Etelä-Suomen avoimet aluemestaruuskisat 9.4.2011 Loviisa


Ottelijoita 152 jotka edustivat 24 seuraa. Tilastoja, kaavioita jne. www.judoshiai.fi

ET-29,6
1. Susanna SUNDBERG, Hontai Judo, Helsinki
2. Eevi KESÄLÄ, Judo-Kan, Espoo
3. Anne-liis KRUUSI, Judo-Kan, Espoo

ET-35,2
1. Katri RAVEALA, Chikara, Helsinki
2. Angela CHARMAKAR, Bodonos, Kerava

EP-29,5

1. Robin PAJUNEN, Jukara
2. Patrick PAVLOV, Tikkurilan Judokat, Vantaa
3. Juuso PASSILA, Bodonos, Kerava
3. Niko ORAVA, Arashi, Loviisa

EP-32,5
1. Vili PAJARI, Tikkurilan Judokat, Vantaa
2. Artur KANEVETS, Tikkurilan Judokat, Vantaa
3. Santeri HAKKARAINEN, Jigotai, Jyväskylä
3. Konsta PAANANEN, Kirkkonummen JS

EP-39,8
1. Juha TARVAINEN, Jigotai, Jyväskylä
2. Antti KINNUNEN, Hontai Judo, Helsinki
3. Matias MÄNTTÄRI, Bodonos, Kerava

DT-36
1. Jasmi SALASMAA, Chikara, Helsinki
2. Katri RAVEALA, Chikara, Helsinki

DT-44
1. Noora NYKÄNEN, Holjutai, Hollola
2. Noora JOKINEN, Bodonos, Kerava
3. Alexandra HUTTUNEN, Tapanilan Erä, Helsinki

DP-30
1. Mikko AUVINEN, Tikkurilan Judokat, Vantaa
2. Saku HEINILÄ, Hämeenlinnan JS
3. Jonas LINDQVIST, Shirokawa, Porvoo
3. Nico MIETTINEN, Tikkurilan Judokat, Vantaa

DP-34
1. Ville HUKKANEN, Chikara, Helsinki
2. Saku LAINE, Hämeenlinnan JS
3. Vili PAJARI, Tikkurilan Judokat, Vantaa
3. Rainer KANEVETS, Tikkurilan Judokat, Vantaa

DP-38
1. Pyry PAJARI, Tikkurilan Judokat, Vantaa
2. Joni LYÖMILÄ, Hämeenlinnan JS
3. Miikka VAINIO, Hämeenlinnan JS

DP-42
1. Oskari MÄKINEN, Nummelan Judo
2. Aake KESÄLÄ, Judo-Kan, Espoo
3. Erkka KIVISTÖ, Judo-Kan, Espoo
3. Niko KEINÄNEN, Pingviinit, Nurmijärvi

DP-46
1. Eetu HEINONEN, Chikara, Helsinki
2. Rasmus LEPPÄLÄ, Chikara, Helsinki
3. Aleksi MIELTY, Tikkurilan Judokat, Vantaa

DPT-49,6
1. Matias TARMO, Judo-Kan, Espoo
2. Sara KÄHÄRÄ, Arashi, Loviisa

DP+55
1. Jesse KOIVUKOSKI, Hämeenlinnan JS

CT-40
1. Emilia KANERVA, Kirkkonummen JS
2. Sini OINONEN, Hämeenlinnan JS

CP-38
1. Maxim MYLLYMÄKI, Judo-Kan, Espoo
2. Pyry PAJARI, Tikkurilan Judokat, Vantaa
3. Sini OINONEN, Hämeenlinnan JS
3. Samuli KOSKINEN, Hämeenlinnan JS

CP-42
1. Aake KESÄLÄ, Judo-Kan, Espoo
2. Oskari MÄKINEN, Nummelan Judo
3. Artur TVAURI, Jukara
3. Luukas SAHA, Hämeenlinnan JS

CP-46
1. Henri MÄÄTTÄ, Judo-Kan, Espoo
2. Eetu HEINONEN, Chikara, Helsinki
3. Jyri RAJANIEMI, Nummelan Judo
3. Aleksi ELOMAA, Meido-kan

CP-50
1. Aku LAAKKONEN, Meido-kan
2. Matias HUOTARI, Meido-kan
3. Joel YLITALO, Meido-kan

CP-55
1. Axel EMMES, Espoon Urheilijat
2. Teemu KUOSA, Lahden JS
3. Joosua MUJUNEN, Chikara, Helsinki

CP-60
1. Vilma VAHERI, Hyvinkään JS
2. Emil ERONEN, Meido-kan
3. Sebastian NIKOLOV, Hyvinkään JS

CP-66
1. Henri HANNULA, Hämeenlinnan JS
2. Erkka KARI, Meido-kan
3. Juho IMMONEN, Kotkan JS

BP-45
1. Jyri RAJANIEMI, Nummelan Judo
2. Artur TVAURI, Jukara

BP-50
1. Aku LAAKKONEN, Meido-kan
2. Henri MÄÄTTÄ, Judo-Kan, Espoo
3. Saku INGET, Hämeenlinnan JS

BP-60
1. Samu KOIVULAHTI, Hämeenlinnan JS
2. Artur RISTOLA, Kotkan JS
3. Amir RAMADAN, Judo-Kan, Espoo
3. Jami LEHTO, Chikara, Helsinki

BP-66
1. Henri HANNULA, Hämeenlinnan JS
2. Karl richard PIKLA, Espoon Urheilijat

BP-73
1. Safar RAHMANI, Hontai Judo, Helsinki
2. Ville VAHERI, Hyvinkään JS
3. Aki OINONEN, Hämeenlinnan JS

BP-81
1. Aleksi MAUNULA, Espoon Urheilijat
2. Nico KUUSELA, Kotkan JS

N-70
1. Johanna OIKARINEN, Chikara, Helsinki
2. Kirsi TURUNEN, Finndai, Helsinki
3. Elli KOSKELA, Finndai, Helsinki

M-73
1. Markus MATTSSON, Finndai, Helsinki
2. Timo TOMMILA, Finndai, Helsinki
3. Joni VÄLIMAA, Arashi, Loviisa
3. Rasmus RINNE, Kirkkonummen JS

M-81
1. Petja LINDSTRÖM, Arashi, Loviisa
2. Jarmo HUKKANEN, Chikara, Helsinki
3. Toni SULIN, Hämeenlinnan JS
3. Joona HIRVENSALO, Hontai Judo, Helsinki

M-AVOIN
1. Juha VAINIO, Fudoshin, Pori
2. Jyrki NIEMI, Arashi, Loviisa
3. Ari HEIKKINEN, Hämeenlinnan JS
3. Jarno SAVOLAINEN, Arashi, Loviisa

VM-85
1. Tuomo KANNISTO, Finndai, Helsinki
2. Kimmo SANDVIK, Arashi, Loviisa
3. Tuomas SAARENPÄÄ, Lammin JS


    Jaa Facebookissa