Tuzla Cup 2010 tulokset

Kisat pidettiin Berliinissä 5-6.6.2010. Suomesta junnu-osallistujia 8 kappaletta. Osallistujien yhteismäärä 500-600 ??? Kuuden tatamin kisa. Tuomareina Sanna Ranki ja Erkki Jokikokko. Juttu löytyy painamalla tästä >>. Sivun alareunasta löydät suomalaisten kaaviot.


SijoitusSukunimiEtunimiSeura/maa
U 14 männlich



-311WendlandFabianSC_Charis

2SchulzEricBW_Vetschau

3TrebesTomStralsunder_SC

3UrbanskiAdrianMKS_Woclawek (POL)

5VopatDavidChomutov (CZ)

5NeumannNiklasTS_Einfeld
-341HinrichPaulSC_Lotos

2WrobelKacparMKS_Woclawek (POL)

3KrauchankaPavelSV_Georg_Knorr

3SimonSebastianStralsunder_SC

5PrhalRobinSCB

5StuhlsatzTimVfL_Zehlendorf
-371DeulinNikitaSambo_Moskau (RUS)

2GeißlerArvedAC Berlin

3DeBinoAndreaADO_Lombardi (ITA)

3SahaLuukasFinnland (FIN)

5LimmerMichaelUJZ_Mühlenviertel (AUT)

5BergmannOskarBC_Randori
-401DshamaldaevIslamJTB

2KreichaTonyEmpor_Dahme

3WulfSimonASIA_Neubrandenburg

3WurzerDominicTSV_Unterhaching

5ReetzDamienSC_Lotos

5HabermannFelixBC_Randori
-431RichterTimASIA_Neubrandenburg

2DollTorbenASIA_Neubrandenburg

3BykowskiBartoszMKS_Woclawek (POL)

3KujawaTobiasTuS_Hellersdorf

5NemethAndrasBC_Randori

5KuckowskiIgorUKJ_Warschau (POL)
-461Schmidt-GödelitzFabianAC Berlin

2MattißFabian-JannikSC_Lotos

3JägerStenBDH

3ZimmermannErikStralsunder_SC

5DufourFlorianBC_Randori

5LübbertDominikBC_Randori
-501PlatekVojtechMohelnice (CZ)

2DukartDanielTS_Einfeld

3HaakeJanASV_Wismar

3MackowiakLukaszAZS_Poznan (POL)

5PecoldMateuszAZS_Poznan (POL)

5BinajDalmatSC_Lotos
-551LichtLukas BC_Randori

2MöllerMaikSC_Lotos

3ThyrellJohanKarlstad_JC (SWE)

3DannemannMarcelJCMV

5SchäferNicolasBC_Samurai

5WagnerJonasKSCO
-601AhlChristofferStaffanstorp (SWE)

2NiebuhrStephanBW_Jarmen

3GavrilovVladislavSCB

3MarcinkiewiczSebastianJC_Poland (POL)

5MaierBenjaminTS_Einfeld

5HerzTheoPSV_Bernau
60+1ZastrauRobertJC_Oranienburg

2KucibjDanielJC_Poland (POL)

3SchulzKilianASIA_Neubrandenburg

3BernarduzziDarioADO_Lombardi (ITA)

5PelzNiklasBC_Randori

5RuhrusJacobJTB

PlatzierungNameVornameVerein
U 17 männlich



-431TiemannTimJC_90_FFO

2HuebnerNicolasPSV_Schwerin

3Abu-RamadanMusafaHelsingborg (SWE)

3ZavalaevAsadulSambo_Moskau (RUS)

5SkoglundVictorKarlstad_JC (SWE)

5MikolajskiPascalBDH
-461GrapeTomJC_90_FFO

2GrapeToniJC_90_FFO

3MarmullaDanielKiK

3LiepeChristopherHeiligenstadt

5KadurAlexanderASIA_Neubrandenburg

5AlbrechtMauriceSC_Lotos
-501TvauriOskarFinnland (FIN)

2BradzilDanielMohelnice CZ)

3NiclasMarcelSC_Bushido

3SmedbergViktorStaffanstorp (SWE)

5GibalaMartinMohelnice (CZ)

5SeegerBjoernPSV_Berlin
-551BobrowskiNickJC_90_FFO

2SchumannErikPSV_Schwerin

3DukartEduardTS_Einfeld

3HinrichTomSC_Lotos

5ThinookToyHelsingborg (SWE)

5SmedbergAntonStaffanstorp (SWE)
-601SetzMartinPSV_Bernau

2DubovikVladislavSambo_Moskau (RUS)

3NeresjanNarekASIA_Neubrandenburg

3Vaaben-PedersenAndreasNordsjaelland (DAN)

