Genelec-Turnaus 13.11.2010

Osallistujia oli 144, jotka edustivat yhteensä 18 judoseuraa

Tilastot ja kaaviot osoitteessa www.judoshiai.fi




Tulokset


ET-28
1.    Sinimaria KORHONEN    Kajaanin Judokerho
2.    Ronja MIEKKALEHTO    Yama-Arashi, Varkaus

ET-36
1.    Anni LANKINEN    Oulun Judokerho
2.    Jonna OJALA    Yama-Arashi, Varkaus
3.    Emilia KERÄNEN    Kajaanin Judokerho

ET-40
1.    Ida PÖYSTI    Yama-Arashi, Varkaus
2.    Sara KOKKONIEMI    Kaustisen Pohjan-Vei

EP-27
1.    Alex KIISKINEN    Oulun Judokerho
2.    Leevi HÄMÄLÄINEN    Yama-Arashi, Varkaus

EP-30
1.    Joni OJA    Raahen Judo
2.    Khirchla KHIRCHILASVILI    Raahen Judo
3.    Eetu KETTUNEN    Joen Yawara, Joensuu
3.    Kasperi MALKKI    Yama-Arashi, Varkaus
5.    Markus SAARELA    Oulun Judokerho
5.    Pietari TIMONEN    Iisalmen JS

EP-34
1.    Roope KORHONEN    Kajaanin Judokerho
2.    Jere LYÖMILÄ    Hämeenlinnan JS
3.    Jonathan HÄMÄLÄINEN    Iisalmen JS
3.    Simo PIIPARINEN    Yama-Arashi, Varkaus

EP-38
1.    Emil NYKÄNEN    Sakura, Kuopio
2.    Juuso KYTTÄ    Sakura, Kuopio
3.    Aatu KERÄNEN    Kajaanin Judokerho
3.    Veeti OIVO    Raahen Judo
5.    Eero REMES    Oulun Judokerho
5.    Valtteri MARTIN    Raahen Judo

EP-42
1.    Henri KURTTILA    Raahen Judo
2.    Tenho HAGERT    Iisalmen JS
3.    Jaakko TANSKALA    Raahen Judo

EP-50
1.    Saku SILTALA    Oulun Judokerho
2.    Totti HAAPAKOSKI    Raahen Judo

EP+55
1.    Tuomas SÄRKILÄ    Himangan JS
2.    Samppa JAUHIAINEN    Raahen Judo

DT-36
1.    Juulia YLI-TORVI    Himangan JS
2.    Noora MALKKI    Yama-Arashi, Varkaus
3.    Nea PÖYSTI    Yama-Arashi, Varkaus

DP-30
1.    Josif ZON    Raahen Judo
2.    Jaakko KOIVIKKO    Raahen Judo
3.    Jere KOIVISTO    Oulun Judokerho

DP-34
1.    Roope KORHONEN    Kajaanin Judokerho
2.    Miro SÄKKINEN    Oulun Judokerho
3.    Perttu LEIVISKÄ    Oulun Judokerho

DP-38
1.    Luukas SAHA    Hämeenlinnan JS
2.    Emil NYKÄNEN    Sakura, Kuopio
3.    Joni LYÖMILÄ    Hämeenlinnan JS
3.    Elmeri LESKINEN    Oulun Judokerho

DP-42
1.    Samuel KOKKONIEMI    Kaustisen Pohjan-Vei
2.    Samuel KOKKONIEMI    Kaustisen Pohjan-Vei
3.    Ari LANKINEN    Oulun Judokerho
3.    Valentin HÄMÄLÄINEN    Iisalmen JS
5.    Olli REMES    Oulun Judokerho
5.    Juulia YLI-TORVI    Himangan JS

DP-46
1.    Joona RÄTY    Oulun Judokerho
2.    Veikko MARKKANEN    Yama-Arashi, Varkaus
3.    Valtteri PÄÄKKÖNEN    Kajaanin Judokerho

