Avoimet Itä- ja Pohjois-Suomen aluemestaruuskilpailut 28.2.2009 Joensuussa

Kaaviot osoitteesta http://www.yawara.fi/kilpailut_ja_leirit/20090228_Aluemestaruuskilpailu/kaaviot/

Mukana 104 kilpailijaa

Tulokset Alle 11-vuotiaat pojat ja tytöt

Alle 30 kg
1. Roope KORHONEN, Kajaanin Judokerho
2. Emil NYKÄNEN, Judoseura Sakura, Kuopio
3. Roni KOSTAMO, Kippon, Kitee
3. Aatu KERÄNEN, Kajaanin Judokerho

Alle 35 kg
1. Samuel SCHNIDER, Joen Yawara, Joensuu
2. Luukas LAITINEN, Joen Yawara, Joensuu
3. Olli LYYTINEN, Kuopion Judokerho Tomodachi

Alle 47 kg
1. Nuutti JUPPI, Kuopion Judokerho Tomodachi
2. Tuomas SÄRKILÄ, Himangan Judoseura
3. Santtu RÄSÄNEN, Joen Yawara, Joensuu


Alle 13-vuotiaat pojat ja tytöt

Alle 34 kg
1. Juho AHONEN, Kuopion Judokerho Tomodachi
2. Eemeli KYTTÄ, Judoseura Sakura, Kuopio
3. Simo TIAINEN, Nurmeksen Tsunami

Alle 37 kg
1. Vili OIVO, Raahen Judo
2. Niia SOININEN, Yama-Arashi, Varkaus
3. Laura BOMAN, Kuopion Judokerho Tomodachi

Alle 44 kg
1. Tuomas MÄKÄRÄINEN, Kajaanin Judokerho
2. Joona KOSTAMO, Kippon, Kitee
3. Jasmine AHO, Raahen Judo

Alle 60 kg
1. Jonne IMPOLA, Raahen Judo
2. Roope HAGERT, Mikkelin Judo
3. Kevin MUSTONEN, Nurmeksen Tsunami


Alle 15-vuotiaat tytöt

Alle 44 kg
1. Sara SJÖSTEDT, Judoseura Sakura, Kuopio
2. Emmi ROSSI, Kuopion Judokerho Tomodachi
3. Jenny KIKARI, Kuopion Judokerho Tomodachi

Alle 57 kg
1. Heidi BOMAN, Kuopion Judokerho Tomodachi
2. Sonja SALONSAARI, Raahen Judo
3. Hanna KARVINEN, Ilomantsin Toroo-kai


Alle 15-vuotiaat pojat

Alle 46 kg
1. Saku RONKAINEN, Oulun Judokerho
2. Miko SOININEN, Yama-Arashi, Varkaus
3. Joni RAITAKIVI, Joen Yawara, Joensuu
3. Lari KOISTINEN, Judoseura Sakura, Kuopio

Alle 50 kg
1. Lauri HEIKKINEN, Iisalmen Judoseura
2. Sulo NIEMI, Savonlinnan Shikata
3. Veikko SEVRJUKOV, Joen Yawara, Joensuu

Alle 60 kg
1. Harri IHALAINEN, Mikkelin Judo
2. Onni TAHVANAINEN, Joen Yawara, Joensuu
3. Vili KOSTAMO, Kippon, Kitee

Yli 60 kg
1. Lasse VARTIAINEN, Ilomantsin Toroo-kai
2. Tatu TURUNEN, Joen Yawara, Joensuu


Alle 17-vuotiaat pojat

Alle 55 kg
1. Niko RÖYTIÖ, Iisalmen Judoseura
2. Eemeli RANTAESKOLA, Joen Yawara, Joensuu
3. Teemu PEKKANEN, Joen Yawara, Joensuu
3. Otto KOPONEN, Joen Yawara, Joensuu

Alle 73 kg
1. Arttu DAMSKI, Joen Yawara, Joensuu
2. Antti HERRANEN, Judoseura Sakura, Kuopio
3. Tommi KEKÄLÄINEN, Judoseura Sakura, Kuopio
3. Markus NÄIVÖ, Nurmeksen Tsunami
5. Arttu MÄKINEN, Nurmeksen Tsunami
5. Jere JUSSILA, Oulun Judokerho

Alle 86 kg
1. Jere IMPOLA, Raahen Judo
2. Antti KOVALAINEN, Kokkai-Kan, Tornio
3. Joonas PURTANEN, Kokkai-Kan, Tornio


Miehet

Alle 66 kg
1. Miika VAUHKONEN, Judoseura Sakura, Kuopio
2. Eetu WALLIUS, Joen Yawara, Joensuu
3. Atte KARSTILA, Joen Yawara, Joensuu
3. Joel FOMIN, Kajaanin Judokerho

Alle 73 kg
1. Sergey LEVICHEV, Venäjä
2. Jarno MARTIKAINEN, Joen Yawara, Joensuu
3. Mikko NÄIVÖ, Nurmeksen Tsunami
3. Markus KETTUNEN, Kajaanin Judokerho

Alle 81 kg
1. Sergey SENYUT, Venäjä
2. Sami PIRINEN, Raahen Judo
3. Jussi PIIROINEN, Nurmeksen Tsunami
3. Niko VEPSÄLÄINEN, Savonlinnan Shikata
5. Tapio PIKKARAINEN, Nurmeksen Tsunami
5. Matias ESKELINEN, Joen Yawara, Joensuu

Alle 90 kg
1. Aleksei IVANOV, Venäjä
2. Jyri NISSINEN, Oulun Judokerho
3. Toni TUHKIO, Kuopion Judokerho Tomodachi

Yli 90 kg
1. Jesse JUSSILA, Oulun Judokerho
2. Immo OKKONEN, Nurmeksen Tsunami


Naiset

Alle 52 kg
1. Kaisu REDSVEN, Savonlinnan Shikata
2. Enni KALAJA, Raahen Judo
3. Kati YLI-MAUNULA, Raahen Judo

Alle 70 kg

1. Katri TOPPILA, Raahen Judo

2. Ronja HULT, Nurmeksen Tsunami

3. Julia AHO, Raahen Judo

    Jaa Facebookissa