Budo-Nord Cup 17.5.2012, Lund Sweden

Ottelijoita 483 kappaletta jotka edustivat mm. Ruotsia, Suomea, Norjaa, Tanskaa, Iso-Britanniaa, Saksaa, Hollantia, Ranskaa jne. Tilastoja ja kaavioita www.judoshiai.fi


G15-44
1. HENRIKSSON Emma, Borås JK/SWE
2. VAN REE Rianne, Mahorokan/NED
3. THÖMEN Lea-Maria, Eimsbütteler TV Hamb/GER
3. SCHMITZ Nelly , Lugi JK /SWE

G15-48
1. KANERVA Emilia, Kirkkonummen JS/FIN
2. MARCUS TABELLION Coraline, Pole Espoir Dijon/FRA
3. ÖSTLING Matilda, Norrköpings JK/SWE
3. NAESENIUS Lotta , Knivsta JK/SWE
5. NORDTUN Alexsandra, JK Stord/NOR
5. PEDERSEN Matilde, Horsens Judoklub/DEN
7. KOLVIG Therese, Amager Judo Skole/DEN
7. ANDERSEN Ida , Hillerød JK /DEN

G15-52
1. ERIKSSON Ida , Molkom JK/SWE
2. DE VOOGD Margit, Mahorokan/NED
3. BIEDRON Stefanie, Judo Club Sundsvall /SWE
3. HANSSON Elina, Staffanstorps JK /SWE
5. PERSSON Paulina, Saltsjö JK /SWE
5. ELKJAER Alice, Sakura JK Göteborg/SWE
7. ERIKSSON Mathilda, Judogymnasiet/SWE
7. JUUL Sara, Hillerød JK /DEN

G15-57
1. HAGELSKJÆR Asta Hedvig, Århus JK /DEN
2. JONSSON Linn, Molkom JK/SWE
3. BJÖRKTORP Emma, Borlänge JK/SWE
3. SARVANIDIS Nicoletta, SPIF Judo/SWE
5. EKELUND Hanna, Frölunda JK/SWE
5. SÆTHER Vilde, Sandnes JK/NOR
7. MOSEGAARD Emma, Hjørring Judoklub/DEN
7. GIDLUND Miriam, Judo Club Sundsvall /SWE

G15-63
1. HEIJBOER Petra, Mahorokan/NED
2. MIETTINEN Claudia, National Team Finland/FIN
3. VAN LIMBURG Melissa, Budo Sport Arnhem/NED

B15-34
1. CHRISTENSEN Benjamin Bach, Amager Judo Skole/DEN
2. HEINILÄ Saku, Hämeenlinnan JS/FIN
3. ROBERTSSON Axel, Stockholms JK /SWE

B15-38
1. CZAJKOWSKI Jonas, Amager Judo Skole/DEN
2. BIRKELAND Oliver , Frölunda JK/SWE
3. KIRIAKOU Neoklis, Stockholms JK /SWE
3. WIINGAARD Lucas, Hillerød JK /DEN
5. AUGUSTSON Cristoffer, JK Stord/NOR
5. REMGARD Oliver , Staffanstorps JK /SWE
7. BANNURA Vincent, Staffanstorps JK /SWE
7. NIELSEN Christian V.B. Vejle JK /DEN

B15-42
1. BUNDGAARD OLSEN Anders, Hillerød JK /DEN
2. SKOGLUND Linus, Karlstad JK/SWE
3. AGERTOFT Jacob, Brønshøj Judo Club /DEN
3. RITTFELDT William, Frölunda JK/SWE
5. PETERSEN Jacob Theis, Hillerød JK /DEN
5. KOSKINEN Samuli, Hämeenlinnan JS/FIN
7. HASLUND Peter, Amager Judo Skole/DEN
7. OVERVEST Levi, Budo Sport Arnhem/NED

B15-46
1. SALOJENSAARI Marlon, Trollhättans JK/SWE
2. HRUSCHKA Dillon, Hillerød JK /DEN
3. O'DOHERTY David, Kin Ryu Judo Club/GBR
3. PETERSEN Marcus Ian, Hillerød JK /DEN
5. REICHWEIN Simon, Budo Sport Arnhem/NED
5. JEPPESEN Marcus Lind, Gladsaxe JK/DEN
7. MELLANDER Simon, Judo Club Sundsvall /SWE
7. EDLUND Markus , Frölunda JK/SWE

