Eden Shiai 9.10.2010 Tampereella

Osallistujia oli 303 jotka edustivat yhteensä 52 judoseuraa.
Suomalaisia seuroja 50, Venäläisiä 1 ja Virolaisia 1.

Tilastot ja kaaviot osoitteessa www.judoshiai.fi



Tulokset



ET-28
1.    Heidi TUURALA    Raision Ryhti
2.    Verna ALA-OLLA    Fudoshin, Pori
3.    Kiia KAUTTO    Sobudo, Somero

ET-32
1.    Erika RAJANIEMI    Nummelan Judo
2.    Jannika HELLGREN    Nummelan Judo
3.    Julia NIEMINEN    Rauman JS Samurai

ET-44
1.    Maiken HALME    Meido-kan
2.    Ella SCHREY    Turun JS
3.    Josefiina AHONEN    Maskun Tempo

EP-30
1.    Vili PAJARI    Tikkurilan Judokat, Vantaa
2.    Matias SALA    Nummelan Judo
3.    Nico MIETTINEN    Tikkurilan Judokat, Vantaa
3.    Niko KINNUNEN    Nokian Judo
5.    Antti KUMPULAINEN    Hyvinkään JS
5.    Elias LOSTEDT    Keido-kan, Siuntio

EP-34
1.    Ville HUKKANEN    Chikara, Helsinki
2.    Juuso HANNULA    Kirkkonummen JS
3.    Emil NYKÄNEN    Sakura, Kuopio
3.    Roope KORHONEN    Kajaanin Judokerho
5.    Jussi HOLOPAINEN    Tikkurilan Judokat, Vantaa
5.    Jere LYÖMILÄ    Hämeenlinnan JS

EP-38
1.    Roope LAIRI    Hyvinkään JS
2.    Joona SYRJÄMÄKI    Maskun Tempo
3.    Juha TARVAINEN    Jigotai, Jyväskylä
3.    Joona SEILO    Maskun Tempo
5.    Iljas ABUBAKAROV    Tartu Do
5.    Antti KINNUNEN    Hontai Judo, Helsinki

EP-42
1.    Patrik FJÄDER    Tikkurilan Judokat, Vantaa
2.    Aaro KUUSELA    Byakuya, Sodankylä
3.    Aleksi VAARALA    Byakuya, Sodankylä

EP-46
1.    Max WESTERLUND    Keido-kan, Siuntio
2.    Sayd-Arbi KUBAEV    Tampereen Judo
3.    Erno ONKELI    Chikara, Helsinki

EP-50
1.    Roger LINDEMAN    Tampereen Judo
2.    Hannes KURN    Tartu Do

DT-40
1.    Emilia KANERVA    Kirkkonummen JS
2.    Sini OINONEN    Hämeenlinnan JS
3.    Maiken HALME    Meido-kan
3.    Anni TARVAINEN    Jigotai, Jyväskylä

DT-44
1.    Viivi KÄRHÄ    Meido-kan
2.    Noora NYKÄNEN    Holjutai, Hollola
3.    Elviira KUJANSUU    Fudoshin, Pori

DT-52
1.    Claudia MIETTINEN    Bodonos, Kerava
2.    Jenni ALI-PENTTILÄ    Hämeenlinnan JS
3.    Merilin KURN    Tartu Do

DT+52
1.    Saana KOJO    Kaigan, Rauma

DP-30
1.    Jasmi SALASMAA    Chikara, Helsinki
2.    Roni NIITYNPÄÄ    Maskun Tempo
3.    Matias SALA    Nummelan Judo

DP-34
1.    Emil NYKÄNEN    Sakura, Kuopio
2.    Roope KORHONEN    Kajaanin Judokerho
3.    Ville HUKKANEN    Chikara, Helsinki
3.    Pyry PAJARI    Tikkurilan Judokat, Vantaa

DP-38
1.    Luukas SAHA    Hämeenlinnan JS
2.    Oskari MÄKINEN    Nummelan Judo
3.    Maxim MYLLYMÄKI    Judo-Kan, Espoo
3.    Samuli KOSKINEN    Hämeenlinnan JS
5.    Emilia KANERVA    Kirkkonummen JS
5.    Roope LAIRI    Hyvinkään JS

