Alempien vöiden Mestaruuskisat 25.3.2012 Vantaa

Ottelijoita 176  jotka edustivat 39 eri seuraa. Tilastoja, kaavoita jne. www.judoshiai.fi

Tulokset


T-28
1. Sinimaria KORHONEN, Kajaanin Judokerho
2. Ella AAKKO, Hontai Judo, Helsinki
3. Ronja SALASMAA, Chikara, Helsinki

T-32
1. Erika RAJANIEMI, Nummelan Judo
2. Anne-liis KRUUSI, Judo-Kan, Espoo
3. Ronja MIEKKALEHTO, Yama-Arashi, Varkaus
3. Laura HEINONEN, Tampereen Judo

T-36
1. Susanna SUNDBERG, Hontai Judo, Helsinki
2. Eevi KESÄLÄ, Judo-Kan, Espoo
3. Tinka LIIVALAHTI, Tikkurilan Judokat, Vantaa

T-44
1. Jonna OJALA, Yama-Arashi, Varkaus
2. Karen KREULA, Shinrai, Pirkkala
3. Tanja TIIRO, Kokkai-Kan, Tornio
3. Helmi HONKO, Tampereen Judo

T-48
1. Minttu SUNDBERG, Hontai Judo, Helsinki
2. Ida PÖYSTI, Yama-Arashi, Varkaus

T+52
1. Tinja KEITAANNIEMI, Bodonos, Kerava
2. Tiia UUSITALO, Tikkurilan Judokat, Vantaa
3. Anna WESTERLUND, Keido-kan, Siuntio

P-30
1. Juuso JOKINEN, Bodonos, Kerava
2. Toni UUSITALO, Tikkurilan Judokat, Vantaa
3. Alex KIISKINEN, Oulun Judokerho
3. Samuel VIRTA, Hyvinkään JS

P-34
1. Artjom MANTULIN, Helsingin JudoSport
2. Robin PAJUNEN, Jukara
3. Santeri HAKKARAINEN, Jigotai, Jyväskylä
3. Tatu PÖYHÖNEN, Jigotai, Jyväskylä
5. Boris PEREVALOV, Meido-kan
5. Tuomas OJALA, Bodonos, Kerava
7. Veeti LAAKSO, Nokian Judo
7. Eetu IHANAMAKI, Nokian Judo

P-38
1. Jussi HOLOPAINEN, Tikkurilan Judokat, Vantaa
2. Vili PAJARI, Tikkurilan Judokat, Vantaa
3. Joe LIIMATAINEN, Meido-kan
3. Niko VIITANIEMI, Oulun Judokerho
5. Pyry PUROJÄRVI, Joutsan Tarmo
5. Eemeli ALI-KIPPARI, Hyvinkään JS
7. Mico KULMALA, Shinrai, Pirkkala
7. Antti KUMPULAINEN, Hyvinkään JS

P-42
1. Niilo KAUPPINEN, Akagi
2. Santeri NIEMI, Oulun Judokerho
3. Oskar HARTIKAINEN, Hyvinkään JS
3. Samuli HEINILÄ, Hämeenlinnan JS
5. Topi OJANEN, Shirokawa, Porvoo
5. Jere LAHTINEN, Hämeenlinnan JS
7. Kevin KAROLIUSSEN, Espoon Urheilijat
7. Ukko-pekka KOHO, Nokian Judo

P-46
1. Ari LANKINEN, Oulun Judokerho
2. Elmeri LESKINEN, Oulun Judokerho
3. Ismo OJANEN, Shirokawa, Porvoo
3. Sakari ERONEN, Tampereen Judo
5. Elias VALIMA, Riihimäen JS
5. Veikka LAUNONEN, Akagi
7. Aleksi KIVIMÄKI, Shinrai, Pirkkala
7. Markus TARMA, Jukara

P-50
1. Tuomas TENHOLA, Hämeenlinnan JS
2. Olli REMES, Oulun Judokerho
3. Yaqcob RAHMANI, Hontai Judo, Helsinki
3. Kosti KALLIONIEMI, Nokian Judo

