Aprilli Shiai 9.4.2011 Kurikka

Ottelijoita 179 jotka edustivat 19 seuraa. Tilastoja, kaavioita yms. www.judoshiai.fi

Tulokset

 

DT-28

1. Helena HEUSALA, Himangan JS

2. Inka JOHANSSON, Fudoshin, Pori

3. Sinna KORPISALO, Ju Shin Kan, Ähtäri

 

DT-32

1. Veera KOSKI, Nokian Judo

 

DT-36

1. Veera KOSKI, Nokian Judo

2. Anni LANKINEN, Oulun Judokerho

 

DT-44

1. Laura JYVÄKORPI, Jigotai, Jyväskylä

2. Elviira KUJANSUU, Fudoshin, Pori

3. Sanni SEPPÄ, Fudoshin, Pori

 

DT-48

1. Anni HAAVISTO, Seibukan, Kurikka

2. Vilma LEPPÄNIEMI, Lappajärven Veikot

 

DT-52

1. Marika YLIHÄRSILÄ, Seibukan, Kurikka

 

DP-30

1. Niko KINNUNEN, Nokian Judo

2. Khirchla KHIRCHILASHVILI, Raahen Judo

3. Lauri KURTTILA, Raahen Judo

3. Benjamin LAITALA, Himangan JS

5. Nikolas NOKELAINEN, Ju Shin Kan, Ähtäri

5. Jimi SAARENPÄÄ, Himangan JS

 

DP-34

1. Niko KINNUNEN, Nokian Judo

2. Veeti VIINIKAINEN, Jigotai, Jyväskylä

3. Kaapo HAVULUOTO, Seibukan, Kurikka

3. Tuukka KALLIOSAARI, Budokan, Vaasa

5. Miika JYVÄKORPI, Jigotai, Jyväskylä

5. Olavi LATUKKA, Jigotai, Jyväskylä

 

DP-38

1. Juho ROSQVIST, Jigotai, Jyväskylä

2. Jesse PÖLLÄNEN, Jigotai, Jyväskylä

3. Sakari ERONEN, Tampereen Judo

3. Jaakko JOHANSSON, Fudoshin, Pori

 

DP-42

1. Tuukka LAHTINEN, Tampereen Judo

2. Samuel KOKKONIEMI, Kaustisen Pohjan-Vei

3. Miska MUILU, Kokkolan Budo

3. Ari LANKINEN, Oulun Judokerho

 

DP-46

1. Kalle RIMMISTÖ, Kokkolan Budo

2. Noa-mikael NOPOLA, Tampereen Judo

3. Rasmus TAKALA, Seibukan, Kurikka

 

DP-50

1. Elmeri LAAKKONEN, Nokian Judo

2. Sayd-arbi KUBAEV, Tampereen Judo

3. Oskari LEPPÄNIEMI, Lappajärven Veikot

 

DP-55

1. Roger LINDEMAN, Tampereen Judo

 

DP+55

1. Samppa JAUHIAINEN, Raahen Judo

 

CT-44

1. Laura SÄKKINEN, Oulun Judokerho

2. Juulia YLI-TORVI, Himangan JS

 

CT-48

1. Nea PYÖRIÄ, Darmakai, Laukaa

 

CT-52

1. Essi SAARENPÄÄ, Himangan JS

2. Alisa VIITALA, Tampereen Judo

3. Tiina SALMIRINNE, Kauhajoen Karhu

 

CT-57

1. Jasmine AHO, Raahen Judo

2. Tiina SALMIRINNE, Kauhajoen Karhu

3. Heidi HÄRMÄLÄ, Kokkolan Budo

 

CT+63

1. Eerika MAJALAINEN, Tampereen Judo

 

CP-34

1. Josif ZON, Raahen Judo

2. Helena HEUSALA, Himangan JS

 

CP-38

1. Miika UUSITALO, Oulun Judokerho

2. Akseli OTTELIN, Jigotai, Jyväskylä

3. Josif ZON, Raahen Judo

 

CP-42

1. Simo TAMMILEHTO, Ju Shin Kan, Ähtäri

2. Riku PALMROTH, Nokian Judo

3. Vili OIVO, Raahen Judo

3. Jesse TANSKA, Fudoshin, Pori

5. Juulia YLI-TORVI, Himangan JS

5. Samuel KOKKONIEMI, Kaustisen Pohjan-Vei

 

CP-46

1. Sakari HUUSKOLA, Tampereen Judo

2. Joonas POHJONEN, Ju Shin Kan, Ähtäri

 

