Sakura Shiai 28.03.2015 Kuopio

Mukana 90 kilpailijaa 18 seurasta.

Ottelukaaviot ja tilastot Judoliiton järjestelmässä klikkaamalla tästä.

Tulokset

Miehet alle 81 kg (5)
1. Lari KOISTINEN Kuopion JS Tomodachi
2. Niko KOLARI
3. Aleksi ARGILLANDER Pikadon, Pieksämäki
3. Vesa KOSKELO Kajaanin JK
Naiset alle 63 kg (2)
1. Tiia KOSONEN Kerimäen Judonoko
2. Katriina KORHONEN Iisalmen JS
U11 pojat alle 25kg (2)
1. Sasu POHJOLA Jyväskylä Jigotai
2. Aleksi RYHÄNEN Iisalmen Judoseura
U11 pojat alle 30kg (6)
1. Tiia HEIKKINEN Joen Yawara, Joensuu
2. Ville RATILAINEN Joen Yawara, Joensuu
3. Kirill SERGEEV JS Sakura, Kuopio
3. Jere PYRRÖ Yama-Arashi, Varkaus
U11 pojat alle 33kg (8)
1. Eemil KOPONEN Kuopion JS Tomodachi
2. Rasmus VAUHKONEN Savonlinnan Shikata
3. Pietari BERGMAN Kiteen Kippon
3. Riku HIRVONEN Kerimäen Judonoko
U13 pojat alle 34 kg (5)
1. Marianna STROM Lahden JS
2. Riku POIKONEN Kerimäen Judonoko
3. Rasmus VAUHKONEN Savonlinnan Shikata
3. Kasperi KAARTINEN JS Sakura, Kuopio
5. Kristian RAJAKANGAS Iisalmen JS
U13 pojat alle 38 kg (9)
1. Aatu PULKKINEN JS Sakura, Kuopio
2. Kasper KÄRKKÄINEN Kuopion JS Tomodachi
3. Sampo JÄNTTI JS Sakura, Kuopio
3. Veikko RATILAINEN Joen Yawara, Joensuu
U13 pojat alle 46 kg (4)
1. Timi SIMONEN Yama-Arashi, Varkaus
2. Markus REDSVEN Mikkelin Judo
3. Jesse IGNATOVICH JS Sakura, Kuopio
3. Aapo KARJALAINEN Pikadon, Pieksämäki
U13 pojat alle 55 kg (3)
1. Sakari PIETARINEN Joen Yawara, Joensuu
2. Maksim SAASTAMOINEN Joen Yawara, Joensuu
3. Lukas DEMBY Yama-Arashi, Varkaus
U13 tytöt alle 36 kg (3)
1. Marianna STROM Lahden JS
2. Henna MARTIKAINEN Kerimäen Judonoko
3. Sini PIIROINEN Joen Yawara, Joensuu
U13 tytöt alle 44 kg (3)
1. Mia TIKKANEN Kajaanin JK
2. Eve PÖYSTI Yama-Arashi, Varkaus
3. Milla MARTIKANEN Kerimäen Judonoko
U13 tytöt alle 52 kg (2)
1. Sinimaria KORHONEN Kajaanin JK
2. Jenni IMMONEN Savonlinnan Shikata
U15 pojat alle 38 kg (4)
1. Lassi AHLSTRAND Jyväskylä Jigotai
2. Atte RANTALAINEN Mikkelin Judo
3. Konsta JUNTUNEN Kajaanin JK
3. Simo KLOCHKOV Kuopion JS Tomodachi
U15 pojat alle 46 kg (5)
1. Paavo SNICKER Mikkelin Judo
2. Mika TYYSKÄ Mikkelin Judo
3. Miro KETTUNEN Iisalmen JS
3. Elmeri KOPONEN Kuopion JS Tomodachi
U15 pojat alle 55 kg (8)
1. Elias SOPO JS Sakura, Kuopio
2. Jere VARONEN Joen Yawara, Joensuu
3. Onni SALLINEN Yama-Arashi, Varkaus
3. Sami RÖNTY Kajaanin JK
U15 tytöt alle 52 kg (5)
1. Siiri HALONEN Joen Yawara, Joensuu
2. Sanna KOSONEN Kerimäen Judonoko
3. Milla PYRRÖ Yama-Arashi, Varkaus
3. Pia PÖYSTI Yama-Arashi, Varkaus
U15 tytöt alle 63 kg (3)
1. Erika VAUHKONEN Savonlinnan Shikata
2. Lotta ARGILLANDER Pikadon, Pieksämäki
3. Ida PÖYSTI Yama-Arashi, Varkaus
U18 pojat alle 55 kg (4)
1. Eetu ARGILLANDER Pikadon, Pieksämäki
2. Eerik KARJALAINEN Pikadon, Pieksämäki
3. Anttu RASTAS Mikkelin Judo
3. Matti KATAINEN JS Sakura, Kuopio
U18 pojat alle 60 kg (4)
1. Aleksi KIRJAVAINEN Pikadon, Pieksämäki
2. Lassi HEISKANEN Kerimäen Judonoko
3. Joonas PYYKKÖ Lieksan Jigoku
3. Iisakki HAAPALEHTO Lieksan Jigoku
U18 tytöt yli 63 kg (4)
1. Tiia KOSONEN Kerimäen Judonoko
2. Nea PÖYSTI Yama-Arashi, Varkaus
3. Aada SALO Lahden JS
3. Lotta ROSSI Kuopion JS Tomodachi

    Jaa Facebookissa