P-55
1. Samu PAJUNEN, Jukara
2. Ville JOKIKOKKO, Judo-Kan, Espoo
3. Janne VIREN, Judo-Kan, Espoo
3. Jero ÖHMAN, Akagi

P-66
1. Matti VEPSÄ, Suomen kamppailu-urh
2. Niilo AMOROSO, Akagi
3. Janne VENHO, Bodonos, Kerava

P+66
1. Aaro MATTSSON, Suomen kamppailu-urh
2. Niilo OJANSIVU, Darmakai, Laukaa

M-55
1. Atte VÄÄNÄNEN, Oulun Judokerho
2. Oskari NISKANEN, Oulun Judokerho
3. Miro ÖHMAN, Akagi

M-60
1. Mykola HALUSHKA, Maskun Tempo
2. Aarni HÄKKINEN, Oulun Judokerho
3. Marko LAMBERG, Hämeenlinnan JS
3. Antti HAKKARAINEN, Tsunami, Nurmes

M-66
1. Timo SIDOROFF, Espoon Judokerho
2. Robert VON MARTENS, Judo-Kan, Espoo
3. Eetu PANNULA, Darmakai, Laukaa

M-73
1. Tuomas LAMPI, Fudoshin,
2. Meelis TEDER, Hyvinkään JS
3. Vojtech LANTA, Shisei, Turku
3. Aarni SILVONEN, Tsunami, Nurmes
5. Riku LÄHDEMÄKI, Hämeenlinnan JS
5. Vinh PHAM, Tikkurilan Judokat, Vantaa
7. Matti HEULAMAA, Suomen kamppailu-urh
7. Karri KOPONEN, Judo-Kan, Espoo

M-81
1. Mika SIITONEN, Shirokawa, Porvoo
2. Eero NYBERG,
3. Kerkko LAMPPU, Tikkurilan Judokat, Vantaa
3. Jouni ALHONMÄKI, Oulun Judokerho
5. Tatu SIIPOLA, Oulun Judokerho
5. Christoffer LANKINEN, Finndai, Helsinki
7. Timo MIKKOLA, Popinniemen Isku, Kotka
7. Joonas VIRLANDER, Joutsan Tarmo

M-90
1. Jani TONTERI, Joutsan Tarmo
2. Matti VASARAINEN, Hontai Judo, Helsinki
3. Kim SÄILÄKIVI, Nummelan Judo
3. Joonas VEKKA, Hämeenlinnan JS

M+90
1. Magnus WESTERLUND, Keido-kan, Siuntio
2. Jaakko HEINO,
3. Marko KOHONEN, Jukara

N-44
1. Suvi AULAVUO, Hämeenlinnan JS
2. Veera KOSKI, Nokian Judo

N-48
1. Noora JOKINEN, Bodonos, Kerava
2. Inka KEINÄNEN, Pingviinit, Nurmijärvi
3. Nea PÖYSTI, Yama-Arashi, Varkaus

N-52
1. Taina KAIPONEN, Finndai, Helsinki
2. Jenni PELKONEN, Oulun Judokerho
3. Sini VASKO, Yama-Arashi, Varkaus

N-57
1. Heidi KALLIONIEMI, Keido-kan, Siuntio
2. Meri-Tuuli HONKO, Tampereen Judo
3. Elisa PERKKO, Tampereen Judo

N-63
1. Niina AALTONEN, Bodonos, Kerava
2. Tiina KOVALAINEN, Jukara
3. Emma SIMONEN, Darmakai, Laukaa

N-70
1. Milja HUSSO, Sakura, Kuopio
2. Veera TUORINIEMI, Tapanilan Erä, Helsinki
3. Millamari KARPPINEN, Oulun Judokerho

N+70
1. Minttu OJANEN, Shirokawa, Porvoo
2. Aliisa PIIRLA, Tampereen Judo
3. Sonja LONDON, Hontai Judo, Helsinki
    Jaa Facebookissa