Tallinn Cup 15-17.2.2013

Kilpailuun osallistui 760 kilpailijaam Suomesta, Virosta, Latviasta, Liettuasta, Ruotsista, Valko-Venäjältä, Saksasta, Venäjältä, Ukrainasta, Israelista, Serbiasta ja Puolasta

  Kaaviot ja tulokset sivuilla www.judoshiai.fi




Tulokset



DG-25 (5)
1.    SKLYAROVA Kseniya    Olimpiyskie Nadejdy/RU
2.    CHIRSKAIA Kseniya    Olimpiyskie Nadejdy/RU
3.    SÄRAV Serena    Samurai/EE

DG-28 (6)
1.    SALONEN Pihla    Fudoshin/FI
2.    NAZAROVA Aleksandra    Pierigas Bjss/LV
3.    SALASMAA Ronja    Chikara/FI
3.    YAKOVLEVA Daria    Murmansk Region/RU
5.    MEISTER Maria-Anna    Sk Kibuvits/EE
5.    RACHKOVA Alena    Murmansk Region/RU

DG-32 (8)
1.    GUSEINOVA Alina    Center-Judo/RU
2.    LUKINA Iuliia    Levoberezny/RU
3.    SOKIRJANSKA Anastasija    Vsevoloda Zelonija D/LV
3.    VLASOVA Sofija    Pierigas Bjss/LV
5.    MIHHAILOVA Darja    Sk Kibuvits/EE
5.    ANDREEVA Diana    Junost/RU
7.    TARKUS Merit    Kempo/EE
7.    MILLEND Anna Maria    Ookami/EE

DG-36 (8)
1.    SPIKA Aleftina    Makkabi/LV
2.    NIKA Andra    Pierigas Bjss/LV
3.    PONTEK Agata    Rys Warsaw/PL
3.    MALYSHEVA Vanessa    Olimpiyskie Nadejdy/RU
5.    HOOGAND Liina    Kuresaare Sk./EE
5.    ASKLÖF Aino    Kirkkonummen Judoseu/FI
7.    ANTON Aljona    Sk Kibuvits/EE
7.    BRJAKINA Kristina    Es Põhjakotkas/EE

DG+36 (8)
1.    JEVSTIGNEJEVA Eliza    Pierigas Bjss/LV
2.    VAHE Lotta    Orimattila Judo Club/FI
3.    OLDAK Alicja    Rys Warsaw/PL
3.    ALKSNE Vineta    Pierigas Bjss/LV
5.    CHARMAKAR Angela    Bodonos/FI
5.    SÄRAV Rebecca    Samurai/EE
7.    HEINONEN Emilia    Orimattila Judo Club/FI
7.    MODESTOVA Anna    Olimpiyskie Nadejdy/RU

DB-25 (13)
1.    SMIKOVSKIS Dmitrijs    Vsevoloda Zelonija D/LV
2.    LUTS Daniel    Ookami/EE
3.    BULDAKOV Daniil    Sosnovyi Bor/RU
3.    KUNGLA Mehis    Kohila Aitado/EE
5.    TARKKIO Vikke    Fudoshin/FI
5.    KOLESNICHENKO Artem    Sosnovyi Bor/RU
7.    RAUD Ott Aleksanderr    Toni Judokool/EE
7.    SIIMON Mathias    Sensei Judokool/EE

DB-27 (15)
1.    PRESNOV Maxim    Sosnovyi Bor/RU
2.    VAGOS Philipp    Sosnovyi Bor/RU
3.    KATIUSHIN Ilia    Sosnovyi Bor/RU
3.    PLEKHANOV Aleksandr    Moi Dod Djuch/RU
5.    TAUBE Rihards    Pierigas Bjss/LV
5.    KANAŠKIN Artjom    Es Põhjakotkas/EE
7.    ZATSEPILOV Alexander    Kse Volna/RU
7.    PETROV Yaroslav    Sk Smena/RU