5VölkerAlexanderBC_Randori

5LobunovNikolaySambo_Moskau (RUS)
-661PatzenhauerNilsMotor Wolgast

2BlixtKevinStaffanstorp (SWE)

3BitmannDennisPSV_Berlin

3HäfnerFelixHSV_Cottbus

5ThierfelderMartinMV

5DunkerLeroyBC_Randori
-731KalininDenisSambo_Moskau (RUS)

2NaumannSebastianUJKC_Potsdam

3EnströmMattiasKarlstad_JC (SWE)

3HaaseHendrikJVB_Tegel

5NieselDomenikPSV_Berlin

5Görlitz TomSCB
-811GrohnToniJC_90_FFO

2LehmannVitoJC_03

3GoschinStefanBC_Samurai

3PufahlWillyUJKC_Potsdam

5HypsiorOskarAZS_Poznan (POL)

5SochPaulJC_90_FFO
-901CzulinskiBartoszAZS_Poznan (POL)

2WüstenbergKristianBW_Jarmen

3



3



5



5


90+1JohannesFlorianJC_Oranienburg

2



3



3



5



5



PlatzierungNameVornameVerein
U 14 weiblich



-301WrobelKarolinaMKS_Woclawek (POL)

2



3



3



5



5


-331FranzSaskiaArashi_Berlin

2RidderskanpHergizdPSV_Berlin

3TeubnerLara-OliviaSV_Georg_Knorr

3NatumovaValentinaCaxa_Russia (RUS)

5JelinkovaNelaChomutov (CZ)

5


-361SchrammJoleinVfL_Zehlendorf

2ToewsAnnelyJC_Oranienburg

3SzymanskaAngelikaMKS_Woclawek (POL)

3TeßmannJaninaVfL_Zehlendorf

5RaschaNikeBC_Randori

5TomczakWiktoriaMKS_Woclawek (POL)
-401LanChedottePSV_Berlin

2SchupeckNathalieTuS_Jena

3KreuterJulianeSG_Pankow

3AmrheinIrinaWollerau (SUI)

5SchupeckCassandraTuS_Jena

5KleinerEmilyJC_90_FFO
-441PorgesScullyPSV_Bernau

2MatthiesVanessaJC_90_FFO

3FredrichInaBC_Samurai

3HauptVialaSG_Weixdorf

5WroblewskaLauraJC_Poland (POL)

5OgrodnikMartaAZS_Poznan (POL)
-481SaklakLeylaPSV_Berlin

2SimonJulia JC_Stralsund

3HalmeNonettFinnland (FIN)

3BrücknerAliciaEBJC

5SeidelMelinaSG_Pankow

5BrezinovaMichaelaTeplice (CZ)
-521SchreiberElisaSchweriner_JC

2JahnkeMariaJC_90_FFO

3GabrielczykMichelleSG_Pankow

3ThürfelderIsabelJC_90_FFO

5KulikovaMichaelaTeplice (CZ)

5LehmannLuiseBDH
-571DabrowskaAnnaJC_Poland (POL)

2ThanningToveStaffanstorp (SWE)

3FuschKiraASIA_Neubrandenburg

3RehnovaMichaelaTeplice (CZ)

5LangMariaPSV_Bernau

5WeberAnnikaSG_Weixdorf
-631TiedeNicoleTuS_Hellersdorf

2MaryniakMicholinaJC_Poland

3SawinskaAleksandraAZS_Poznan (POL)

3



5



5


63+1ReimannFineTuS_Hellersdorf

2BubanskaDomininaAZS_Poznan (POL)

3



3



5



5



PlatzierungNameVornameVerein
U 17 weiblich



-401SchmidtAnne-SophieSC_Lotos

2BrandtJodyJC_90_FFO

3ZeyAnnaJC_Oranienburg

3



5



5


-441VogelSarahFSV_Gotha

2RollJennyPSV_Bernau

3BalintElinaStaffanstorp (SWE)

3BadenhopSophieBC_Randori

5LundgrenJohannaStaffanstorp (SWE)

5SeifertJasmineHeiligenstadt
-481WibergFridaStaffanstorp (SWE)

2KrumpholzLauraNeu_Zittau

3SonnenMelanieBC_Samurai

3ZeyLisaJC_Oranienburg

5ReinkeAnnikaSCP_Hamburg

5VogelJenniferUJKC_Potsdam
-521MüllerElisaJC_Leipzig

2SvabenikovaLudmilaMohelnice (CZ)

3BlietzJohannaBremen

3HollenderEileenFT_Neumünster

5WulffPaulineASIA_Neubrandenburg

5WapplerCassandraJV_Rodewisch
-571EdwardsJavonaPSV_Berlin

2GleerupMatildaMalmö (SWE)

