Budo-Nord Cup 2.6.2011 Lund, Ruotsi

Results Budo-Nord Cup 2.6.2011

Kaavioita, tilastoja jne www.judoshiai.fi

Ottelijoita 448 jotka edustivat 11 maata ja 78 seuraa/joukkuetta

Kuvagalleria löytyy painamalla tästä >>

G15-40

1. Emma HENRIKSSON, Borås JK/SWE/Sweden

2. Sine søberg PEDERSEN, Silkeborg JK/DEN/Denmark

3. Emma EJESKÄR, JK Sakura Göteborg/SWE/Sweden

3. Laura HOXHAJ, Staffanstorps JK/SWE/Sweden

 

G15-44

1. Louise HANSEN, Vejle JK/DEN/Denmark

2. Ida ERIKSSON, Molkom JK/SWE/Sweden

3. Lotta NAESENIUS, Knivsta JK/SWE/Sweden

 

G15-48

1. Margit DE VOOGD, Mahorokan/Netherlands

2. Laura SCHMITZ, Lugi Judo/SWE/Sweden

3. Alice ELKJAER, JK Sakura Göteborg/SWE/Sweden

3. Elina HANSSON, Staffanstorps JK/SWE/Sweden

 

G15-52

1. Lærke marie OLSEN, Danish national Team/DEN/Denmark

2. Petra HEIJBOER, Mahorokan/Netherlands

3. Linn JONSSON, Molkom JK/SWE/Sweden

3. Klara MATTSSON, IK Södra/SWE/Sweden

5. Alva HARDINGZ, Stenungsunds JK/SWE/Sweden

5. Hanna EKELUND, Lugi Judo/SWE/Sweden

 

G15-63

1. Sif BOUJU, Danish national Team/DEN/Denmark

2. Holly NEWTON, Vale JC/ENG/England

3. Leila MELCHER, IK Södra/SWE/Sweden

 

B15-38

1. Anders B. OLSEN, Hillerød Judoklub/DEN/Denmark

2. Maxim MYLLYMÄKI, Judokan Espoo/FIN/Finland

3. Linus SKOGLUND, Karlstad JK/SWE/Sweden

3. Johan fredrik HEFFERMEHL, Ippon JK/NOR/Norway

 

B15-42

1. Erik LISSEL, SPIF Judo/SWE/Sweden

2. Luukas SAHA, Hämeenlinnan JS/FIN/Finland

3. Wayclef VAN RUIJVEN, Mahorokan/Netherlands

3. Oscar JASKARI, Olofströms JK/SWE/Sweden

5. David O'DOHERTY, Kin Ryu JC/ENG/England

5. Ghadir MUSTAFA, Lugi Judo/SWE/Sweden

 

B15-46

1. Coen VAN WINDEN, Mahorokan/Netherlands

2. Christian RINK, PSV Rostock/GER/Germany

3. Daniel VAN DER MAAS, Mahorokan/Netherlands

3. Joel DITLEVSEN, Frölunda Judo/SWE/Sweden

5. Jens VAN DER KNIJFF, Mahorokan/Netherlands

5. Carl EDVINSSON, Borås JK/SWE/Sweden

 

B15-50

1. Aclaud WENDT, PSV Rostock/GER/Germany

2. Ziggy VAN DER BRINK, Mahorokan/Netherlands

3. Aku LAAKKONEN, Finnish National Team/FIN/Finland

3. Rick VERBURG, Mahorokan/Netherlands

5. Rowin VAN DER BRINK, Mahorokan/Netherlands

5. Linus WIIK, Bålsta JK/SWE/Sweden

 

B15-55

1. Gabriel VESTERLUND, Knivsta JK/SWE/Sweden

2. Miikka HYÖTYLÄ, Finnish National Team/FIN/Finland

3. Andy MORRIS, Kendal JC/GBR/Great Britain

3. John HAGLÖW, Uppsala JK/SWE/Sweden

5. Edvin SCHÖNBERG, Göteborgs JK/SWE/Sweden

5. Jorian HAAS, Mahorokan/Netherlands

 

B15-60

1. Neil MACDONALD, SJCA - Scotland/SCT/Scotland

2. Filip NATVIG, Knivsta JK/SWE/Sweden

3. Alexander MAATOUG, Trollhättans JK/SWE/Sweden

3. Alexander LISSEL, SPIF Judo/SWE/Sweden

5. Albin EGRELIUS-FREDLUND, Uppsala JK/SWE/Sweden

5. Daniel PARMHED, Saltsjö JK/SWE/Sweden

 

B15-66

1. Stefan NIEBUHR, SV Blau-Weiß'21 Jarmen/GER/Germany

2. Christoffer AHL, Staffanstorps JK/SWE/Sweden

3. Adam CONDIE, Kendal JC/GBR/Great Britain

3. Milan SCHULD, BV Dynamo Hoppegarten/GER/Germany

5. Kim JACOBSSON, Stenungsunds JK/SWE/Sweden

5. Freek GRENS, Bliemer Arashi Sport/Netherlands

 