DB-30 (33)
1.    STRAUSS Janis    Pierigas Bjss/LV
2.    KAĻIŅINS Ļevs    Lido/LV
3.    SAKSLADU Marcus    Sk Audentes/EE
3.    LEMENKOV Aleksandr    Sosnovyi Bor/RU
5.    SUKHIKH Danil    Murmansk Region/RU
5.    PASHAEV Heydar    Nacka Judoklubb/SE
7.    MUSESOVS Daniil    Aitado/EE
7.    KALNIŅŠ Patriks    Vsevoloda Zelonija D/LV

DB-34 (47)
1.    AFONIN Daniil    Moi Dod Djuch/RU
2.    JUZEFOVIČS Antonijs    Lido/LV
3.    FEDOROV Artem    Olimpiyskie Nadejdy/RU
3.    JOHANSSON Carl    Stockholms Judoklubb/SE
5.    BORISOV Jegor    Budolinn Judokool/EE
5.    JANAS Maksymilian    Rys Warsaw/PL
7.    ZEMENKOV Ruslan    Sk Kibuvits/EE
7.    LITVIN Artur    Olimpiyskie Nadejdy/RU

DB-38 (30)
1.    KISELEV Viktor    Sosnovyi Bor/RU
2.    SKOMOROHOVS Andrejs    Vsevoloda Zelonija D/LV
3.    TASANE Tormi    Kempo/EE
3.    BORZECKI Bartosz    Rys Warsaw/PL
5.    OLENEV Mihail    Sosnovyi Bor/RU
5.    MIKA Mikolaj    Rys Warsaw/PL
7.    KRYLOV German    Olimpiyskie Nadejdy/RU
7.    PÄÄSTEL Randel    Võru Judoklubi Rei/EE

DB-42 (17)
1.    GRINVALDS Leonids    Vsevoloda Zelonija D/LV
2.    AVDEEV Mikhail    Sdusshor 1/RU
3.    KANEVETS Artur    Tikkurilan Judokat/FI
3.    LEUTA Aleksandr    Olimpiyskie Nadejdy/RU
5.    BELOGOLOV Makar    Budo Spb/RU
5.    SPIKA Aleksandrs    Makkabi/LV
7.    TUNGER Andre Aleksander    Ookami/EE
7.    PAJARI Vili    Tikkurilan Judokat/FI

DB-46 (14)
1.    KATTEL Karl    Aitado/EE
2.    SHAVOIAN Ruslan    Sosnovyi Bor/RU
3.    HALLIK Cristopher Marcus    Kuresaare Sk./EE
3.    DEVIĶIS Aleks    Jelgavas Judo/LV
5.    IVANOV Ivan    Olimpiyskie Nadejdy/RU
5.    RAJAPU Christian    Budolinn Judokool/EE
7.    MALÕSEV Vladislav    Budolinn Judokool/EE
7.    PALAMAR Georgi    Es Põhjakotkas/EE

DB+46 (14)
1.    ERGIN Viktor    Olimpiyskie Nadejdy/RU
2.    KUUSK Marco    Toni Judokool/EE
3.    PRIILINN-TÜRK Karl Tani    Toni Judokool/EE
3.    SHUTIN Vlad    Sk Buffen-Do/EE
5.    ROOSTFELDT Patrik    Aitado/EE
5.    KREIS Karl    Aitado/EE
7.    BLINOV Artjom    Sk Kibuvits/EE
7.    VILKOV Vladimir    Sk Kibuvits/EE






CG-32 (3)
1.    YANA Tsyganko    Cometa Russia Ryazan/RU
2.    NAZAROVA Aleksandra    Pierigas Bjss/LV
3.    VLASOVA Sofija    Pierigas Bjss/LV

CG-36 (5)
1.    ALBEKOVA Veronika    Rosich/RU
2.    NIKA Andra    Pierigas Bjss/LV
3.    RAJANIEMI Erika    Nummelan Judo/FI

CG-40 (7)
1.    ALKSNE Vineta    Pierigas Bjss/LV
2.    ANDRIUNINA Diana    Olimpiyskie Nadejdy/RU
3.    KROPE Daira    Pierigas Bjss/LV
3.    BAGIROVA Maria    Olimpiyskie Nadejdy/RU
5.    JEVSTIGNEJEVA Eliza    Pierigas Bjss/LV
5.    CHARMAKAR Angela    Bodonos/FI
7.    SKALIKOVA Natalja    Sk Buffen-Do/EE