B15-50
1. SAHA Luukas, Hämeenlinnan JS/FIN
2. VAN DER MAAS Daniel, Mahorokan/NED
3. MIRZOEV Daniz, Amager Judo Skole/DEN
3. GLISTRUP Jonas, Amager Judo Skole/DEN
5. JØRGENSEN Julian, Norway National Team/NOR
5. JÄDERBLOM Anton, Bålsta JK/SWE
7. VAN DER MAAS Ruben, Mahorokan/NED
7. TORNIAINEN Elis, National Team Finland/FIN

B15-55
1. VAN WINDEN Coen, Mahorokan/NED
2. HELASMO Jose, National Team Finland/FIN
3. KOSJANIK Emil, PSV Rostock/GER
3. HJORT Andreas, Hillerød JK /DEN
5. TREUTIGER Henric, Saltsjö JK /SWE
5. NELMARK Magnus, Amager Judo Skole/DEN
7. FJELDSÅ Johannes, Norway National Team/NOR
7. WURTH Max, Mahorokan/NED

B15-60
1. LAGNELIUS Noel, Borlänge JK/SWE
2. JOHANSSON Mattias, Lugi JK /SWE
3. NYBERG Valtteri, National Team Finland/FIN
3. SJÖBLOM Daniel, Borlänge JK/SWE
5. NYLANDER Tim, Göteborgs JK/SWE
5. GISSBERG Adrian, Judogymnasiet/SWE
7. JOHANSSON Julius, Stockholms JK /SWE
7. VAN OS Robin, Mahorokan/NED

B15-66
1. HOMMERSOM Jesse, Budo Sport Arnhem/NED
2. TIMMY Pierrou, Söderhamns JK/SWE
3. ANTMAN Ludvig, Staffanstorps JK /SWE
3. NÆSBORG Gorm, Kodokan, Odense/DEN
5. STRAND Dennis, Staffanstorps JK /SWE
5. NÆSBORG Eskil, Kodokan, Odense/DEN
7. ORMROD Kyle, SKK England/GBR
7. KARAGIANNIS Vincent, JK National /SWE

G17-44
1. WYTYNCK Alison, Pole Espoir Dijon/FRA
2. SEGRET Anais, Pôle espoirs Besanço/FRA
3. PETIOT Mary, Pole Espoir Dijon/FRA

G17-48
1. EINSTEIN Nellie, Borås JK/SWE
2. VEGEBERG Emilie Løwenstein , Amager Judo Skole/DEN
3. HANSEN Louise , Vejle JK /DEN
3. HANSSON Josefin, Staffanstorps JK /SWE

G17-52
1. MERTENS Celine, Dynamo Hoppegarten/GER
2. EKBERG Linnéa, Kristinehamns JK KFUM/SWE
3. CHINH LE Celina, Vejle JK /DEN
3. HANSSON Carolin, Staffanstorps JK /SWE
5. SCHMITZ Laura, Lugi JK /SWE
5. SAARINEN Mirjam, National Team Finland/FIN
7. VERLIN Inka, National Team Finland/FIN
7. APELGREN Mellanie, Judogymnasiet/SWE

G17-57
1. RICHELANDET Manon, Pole Espoir Dijon/FRA
2. DARPHIN BODIN Julia, Pole Espoir Dijon/FRA
3. OLSEN Lærke Marie, Hillerød JK /DEN
3. DEVITRY Agathe, Pole Espoir Dijon/FRA
5. DENNER Audrey, Pôle espoirs Besançon/FRA
5. ENFORS Louise, Nacka JK/SWE
7. BOUJU Sif , JK Mitani/DEN
7. HÅKANSSON Amanda, Kinnekullle Judo/SWE

G17-63
1. BOLANDER Cecilie, Norway National Team/NOR
2. THANING Tove, Staffanstorps JK /SWE
3. HELLGREN Jessika, National Team Finland/FIN
3. VANCON Oceane, Pôle espoirs Besançon/FRA
5. VAHERI Vilma, Hyvinkään JS/FIN
5. NILSSON Malin, Malmö Budokan JK /SWE
7. SJÖBERG Linnea , Lugi JK /SWE
7. DEFORGE Aurianne, Pole Espoir Dijon/FRA

G17-70
1. GENESTIER Solenne, Pole Espoir Dijon/FRA
2. KALPAKIDOU Katerina, SPIF Judo/SWE
3. LAU PETERSEN Katja, Vejle JK /DEN
3. GUSTAVSSON Elina, SPIF Judo/SWE
5. HÄRNVALL Elin, IK Södra Judo/SWE
5. FONTENILLE Pauline, Pole Espoir Dijon/FRA
7. GLAAS Jonna, Ljusdals JK/SWE
7. WANDRUP Amalie, Helsingoer Judoclub/DEN

