Junnu-Cup IV 22.11.2009 Kirkkonummi

Vuoden viimeinen Junnu-Cup kisattiin iloisissa tunnelmissa Kirkkonummella.

Junnu-Cup IV 22.11.2009 Kirkkonummi

Osallistujia 168 jotka edustivat 23 eri seuraa.

Ottelukaaviot, tilastot, mitalitaulukot jne. JudoShiain sivuilta www.judoshiai.fi

Seurapisteet ja vuoden 2009 lopputulokset löytyvät painamalla tästä >>

Tulokset

E-Tytöt-27,9
1. Senja TERTSUNEN Riihimäen JS
2. Erika RAJANIEMI Nummelan Judo
3. Angela CHARMAKAR Bodonos

E-Tytöt-34,6
1. Melisa STARAST Holjutai
2. Anni SÖDERHOLM Lahden JS
3. Roosa LAPPI Järvenpään Akagi

E-Tytöt-37,4
1. Doa ALAEDDINE Judo-Kan
2. Nanna HEINONEN Lahden JS
3. Sofia RAUTIAINEN Nummelan Judo

E-Pojat-24,9
1. Elias MÄKINEN Keido-kan
2. Nico MIETTINEN Tikkurilan Judokat
3. Emil LAMMINMÄKI Järvenpään Akagi
3. Samuel VIRTA Hyvinkään JS
5. Veeti KANERVA Kirkkonummen JS
5. Patrick PAVLOV Tikkurilan Judokat

E-Pojat-29,4
1. Henrik ASKLÖF Kirkkonummen JS
2. Elias LOSTEDT Keido-kan
3. Aatu SIVONEN Fuguda
3. Lauri KARIMO Kirkkonummen JS
5. Onni HOLLO Lahden JS
5. Topi OJANEN Shirokawa

E-Pojat-29,9
1. Victor PETROV Bodonos
2. James VIHAVAINEN Shirokawa
3. Tomi HAVAS Tikkurilan Judokat
3. Veeti KYLLÖNEN Judo-Kan
5. Mikko RUOPPA Chikara
5. Patrik RAUTIAINEN Tikkurilan Judokat

E-Pojat-31,8
1. Juuso HANNULA Kirkkonummen JS
2. Niko RAUTIONAHO Järvenpään Akagi
3. Arttu ELOMAA Meido-kan
3. Hannes HAKALA Judo-Kan
5. Miika WESTERBERG Shirokawa
5. Paulo TERHIÄ Budoviikingit

E-Pojat-33,2
1. Teemu RISSANEN Tikkurilan Judokat
2. Aapo HUSU Meido-kan
3. Oskar HARTIKAINEN Hyvinkään JS
3. Ville VARTIA Jukara
5. Arttu KYNTÄJÄ Jukara
5. Nico RAITA Tikkurilan Judokat

E-Pojat-37,6
1. Jeremias POHJOLA Holjutai
2. Panu HIRVINEN Judo-Kan
3. Joonatan RIMPILÄINEN Judo-Kan
3. Niko RYYPPÖ Holjutai
5. Lassi HUHTINEN Jukara
5. Tim LINDROOS Tikkurilan Judokat

E-Pojat-39,2
1. waltteri KOSKI Budoviikingit
2. Miika PAJALA Orimattilan JS
3. Jere RAJALA Jukara
3. Lassi RUOPPA Chikara
5. Aku LESKINEN Budoviikingit
5. Aake LAAKSONEN Kirkkonummen JS

E-Pojat-43,2
1. Max WESTERLUND Keido-kan
2. Rho BROMAN Tikkurilan Judokat
3. Niklas HALME Shirokawa
3. Juho SYRLIN Tikkurilan Judokat

E-Pojat-45,8

1. Niilo AMOROSO Järvenpään Akagi
2. Elmeri LAAKKONEN Nokian Judo
3. Mikael ALHO Meido-kan

E-Pojat ja Tytöt -23,5
1. Urho HEIKKINEN Tikkurilan Judokat
2. Petrus SALONEN Budoviikingit
3. Milja RANTANEN Meido-kan
3. Mimo TAGUCHI Jukara
5. Viktor ASKLÖF Kirkkonummen JS
5. Lauri LEHTO Chikara