CG-44 (6)
1.    WENNERLAND Kayleigh    Upplands Väsby Judok/SE
2.    KOLPAKOVA Alvina    Afina/EE
3.    ILINA Anastasia    Junost/RU
3.    SAZONOVA Anastasja    Sk Buffen-Do/EE
5.    VAVILOVA Anastasia    Sambo-Ring/RU
5.    HELLGREN Jannika    Nummelan Judo/FI

CG-48 (7)
1.    DANILOVA Alena    Shabalovka/RU
2.    VLASOVA Tatjana    Pierigas Bjss/LV
3.    OJURI Veera    Orimattila Judo Club/FI
3.    SOKOREVICHA Violeta    Dsdc Singitaj/LV
5.    TIIRO Tanja    Kokkai Kan/FI
5.    NEDVEDSKAJA Nika    Es Põhjakotkas/EE
7.    SHIROKOVA Olga    Junost/RU

CG+48 (5)
1.    IVANOVA Tatiyana    Olimpiyskie Nadejdy/RU
2.    SMILDZINA Darta    Pierigas Bjss/LV
3.    IGNATYEVA Liana    Junost/RU

CB-30 (6)
1.    STRAUSS Janis    Pierigas Bjss/LV
2.    LARSSON Miljohn    Stockholms Judoklubb/SE
3.    PAVLOV Patrick    Kohila Aitado/EE
3.    WENNERLAND Sean    Upplands Väsby Judok/SE
5.    SAFONOV Alan    Sensei Judokool/EE
5.    PASHAEV Heydar    Nacka Judoklubb/SE

CB-34 (27)
1.    RIZOVS Andrejs    Pierigas Bjss/LV
2.    ANISIMOV Maksim    Olimpiyskie Nadejdy/RU
3.    AHONEN Joni    Orimattila Judo Club/FI
3.    IVLEV Ivan    Center-Judo/RU
5.    TKATSENKO Vladimir    Budolinn Judokool/EE
5.    TOOMEOJA Andri    Kohila Aitado/EE
7.    MÕSKO Grigori    Budolinn Judokool/EE
7.    KALDMAA Joonatan    Do/EE

CB-38 (32)
1.    LITVINOV Artemii    Sosnovyi Bor/RU
2.    RAZMADZE Sandro    Vsevoloda Zelonija D/LV
3.    VOROK Misa    Budo Spb/RU
3.    BUBYR Artem    Ukrainian Judo Feder/UA
5.    MAZOYER Christopher    Spif/SE
5.    BABASHKO Gleb    Olimpiyskie Nadejdy/RU
7.    SAGALEC Ernestas    Kumikata/LT
7.    BUINOV Timur    Sdusshor 1/RU

CB-42 (39)
1.    KNIGIN Viktor    Olimpiyskie Nadejdy/RU
2.    RIZIJS Artūrs Dāniels    Vsevoloda Zelonija D/LV
3.    ANDONI Egor    Olimpiyskie Nadejdy/RU
3.    MATVEEV Daniil    Sdusshor 1/RU
5.    STUPKIN Boriss    Afina/EE
5.    LAPUKHIN Danila    Borec/RU
7.    SAGALEC Edvardas    Kumikata/LT
7.    NARTISS Uldis    Pierigas Bjss/LV

CB-46 (28)
1.    PEREMYSHLIN Nikita    Kse Volna/RU
2.    DERGILEV Igor    Sosnovyi Bor/RU
3.    КОNDRАTENKО Yaroslаv    Sambo 70/RU
3.    VIRU Ralf    Aitado/EE
5.    BERNOTAS Martynas    Kumikata/LT
5.    IVANOVS Vladislav    Dsdc Singitaj/LV
7.    STARKOV Aleksei    Rosich/RU
7.    NEGINSKII Vadim    Sdusshor 1/RU

