Eden-shiai 10.10.2009 Tampereella

Mukana 296 kilpailijaa 51 seurasta.

(c) Judokisa

Miehet alle 60 kg
1) Tevol Tamm Tartu Do
2) Riku Sipilä Ju Shin Kan, Ähtäri
3) Matias Purtanen Kokkai-Kan, Tornio
3) Magomed Futijev Hämeenlinnan Judoseura

Miehet alle 66 kg
1) Ants Tiido Tartu Do
2) Remo Villanello Chikara, Helsinki
3) Taavi Seppänen Sodankylän Byakuya
4) Antti Laurila Fudoshin, Pori
5) Mikko Hautaviita Kankaanpään Judokat

Miehet alle 73 kg
1) Andre Seppa Tartu Do
2) Simo Ansalahti Hämeenlinnan Judoseura
3) Petteri Sulander Meido-Kan, Helsinki
3) Juuso Koskinen Hämeenlinnan Judoseura
5) Jaakko Juusti Judo-Kan, Espoo
5) Mikko Lindbom Tampereen Judo

Miehet alle 81 kg
1) J-P Kössilä TNS-Judo, Toijala
2) Petri Porri Fudoshin, Pori
3) Turo Martinmäki Chikara, Helsinki
3) Rami Rauma Kaustisen Pohjan-Veikot
5) Joona Hirvensalo Hontai Judo, Helsinki
5) Joonas Rintakoski Tampereen Judo

Miehet alle 90 kg
1) Jukka Alahäivälä KeJuBo, Keuruu
2) Toni Lempinen Vammalan Veikot
3) Jari Perttula Budokan, Vaasa

Miehet yli 90 kg
1) Kari Kauppinen Suomen kamppailu-urheilijat, Helsinki
2) Kastriot Meha Suomen kamppailu-urheilijat, Helsinki
3) Jesse Jussila Oulun Judokerho
4) Teemu Sjövall Suomen kamppailu-urheilijat, Helsinki

Naiset alle 52 kg
1) Nathalie Nurminen Judo-Kan, Espoo
2) Jemina Lostedt Keido-kan, Siuntio
3) Miia Heikkinen Kajaanin Judokerho

Naiset alle 64 kg
1) Kerttu Koskenniemi Chikara, Helsinki
2) Veera Liimatta Raision Ryhti
3) Hanna Kokkonen Tikkurilan Judokat, Vantaa
4) Päivi Tolppanen Hyvinkään Judoseura

B-pojat alle 50 kg
1) Arttu Määttä Judo-Kan, Espoo
2) Ville Manninen Nokian Judo
3) Matias Holopainen Tikkurilan Judokat, Vantaa
4) Miika Latva-Kiskola Seibukan, Kurikka
5) Mihail Korhonen Tapanilan Erä, Helsinki

B-pojat alle 55 kg
1) Faye Njie Chikara, Helsinki
2) Ingvar Toomeoja Tartu Do
3) Elias Körkkö Oulun Judokerho
3) Santeri Lepistö Shirokawa, Porvoo
5) Ville Korkeila Judo-Kan, Espoo
5) Henry Kolkkanen Judo-Kan, Espoo

B-pojat alle 60 kg
1) Tevol Tamm Tartu Do
2) Joel Ollikainen Meido-Kan, Helsinki
3) Ville Ylitalo Meido-Kan, Helsinki
3) Kristjan Tõniste Tartu Do
5) Aleksi Ylitalo Meido-Kan, Helsinki
5) Otto Simola Chikara, Helsinki

B-pojat alle 66 kg
1) Ants Tiido Tartu Do
2) Atte Kolehmainen Bodonos, Kerava
3) Toni Malkki Hontai Judo, Helsinki
3) Remo Villanello Chikara, Helsinki
5) Rasmus Rinne Kirkkonummen Judoseura
5) Klaus Verlin Hontai Judo, Helsinki

B-pojat alle 73 kg
1) Andre Seppa Tartu Do
2) Marko Kuuri-Riutta Fudoshin, Pori
3) Petteri Sulander Meido-Kan, Helsinki
3) Tuomas Halme Chikara, Helsinki
5) Olli Kallioranta Kokkai-Kan, Tornio
5) Juho Luoma Tampereen Judo

B-pojat alle 81 kg
1) Samuli Viitanen Tampereen Judo
2) Ville Ponkilainen Darmakai, Laukaa
3) Ville Santahuhta Kankaanpään Judokat