DP-42
1.    Artur TVAURI    Jukara
2.    Eetu HEINONEN    Chikara, Helsinki
3.    Pärt LAAS    Tartu Do
3.    Aake KESÄLÄ    Judo-Kan, Espoo
5.    Sauli TAIPALE    Hämeenlinnan JS
5.    Markus MERIÖ    Maskun Tempo

DP-46
1.    Jose HELASMO    Maskun Tempo
2.    Aleksi MIELTY    Tikkurilan Judokat, Vantaa
3.    Lassi RUOPPA    Chikara, Helsinki
3.    Sayd-Arbi KUBAEV    Tampereen Judo

DP-50
1.    Henri BERGGREN    Meido-kan
2.    Roger LINDEMAN    Tampereen Judo
3.    Aleksanteri WALLIUS    Maskun Tempo

DP-55
1.    Emil ERONEN    Meido-kan
2.    Veeti YLIOJA    Lahden JS
3.    Valtteri NYBERG    Maskun Tempo

DP+55
1.    Joonas SAARENPÄÄ    Seinäjoen JS
2.    Jesse KOIVUKOSKI    Hämeenlinnan JS

CT-44
1.    Nea PYÖRIÄ    Darmakai, Laukaa
2.    Noora PYÖRIÄ    Darmakai, Laukaa
3.    Emma JUSTEN    Rauman JS Samurai

CT-52
1.    Nonett HALME    Meido-kan
2.    Inka VERLIN    Hontai Judo, Helsinki
3.    Jenny MÄKI    Meido-kan
3.    Pihla MATIKAINEN    Maskun Tempo
5.    Claudia MIETTINEN    Bodonos, Kerava
5.    Madina HARATSHOEVA    Tampereen Judo

CT-57
1.    Vilma VAHERI    Hyvinkään JS
2.    Annika TANTTU    Lahden JS

CP-38
1.    Oskari MÄKINEN    Nummelan Judo
2.    Maxim MYLLYMÄKI    Judo-Kan, Espoo

CP-42
1.    Pärt LAAS    Tartu Do
2.    Jyri RAJANIEMI    Nummelan Judo
3.    Riku PALMROTH    Nokian Judo
3.    Aleksi JÄRVELÄINEN    Byakuya, Sodankylä
5.    Artur TVAURI    Jukara
5.    Casper KETTUNEN    Lahden JS

CP-46
1.    Henri MÄÄTTÄ    Judo-Kan, Espoo
2.    Henri TUURALA    Raision Ryhti
3.    Teemu KUOSA    Lahden JS

CP-50
1.    Aku LAAKKONEN    Meido-kan
2.    Pyry HALONEN    Meido-kan
3.    Matias HUOTARI    Meido-kan
3.    Vili HAPPONEN    Darmakai, Laukaa
5.    Saku INGET    Hämeenlinnan JS
5.    Julius SALA    Nummelan Judo

CP-55
1.    Miikka HYÖTYLÄ    Byakuya, Sodankylä
2.    Ronald REIJONEN    Tapanilan Erä, Helsinki
3.    Roni RAJAMÄKI    Budokan, Vaasa
3.    Onni KLEN    Turun JS
5.    Lari KOISTINEN    Sakura, Kuopio
5.    Kristian BULGAKOV    Turun JS

CP-60
1.    Tuomas MÄKÄRÄINEN    Kajaanin Judokerho
2.    Kaimar MEKK    Tartu Do
3.    Joakim TIMONEN    Meido-kan
3.    Jessika HELLGREN    Nummelan Judo
5.    Oskari SILTALA    Himangan JS
5.    Jonas TIMONEN    Meido-kan

CP-66
1.    Henri HANNULA    Hämeenlinnan JS
2.    Jouni MIETTINEN    Hyvinkään JS
3.    Karl-Ernst SAAL    Tartu Do
3.    Aki OINONEN    Hämeenlinnan JS
5.    Panu HUUSKO    Hämeenlinnan JS
5.    Arttu SEPPÄLÄ    Tampereen Judo

CP+66
1.    Mattias KUUSIK    Tartu Do
2.    Juuso NEUVONEN    Savonlinnan Shikata
3.    Matias HIETAOJA    Raision Ryhti
3.    Mairis HOLTER    Tartu Do
5.    Juuso NUOTIOMAA    Fudoshin, Pori
5.    Leevi VALMU    Hämeenlinnan JS

