Wekara Shiai 18.5.2013

Kilpailuun osallistui 241 ottelijaa. He edustivat
yhteensä 36 eri seuraa, Suomesta ja Virosta.

Kaaviot ja tulokset sivuilla www.judoshiai.fi



TULOKSET


ET-28 (3)
1.    SALASMAA Ronja    Chikara, Helsinki
2.    ÖSTERLUND Daniela    Chikara, Helsinki
3.    HEUSALA Hannele    Himangan JS

ET-36 (8)
1.    MILLEND Anna Maria    Ookami
2.    HEINONEN Emilia    Orimattilan JS
3.    KUJALA Juulia    Maskun Tempo
3.    BALATKHANOVA Heda    Meido-kan
5.    RUOPPA Lotta    Chikara, Helsinki
5.    NEUVONEN Saara    Meido-kan
7.    AAKKO Ella    Hontai Judo, Helsinki
7.    LAHTI Gia    Rauman Js Samurai

ET-48 (2)
1.    VIREN Jonna    Shirokawa, Porvoo
2.    KUVAJA Kaisa    Tikkurilan Judokat, Vantaa


EP-27 (7)
1.    AASUMETS Eger    Ookami
2.    LUTS Daniel    Ookami
3.    LAHTI Eero    Judo-Kan, Espoo
3.    SEPPÄLÄ Otso    Maskun Tempo

EP-30 (9)
1.    KUJANHAARA Joonatan    Chikara, Helsinki
2.    KIVILÄ Rasmus    Jukara
3.    CAPA Nicolas    Jukara
3.    HOIKKA Arttu    Meido-kan
5.    KALA Ville    Chikara, Helsinki
5.    PÄIVIÖ Patrik    Riihimäen JS
7.    UUSIKARTANO Luka    Maskun Tempo
7.    SALASMAA Ronja    Chikara, Helsinki

EP-34 (11)
1.    KANERVA Veeti    Kirkkonummen JS
2.    MAKKONEN Joel    Nummelan Judo
3.    NEVALAINEN Matti    Tikkurilan Judokat, Vantaa
3.    LEPPÄLÄ Joona    Pingviinit, Nurmijärvi
5.    SÄISÄ Verneri    Iisalmen JS
5.    VILDE Ramon    Ookami
7.    KARINKANTA Eelis    Tampereen Judo
7.    MANNERBACKA Miro    Himangan JS

EP-38 (5)
1.    KASURINEN Victor    Shirokawa, Porvoo
2.    NISKANEN Joel    Keido-kan, Siuntio
3.    TANTTU Julius    Lahden JS

EP-42 (6)
1.    HANNULA Eemil    Hämeenlinnan JS
2.    KUOPPALA Elias    Chikara, Helsinki
3.    SEPPÄLÄ Väinö    Maskun Tempo
3.    KULMALA Rasmus    Tampereen Judo

EP-46 (3)
1.    MÄGI Argo    Judoklubi Zen, Tarto
2.    JÄÄSKELÄINEN Matias    Jukara
3.    KUMMALA Max    Maskun Tempo




DT-36 (6)
1.    BALATKHANOVA Enisa    Meido-kan
2.    MIEKKALEHTO Ronja    Judo-Kan, Espoo
3.    HEUSALA Helena    Himangan JS
3.    LEPONEN Johanna    Shirokawa, Porvoo

DT-40 (8)
1.    SUNDBERG Susanna    Hontai Judo, Helsinki
2.    SUNDBERG Jenni    Hontai Judo, Helsinki
3.    LAXÉN Frida    Kirkkonummen JS
3.    RÄSÄNEN Kerttu    Joen Yawara, Joensuu
5.    KESÄLÄ Eevi    Judo-Kan, Espoo
5.    VAUHKONEN Erika    Savonlinnan Shikata
7.    VALIMA Ella    Hyvinkään JS
7.    HEINONEN Emilia    Orimattilan JS

DT-44 (2)
1.    LINTUNEN Linda    Maskun Tempo
2.    LINDGREN Jenny    Maskun Tempo

DT-52 (2)
1.    PENTTI Fanny    Hämeenlinnan JS
2.    SÖDERHOLM Anni    Lahden JS

