Etelä-Suomen avoimet aluemestaruuskisat 28.2.2009 Helsingissä

Kilpailijoita yhteensä 284 kappaletta jotka edustivat yhteensä 36 eri judoseuraa !!! ja kisa vietiin tietysti läpi JudoShiai ja JudoTimer ohjelmistolla www.judoshiai.net

Lisätietoja Suomen Judoliiton Etelä-Suomen alueen toiminnasta www.es-judo.net

Tulokset

Kaaviot löytyvät www.es-judo.net/AM_2009_tulokset/

Pojat ja tytöt alle 11 vuotta

Pojat alle 11-vuotta alle 36 kg
1. Aleksi MIELTY, Tikkurilan Judokat
2. Aake KESÄLÄ, Judo-Kan
3. Eero TIHTONEN, Meido-kan


Pojat alle 11-vuotta alle 40 kg
1. Eetu HEINONEN, Chikara
2. Erno ONKELI, Chikara
3. Henry LIIVAK, Bodonos


Pojat alle 11-vuotta alle 52 kg
1. Anton SEPPÄ, Kirkkonummen JS


Pojat ja tytöt alle 11 vuotta alle 28 kg
1. George GORSHENIN, Meido-kan
2. Henrik ASKLÖF, Kirkkonummen JS
3. Jasmi SALASMAA, Chikara


Pojat ja tytöt alle 11 vuotta alle 32 kg
1. Maiken HALME, Chikara
2. Jaakko AAKULA, Meido-kan
3. Valtteri OLIN, Bodonos
3. Antton KETOLAINEN, Tikkurilan Judokat


Pojat alle 11-vuotta alle 30 kg
1. Oskari MÄKINEN, Nummelan Judo
2. Pyry PAJARI, Tikkurilan Judokat
3. Leevi TIKKA, Tikkurilan Judokat
3. Ville HUKKANEN, Chikara
5. Jan DEMIDOV, Bodonos
5. Tuomas HIILAMO, Chikara


Pojat alle 11-vuotta alle 34 kg
1. Patrik FJÄDER, Tikkurilan Judokat
2. Roope LAIRI, Järvenpään Akagi
3. Aatu MAJAMÄKI, Järvenpään Akagi


Tytöt alle 11-vuotta alle 36 kg
1. Noora NYKÄNEN, Holjutai
2. Viivi KÄRHÄ, Meido-kan


Tytöt alle 11-vuotta alle 40 kg
1. Lotta HUKKANEN, Chikara
2. Katri SEPPÄ, Chikara
3. Katri OVASKAINEN, Hyvinkään JS


Pojat ja tytöt alle 13 vuotta

Pojat ja työt alle 13 vuotta alle 26 kg
1. Matias SALA, Nummelan Judo
2. Mikko AUVINEN, Tikkurilan Judokat
3. Alina SUTINEN, Holjutai


Pojat alle 13-vuotta alle 30 kg
1. Vincent PÅWALS, Judo-Kan
2. Veikko SAARINEN, Judo-Kan
3. Juuso KEMPPAINEN, Hämeenlinnan JS
3. Akira TAGUCHI, Jukara


Tytöt alle 13-vuotta alle 32 kg
1. Emilia KANERVA, Kirkkonummen JS
2. Maiken HALME, Chikara
3. Emmi MÄKINEN, Keido-kan


Pojat alle 13-vuotta alle 34 kg
1. Tino HAVAS, Tikkurilan Judokat
2. Ahmed ALAEDDINE, Judo-Kan
3. Maxim MYLLYMÄKI, Judo-Kan
3. Jonne RASA, Chikara
5. Artur TVAURI, Jukara
5. Ryan KORKIA-AHO, Meido-kan


Tytöt alle 13-vuotta alle 36 kg
1. Kiia KOKKO, Meido-kan


Pojat alle 13-vuotta alle 38 kg
1. Aku LAAKKONEN, Meido-kan
2. Jyri RAJANIEMI, Nummelan Judo
3. Riku PALMROTH, Nokian Judo
3. Tuomas RAHIKKA, Chikara
5. Matias HUOTARI, Meido-kan
5. Mikko LINDROOS, Meido-kan


Tytöt alle 13-vuotta alle 40 kg
1. Nonett HALME, Chikara
2. Inka VERLIN, Hontai Judo
3. Samira KOIVULAHTI, Hämeenlinnan JS


Pojat alle 13-vuotta alle 42 kg
1. Leevi RANTA, Lammin JS
2. Miika RÄSÄNEN, Shirokawa
3. Timo HEISKANEN, Lahden JS
3. Emil ERONEN, Meido-kan
5. Claudia MIETTINEN, Tikkurilan Judokat
5. Joel YLITALO, Meido-kan


Pojat alle 13-vuotta alle 46 kg
1. Veeti YLIOJA, Lahden JS
2. Aleksi SUONKANTA, Akagi
3. Henri BERGGREN, Meido-kan


