Yawara Shiai 20.9.2014 Joensuu

Mukana 119 kilpailijaa 24 seurasta.

Tulokset
M-66 (5)
1. Jani RATILAINEN Joen Yawara, Joensuu
2. Saku HÄMÄLÄINEN Lappeenrannan Kamiza
3. Joni HYTTINEN Kippon Ry
M-81 (5)
1. Aaro LEMPIÄINEN Chikara, Helsinki
2. Arttu VILLANEN Lappeenrannan Kamiza
3. Vesa KOSKELO Kajaanin JK
M-90 (2)
1. Jani TONTERI Joutsan Tarmo
2. Pavel ULYANOV Kiteen Kippon
N+63 (2)
1. Aleksandra KRASNOVA Vitjaz, Lahdenpohja
2. Anastasiia FILIMONOVA PTGH, Petrozavodsk
N-48 (3)
1. Yulia BULKINA PTGH, Petrozavodsk
2. Maria BELAYA PTGH, Petrozavodsk
3. Ilona ARTEMEVA PTGH, Petrozavodsk
N-52 (3)
1. Yana NIKIFOROVA PTGH, Petrozavodsk
2. Miia HEIKKINEN Joen Yawara, Joensuu
3. Anastasiia RAPINOVA PTGH, Petrozavodsk
N-57 (3)
1. Noora MALKKI Yama-Arashi, Varkaus
2. Nea PÖYSTI Yama-Arashi, Varkaus
3. Mariana KUPCHIK PTGH, Petrozavodsk
N-63 (8)
1. Emilia KAUTTO Lappajärven Veikot
2. Tiia KOSONEN Kerimäen Judonoko
3. Nelli KOSONEN Kerimäen Judonoko
3. Kaisa HÄMÄLÄINEN Kiteen Kippon
P11&13-42 (7)
1. Jaakko OJALA Yama-Arashi, Varkaus
2. Leon MALINIEMI Joen Yawara, Joensuu
3. Timi SIMONEN Yama-Arashi, Varkaus
3. Markus REDSVEN Mikkelin Judo
P11-25 (2)
1. Ville RATILAINEN Joen Yawara, Joensuu
2. Ivan ISTOMIN Sambo-83, Sortavala
P11-30 (5)
1. Lenni AHLSTRAND Jyväskylä Jigotai
2. Jere KARJALAINEN Kiteen Kippon
3. Rasmus VAUHKONEN Savonlinnan Shikata
P11-46 (3)
1. Pyry LIPPONEN Kajaanin JK
2. Maksim SAASTAMOINEN Joen Yawara, Joensuu
3. Roman VASILJEV Aprel2000, Petrozavodsk
P13 &15-60 (2)
1. Semjen SERGEEV Ptgh
2. Jussi OIKKONEN Lappeenrannan Kamiza
P13-34 (7)
1. Atte RANTALAINEN Mikkelin Judo
2. Aleksandr KAVAEV Vitjaz, Lahdenpohja
3. Konsta JUNTUNEN Kajaanin JK
3. Veikko RATILAINEN Joen Yawara, Joensuu
P13-38 (4)
1. Lassi AHLSTRAND Jyväskylä Jigotai
2. Joonas HAIKULAINEN Lappeenrannan Kamiza
3. Aki RYHÄNEN Joen Yawara, Joensuu
P13-46 (3)
1. Jegor GADOV Aprel2000, Petrozavodsk
2. Sami RÖNTY Kajaanin JK
3. Sakari PIETARINEN Joen Yawara, Joensuu
P13-50 (4)
1. Dima BONDAREV Aprel2000, Petrozavodsk
2. Kalle MÄKI-HOKKONEN Lappeenrannan Kamiza
3. Kristian HEIKKINEN Kajaanin JK
P15&18-66 (4)

1.    Pavel AVEDENIY    Kiteen Kippon
2.    Jegor SOZINOV    Aprel2000, Petrozavodsk 

3.    Miika HEISKANEN    Yama-Arashi, Varkaus


P15-46 (4)
1. Kaarle OVASKAINEN JS Sakura, Kuopio
2. Eetu KETTUNEN Joen Yawara, Joensuu
3. Kasperi MALKKI Yama-Arashi, Varkaus
P15-55 (6)
1. Samuli MUTANEN Joen Yawara, Joensuu
2. Jere VARONEN Joen Yawara, Joensuu
3. Kalle MÄKI-HOKKONEN Lappeenrannan Kamiza
3. Elias SOPO JS Sakura, Kuopio
P18&M-73 (5)
1. Nikita MAKSAKOV PTGH, Petrozavodsk
2. Eemeli RANTAESKOLA Joen Yawara, Joensuu
3. Olli NURMIKANTA Nurmeksen Tsunami
P18-60 (3)
1. Joni HYTTINEN Kiteen Kippon
2. Jere PÖLÖNEN Kiteen Kippon
3. Juho SYVÄNIEMI Kajaanin JK
PT11-37 (5)
1. Anni NARVA Oulun JK
2. Vili POHJOLA Jigotai, Jyväskylä
3. Kalle TIKKANEN Kajaanin JK
T11-30 (3)
1. Tiia HEIKKINEN Joen Yawara, Joensuu
2. Fanni BERGMAN Kiteen Kippon
3. Ella NYKÄNEN Yama-Arashi, Varkaus
T13&15-44 (4)
1. Siiri HALONEN Joen Yawara, Joensuu
2. Pia PÖYSTI Yama-Arashi, Varkaus
3. Veera AIRAKSINEN Oulun JK
T13-34 (3)
1. Sini PIIROINEN Joen Yawara, Joensuu
2. Emma HYTTINEN Kiteen Kippon
3. Ella BERGMAN Kiteen Kippon
T13-40 (2)
1. Elizaveta SERGEEVA PTGH, Petrozavodsk
2. Mia TIKKANEN Kajaanin JK
T13-48 (3)
1. Emma POHJOLA Yama-Arashi, Varkaus
2. Saana RÖNING Oulun JK
3. Milla PYRRÖ Yama-Arashi, Varkaus
T13-60 (2)
1. Ronja NIEMI Oulun JK
2. Milma PESONEN Yama-Arashi, Varkaus
T15+57 (2)
1. Ida PÖYSTI Yama-Arashi, Varkaus
2. Ida LEPPÄNEN Joen Yawara, Joensuu
T15-52 (5)
1. Aleksandra SERGEEVA PTGH, Petrozavodsk
2. Johanna SAUKKONEN Oulun JK
3. Tia-Maria TIKKANEN Kajaanin JK

    Jaa Facebookissa