CB-50 (13)
1.    DOGATKIN Evgenii    Murmansk Region/RU
2.    MARKANS Mareks    Pierigas Bjss/LV
3.    DANILOV Grigorii    Junost/RU
3.    PĻEŠIVCEVS Andrejs    Jelgavas Judo/LV
5.    MATCIHIN Artjom    Sk Kibuvits/EE
5.    MATVEEV Konstantin    Olimpiyskie Nadejdy/RU
7.    HOLTER Jesper    Ookami/EE
7.    SUIK Kaur Kristofer    Aitado/EE

CB-55 (12)
1.    DRJANIGINS Aleksandrs    Vsevoloda Zelonija D/LV
2.    VOLKOVS Maksims    Vsevoloda Zelonija D/LV
3.    SHEVCHENKO Alexander    Sosnovyi Bor/RU
3.    SOLOMATIN Makar    Center-Judo/RU
5.    MATASHIN Vladimir    Scyssor "Petergof"/RU
5.    SHARIFOV Ulvi    Kse Volna/RU
7.    GORNAK Danila    Olimpiyskie Nadejdy/RU
7.    NOORMETS Kõu    Toni Judokool/EE

CB-60 (11)
1.    EFIMOV Leonid    Kse Volna/RU
2.    ZAKHAROV Vicheslav    Sk "Albatros"/RU
3.    AGASHIN Dmitry    Rosich/RU
3.    SÄRKILÄ Tuomas    Himangan Judoseura/FI
5.    BROMAN Albin    /SE
5.    SEREDENKO Robert    Budolinn Judokool/EE
7.    VANATOA Markus    Ookami/EE

CB+60 (18)

1.    GONCHAROV Egor    Kse Volna/RU
2.    DZASOKHOV Denis    Vityaz/RU
3.    HUPENIJA Sandro    Vsevoloda Zelonija D/LV
3.    SÜLLA Simon    Aitado/EE
5.    KREITER Aleksander    Sensei Judokool/EE
5.    DMITRIEV Makar    Rosich/RU
7.    ZUJEV Martin    Ookami/EE
7.    TSEREDNITSENKO Alex    Budolinn Judokool/EE



BG-44 (3)
1.    SALASMAA Jasmi    Chikara/FI
2.    STEPANOVA Vlada    Sk Buffen-Do/EE
3.    VAVILOVA Anastasia    Sambo-Ring/RU

BG-48 (5)
1.    KAUP Caris Helena    Ookami/EE
2.    OINONEN Sini    Hämeenlinnan Judoseu/FI
3.    GRITCENKO Daria    Murmansk Region/RU

BG-52 (8)
1.    KANERVA Emilia    Kirkkonummen Judoseu/FI

2.    TÄHE Merlyn    Sk Zen/EE
3.    STANKEVICHA Julia    Dsdc Singitaj/LV
3.    JOKINEN Noora    Bodonos/FI
5.    SEPPÄ Sanni    Fudoshin/FI
5.    POVALIAEVA Olga    Junost/RU
7.    LAINOLA Helena    Aitado/EE
7.    ARDAVICIUTE Evelina    Rena/LT

BG-57 (12)
1.    VASILJEVA Viktorija    Lido/LV
2.    MAISTE Britt    Aitado/EE
3.    LEHTSALU Debora    Sk Audentes/EE
3.    KEITAANNIEMI Tinja    Bodonos/FI
5.    SIMSON Kristina    Sk Buffen-Do/EE
5.    KITELE Darja    Dsdc Singitaj/LV
7.    VASJAEBA Ekaterina    Budo Spb/RU
7.    KUJANSUU Elviira    Fudoshin/FI

BG+57 (8)
1.    PAVLOVA Violetta    Republic Of Sakha Ya/RU
2.    RÄÄMET Siret    Aitado/EE
3.    RÕMAR Tatjana    Budo Spb/RU
3.    KARILAID Annika    Aitado/EE
5.    BARANOVA Kseniia    Kse Volna/RU
5.    RAUDVERE Catherine    Aitado/EE
7.    TITOVA Irina    Afina/EE
7.    TOKMANTSEVA Darja    Sk Buffen-Do/EE