3GölMimmiMalmö (SWE)

3PawlakAngelinaBC_Samurai

5HollenderNeleASIA_Neubrandenburg

5HolonicsLauraJC_Leipzig
-631ButkereitMiriamTSV_Glinde

2SchauseilNataliaSV_Schwarza

3HannsonVictoria

3HabermannRonjaBC_Randori

5OlssonFeliciaMalmö (SWE)

5DaueJasmin PSV_Bernau
-701WeikertJuliaBC_Randori

2BaczekPaulaNowa_Sol (POL)

3HirschfeldTasminSG_Weixdorf

3LooßAnnikaGlückstadt

5Olsson-GranlundFriedaMolkom (DAN)

5HeineckAntoniaBC_Samurai
-781HarderTaraGlückstadt

2Jahn LeonieASIA_Neubrandenburg

3



3



5



5


78+1GoschinMichelleBC_Samurai

2StegemannAnnaPrenzlauer_JSV

3



3



5



5



PlatzierungNameVornameVerein
Männer



-601DyagilSergeySambo_Moskau (RUS)

2StrobelRamanoDynamo_Hoppegarten

3ChelminiakDariuszMKS_Woclawek (POL)

3JeremiasAadrianBC_Randori

5KrügerOliverRathenow

5KowasPaulBC_Randori
-661SmorzewskiLukaszMKS_Woclawek (POL)

2MigdalskiMateuszMKS_Woclawek (POL)

3PaulatTimKSC_Strausberg

3DaueMichelPSV_Bernau

5WilhelmSteveSV_Schmalkalden

5MohrTillYongBC_Samurai
-731GutbellAlexanderPSV_Berlin

2BergauRaikJC_90_FFO

3KreuterPeterSG_Pankow

3NaujoksChristianJC_Eberswalde

5VogtLouisTiB

5PuttkammerSörenSC_Bushido
-811SchubertMaximilianSC_Lotos

2WolfOliverKSCO

3BognanSebastianSC_Lotos

3KastellariLucaADO_Lombardi (ITA)

5WegenMatthiasKSCO

5KempfMaximilianSC_Lotos
-901BauerJonasJC_90_FFO

2DimattiaAndreaADO_Lombardi (ITA)

3BassoGianni-AlexADO_Lombardi

3LüdersMaxKSC_Strausberg

5SteigmannStephanBC_Randori

5FiutkaGrzegorzAZS_Poznan (POL)
-1001IgnatowJasperHSV_Cottbus

2BernholmJohanKarlstad_JC (SWE)

3AndreTokoMedinaTiB

3SchumacherStefanJCB

5WittwerEnricoPSV_Bernau

5MaleckiLukaszAZS_Poznan (POL)
100+1FohriReneAC Berlin

2SchröderKaiJV_KWH

3



3



5



5



PlatzierungNameVornameVerein
Frauen



-481BrussigCarmenWollerau (SUI)

2LadwigAngeliqueTuS_Hellersdorf

3GürthJaninaSV_Schmalkalden

3WernerKatarzynaASZ_Poznan

5BerntrosLinaStaffanstorp (SWE)

5


-521PinskeFranziPSV_Bernau

2JazdonczykPaulinaASZ_Poznan (POL)

3KowalczykLuizaASZ_Poznan (POL)

3HohlfeldTinaPSV_Kamenz

5WitonPatrycjaASZ_Poznan (POL)

5BrussigRamonaPSV_Schwerin
-571MahlowVirginiaUJKC_Potsdam

2MalmborgFannyStaffanstorp (SWE)

3RoßkiewiczJuliaAZS_Poznan (POK(

3SpechtAnnettPSV_Berlin

5NietschkeSarahUJKC_Potsdam

5SkejdeKatharinaJC_90_FFO
-631AndreasonJennieStaffanstorp (SWE)

2RenkAlinaBC_Randori

3VainiVivianaLiciaADO_Lombardi (ITA)

3KumorowskaIzabelaASZ_Poznan (POL)

5MalzahnSusanPSV_Olympia

5PrzybylStellaHJT
-701StrottAnnikaHJT

2TrausAnnaJC_90_FFO

3FontanaSara JC_90_FFO

3HauensteinVivianSCB

5PrchallaAlexandraTuS_Hellersdorf

5


-781MüllerSandraEBJC

2KranzPaulaJC_90_FFO

3DrechslerJuliaJC_90_FFO

3SimmonssonCajsaStaffanstorp (SWE)

5MaistoAnnaADO_Lombardi (ITA)

5GusevaElenaSambo_Moskau (RUS)
78+1LuchmannChristinSCB

2SzymczakLilianaAZS_Poznan (POK(

3



3



5



5





    Ladattavat tiedostot:

    Jaa Facebookissa