judoka: Vitaliy Inyushkin, Kouvolan JS, M -81 kg


Nopeimmat ipponit:


E-juniorit, Mikko Auvinen, Tikkurilan Judokat, EP-27 kg 4 sekuntia
D-juniorit, Roope Lairi, Hyvinkään JS, DP-38 kg 3 sekuntia
C-juniorit, Jenny Mäki, Meido-kan CT-48 kg ja Oskari Hiittu CP-46 kg, Hämeenlinnan JS 5 sekuntia
B-juniorit, Teemu Jauhiainen Judo-kan ja Matti Juopperi Kirkkonummen JS, BP-66 kg, 7 sekuntia
Miehet, Ville Korkeila, Judo-kan, M-60 kg, 5 sekuntia
Naiset, Laura Jauhiainen, Meido-kan, N-63 kg 14 sekuntia
Seniorit, Jari Lehtinen, Hämeenlinnan JS SY-70 kg 23 sekuntia

Paras Hämeenlinnan JS:n nuori Sikko Kaewasa, BP-66 kg
Paras Hämeenlinnan JS:n aikuinen Marko Valmu SY+80 kg

    Jaa Facebookissa