G17+70
1. GRIPENBERG Adeline, National Team Finland/FIN
2. BODVARSDOTTIR Thordis , UMFS - Iceland/ISL

B17-46
1. STOJKOV Luka, Budo Sport Arnhem/NED
2. LISSEL Erik, SPIF Judo/SWE
3. MOSTAFA Ghadir, Lugi JK /SWE
3. BRUUN Søren, Tomoe/DEN

B17-50
1. NORDSTRÖM Johan, IK Södra Judo/SWE
2. TVAURI Artur, National Team Finland/FIN
3. JASKARI Oskar, Olofströms JK /SWE
3. RAJANIEMI Jyri, National Team Finland/FIN
5. PARTOUCHE Alexandre, Pole Espoir Dijon/FRA
5. BRULIN Simon, SPIF Judo/SWE
7. RINCK Jan Christian, PSV Rostock/GER
7. STROBEL Florian, Eimsbütteler TV Hamb/GER

B17-55
1. VAN LOM Gillet, Pôle espoirs Besançon/FRA
2. SIMART Valentin, Pole Espoir Dijon/FRA
3. MÄÄTTÄ Henri, Judo-Kan/FIN
3. ABU-RAMADAN Moustafa, Helsingborgs JK /SWE
5. BELIN Robin, Pôle espoirs Besançon/FRA
5. LÖWBEER Niklas, Nacka JK/SWE
7. WIDÉN Charles, Judogymnasiet/SWE
7. HÆSTRUP Christian, Silkeborg Judoklub/DEN

B17-60
1. MANKOWITZ Joel , Täby Judo/SWE
2. POULSEN Mathias Ferre, National Team Denmark/DEN
3. PRABEL BOURGOGNE Abel, Pole Espoir Dijon/FRA
3. JOHNSEN Nicolai, Norway National Team/NOR
5. LHERBIER Teo, Pole Espoir Dijon/FRA
5. THINNOK Apiwat, Helsingborgs JK /SWE
7. JORGE Camille, Pole Espoir Dijon/FRA
7. SMEDBERG Viktor, Staffanstorps JK /SWE

B17-66
1. TVAURI Oskar, National Team Finland/FIN
2. DECKART Rasmus, SPIF Judo/SWE
3. HERMANSEN Herman , Sandnes JK/NOR
3. ALSGAARD Erik, Norway National Team/NOR
5. TRAJKOVSKI Julian, Pôle espoirs Besanço/FRA
5. MATTILA Aleksi, Hyvinkään JS/FIN
7. VAN DER STOK Stanley, Mahorokan/NED
7. GAUDARD Yann, Pole Espoir Dijon/FRA

B17-73
1. SOUJAEFF Vincent, Pole Espoir Dijon/FRA
2. GEOFFROY Adrienn, Pole Espoir Dijon/FRA
3. ENKVIST Eric, Judogymnasiet/SWE
3. HANNULA Henri, Hämeenlinnan JS/FIN
5. SACHSE SKRUBBELTRANG Oliver, Helsingoer Judoclub/DEN
5. NESTOR Kevin, Norrköpings JK/SWE
7. AHL Christoffer, Staffanstorps JK /SWE
7. EDLUND Felix, Saltsjö JK /SWE

B17-81
1. YOHAN Jarno, Pôle espoirs Besanço/FRA
2. BANAI Chirano, Budo Sport Arnhem/NED
3. DIDIC Armin, Enighet/SWE

B17+81
1. PERSSON Pontus, Saltsjö JK /SWE
2. NEUVONEN Juuso, Savonlinnan Shikata/FIN
3. ARISTDOU Ari, SKK England/GBR
3. LIDÉN Erik, Stenungsunds JK/SWE

W20-52
1. LUNDING Anja, Amager Judo Skole/DEN
2. VÖLKNER Clara, PSV Ribnitz-Damgarten/GER
3. SMEDBERG Amanda, Staffanstorps JK /SWE
3. GULLAKSEN Natascha Egsgaard, Hillerød JK /DEN
5. GARCIA Johanna, Pole Espoir Dijon/FRA
5. BUNDGAARD OLSEN Thea , Hillerød JK /DEN
7. SVEDBERG Emelie, Göteborgs JK/SWE
7. LAGERQVIST Martina , Frölunda JK/SWE