DT+52 (8)
1.    UUSITALO Tiia    Tikkurilan Judokat, Vantaa
2.    KOTTA Anette    Ookami
3.    VALIMA Mila    Hyvinkään JS
3.    LEPPÄNIEMI Vilma    Lappajärven Veikot
5.    SUNDBERG Minttu    Hontai Judo, Helsinki
5.    YOUSEF Salma    Shirokawa, Porvoo
7.    METSLA Leona    Hyvinkään JS
7.    EVÄLÄ Jenni    Lappajärven Veikot



DP-30 (3)
1.    HEIKKINEN Urho    Tikkurilan Judokat, Vantaa
2.    KUJANHAARA Joonatan    Chikara, Helsinki
3.    PÄIVIÖ Patrik    Riihimäen JS

DP-34 (8)
1.    PASSILA Juuso    Bodonos, Kerava
2.    PAVLOV Patrick    Tikkurilan Judokat, Vantaa
3.    KANERVA Veeti    Kirkkonummen JS
3.    MATSIN Kristjan    Ookami
5.    JOKINEN Juuso    Bodonos, Kerava
5.    KURKI Veikko    Meido-kan
7.    DIDIGOV Zaurbek    Popinniemen Isku, Kotka
7.    HEUSALA Helena    Himangan JS

DP-38 (16)
1.    DJOUKAEV Turpal    Hämeenlinnan JS
2.    MANTULIN Artjom    Helsingin JudoSport
3.    RAND Uku Pärtel    Ookami
3.    HOLOPAINEN Jussi    Tikkurilan Judokat, Vantaa
5.    MIETTINEN Emil    Helsingin JudoSport
5.    PAJUNEN Robin    Jukara
7.    VARE Karl    Ookami
7.    SUSI Daniil    Helsingin JudoSport

DP-42 (10)
1.    KANEVETS Artur    Tikkurilan Judokat, Vantaa
2.    OINAS William    Tikkurilan Judokat, Vantaa
3.    LIIMATAINEN Joe    Meido-kan
3.    PAJARI Vili    Tikkurilan Judokat, Vantaa
5.    KURKI Simo    Popinniemen Isku, Kotka
5.    VEHMAS Vili    Kirkkonummen JS
7.    TURUNEN Joonas    Joen Yawara, Joensuu
7.    HEIMONEN Riku    Pikadon, Pieksamäki

DP-46 (11)
1.    TARMA Markus    Jukara
2.    KOIVISTO Konsta    Meido-kan
3.    PLOOM Albert    Ookami
3.    RAVEALA Katri    Chikara, Helsinki
5.    TUNGER Andre    Ookami
5.    TUOMIKOSKI Ahti    Joen Yawara, Joensuu
7.    PELTONEN Jere    Pikadon, Pieksamäki
7.    HUHTALA Henri    Maskun Tempo

DP-50 (5)
1.    HYRY Juho    Helsingin JudoSport
2.    HARTIKAINEN Oskar    Hyvinkään JS
3.    JOKINEN Severi    Maskun Tempo

DP-55 (4)
1.    KULMALA Roni    Tampereen Judo
2.    SEILO Joona    Maskun Tempo
3.    NYMAN Joel    Bodonos, Kerava




CT-40 (3)
1.    KÜTT Ines    Judoklubi Zen, Tarto
2.    SUNDBERG Susanna    Hontai Judo, Helsinki
3.    PIRI Emma    Helsingin JudoSport

CT-44 (3)
1.    SALASMAA Jasmi    Chikara, Helsinki
2.    LAMBERG Elise    Hämeenlinnan JS
3.    NIEMINEN Juulia    Rauman Js Samurai

CT-52 (7)
1.    JOKINEN Noora    Bodonos, Kerava
2.    HONKO Helmi    Tampereen Judo
3.    SIMOLA Laura    Akagi
3.    RAVEALA Katri    Chikara, Helsinki

CT-57 (2)
1.    KUOSA Tiia-Maria    Tampereen Judo
2.    SIRKIÄ Alisa    Maskun Tempo

CT+63 (2)
1.    KAUHANEN Viivi    Hämeenlinnan JS
2.    KÄHÄRÄ Sara    Shirokawa, Porvoo




CP-34 (3)
1.    UUSITALO Toni    Tikkurilan Judokat, Vantaa
2.    SAARINEN Roni    Tikkurilan Judokat, Vantaa
3.    RIUTTANEN Vili    Akagi