B15+66

1. Martti PUUMALAINEN, Finnish National Team/FIN/Finland

2. Pontus PERSSON, Saltsjö JK/SWE/Sweden

3. Armin DIDIC, GAK Enighet/SWE/Sweden

3. Ari ARISTUDU, Kendal JC/GBR/Great Britain

 

G17-44

1. Johanna GARCIA, Bourgogne/FRA/France

2. Nellie EINSTEIN, Borås JK/SWE/Sweden

3. Elina BALINT, Staffanstorps JK/SWE/Sweden

3. Josefin HANSSON, Staffanstorps JK/SWE/Sweden

 

G17-48

1. Lucie BORGDORFF, Mahorokan/Netherlands

2. Jessie MATHEWSON, JudoScotland/SCT/Scotland

3. Synne ANDERSSEN, National Team/NOR/Norway

 

G17-52

1. Frida WIBERG, Staffanstorps JK/SWE/Sweden

2. Manon RICHELANDET, Bourgogne/FRA/France

3. Sofie KAUL, Danish national Team/DEN/Denmark

3. Celine MERTENS, BV Dynamo Hoppegarten/GER/Germany

5. Iris DIJKHUIZEN, Mahorokan/Netherlands

5. Linnéa EKBERG, Kristinehamns JK/SWE/Sweden

 

G17-57

1. Ida kirstine HAGELSKJÆR, Danish national Team/DEN/Denmark

2. Camille BARBAUD, Franche Comte/FRA/France

3. Madelene RUBINSTEIN, National Team/NOR/Norway

3. Tilda AVESSON, Judogymnasiet/SWE/Sweden

5. Milli ARISTUDU, Kendal JC/GBR/Great Britain

5. Ida JOHANSSON, Lugi Judo/SWE/Sweden

 

G17-63

1. Emilie SOOK ANDERSEN, Danish national Team/DEN/Denmark

2. Lina MATERNE, Judogymnasiet/SWE/Sweden

3. Solja KOMULAINEN, Finnish National Team/FIN/Finland

3. Linnéa JOHANSSON, Lilla Edets JK/SWE/Sweden

5. Vera TOUSAIN, Mahorokan/Netherlands

5. Linnea SJÖBERG, Lugi Judo/SWE/Sweden

 

G17-70

1. Fredrikke ROALDSETH, National Team/NOR/Norway

2. Maria KUZMIN, Karlstad JK/SWE/Sweden

3. Frida OLSSON-GRANLUND, Molkom JK/SWE/Sweden

 

G17+70

1. Amandine POUX, Bourgogne/FRA/France

2. Michelle BOYLE, JudoScotland/SCT/Scotland

3. Kate SAUNDERS, JudoScotland/SCT/Scotland

 

B17-46

1. Matthijs VAN HARTEN, Mahorokan/Netherlands

2. Bjarke bach CHRISTENSEN, Amager Judo Skole/DEN/Denmark

3. Martin QVIGSTAD, Linköping Judo/SWE/Sweden

3. Johan NORDSTRÖM, IK Södra/SWE/Sweden

 

B17-50

1. Chris OLSEN, Mahorokan/Netherlands

2. Kieran GEHLAN, JudoScotland/SCT/Scotland

3. Moustafa ABU-RAMADAN, Helsingborgs JK/SWE/Sweden

3. Téo L'HERBIER, Bourgogne/FRA/France

5. Asbjörn TOFT SIGH, Danish national Team/DEN/Denmark

5. Yekta KESKIN, Täby Judo/SWE/Sweden

 

B17-55

1. Joel MANKOWITZ, Täby Judo/SWE/Sweden

2. Eloy UWUMAROGIE, Mahorokan/Netherlands

3. Viktor SMEDBERG, Staffanstorps JK/SWE/Sweden

3. Linus VINJE, National Team/NOR/Norway

5. Marcus FREHR, Danish national Team/DEN/Denmark

5. Erik ANDERSSON, Saltsjö JK/SWE/Sweden

 

B17-60

1. Aiden MOFFAT, JudoScotland/SCT/Scotland

2. Kenneth HENNEVELD, Mahorokan/Netherlands

3. Oskar TVAURI, Finnish National Team/FIN/Finland

3. Rasmus DECKARD, SPIF Judo/SWE/Sweden

5. Stanley VAN DER STOK, Mahorokan/Netherlands

5. Alex BORGHESI, Lindome JK/SWE/Sweden

 

B17-66

1. Victor BUSCH, GAK Enighet/SWE/Sweden

2. Mattias ERLINGSON, Judogymnasiet/SWE/Sweden

3. Andreas LINDQVIST, Judogymnasiet/SWE/Sweden

3. Colin MACDONALD, JudoScotland/SCT/Scotland

5. Eemeli KANGASMÄKI, Finnish National Team/FIN/Finland

5. Arnaud JOUFFROY, Franche Comte/FRA/France

 