Tytöt alle 13-vuotta alle 48 kg
1. Jessika HELLGREN, Nummelan Judo
2. Siiri SEPPÄ, Chikara
3. Karolina HÄRKIN, Chikara


Pojat alle 13-vuotta alle 50 kg
1. Johannes VIHERÄ, Hämeenlinnan JS


Pojat alle 13-vuotta alle 55 kg
1. Antti TARKKA, Judo-Kan
2. Henri HANNULA, Lammin JS
3. Anton SEPPÄ, Kirkkonummen JS
3. Johannes VIHERÄ, Hämeenlinnan JS


Pojat alle 13-vuotta yli 55 kg
1. Erkka KARI, Meido-kan
2. Sami PONSI, Chikara
3. Henri LINDSTRÖM, Judo-Kan

Pojat ja tytöt alle 15-vuotta

Pojat alle 15-vuotta alle 34 kg
1. Henri TUURALA, Raision Ryhti/Judoja
2. Artur TVAURI, Jukara
3. Kalle HEISKANEN, Lahden JS


Pojat alle 15-vuotta alle 38 kg
1. Aku LAAKKONEN, Meido-kan
2. Eero MONONEN, Arashi
3. Amir RAMADAN, Judo-Kan
3. Jyri RAJANIEMI, Nummelan Judo
5. Riku PALMROTH, Nokian Judo
5. Tuomas RAHIKKA, Chikara


Pojat alle 15-vuotta alle 42 kg
1. Oskar TVAURI, Jukara
2. Matias HOLOPAINEN, Tikkurilan Judokat
3. Samu KOIVULAHTI, Hämeenlinnan JS
3. Tero HALMESMÄKI, Hyvinkään JS
5. Pyry HALONEN, Meido-kan
5. Anniina JOKINEN, Nummelan Judo


Tytöt alle 15-vuotta alle 44 kg
1. Nonett HALME, Chikara
2. Anniina JOKINEN, Nummelan Judo
3. Alexandra BARTON, Kirkkonummen JS
3. Hanna BERGGREN, Meido-kan


Pojat alle 15-vuotta alle 46 kg
1. Arttu MÄÄTTÄ, Judokan
2. Ville MANNINEN, Nokian Judo
3. Pirazin PHAPRINYA, Ålands Judoklubb
3. Valtteri VISTIAHO, Nummelan Judo


Tytöt alle 15-vuotta alle 48 kg
1. Jenna HEINIÖ, Hontai Judo
2. Tuuli PIHOLA, Meido-kan


Pojat alle 15-vuotta alle 50 kg
1. Rene VILLANELLO, Chikara
2. Miika SUO-YRJÖ, Tapanilan Erä
3. Riku MERISAARI, Raision Ryhti/Judoja
3. Toni MÄKINEN, Jukara
5. Valtteri SUO-YRJÖ, Tapanilan Erä
5. Samuli VIHAVAINEN, Jukara


Tytöt alle 15-vuotta alle 52 kg
1. Veera KUUSISTO, Nummelan Judo
2. Jasmin LOSTEDT, Keido-kan


Pojat alle 15-vuotta alle 55 kg
1. Matti JUOPPERI, Kirkkonummen JS
2. Eetu LAAKSONEN, Kirkkonummen JS
3. Mika AUVINEN, Tikkurilan Judokat
3. Heidi SAREN, Tapanilan Erä
5. Aki OINONEN, Hämeenlinnan JS
5. Risto HAIME, Tapanilan Erä


Tytöt alle 15-vuotta alle 57 kg
1. Heidi SAREN, Tapanilan Erä
2. Emma PASANEN, Ålands Judoklubb
3. Erica KUVAJA, Keido-kan


Pojat alle 15-vuotta alle 60 kg
1. Matias KOIVUSAARI, Hämeenlinnan JS
2. Markus-Petteri HAIKKONEN, Fudoshin
3. Aleksi TANTTU, Lahden JS
3. Teemu KANGAS, Holjutai
5. Manu HIRVONEN, Bodonos
5. Tuomas SINIVUORI, Nummelan Judo


Tytöt alle 15-vuotta alle 63 kg
1. Angelica SCHÅMAN, Ålands Judoklubb
2. Tia RAULOS, Meido-kan


Pojat alle 15-vuotta alle 66 kg
1. Jouni MIETTINEN, Hyvinkään JS
2. Crister BERG, Hyvinkään Judoseura

Pojat ja tytöt alle 17 vuotta

Pojat alle 17-vuotta alle 50 kg
1. Arttu MÄÄTTÄ, Judo-Kan
2. Alaeddin ALAEDDINE, Judo-Kan
3. Elmeri SAARENPÄÄ, Kirkkonummen JS
3. Rene VILLANELLO, Chikara
5. Dalai OYMAA, Jukara
5. Matias HOLOPAINEN, Tikkurilan Judokat