BB-38 (7)
1.    VARDJA Daniel Markus    Aitado/EE
2.    LEINASAAR Rasmus    Kempo/EE
3.    ALIEV Aikhan    Sportshkola2008/RU
3.    MANDRIKOV Ilja    Sk Buffen-Do/EE
5.    CHEREMNYKH Timofei    Rosich/RU
5.    KONT Carl Gustaf    Ookami/EE
7.    ROBERTSSON Axel    Stockholms Judoklubb/SE

BB-42 (13)
1.    LAPUKHIN Danila    Borec/RU
2.    PANCHENKO Grigorii    Sosnovyi Bor/RU
3.    ALIJEV Samil    Patriot/RU
3.    MAROV Vitalii    Sosnovyi Bor/RU
5.    TOMKER Martin    Aitado/EE
5.    BOGOMAZOV Nikita    Pobeda/RU
7.    RAPOPORTS Mihails    Vsevoloda Zelonija D/LV
7.    KRAVETS Aleks    Sk. Dodze/EE
BB-46 (7)
1.    POPOV Jakov    Budolinn Judokool/EE
2.    KOSKINEN Samuli    Hämeenlinnan Judoseu/FI
3.    PODGAIKO Daniil    Sk "Albatros"/RU
3.    ESINOVSKII Lev    Sportshkola2008/RU
5.    PERELSTEIN Markus    Ookami/EE
5.    RÖNKKÖ Kevin    Orimattila Judo Club/FI
7.    ÕUN Karl-Oskar    Ippon/EE
BB-50 (20)
1.    GULUEV Tural    Kse Volna/RU
2.    MAMEDOV Agosh    Kse Volna/RU
3.    AKIMOV Kirill    Klisa/RS
3.    SHCHECHELOV Anatoliy    Kse Volna/RU
5.    RÖNKKÖ Thomas    Orimattila Judo Club/FI
5.    HEINONEN Eetu    Meido-Kan/FI
7.    GRIDASSOV Ott    Kempo/EE
7.    MIKHAILOV Ilia    Ippon/RU
BB-55 (20)
1.    KVEDARAS Martynas    Golden Score/LT
2.    SAHA Luukas    Orimattila Judo Club/FI
3.    KESTERS Rainers    Kurbads/LV
3.    OLIN Valtteri    Bodonos/FI
5.    TVAURI Artur    Vantaan Jukara/FI
5.    BOBOVICH Amit    Judokan/IL
7.    SOONISTE Brett    Do/EE
7.    PUUSEPP Sven    Ookami/EE
BB-60 (23)
1.    POTAPOV Mark    Es Põhjakotkas/EE
2.    MUKHLIKHANOV Artur    Kse Volna/RU
3.    STAROVOITS Gļebs    Vsevoloda Zelonija D/LV
3.    SIKORSKI Ivan    Ippon/RU
5.    KIHCIN Konstantin    Ippon/RU
5.    RUMJANTSEV Jevgeni    Budolinn Judokool/EE
7.    KRYKOV Vladislav    Sosnovyi Bor/RU
7.    KADEL Aleksander    Dvigatel/EE
BB-66 (20)
1.    GROMILOV Anatoly    Klisa/RS
2.    AUSTRIN Venno    Sk Taifu/EE
3.    ROOTALU Mattias    Ookami/EE
3.    VÄIKO Rait    Kempo/EE
5.    KHEMELIANEN Maksim    Sportshkola2008/RU
5.    GAYIBLI Serif-Turan    Sk Zen/EE
7.    PLAVINS Edvards    Vsevoloda Zelonija D/LV
7.    MILLEND Markkus Olaf    Ookami/EE
BB-73 (13)
1.    BASHKIROV Daniil    Sk Kibuvits/EE
2.    YURYEV Artem    Vityaz/RU
3.    KANAPINSKAS Paulius    Rena/LT
3.    ISTSHENKO Aleks    Sk Kibuvits/EE
5.    VILLEM Kalev    Aitado/EE
5.    PERTEL Ralf Markus    Ookami/EE
7.    MÄLLO Alvar    Võru Judoklubi Rei/EE
