Oranssi ja vihreävöisten Junnu-Cup III Nummela 4.10.2009

Vuoden 2009 kolmas oranssi ja vihreävöisten Junnu-Cup järjestetään Nummelassa Nummelanharjun koululla Hiidenvedentie 3, Nummela. Puntariin klo 12:30-13:00 kisat alkavat noin klo 14:00. kun tatameita vapautuu valko-keltavöisiltä


Oranssit ja vihreät vyöt

JUNNU CUP III 4.10.2009 Nummelassa


Ilmoittaudu 1.10.2009 mennessä ilmoittautumis sivun www.es-judo.net/ilmot kautta.

Katso ilmoittautuneet painamalla tästä >>

AIKA: Sunnuntai 4. lokakuuta 2009

PAIKKA: Nummelanharjun koululla Hiidenvedentie 3, Nummela (katso kartta >>)

JÄRJESTÄJÄ: Nummelan Judo ry. www.nummelanjudo.fi

OSALLISTUMISOIKEUS:
- C-JUNIORIT (synt. 1995-1996)
- D-(JA E-JUNIORIT) (synt. 1997-2000)
- 4. tai 3. kyu (oranssi tai vihreä vyö)
- Vähän kilpailleet eli korkeintaan 5 otteluvoittoa (muissa kuin Junnu-Cup kilpailuissa).

Kaikkien passi tarkistetaan punnituksen yhteydessä.

AIKATAULU:
Punnitus klo 12.30-13.00, ottelut alkavat noin klo 14:00 kun tatameita vapautuu.

PAINOLUOKAT: Mahdollisimman tasainen sarjajako sekä tytöille että pojille.

OTTELUAIKA: 2 min kaikille

OTTELUJÄRJESTELMÄ: Ranskalainen (tai pooli)

VAKUUTUS:
Jokaisella kilpailijalla on oltava seurajäsenyyden ja vakuutuksen todistava Judo Free Card. Mikäli Free Card ei ole vielä tullut postissa on esitettävä seuran jäsenrekisterinpitäjältä saatava Sportti-ID tunnus sekä todiste seuran jäsenyydestä (esim. jäsenmaksukuitti).

SÄÄNNÖT:
Lasten ja nuorten kilpailujen erityissäännöt. (lue lisää >>)

KILPAILUMAKSU: 10 € /kilpailija 1.10.2009 mennessä tilille: Nummelan Judo, OP Nummela 529700-413097 tai käteisellä (Huom !!! tasaraha) kisapaikalla. Mikäli maksettu tilille, kuitti esitettävä ilmoittautumisen yhteydessä. Maksun suorittamisesta ilmoitettava ilmoittautumisen yhteydessä - seuroilla oltava viestissä liitteenä myös nimilista maksujen myöhempää erittelyä varten. (Kuitit on esitettävä punnituksen yhteydessä.)

(Suomen Judoliiton Etelä-Suomen alue laskuttaa lisäksi jälkikäteen jokaisesta osallistujasta 5 euroa osallistujan seuralta. Näin katetaan alueen maksamat palkinto-, tila-, ensiapu- tms. kulut (lue lisää >>)

ILMOITTAUTUMISET:
1.10.2009 mennessä ilmoittautumis sivun www.es-judo.net/ilmot kautta

ILMOITETTAVA: seura, nimi, sukupuoli vyöarvo, syntymävuosi ja paino ("kilon/parin tarkkuudella")

Tiedustelut: Jari Hirvi 0500 501 497 tai Erkki Jokikokko 044 204 2704

Tervetuloa kisaamaan vuoden 2009 kolmatta Junnu-Cupia Nummelaan

Lisätietoja Suomen Judoliiton Etelä-Suomen alueen Junnu-Cup:ista löydät painamalla tästä >>

Uutiskategoria

Jaa Facebookissa