E-Pojat ja Tytöt-28,4
1. Jussi HOLOPAINEN Tikkurilan Judokat
2. Kim KUPARINEN Keido-kan
3. Jimi LEHIKOINEN Chikara
3. Jon WYERS Judo-Kan
5. Kaspian GRÖNDAHL Shirokawa
5. Eeva KOIVIKKO Chikara

E-Pojat ja Tytöt-57,4
1. Santeri KOSKELA Shirokawa
2. Ilona ALINIKULA Judo-Kan
3. Toni PETRELL Pingviinit

E-Pojat-27,6
1. Mikko AUVINEN Tikkurilan Judokat
2. Niko VIRTA Chikara
3. Antti KUMPULAINEN Hyvinkään JS
3. Kalle HEINONEN Chikara
5. Ville VIRTA Fuguda
5. Perttu PELTONIEMI Judo-Kan

E-Pojat-34,6

1. Erkka KIVISTÖ Judo-Kan
2. Elias VAINIO Chikara
3. Aaro HANTTU Meido-kan
3. Sebastian SJÖHOLM Kirkkonummen JS

E-Pojat ja Tytöt-50,6
1. Tinja KEITAANNIEMI Bodonos
2. Oskari AMOROSO Järvenpään Akagi
3. Tommi KIVISTÖ Fuguda

D-Pojat-26,0 (oranssit ja vihreät vyöt)

1. Robin PAJUNEN Jukara
2. Joonas RATINEN Nummelan Judo

D-Pojat-48,7
(oranssit ja vihreät vyöt)
1. Aarne NYKÄNEN Espoon Judokerho
2. Jere KARTTUNEN Lohjan Urheilijat
3. Joona ÖSTMAN Judo-Kan

D-Pojat ja Tytöt-35,0
(oranssit ja vihreät vyöt)
1. Sami TARVAINEN Judo-Kan
2. Jesse PAAVILAINEN Kirkkonummen JS
3. Emmi MÄKINEN Keido-kan

D-Pojat ja Tytöt-39,5
(oranssit ja vihreät vyöt)
1. Ryan KORKIA-AHO Meido-kan
2. Maiju RANTANEN Meido-kan
3. Eero TIHTONEN Meido-kan

D-Pojat-30,3
(oranssit ja vihreät vyöt)
1. Luukas RATINEN Nummelan Judo
2. Juho HYRY Chikara

C-Pojat-56,9
1. Joni HAUTALA Judo-Kan
2. Harri PALVIAINEN Bodonos
3. Aleksi KIISKI Meido-kan

C-Pojat-77,8
(oranssit ja vihreät vyöt)
1. Jemi SHIPLEY Riihimäen JS
2. Tatu KEITAANNIEMI Bodonos
3. Abdishakur YUSUF Judo-Kan

C- ja D-Pojat-56,0

1. Mario RÖNTYNEN Tikkurilan Judokat
2. joonatan KOIVUMÄKI Tapanilan Erä
3. Nadir RAMADAN Judo-Kan

C- ja D- Pojat ja Tytöt-43,8

1. Joel KUUSKOSKI Judo-Kan
2. Barcklay DOLINSKI Fuguda
3. Santeri SIPILÄ Judo-Kan
3. Akseli KOSKINEN Kirkkonummen JS

C- ja D- Pojat ja Tytöt-49,0
1. Arttu KIVISTÖ Judo-Kan
2. Timur SIREN Budoviikingit
3. Annika TANTTU Lahden JS

C- ja D- Pojat ja Tytöt-63,5
(oranssit ja vihreät vyöt)
1. Tuomas SINIVUORI Nummelan Judo
2. Theo KOVERO Budoviikingit
3. Vesa KANKAANPÄÄ Holjutai

C-Pojat ja Tytöt-37,7

1. Ville JOKIKOKKO Judo-Kan
2. Matias HÄLLBACK Pingviinit
3. Valtteri TUORINIEMI Tapanilan Erä
3. Anttoni ALA-PETÄYS Kirkkonummen JS

C-Pojat ja Tytöt -40,1

1. Timo LINDROOS Meido-kan
2. Joel LEHTINEN Pingviinit
3. Sofia SAARINEN Budoviikingit

C-Pojat ja Tytöt-54,7 (oranssit ja vihreät vyöt)
1. Jiro VALIMA Riihimäen JS
2. Anssi MÄNTYLÄ Judo-Kan
3. Tommi SILVENNOINEN Riihimäen JS

Uutiskategoria

Jaa Facebookissa