7.    NÕEL Mihkel    Aitado/EE
BB+73 (13)
1.    ZALETOV Ivan    Kse Volna/RU
2.    NEUVONEN Aki-Petteri    Oulun Judokerho/FI
3.    MÄEKÜNGAS Martin    Ippon/EE
3.    AKHAPKIN Igor    Junost/RU
5.    EVISALU Karl Mattias    Aitado/EE
5.    TSEBURAHHOV Ilja    Budolinn Judokool/EE
7.    POMERANTS Sivert    Aitado/EE
7.    PUTEVICS Adrians    Vsevoloda Zelonija D/LV
AG-48 (2)
1.    KAUP Caris Helena    Ookami/EE
2.    LAPÕNIN Helge    Aitado/EE
AG-52 (8)
1.    KANERVA Emilia    Kirkkonummen Judoseu/FI
2.    ZUBKO Jekaterina    Lido/LV
3.    TSEEB Kristina    Ds Oka/RU
3.    TÄHE Merlyn    Sk Zen/EE
5.    KEINÄNEN Inka    Pingviinit/FI
5.    JOKINEN Noora    Bodonos/FI
7.    SALLO Christine    Ookami/EE
7.    NAUMOVA Valentina    Republic Of Sakha Ya/RU
AG-57 (5)
1.    KUUSKSALU T. Kaisa    Kuresaare Sk./EE
2.    ELONEN Heidi    Orimattila Judo Club/FI
3.    KARU Helena    Aitado/EE
AG-63 (2)
1.    BESSALOVA Karolina    Sk Kibuvits/EE
2.    TITOVA Irina    Afina/EE
AG-70 (2)
1.    NEMANYTE Migle    Rena/LT
2.    MÄGEDI Katrin    Ookami/EE
AB-50 (5)
1.    PESNJA Andrei    Belarus Team/BY
2.    AKIMOV Kirill    Klisa/RS
3.    MURYKSIN Mikhail    Kse Volna/RU
AB-55 (7)
1.    KVEDARAS Martynas    Golden Score/LT
2.    RAJANIEMI Jyri    Nummelan Judo/FI
3.    OLIN Valtteri    Bodonos/FI
3.    PUUSEPP Sven    Ookami/EE
5.    BOBOVICH Amit    Judokan/IL
5.    SCHNEGAS Robin    Dsdc Singitaj/LV
7.    NADZAFOV Rašad    Es Põhjakotkas/EE
AB-60 (14)
1.    BELEGOV Anton    Belarus Team/BY
2.    MÄÄTTÄ Henri    Judo-Kan/FI
3.    BRAZIONIS Gajus    Golden Score/LT
3.    CHERNIKHIVSKIY Ilya    Judo School 2/RU
5.    IVANOV Sergei    Budo Spb/RU
5.    RAZIN Nikita    Es Põhjakotkas/EE
7.    HIRVONEN Oskari    Orimattila Judo Club/FI
7.    PUHM Aslanberg    Sk. Dodze/EE
AB-66 (18)
1.    DOBELNIEKS Rolands    Kurbads/LV
2.    SHAROV Dmitry    Klisa/RS
3.    KIKAS Artur    Es Põhjakotkas/EE
3.    SMOLIN Egor    Kse Volna/RU
5.    VOLT Martti    Aitado/EE
5.    GROMILOV Anatoly    Klisa/RS
7.    ŠANIN Stanislav    Afina/EE
7.    KARGIEV Vladislav    Murmansk Region/RU
AB-73 (8)
1.    TVAURI Oskar    Vantaan Jukara/FI
2.    SAAL Karl-Ernsts    Altia/EE
3.    KLJAKUSOV Viktor    Belarus Team/BY
3.    SAAR Tanner    Sk Taifu/EE
5.    TSAPLÕGIN Rostislav    Budo Spb/RU
5.    VIST Martin    Aitado/EE
7.    PONSI Sami    Chikara/FI
7.    LASTOCHKIN MaXim    Sk Audentes/EE
AB-81 (9)
1.    KUUSIK Mattias    Do/EE
