Suomalaisnuorille otteluvoittoja EJU turnauksista

Nuorten alle 20-vuotiaiden viimeiset turnaukset ennen ikäluokan EM-kilpailuja tarjosivat tiukkoja ja tasaisia otteluita sekä loistavia leirikamppailuja. Suomen joukkueen ohjelmassa oli turnaukset sekä Prahassa että Berliinissä. Mitalipallille ei tällä kertaa ylletty, mutta otteluvoittoihin suomalaiset ylsivät molemmissa turnauksissa.

EJU Top Wc Praha 1.-2.8.

Suomalaisten ottelut:

N-52
Anni Ikälä v. Viola Muellauer AUT 5-0
Anni Ikälä v. Fitore Zetuni SLO (loukk.)

N-57
Pinja Hautanen v. Iwanna Osinkina GER 10-0
Pinja Hautanen v. Ilana Kratysh ISR 5-0
Pinja Hautanen v. Tereza Patouckova CZE 0-10
Pinja Hautanen v. Mia Hermansson SWE 0-5
Hanna Elomaa v. Eva Koubkova CZE 0-10

M-60
Vadud Balatkhanov v. Valentin Rota SUI 10-0
Vadud Balatkhanov v. Jan Zavadil CZE 0-5 (golden score)
Tomi Heikkinen v. Mohaned Jadmour GER 10-0
Tomi Heikkinen v. Lukasz Golus 0-10
Tomi Heikkinen v. Ian Byrne 0-7

M-66
Juho Nurminen v. Vincent Ferrier SUI 0-10
Ville Kiljander v. Philios Augousti CYP 10-0
Ville Kiljander v. Alen Pulko SLO 10-0
Ville Kiljander v. Golan Pollack ISR 0-10
Ville Kiljander v. Driton Shala AUT 0-10
Miikka Marttila v. Tomas Heczko CZE 0-10
Max Lehtinen v. Janos Toth HUN 0-7

M-81
Jaakko Alli v. Patryk chomski POL 0-10

M-90
Matias Tikkanen v. Bartosz Szyprowski POL 5-0
Matias Tikkanen v. Magomed Magomedov RUS 0-10

EJU Top World cup Berliini 8.-9.8.

Suomalaisten ottelut:

M-60
Vadud Balatkhanov v. Grzegorz Wieczorek POL 0-10
Tomi Heikkinen v. Marciano Lantinga NED 0-10

M-66
Juho Nurminen v. Dimitri Koschelevin GER 7-0
Juho Nurminen v. Masashi Kodera JPN 0-7
Juho Nurminen v. Julian Kolein GER 0-10
Ville Kiljander v. Thilo Koch GER 0-5

M-81
Jaakko Alli v. Yannik Gutsche GER 0-10

M-90
Matias Tikkanen v. Danni Tempel GER 10-0
Matias Tikkanen v. Marc Odenthal GER 0-10
Matias Tikkanen v. Mika Chavanne SUI 0-7

N-57
Pinja Hautanen v. Loredana Ohai ROU 0-1
Hanna Elomaa v. Hedvig Karakas HUN 0-10
Hanna Elomaa v. Pari Surakatova RUS 0-10

Valmennusvaliokunta päättää lähipäivinä nuorten EM-kilpailuihin Armeniaan lähetettävästä joukkueesta nuorten valmentajan esityksen perusteella.

Uutiskategoria

Jaa Facebookissa