Samurai Cup III 14.9.2013, Nummela

Kilpailuun osallistui 109 ottelijaa. He edustivat
yhteensä 42 eri seuraa, Suomesta ja Ranskasta

Kaaviot ja tulokset sivuilla www.judoshiai.fi



TULOKSET


BT-48 (2)
1.    PAAVOLA Liina    Kaustisen Pohjan-Vei

BT-52 (5)
1.    JOKINEN Noora    Bodonos, Kerava
2.    SAARINEN Mirjam    Budoviikingit, Helsinki
3.    ELONEN Heidi    Orimattilan JS

BT-57 (6)
1.    KANERVA Emilia    Kirkkonummen JS
2.    MATIKAINEN Pihla    Maskun Tempo
3.    VERLIN Inka    Hontai Judo, Helsinki

BT-63 (4)
1.    VAHERI Vilma    Hyvinkään JS
2.    MIETTINEN Claudia    Meido-kan
3.    WESTERBERG Ida    Shirokawa, Porvoo



BP-50 (2)
1.    KOSKINEN Samuli    Hämeenlinnan JS
2.    RÖNKKÖ Kevin    Orimattilan JS

BP-55 (9)
1.    RAJANIEMI Jyri    Nummelan Judo
2.    HEINONEN Eetu    Meido-kan
3.    CASPER Kettunen    Lahden JS
3.    KOKKONIEMI Samuel    Kaustisen Pohjan-Vei

BP-60 (9)
1.    TUURALA Henri    Raision Ryhti
2.    SAHA Luukas    Orimattilan JS
3.    OLIN Valtteri    Bodonos, Kerava
3.    YLITALO Joel    Meido-kan

BP-66 (13)
1.    MÄÄTTÄ Henri    Judo-Kan, Espoo
2.    MÄKINEN Oskari    Nummelan Judo
3.    HUOTARI Matias    Meido-kan
3.    HIRVONEN Oskari    Orimattilan JS
5.    RÖNKKÖ Stefan    Orimattilan JS
5.    PAANANEN Jani    Iisalmen JS
7.    NYBERG Valtteri    Maskun Tempo
7.    VÄLIMÄKI Julius    Raision Ryhti

BP-73 (12)
1.    LAAKKONEN Aku    Meido-kan
2.    HALONEN Pyry    Meido-kan
3.    VEPSÄ Matti    Suomen kamppailu-urh
3.    HÄNNINEN Konsta    Pikadon, Pieksamäki
5.    INGET Saku    Hämeenlinnan JS
5.    RAERINNE Krister    Iisalmen JS
7.    BERGGREN Henri    Meido-kan
7.    MATTILA Aleksi    Hyvinkään JS

BP-81 (10)
1.    HANNULA Henri    Hämeenlinnan JS
2.    JUOPPERI Matti    Kirkkonummen JS
3.    OINONEN Aki    Hämeenlinnan JS
3.    KARI Erkka    Meido-kan

BP+81 (4)
1.    NEUVONEN Juuso    Savonlinnan Shikata
2.    HALMINEN Oskari    Waseda-Club, Uusikaupunki
3.    KEITAANNIEMI Tatu    Bodonos, Kerava






AT-57 (4)
1.    KANERVA Emilia    Kirkkonummen JS
2.    MATIKAINEN Pihla    Maskun Tempo
3.    KOSONEN Marianne    Kerimäen Judonoko

AT-63 (4)
1.    JAUHIAINEN Laura    Meido-kan
2.    BARTON Alexandra    Kirkkonummen JS
3.    MONTESINOS Alison    Judo club du gard



AP-66 (8)
1.    KÖRKKÖ Elias    Oulun Judokerho
2.    TAPIO Joonas    Oulun Judokerho
3.    RONKAINEN Tuomas    Judo-Kan, Espoo
3.    JUSSILA Jere    Oulun Judokerho

AP-73 (5)
1.    VILLANELLO Remo    Helsingin JudoSport
2.    KAEWASA Sikko    Hämeenlinnan JS
3.    HOLOPAINEN Matias    Tikkurilan Judokat, Vantaa

AP-81 (7)
1.    KALJULAID Klen Cristofer    Ookami
2.    LAAMANEN Aatu    Tampereen Judo
3.    MERISAARI Riku    Raision Ryhti
3.    SAARI Otto    Salon Budoseura

AP+90 (5)
1.    HALMINEN Oskari    Waseda-Club, Uusikaupunki
2.    PUUMALAINEN Juho    Mikkelin Judo
3.    LEMBER Hookan    Ookami
    Jaa Facebookissa