Yawara-Shiai 7.9.2013 Joensuu

Ottelijoita 90 kappaletta, jotka edustivat 16 eri seuraa. Mukana ottelijoita myös Venäjältä.

Tilastoja ja kaavioita www.judoshiai.fi

Tulokset

EPT-34 (9)
1. Elisaveta SERGEEVA, Petroskoi
2. Joonas HAIKULAINEN, Kamiza, Lappeenranta
3. Kusti KILPELÄINEN, Joen Yawara, Joensuu
3. Leon MALINIEMI, Petroskoi
5. Tuukka TIILIKAINEN, Yanagi, Heinävesi
5. Jesper RAJAVUORI, Joen Yawara, Joensuu
7. Veikko RATILAINEN, Joen Yawara, Joensuu
7. Ella BERGMAN, Kippon, Kitee

EP-44 (2)
1. Jesse PARKKINEN, Joen Yawara, Joensuu
2. Vasilev ROMAN, Petroskoi

EP-30 (3)
1. Lenni AHLSTRAND, Jigotai, Jyväskylä
2. Kristian RAJAKANGAS, Iisalmen JS
3. Jere KARJALAINEN, Kippon, Kitee

EDP-46 (4)
1. Joonas TURUNEN, Joen Yawara, Joensuu
2. Kalle MÄKI-HOKKONEN, Kamiza, Lappeenranta
3. Daniil OSIPOV, Petroskoi

DP-38 (4)
1. Jaakko OJALA, Yama-Arashi, Varkaus
2. Vladislav GALII, Petroskoi
3. Lassi AHLSTRAND, Jigotai, Jyväskylä

DPT-41 (8)
1. Egor GADOV, Petroskoi
2. Tatu PÖYHÖNEN, Jigotai, Jyväskylä
3. Dima BONDAREV, Petroskoi
3. Ville KORHONEN, Yama-Arashi, Varkaus
5. Mikael VANHANEN, Kamiza, Lappeenranta
5. Siiri HALONEN, Joen Yawara, Joensuu
7. Pia PÖYSTI, Yama-Arashi, Varkaus
7. Sami RÖNTY, Kajaanin Judokerho

CP-40 (4)
1. Egor MITIAGIN, Petroskoi
2. Tatu PÖYHÖNEN, Jigotai, Jyväskylä
3. Ivan PONOMAREV, Petroskoi

CDT-45 (4)
1. Aleksandra SERGEEVA, Petroskoi
2. Ella OLLIKAINEN, Kamiza, Lappeenranta
3. Kerttu RÄSÄNEN, Joen Yawara, Joensuu

NBT+63 (3)
1. Aleksandra KRASNOVA, Petroskoi
2. Petra PUUSTINEN, Yanagi, Heinävesi
3. Dzenni SAVITCKAIA, Petroskoi

CDPT-50 (4)
1. Eemeli IHME, Oulun Judokerho
2. Jonna OJALA, Yama-Arashi, Varkaus
3. Oskar HARTIKAINEN, Hyvinkään JS

CDPT-57 (4)
1. Semen SERGEEV, Petroskoi
2. Nea PÖYSTI, Yama-Arashi, Varkaus
3. Ida PÖYSTI, Yama-Arashi, Varkaus

BCP-60 (4)
1. Luukas SAHA, Orimattilan JS
2. Pavel AVEDENIY, Kippon, Kitee
3. Eetu HUTTUNEN, Kippon, Kitee

BCTP-48 (5)
1. Roope KORHONEN, Kajaanin Judokerho
2. Santeri NIEMI, Oulun Judokerho
3. Noora MALKKI, Yama-Arashi, Varkaus

BP-57 (3)
1. Jere PÖLÖNEN, Kippon, Kitee
2. Joni HYTTINEN, Kippon, Kitee
3. Evgenij KALENSKIJ, Petroskoi

BP-73 (3)
1. Jani PAANANEN, Iisalmen JS
2. Jani RATILAINEN, Joen Yawara, Joensuu
3. Krister RAERINNE, Iisalmen JS

N-57 (3)
1. Miia HEIKKINEN, Kajaanin Judokerho
2. Anna TATARINOVA, Petroskoi
3. Aleksandra SAVINA, Petroskoi

N-63 (3)
1. Julija NASONOVA, Petroskoi
2. Marikki NOUSIAINEN, Joen Yawara, Joensuu
3. Polina TRIFONOVA, Petroskoi

N-70 (2)
1. Polina AFANASEVA, Petroskoi
2. Anastasiia FILIMONOVA, Petroskoi

M+90 (3)
1. Jimi KOIVISTO, Iisalmen Judoseura
2. Antti RANTAESKOLA, Joen Yawara, Joensuu
3. Tero KURVINEN, Mikkelin Judo

M-66 (3)
1. Otto KOPONEN, Joen Yawara, Joensuu
2. Jani PAANANEN, Iisalmen JS
3. Jani RATILAINEN, Joen Yawara, Joensuu

M-73 (3)
1. Mika HIRVONEN, Darmakai, Laukaa
2. Krister RAERINNE, Iisalmen JS
3. Fedoroff KIRILL, Petroskoi

M-81 (7)
1. Jimi KOIVISTO, Iisalmen JS
2. Joonas TAIMI, Darmakai, Laukaa
3. Antti RANTAESKOLA, Joen Yawara, Joensuu
3. Teemu PULKKINEN, Mikkelin Judo

M-90 (2)
1. Evgenij SHEMONAEV, Petroskoi
2. Vesa KOSKELO, Kajaanin Judokerho
    Jaa Facebookissa