CP-50

1. Joni LEPPÄPUSKA, Kauhajoen Karhu

2. Joonas POHJONEN, Ju Shin Kan, Ähtäri

3. Elmeri LAAKKONEN, Nokian Judo

3. Sakari HUUSKOLA, Tampereen Judo

5. Teemu FORS, Seibukan, Kurikka

5. Sayd-arbi KUBAEV, Tampereen Judo

 

CP-55

1. Jere KESTI, Darmakai, Laukaa

2. Teemu HARJU, Seinäjoen JS

3. Matias ALANKO, Kauhajoen Karhu

3. Atte VÄÄNÄNEN, Oulun Judokerho

5. Roger LINDEMAN, Tampereen Judo

5. Nuutti KALLIONIEMI, Nokian Judo

 

CP-60

1. Aleksi NIEMI, Oulun Judokerho

2. Joonas SAARENPÄÄ, Seinäjoen JS

3. Matias ALANKO, Kauhajoen Karhu

3. Joonas RAJALA, Seinäjoen JS

 

CP-66

1. Olli-oskari NIEMELÄ, Tampereen Judo

2. Jonne IMPOLA, Raahen Judo

3. Vili KUUSELA, Kauhajoen Karhu

 

CP+66

1. Aki HAIKONEN, Ju Shin Kan, Ähtäri

2. Aki-petteri NEUVONEN, Oulun Judokerho

3. Christian LEPISTÖ, Tampereen Judo

3. Rasmus KURKI, Fudoshin, Pori

 

BT-48

1. Nea PYÖRIÄ, Darmakai, Laukaa

2. Katarina NOPOLA, Tampereen Judo

 

BT-52

1. Sanna KOIVISTO, Oulun Judokerho

2. Katarina NOPOLA, Tampereen Judo

 

BP-55

1. Tatu SUURIPÄÄ, Tampereen Judo

2. Roni RAJAMÄKI, Budokan, Vaasa

3. Daniel SCHÖTT, Seibukan, Kurikka

 

BP-60

1. Tuomas KLEMOLA, Seibukan, Kurikka

2. Roni RAJAMÄKI, Budokan, Vaasa

3. Aleksi NIEMI, Oulun Judokerho

 

BP-66

1. Joonas PELTOMÄKI, Seibukan, Kurikka

2. Niki SILVENNOINEN, Jigotai, Jyväskylä

3. Arttu SEPPÄLÄ, Tampereen Judo

 

BP-73

1. Jaska VÄRINEN, Seibukan, Kurikka

2. Henri SYRJÄ, Seibukan, Kurikka

3. Tony ERLANDS, Kauhajoen Karhu

 

BP-81

1. Jaakko VARAMÄKI, Seibukan, Kurikka

 

N-57

1. Jasmine AHO, Raahen Judo

2. Eija PÖLLÄNEN, Jigotai, Jyväskylä

3. Nea KERÄNEN, Kokkolan Budo

 

N+70

1. Johanna KOSKINEN, Seibukan, Kurikka

2. Iiris SUOMELA, Tampereen Judo

 

N-AVOIN

1. Johanna KOSKINEN, Seibukan, Kurikka

2. Iiris SUOMELA, Tampereen Judo

 

M-66

1. Joonas PELTOMÄKI, Seibukan, Kurikka

2. Anssi AHONEN, Jigotai, Jyväskylä

3. Antti LAURILA, Fudoshin, Pori

 

M-73

1. Joni PERTTULA, Budokan, Vaasa

2. Marko HILTUNEN, Waseda-Club, Uusikaupunki

3. Tommi VÄHÄNEN, Budokan, Vaasa

3. Jyri LEHTOLA, Seibukan, Kurikka

5. Mikko HAUTAVIITA, Kankaanpään Judokat

5. Juha TORPPA, Kaustisen Pohjan-Vei

 

M-81

1. Kimmo RIEKKO, Ju Shin Kan, Ähtäri

2. Joni PERTTULA, Budokan, Vaasa

3. Andriy IVANNIKOV, Jigotai, Jyväskylä

3. Marko HILTUNEN, Waseda-Club, Uusikaupunki

5. Marko KUURI-RIUTTA, Fudoshin, Pori

5. Samuel HILLI, Fudoshin, Pori

 

M-90

1. Ville-veikko VÄRINEN, Seibukan, Kurikka

2. Jussi-pekka LAMMI, Seibukan, Kurikka

3. Hannu HAAPALA, Seibukan, Kurikka

 

M+90

1. Antti HANHIKOSKI, Lappajärven Veikot

 

M-AVOIN

1. Antti HANHIKOSKI, Lappajärven Veikot

2. Antti PITKÄNEN, Kaustisen Pohjan-Vei



    Jaa Facebookissa