CP-38 (6)
1.    AHONEN Joonas    Orimattilan JS
2.    AHONEN Joni    Orimattilan JS
3.    DJOUKAEV Turpal    Hämeenlinnan JS
3.    HEINILÄ Saku    Hämeenlinnan JS

CP-42 (10)
1.    LIIMATAINEN Joe    Meido-kan
2.    KANEVETS Rainer    Tikkurilan Judokat, Vantaa
3.    ASKLÖF Henrik    Kirkkonummen JS
3.    PAJARI Vili    Tikkurilan Judokat, Vantaa
5.    SALASMAA Jasmi    Chikara, Helsinki
5.    SALA Matias    Nummelan Judo
7.    NIITYNPÄÄ Roni    Maskun Tempo
7.    PIRINEN Eemil    Maskun Tempo

CP-46 (13)
1.    LAIRI Roope    Hyvinkään JS
2.    RÖNKKÖ Kevin    Orimattilan JS
3.    PLOOM Albert    Ookami
3.    KOIVISTO Konsta    Meido-kan
5.    LEIBENAU Sten-Roland    Ookami
5.    KAUPPINEN Niilo    Akagi
7.    KURKI Väinö    Meido-kan
7.    TARMA Markus    Jukara

CP-50 (7)
1.    KUBAEV Sayd-Arbi    Tampereen Judo
2.    PERELSTEIN Markus    Ookami
3.    RUOPPA Lassi    Chikara, Helsinki
3.    PULKKA Eric    Jukara

CP-55 (8)
1.    MIELTY Aleksi    Tikkurilan Judokat, Vantaa
2.    LAHTINEN Tuukka    Tampereen Judo
3.    BABENOV Georgy    Budoviikingit, Helsinki
3.    HIILAMO Tuomas    Chikara, Helsinki
5.    HYNNINEN Santeri    Pikadon, Pieksamäki
5.    VAINIO Oskari    Ippon Loimaa
7.    KOJO Elias    Ippon Loimaa
7.    JUNTUNEN Konsta    Katana,Kangasniemi

CP-60 (4)
1.    KESÄLÄ Aake    Judo-Kan, Espoo
2.    KEINÄNEN Niko    Pingviinit, Nurmijärvi
3.    SÄRKILÄ Tuomas    Himangan JS

CP-66 (3)
1.    MÄKINEN Oskari    Nummelan Judo
2.    RÄSÄNEN Santtu    Joen Yawara, Joensuu
3.    KIRJAVAINEN Aleksi    Pikadon, Pieksamäki

CP+66 (4)
1.    TORBEK Tarmo-Eric    Judoklubi Zen, Tarto
2.    ZUJEV Martin    Ookami
3.    SIKET-SZASZ Aron    Judo-Kan, Espoo




BT-52 (3)
1.    TÄHE Merlyn    Judoklubi Zen, Tarto
2.    KEINÄNEN Inka    Pingviinit, Nurmijärvi
3.    JOKINEN Noora    Bodonos, Kerava

BT-63 (2)
1.    MATIKAINEN Pihla    Maskun Tempo
2.    SIIVONEN Sini-Tuuli    Maskun Tempo

BP-50 (4)
1.    KUBAEV Sayd-Arbi    Tampereen Judo
2.    PULKKA Eric    Jukara
3.    HUKKANEN Ville    Chikara, Helsinki

BP-55 (3)
1.    PAJUNEN David    Tapanilan Erä, Helsinki
2.    HIILAMO Tuomas    Chikara, Helsinki
3.    MIELTY Aleksi    Tikkurilan Judokat, Vantaa

BP-60 (3)
1.    RATILAINEN Jani    Joen Yawara, Joensuu
2.    KESÄLÄ Aake    Judo-Kan, Espoo
3.    KEINÄNEN Niko    Pingviinit, Nurmijärvi

BP-66 (7)
1.    MÄKINEN Oskari    Nummelan Judo
2.    KÜTT Kardo    Judoklubi Zen, Tarto
3.    MERIÖ Markus    Maskun Tempo
3.    SALA Julius    Nummelan Judo

BP-81 (2)
1.    LEPPÄLÄ Jere    Pingviinit, Nurmijärvi
2.    PORTIN Kasper    Meido-kan

BP+81 (5)
1.    TURUNEN Tatu    Joen Yawara, Joensuu
2.    NEUVONEN Juuso    Savonlinnan Shikata
3.    LEPPÄLÄ Jere    Pingviinit, Nurmijärvi
    Jaa Facebookissa