Tytöt alle 17-vuotta alle 52 kg
1. Anna HOPEANAULA, Raision Ryhti/Judoja
2. Aino SUTINEN, Holjutai
3. Susanna SAIRANEN, Bodonos


Pojat alle 17-vuotta alle 55 kg
1. Faye NIJE, Chikara
2. Eetu LAAKSONEN, Kirkkonummen JS
3. Ville KORKEILA, Judo-Kan


Tytöt alle 17-vuotta alle 57 kg
1. Laura JAUHIAINEN, Meido-kan
2. Emilia KAUTTO, Sobudo
3. Sarah KORKIA-AHO, Meido-kan


Pojat alle 17-vuotta alle 60 kg
1. Sampsa KOIVULAHTI, Hämeenlinnan JS
2. Joel OLLIKAINEN, Meido-kan
3. Klaus VERLIN, Hontai Judo
3. Otto SIMOLA, Chikara
5. Atte KOLEHMAINEN, Bodonos
5. Sikko KAEWASA, Hämeenlinnan JS


Tytöt alle 17-vuotta alle 63 kg
1. Emmi SMEDS, Keido-kan


Pojat alle 17-vuotta alle 66 kg
1. Remo VILLANELLO, Chikara
2. Toni MALKKI, Hontai Judo
3. Alex LOSTEDT, Keido-kan
3. Rasmus RINNE, Kirkkonummen JS
5. Lari HALMESMÄKI, Hyvinkään JS
5. Eero VENTO, Kirkkonummen JS


Pojat alle 17-vuotta alle 73 kg
1. Lalli NUORTEVA, Hämeenlinnan JS
2. Henri LAAMANEN, Tapanilan Erä
3. Marcin GORSK, Ålands Judoklubb
3. Jouni KUISMIN, Kamppailu-urheilijat


Pojat alle 17 vuotta yli 81 kg
1. Juuso LAHTINEN, Meido-kan
2. Oskari TOMMISKA, Orimattilan JS


Naiset ja miehet

Miehet AVOIN
1. Samir FERHAN, Tikkurilan Judokat
2. Chris MULUMBA, Jukara
3. Ruslan PINHASOV, Kamiza


Naiset AVOIN
1. Kati KAJANDER, Turun JS
2. Nora MEHTONEN, Tapanilan Erä
3. Kerttu KOSKENNIEMI, Chikara
3. Annika KORHONEN, Jukara
5. Kirsi TURUNEN, Finndai
5. Ida KOKKILA, Turun JS


Naiset alle 48 kg
1. Nathalie NURMINEN, Judo-Kan
2. Jemina LOSTEDT, Keido-kan


Naiset alle 52 kg
1. Veera LIIMATTA, Raision Ryhti/Judoja
2. Riikka PELLINEN, Finndai
3. Aino SUTINEN, Holjutai


Naiset alle 57 kg
1. Laura JAUHIAINEN, Meido-kan
2. Loredana LARI , Ålands Judoklubb
3. Annika KORHONEN, Jukara


Miehet alle 60 kg
1. Juuso NURMINEN, Judo-Kan
2. Ari HAVAS, Tikkurilan Judokat


Naiset alle 63 kg
1. Kerttu KOSKENNIEMI, Chikara
2. Iiris JUOPPERI, Kirkkonummen JS
3. Emmi SMEDS, Keido-kan


Miehet alle 66 kg
1. Markus MATTSSON, Finndai
2. Jari LINDROOS, Chikara
3. Remo VILLANELLO, Chikara
3. Jani TUOMAALA, Raision Ryhti/Judoja
5. Jesse UPAS, Kamppailu-urheilijat
5. Niko MIKKOLA, Chikara


Naiset alle 70 kg
1. Kirsi TURUNEN, Finndai


Miehet alle 73 kg
1. Jani KALLUNKI, Meido-kan
2. Tero MALKKI, Hontai Judo
3. joni VEPSÄLÄINEN, Arashi
3. Marko HILTUNEN, Waseda-Club


Miehet alle 81 kg
1. Matti SALMI, Raision Ryhti/Judoja
2. jussi KÖSSILÄ, TNS-Judo
3. Aleksi SILTANEN, Judo-Kan
3. Lauri SÄRKILAHTI, Espoon Urheilijat
5. Jarmo HUKKANEN, Chikara
5. Janne SALO, Orimattilan JS


Miehet alle 90 kg
1. Alex SAINIO, Waseda-Club


Miehet alle 100 kg
1. Chris MULUMBA, Jukara
2. Ruslan PINHASOV, Kamiza
3. Alex SAINIO, Waseda-Club


Nuoremmat mies Veteraanit alle 85 kg
1. Jyri SIHVO, Fuguda


Nuoremmat nais veteraanit alle 65 kg
1. Maud WICKSTRÖM , Ålands Judoklubb


Vanhemmat mies Veteraanit yli 85 kg
1. Jouni KÄHÄRÄ, Arashi

Uutiskategoria

Jaa Facebookissa