2.    GLADUSHEV Alexandr    Borec/RU
3.    ASTUDNEV Martin    Aitado/EE
3.    DURAN German    Es Põhjakotkas/EE
5.    OINONEN Aki    Hämeenlinnan Judoseu/FI
5.    LUDVIG Sander    Do/EE
7.    HANNULA Henri    Hämeenlinnan Judoseu/FI
7.    IMALA Otto Krister    Ookami/EE
AB-90 (4)
1.    KUZNETSOV Jevgeni    Afina/EE
2.    VAINU Artur    Sk Audentes/EE
3.    ENDE Hans Kristjan    Aitado/EE
AB+90 (3)
1.    HOLTER Mairis    Altia/EE
2.    KARRO Tanel    Kohila Aitado/EE
3.    MELIKOV Ali    Ippon/RU
JG-52 (1)
1.    SALLO Christine    Ookami/EE
JG-57 (4)
1.    SILLASTE Agnes    Ookami/EE
2.    CHERNIKHIVSKAYA Tatiana    Judo School 2/RU
3.    SILKINA Darja    Evail-Athletics/EE
JG-63 (3)
1.    KRUMINA Diana    Lido/LV
2.    SOOP Kristiina    Sk Taifu/EE
3.    VOINOVA Tatjana    Lido/LV
JG-70 (2)
1.    RAKA Sabina    Lido/LV
2.    ROOP Katerina    Sk Buffen-Do/EE
JG-78 (1)
1.    SAAR Brita    Ippon/EE
JG+78 (1)
1.    KUDRJAŠOVA Karina    Es Põhjakotkas/EE
JB-55 (1)
1.    NADZAFOV Elvin    Es Põhjakotkas/EE
JB-60 (7)
1.    ORLOV Valentin    Junost/RU
2.    KONDRATENKO Anton    Belarus Team/BY
3.    RUSSKI Aivar    Sk Taifu/EE
3.    TOOMEOJA Ingvar    Kohila Aitado/EE
5.    TAMMEMÄE Oscar    Ookami/EE
5.    NADZAFOV Elvin    Es Põhjakotkas/EE
JB-66 (8)
1.    VILLANELLO Remo    Helsingin Judosport/FI
2.    NJIE Faye    Helsingin Judosport/FI
3.    VILLANELLO Rene    Helsingin Judosport/FI
3.    LEDINSKIJ Jurij    Belarus Team/BY
5.    RONKAINEN Tuomas    Judo-Kan/FI
5.    SOMP Markus    Aitado/EE
7.    PERTELSON Oscar    Ookami/EE
7.    SHAROV Dmitry    Klisa/RS
JB-73 (18)
1.    REMMELG Sten    Aitado/EE
2.    SADOVNIKOVS Edijs    Kurbads/LV
3.    SEPPA Ülo-Sverre    Sk Zen/EE
3.    KUDELKO Aleksei    Belarus Team/BY
5.    SAUELA Kristo    Ippon/EE
5.    TAMMJÄRV Kaspar    Ookami/EE
7.    SAVITSKI Lev    Sk Buffen-Do/EE
7.    LAVRINJEV Andrei    Sk Audentes/EE
JB-81 (7)
1.    SEPPA Andre    Do/EE
2.    KALJULAID Klen Kristofer    Ookami/EE
3.    FROLOV Aleksandr    Sosnovyi Bor/RU
3.    KANGUR Erik    Es Põhjakotkas/EE
5.    LUDVIG Sander    Do/EE
5.    KUUSIK Mattias    Do/EE
7.    GARIFULLIN Timur    Gorniy/RU
JB-90 (5)
1.    NUORTEVA Lalli    Hämeenlinnan Judoseu/FI
2.    KERIMHANOV Rustam    Naiss/EE
3.    TOTOROV Andrey    Gorniy/RU
JB-100 (1)
1.    RAUHALA Teemu    Nokian Judo/FI
JB+100 (3)
1.    SILDVEER Hennrich    Aitado/EE
2.    LEMBER Hookan    Ookami/EE
3.    KARRO Tanel    Kohila Aitado/EE
    Jaa Facebookissa