B17-73

1. El makki LAZAAR, Franche Comte/FRA/France

2. Nicolas VIENNET, Franche Comte/FRA/France

3. Victor ALLANSSON, Östersund Judo / ULL/SWE/Sweden

3. Julien ZIMBERLIN, Franche Comte/FRA/France

5. Patrik JOHANSSON, Trollhättans JK/SWE/Sweden

5. Ruben VAN DER STEEN, Mahorokan/Netherlands

 

B17-81

1. Oliver NELMARK, Danish national Team/DEN/Denmark

2. Emil MATTSSON, IK Södra/SWE/Sweden

3. Liam DONKIN, JudoScotland/SCT/Scotland

3. Sébastien AUROUX, Bourgogne/FRA/France

5. Jesper JAKOBSSON, Göteborgs JK/SWE/Sweden

5. Anton WIBERG, Ljusdals JC/SWE/Sweden

 

B17+81

1. Peter KOVAR, Norrköpings JK/SWE/Sweden

2. Juho PUUMALAINEN, Finnish National Team/FIN/Finland

3. Omar KRIVOSIC, Växjö JK/SWE/Sweden

 

W20-52

1. Anja LUNDING, Amager Judo Skole/DEN/Denmark

2. Amanda SMEDBERG, Staffanstorps JK/SWE/Sweden

3. Mélisa HERNANDEZ, Franche Comte/FRA/France

3. Cecilia ANDERSSON, Landvetter JK/SWE/Sweden

 

W20-57

1. Mikaela BARRERA, JK Sakura Göteborg/SWE/Sweden

2. Laura JAUHIAINEN, Finnish National Team/FIN/Finland

3. Susanna SAIRANEN, Finnish National Team/FIN/Finland

3. Elise GUET, Bourgogne/FRA/France

 

W20-63

1. Karin HOLMBERG, Lindome JK/SWE/Sweden

2. Sofie BJÖRKLUND, Judogymnasiet/SWE/Sweden

3. Elin BROSTRÖM, Judogymnasiet/SWE/Sweden

3. Camille GOURBEYRE, Bourgogne/FRA/France

 

W20-70

1. Gwendoline EVUORT, Bourgogne/FRA/France

2. Nete DEHLENDORFF, Danish national Team/DEN/Denmark

3. Evelina SVENNINGSSON, JK National/SWE/Sweden

3. Elin NYMAN, Uppsala JK/SWE/Sweden

 

W20-78

1. Caroline TRELDAL, Hilleröd JK/DEN/Denmark

2. Rümeysa AKALIN, ETV Hamburg/GER/Germany

 

M20-60

1. Darcel HENNEVELD, Mahorokan/Netherlands

2. Andreas KRABHOLM, Amager Judo Skole/DEN/Denmark

3. Grégoire BESSON, Bourgogne/FRA/France

3. Hamon SHOKOHI, Göteborgs JK/SWE/Sweden

5. David LUNDGREN, Staffanstorps JK/SWE/Sweden

5. Carl MALMQVIST, Tyresö Judo/SWE/Sweden

 

M20-66

1. Andreas VAABEN PEDERSEN, Danish national Team/DEN/Denmark

2. Lukas VESTERLUND, Uppsala JK/SWE/Sweden

3. Mike VAN EIJK, Mahorokan/Netherlands

3. Hjalte VIG NIELSEN, Danish national Team/DEN/Denmark

5. Lennart JANSSEN, ETV Hamburg/GER/Germany

5. Otto SIMOLA, Finnish National Team/FIN/Finland

 

M20-73

1. Adam WESTMAN, IK Södra/SWE/Sweden

2. George JOHANSSON, Judogymnasiet/SWE/Sweden

3. Oscar NYGREN, Judogymnasiet/SWE/Sweden

3. Hidde WOLTERBEEK, Mahorokan/Netherlands

5. Vincent EVERS, Judogymnasiet/SWE/Sweden

5. Jordan PERROTON, Bourgogne/FRA/France

 

M20-81

1. Miikka MARTTILA, Finnish National Team/FIN/Finland

2. Olle MATTSSON, IK Södra/SWE/Sweden

3. Jonas BJÖRKTORP, Judogymnasiet/SWE/Sweden

3. Benjamin TROEST KELDSEN, Danish national Team/DEN/Denmark

5. Gaël RIBOURG, Bourgogne/FRA/France

5. Anthony MAGNE, Bourgogne/FRA/France

 

M20-100

1. Robert STROHSEHEIR, PSV Rostock/GER/Germany

2. Jonathan FAGERHILL, Judogymnasiet/SWE/Sweden

3. Juuso LAHTINEN, Finnish National Team/FIN/Finland

 

M20+100

1. Carl LIDÉN, Stenungsunds JK/SWE/Sweden


    Jaa Facebookissa