W20-57
1. LINDSTRÖM Camilla, Judogymnasiet/SWE
2. GLAAS Ebba, Judogymnasiet/SWE
3. WIBERG Frida, Staffanstorps JK /SWE
3. GUET Elise, Pole Espoir Dijon/FRA
5. TUOMIKOSKI Emilia, National Team Finland/FIN
5. MYRES Mellisa, SKK England/GBR
7. AVESSON Tilda, Judogymnasiet/SWE
7. SAIRANEN Susanna, Bodonos/FIN

W20-63
1. HOLMBERG Karin, Lindome JK /SWE
2. MARY Coralie, Pole Espoir Dijon/FRA
3. HACHE Lucile, Pôle espoirs Besançon/FRA
3. STEGER Alexia, Pôle espoirs Besançon/FRA
5. SONEVIK Linnea , Söderhamns JK/SWE
5. BUGGE Rikke Juel, Norway National Team/NOR
7. GLEERUP Matilda, Malmö Budokan JK /SWE
7. JOHANSSON Linnea, LillaEdet/SWE

W20-70
1. SOOK Emilie, Hillerød JK /DEN
2. KOMULAINEN Solja, National Team Finland/FIN
3. HANSSON Victoria, Malmö Budokan JK /SWE

W20+78
1. ROALDSETH Fredrikke, Norway National Team/NOR
2. MYRES Jodie, SKK England/GBR
3. AKALIN Rümeysa, Eimsbütteler TV Hamb/GER

M20-55
1. SHOHOKI Sahand, Göteborgs JK/SWE
2. BENARIK Ben, Sandnes JK/NOR
3. BOUCARD Robin, Pôle espoirs Besanço/FRA
3. CHRISTENSEN Bjarke Bach, Amager Judo Skole/DEN

M20-60
1. LICHTENBERG Bram, Budo Sport Arnhem/NED
2. HOLOPAINEN Matias, National Team Finland/FIN
3. VOLPEI Ruben, Pôle espoirs Besançon/FRA
3. LUNDGREN David, Staffanstorps JK /SWE
5. OLSEN Chris, Mahorokan/NED
5. BERGLUND Lukas, Borlänge JK/SWE
7. GAINOT Corentin, Pole Espoir Dijon/FRA
7. BJÖRKMAN Jonathan, Göteborgs JK/SWE

M20-66
1. LUND Andreas, National Team Denmark/DEN
2. BORGHESI Alex, Lindome JK /SWE
3. ERLINGSON Mattias, Judogymnasiet/SWE
3. HVIDKAR Anders, Hjørring Judoklub/DEN
5. NIELSEN Hjalte Vig, Hillerød JK /DEN
5. AGGEBORN-LEANDER Noah, Göteborgs JK/SWE
7. VAN DER MEER Kevin, Budo Sport Arnhem/NED
7. KRABHOLM Andreas, Amager Judo Skole/DEN

M20-73
1. ALLANSSON Victor, Östersund Judo/SWE
2. SCHILKE Elliot, SPIF Judo/SWE
3. ENSTRÖM Mattias, Judogymnasiet/SWE
3. EVERS Vincent, Judogymnasiet/SWE
5. TZFANYA Noam, Ramløse Judo/DEN
5. RINNE Rasmus, National Team Finland/FIN
7. TURNSTEDT Johan, Kristianstad JK /SWE
7. ÅHLUND Christian , Söderhamns JK/SWE

M20-81
1. ZIMBERLIN Julien, Pôle espoirs Besanço/FRA
2. JUHL LAURSEN Sebastian , Vejle JK /DEN
3. OHLSSON Andreas, Staffanstorps JK /SWE
3. HURTIG Patrik, Judogymnasiet/SWE
5. STAAF Oskar, Vilhelmina JK/SWE
5. JOHANSSON Patrik, Trollhättans JK/SWE
7. RINDZEVICIUS Arnas, Helsingborgs JK /SWE
7. ÅSLIN Marcus, Judo Club Sundsvall /SWE

M20+90
1. NELMARK Oliver, Amager Judo Skole/DEN
2. MATTSSON Emil, IK Södra Judo/SWE
3. NILSSON Martin, Judogymnasiet/SWE
3. STROHSCHEIN Robert, PSV Rostock/GER
5. NILSSON Kristoffer, Judogymnasiet/SWE
5. KRIVOSIC Omar, Växjö JK /SWE
7. JAKOBSSON Jesper, Göteborgs JK/SWE
7. BEN LAHCEN Walid, Bushido club de Trap/FRA
    Jaa Facebookissa