B-tytöt alle 48 kg
1) Miia Kamberg Kankaanpään Judokat

B-tytöt alle 57 kg
1) Laura Jauhiainen Meido-Kan, Helsinki
2) Anna Hopeanaula Raision Ryhti
3) Susanna Sairanen Bodonos, Kerava
3) Enni Kalaja Raahen Judo
5) Elisa Hauhia Yanagi, Heinävesi
5) Emmi Kuoppa Mikkelin Judo

B-tytöt alle 63 kg
1) Emilia Kautto Sobudo, Somero
2) Eveliina Reinikainen Raision Ryhti
3) Ira Timonen Kirkkonummen Judoseura

B-tytöt yli 63 kg
1) Solja Komulainen Orimattilan Judoseura
2) Iina Fyhr Fudoshin, Pori
3) Emmi Smeds Keido-kan, Siuntio
4) Laura Mäki-Jouppila Seibukan, Kurikka
5) Johanna Koskinen Seibukan, Kurikka

C-pojat alle 38 kg
1) Tarvo Jögeva Tartu Do
2) Pärt Laas Tartu Do
3) Jyri Rajaniemi Nummelan Judo
3) Henri Määttä Judo-Kan, Espoo
5) Riku Palmrooth Nokian Judo
5) Artur Tvauri Vantaan Jukara

C-pojat alle 42 kg
1) Aku Laakkonen Meido-Kan, Helsinki
2) Amir Ramadan Judo-Kan, Espoo
3) Anniina Jokinen Nummelan Judo
3) Alexander Nickull Kristiinan Seudun Judo

C-pojat alle 46 kg
1) Oskar Tvauri Vantaan Jukara
2) Saku Ronkainen Oulun Judokerho
3) Samu Koivulahti Hämeenlinnan Judoseura
3) Pyry Halonen Meido-Kan, Helsinki

C-pojat alle 50 kg
1) Arttu Määttä Judo-Kan, Espoo
2) Jonas Timonen Meido-Kan, Helsinki
3) Jussi Tamski Tampereen Judo
3) Vertti Liman Meido-Kan, Helsinki
5) Torgny Backman Kristiinan Seudun Judo
5) Joakim Timonen Meido-Kan, Helsinki

C-pojat alle 55 kg
1) Aatu Laamanen Kippon, Kitee
2) Kaimar Mekk Tartu Do
3) Teemu Koskinen Vantaan Jukara
3) Eemeli Kangasmäki Ju Shin Kan, Ähtäri
5) Tapani Simola Sobudo, Somero
5) Riku Merisaari Raision Ryhti

C-pojat alle 60 kg
1) Matti Juopperi Kirkkonummen Judoseura
2) Santeri Moilanen Darmakai, Laukaa
3) Aleksi Tanttu Lahden Judoseura
3) Karl Ernst Saal Tartu Do
5) Aki Oinonen Hämeenlinnan Judoseura
5) Murat Könec Darmakai, Laukaa

C-pojat yli 60 kg
1) Markus-Petteri Haikkonen Fudoshin, Pori
2) Safar Rahmani Jigotai, Jyväskylä
3) Juuso Nuotiomaa Fudoshin, Pori
3) Matias Hietaoja Raision Ryhti
5) Teemu Rauhala Nokian Judo
5) Jouni Miettinen Hyvinkään Judoseura

C-tytöt alle 44 kg
1) Nonett Halme Chikara, Helsinki
2) Anniina Jokinen Nummelan Judo
3) Jenny Mäki Meido-Kan, Helsinki
3) Miia Kamberg Kankaanpään Judokat

C-tytöt alle 57 kg
1) Sonja Salonsaari Raahen Judo
2) Sonja Suomi Kotkan Judoseura

D-pojat alle 30 kg
1) William Oinas Tikkurilan Judokat, Vantaa
2) Matias Sala Nummelan Judo

D-pojat alle 34 kg
1) Oskari Mäkinen Nummelan Judo
2) Luukas Saha Hämeenlinnan Judoseura
3) Pyry Pajari Tikkurilan Judokat, Vantaa
3) Maxim Myllymäki Judo-Kan, Espoo

D-pojat alle 38 kg
1) Pärt Laas Tartu Do
2) Tarvo Jögeva Tartu Do
3) Artur Tvauri Vantaan Jukara
3) Jyri Rajaniemi Nummelan Judo
5) Tuomas Rahikka Chikara, Helsinki
5) Jesse Tanska Fudoshin, Pori

D-pojat alle 42 kg
1) Aku Laakkonen Meido-Kan, Helsinki
2) Inka Verlin Hontai Judo, Helsinki
3) Eemeli Louhimies Meido-Kan, Helsinki
3) Teemu Kuosa Lahden Judoseura
5) Jasper Kosonen Fudoshin, Pori
5) Matias Huotari Meido-Kan, Helsinki

