Valmentajat

Judon parissa toimii suuri määrä vapaaehtoisia ja otona toimivia valmentajia seura- ja aluetasolla.

Alla liiton valmennusryhmien vastuuvalmentajat ja yhteystiedot.

Valmennuspäällikkö

Jaana Jokinen

050 331 4640

jaana.jokinen@judoliitto.fi

Olympiavalmentaja

Markus Pekkola

040 520 5486

markus.pekkola@judoliitto.fi

Urhean akatemiavalmentaja

Mika Toroi

 

 

NOV, Tampereen akatemiavalmentaja,
U18 maajoukkuevalmentaja

Otto Favén

050 461 1148

otto.faven@judoliitto.fi

U13/15-toiminnan koordinoija OTO

Mari Keränen

050 3059 636

mari@pilatescenter.fi

Sovellettu judo, OTO

Hanna Kokkonen

050 412 5744

hannah.kokkonen@gmail.com

Veteraanit, OTO-vastuuvalmentaja

Veteraanit, OTO-vastuuhenkilö

Jukka Laitinen

Tom Pahlman

0400 503 180

0405373490

jukka.laitinen@jack-marine.fi

tom.pahlman@kolumbus.fi

Näkövammaisten judo, OTO

Juha Vainio

050 338 2677

juha.vainio@hel.fi