DP-55
1.    Hermanni LUKKARI    Kajaanin Judokerho
2.    Jose PAAVOLA    Himangan JS
3.    Christian LINDFORS    Yama-Arashi, Varkaus

CT-48
1.    Emmi ROSSI    Tomodachi, Kuopio
2.    Laura SÄKKINEN    Oulun Judokerho

CT-52
1.    Jasmine AHO    Raahen Judo
2.    Emmi ROSSI    Tomodachi, Kuopio
3.    Nea KERÄNEN    Kokkolan Budo

CP-42
1.    Luukas SAHA    Hämeenlinnan JS
2.    Vili OIVO    Raahen Judo
3.    Sampo HAPPONEN    Iisalmen JS
3.    Jori MARTIKAINEN    Iisalmen JS

CP-50
1.    Miika HOLOPAINEN    Iisalmen JS
2.    Joona LAUKKA    Raahen Judo
3.    Lauri LINDE    Raahen Judo

CP-55
1.    Jani RATILAINEN    Joen Yawara, Joensuu
2.    Jani PAANANEN    Iisalmen JS
3.    Tommi TIMONEN    Sakura, Kuopio
3.    Joonas SIURUA    Koyama, Rovaniemi

CP-60
1.    Tuomas MÄKÄRÄINEN    Kajaanin Judokerho
2.    Jonne IMPOLA    Raahen Judo
3.    Krister RAERINNE    Iisalmen JS

CP-66
1.    Konsta HÄNNINEN    Pikadon, Pieksamäki
2.    Aleksi NIEMI    Oulun Judokerho
3.    Aki-Petteri NEUVONEN    Oulun Judokerho

CP+66
1.    Julius SELIN    Suomen kamppailu-urh
2.    Tatu TURUNEN    Joen Yawara, Joensuu

BT-57
1.    Sonja SALONSAARI    Raahen Judo
2.    Heidi KOIVURANTA    Koyama, Rovaniemi

BP-55
1.    Jani PAANANEN    Iisalmen JS
2.    Lari KOISTINEN    Sakura, Kuopio
3.    Miika HOLOPAINEN    Iisalmen JS

BP-60
1.    Joonas TAPIO    Oulun Judokerho
2.    Aleksi LAPPALAINEN    Iisalmen JS
3.    Krister RAERINNE    Iisalmen JS

BP-66
1.    Roope KAASINEN    Koyama, Rovaniemi
2.    Konsta HÄNNINEN    Pikadon, Pieksamäki
3.    Jerry ÅSTEDT    Suomen kamppailu-urh
3.    Sampo PIRILÄ    Oulun Judokerho

N-63
1.    Anni KOLARI    Yama-Arashi, Varkaus
2.    Miia HEIKKINEN    Kajaanin Judokerho

M-60
1.    Matias PURTANEN    Kokkai-Kan, Tornio
2.    Joonas TAPIO    Oulun Judokerho
3.    Viljami RÄISÄ    Joen Yawara, Joensuu

M-66
1.    Sami LUUKKONEN    Iisalmen JS
2.    Tiia HYVÄRINEN    Yama-Arashi, Varkaus
3.    Tuukka NATUNEN    Tomodachi, Kuopio

M-81
1.    Ville PENSAS    Iisalmen JS
2.    Mika ATTI    Suomen kamppailu-urh
3.    Tommi KEKÄLÄINEN    Sakura, Kuopio
3.    Tuomas LAHTINEN    Shiranami, Lapinlahti
5.    Arttu DAMSKI    Joen Yawara, Joensuu
5.    Juho KORKIAKANGAS    Raahen Judo

M-90
1.    Toni TUHKIO    Tomodachi, Kuopio
2.   
3.    Ari PASANEN    Koyama, Rovaniemi

M+100
1.    Ari KYLLÖNEN    Tomodachi, Kuopio
2.    Tapio PIKKARAINEN    Tsunami, Nurmes
3.    Samppa TOLVANEN    Tsunami, Nurmes
    Jaa Facebookissa