D-pojat alle 46 kg
1) Miikka Hyötylä Sodankylän Byakuya
2) Timo Heiskanen Lahden Judoseura
3) Leevi Ranta Lammin Judoseura
4) Claudia Miettinen Tikkurilan Judokat, Vantaa
5) Robin Kauhanen Hämeenlinnan Judoseura

D-pojat alle 50 kg
1) Tuomas Mäkäräinen Kajaanin Judokerho
2) Veeti Ylioja Lahden Judoseura
3) Jessika Hellgren Nummelan Judo
3) Juho Immonen Kotkan Judoseura
5) Albert Salmi Espoon Urheilijat
5) Eetu Mäkilehto Kristiinan Seudun Judo

D-pojat alle 55 kg
1) Johannes Viherä Hämeenlinnan Judoseura
2) Olli-Oskari Niemelä Tampereen Judo

D-pojat yli 55 kg
1) Henri Hannula Hämeenlinnan Judoseura
2) Sami Kangas Holjutai, Hollola
3) Tanel Karro Tartu Do
4) Peetu Lehtinen Nokian Judo

D-tytöt alle 36 kg
1) Nea Pyöriä Darmakai, Laukaa
2) Sini Oinonen Hämeenlinnan Judoseura
3) Emilia Kanerva Kirkkonummen Judoseura
4) Maiken Halme Chikara, Helsinki
5) Noora Pyöriä Darmakai, Laukaa

D-tytöt alle 40 kg
1) Sonja Pokka Sodankylän Byakuya
2) Alisa Viitala Tampereen Judo
3) Elisa Mäki Meido-Kan, Helsinki
4) Katri Ovaskainen Hyvinkään Judoseura

D-tytöt alle 44 kg
1) Nonett Halme Chikara, Helsinki
2) Samira Koivulahti Hämeenlinnan Judoseura
3) Claudia Miettinen Tikkurilan Judokat, Vantaa
3) Sara Järveläinen Sodankylän Byakuya

D-tytöt yli 52 kg
1) Jessika Hellgren Nummelan Judo
2) Inna Heiskanen Kotkan Judoseura
3) Jenna Virtanen TNS-Judo, Toijala

E-pojat alle 27 kg
1) Andri Toomeoja Tartu Do
2) Vili Pajari Tikkurilan Judokat, Vantaa
3) Oliver Miettinen Tikkurilan Judokat, Vantaa
3) Niko Kinnunen Nokian Judo

E-pojat alle 30 kg
1) William Oinas Tikkurilan Judokat, Vantaa
2) Roope Korhonen Kajaanin Judokerho
3) Matias Sala Nummelan Judo
3) Kevin Rönkkö Orimattilan Judoseura

E-pojat alle 34 kg
1) Oskari Mäkinen Nummelan Judo
2) Pyry Pajari Tikkurilan Judokat, Vantaa
3) Thomas Rönkkö Orimattilan Judoseura
3) Emil Nykänen Sakura, Kuopio
5) Joni Lyömilä Hämeenlinnan Judoseura
5) Juha Tarvainen Jigotai, Jyväskylä

E-pojat alle 38 kg
1) Patrik Fjäder Tikkurilan Judokat, Vantaa
2) Samuel Kokkoniemi Kaustisen Pohjan-Veikot
3) Aake Kesälä Judo-Kan, Espoo

E-pojat alle 42 kg
1) Aleksi Mielty Tikkurilan Judokat, Vantaa
2) Jalmari Virta Hämeenlinnan Judoseura

E-pojat alle 46 kg
1) Roger Lindeman Tampereen Judo
2) Elmeri Laakkonen Nokian Judo
3) Hannes Kurn Tartu Do
4) Roni Haukkovaara Samurai, Valkeakoski

E-tytöt alle 32 kg
1) Noora Jokinen Bodonos, Kerava
2) Anni Tarvainen Jigotai, Jyväskylä
3) Heidi Tuurala Raision Ryhti

E-tytöt alle 36 kg
1) Maiken Halme Chikara, Helsinki
2) Nanna Heinonen Lahden Judoseura
3) Elviira Kujansuu Fudoshin, Pori

E-tytöt alle 40 kg
1) Noora Nykänen Holjutai, Hollola
2) Sanni Seppä Fudoshin, Pori
3) Katri Ovaskainen Hyvinkään Judoseura

    Jaa Facebookissa