BT-44
1.    Miia KAMBERG    Kankaanpään Judokat

BT-52
1.    Nonett HALME    Meido-kan
2.    Tinja KIILI    Maskun Tempo
3.    Suvi OJANEN    Maskun Tempo

BT-63
1.    Emilia KAUTTO    Sobudo, Somero
2.    Susanna SAIRANEN    Bodonos, Kerava
3.    Jasmin LOSTEDT    Keido-kan, Siuntio

BP-45
1.    Henri TUURALA    Raision Ryhti
2.    Henri MÄÄTTÄ    Judo-Kan, Espoo
3.    Miia KAMBERG    Kankaanpään Judokat

BP-50
1.    Amir RAMADAN    Judo-Kan, Espoo
2.    Pyry HALONEN    Meido-kan
3.    Markus MIKKOLA    Raision Ryhti

BP-55
1.    Samu KOIVULAHTI    Hämeenlinnan JS
2.    Matias HOLOPAINEN    Tikkurilan Judokat, Vantaa
3.    Tatu SUURIPÄÄ    Tampereen Judo

BP-60
1.    Ville MANNINEN    Nokian Judo
2.    Oskar TVAURI    Jukara
3.    Jussi TAMSKI    Tampereen Judo

BP-66
1.    Otto SIMOLA    Lahden JS
2.    Pentti SUURHASKO    Nokian Judo
3.    Henry KOLKKANEN    Judo-Kan, Espoo

BP-73
1.    Mattias KUUSIK    Tartu Do
2.    Atte KOLEHMAINEN    Bodonos, Kerava
3.    Ville SANTAHUHTA    Kankaanpään Judokat
3.    Ville VAHERI    Hyvinkään JS

BP+81
1.    Juho PUUMALAINEN    Mikkelin Judo
2.    Teemu RAUHALA    Nokian Judo
3.    Otto SAARI    Salon Budoseura

N-63
1.    Susanna SAIRANEN    Bodonos, Kerava
2.    Emilia TUOMIKOSKI    Raision Ryhti
3.    Emilia KAUTTO    Sobudo, Somero
3.    Rosa-Maria MÄKELÄ    Fudoshin, Pori

M-60
1.    Ville MANNINEN    Nokian Judo
2.    Matias PURTANEN    Kokkai-Kan, Tornio
3.    Tuomas RONKAINEN    Judo-Kan, Espoo

M-66
1.    Otto SIMOLA    Lahden JS
2.    Aleksi LAAJALA    OYUS, Oulu
3.    Joonas TAIMI    Darmakai, Laukaa
3.    Adlan FUTIJEV    Hämeenlinnan JS
5.    Nikita MAKSAKOV    Petrozavodsk
5.    Pekka AHMAVUO    Tyrvään Juro

M-73
1.    Teemu KANERVA    Bodonos, Kerava
2.    Konsta BULGAKOV    Turun JS
3.    Matias POUTIAINEN    Fudoshin, Pori
3.    Jyri LEHTOLA    Seibukan, Kurikka
5.    Antti KOVALAINEN    Kokkai-Kan, Tornio
5.    Timo TOMMILA    Finndai, Helsinki

M-81
1.    Ilmari KORPI    Maskun Tempo
2.    Tuomo VIRTANEN    Heinolan Judo
3.    Ilari PEURANIEMI    Kokkai-Kan, Tornio
3.    Johannes LEIVO    Finndai, Helsinki
5.    Timo HAAPAJÄRVI    Chikara, Helsinki
5.    Toni SULIN    Hämeenlinnan JS

M-90
1.    Toni LEMPINEN    Tyrvään Juro
2.    Sampo MÄLKIÄ    Bodonos, Kerava
3.    Vesa KOSKELO    Kajaanin Judokerho

M-100
1.    Juha VAINIO    Fudoshin, Pori
2.    Jari SALMINEN    Tyrvään Juro
3.    Antti KALLIO    Turun JS

M+100
1.    Miika HIRVONEN    Chikara, Helsinki
2.    Tuomas VIRTANEN    Hämeenlinnan JS
3.    Jani NIEMELÄ    Shinrai, Pirkkala
    Jaa Facebookissa