Ryhti Shiai 7.9.2013 Raisio

Ottelijoita 235 kappaletta jotka edustivat yhteensä 33 eri seuraa. Mukana kymmeniä ottelijoita myös Ruotsista.

Tilastoja ja kaavioita www.judoshiai.fi

Tulokset

ET-28 (3)
1. SIREN Nea, Fudoshin, Pori
2. NELL Lovisa, Saltsjö JK
3. HEUSALA Hannele, Himangan JS

ET-32 (7)
1. SALONEN Pihla, Fudoshin, Pori
2. SALASMAA Ronja, Chikara, Helsinki
3. LAHTI Gia, Rauman JS Samurai
3. ÖSTERLUND Daniela, Chikara, Helsinki

ET-36 (5)
1. IIVONEN Ella, Fudoshin, Pori
2. KUJALA Juulia, Maskun Tempo
3. RUOPPA Lotta, Chikara, Helsinki

EP-27 (6)
1. TARKKIO Vikke, Fudoshin, Pori
2. KAURANEN Anton, Nokian Judo
3. MÄKELÄ Mikke, Nokian Judo
3. LYLY Hiski, Rauman JS Samurai

EP-30 (3)
1. KUJANHAARA Joonatan, Chikara, Helsinki
2. JAAKONSAARI Jere, Fudoshin, Pori
3. UUSIKARTANO Luka, Maskun Tempo

EP-34 (10)
1. KANERVA Veeti, Kirkkonummen JS
2. MAKKONEN Joel, Nummelan Judo
3. SJÖROOS Teemu, Maskun Tempo
3. LEPPÄLÄ Joona, Pingviinit, Nurmijärvi
5. KULMALA Niklas, Raision Ryhti
5. WETTERHALL Emil, Saltsjö JK
7. ROTH David, Saltsjö JK
7. NYLANDER Adam, Saltsjö JK

EP-42 (4)
1. SEPPÄLÄ Väinö, Maskun Tempo
2. VESALA Jesper, Hämeenlinnan JS
3. JYRÄNEN Anthony, Maskun Tempo

EP-46 (5)
1. LAAKSO Veeti, Nokian Judo
2. HANNULA Eemil, Hämeenlinnan JS
3. TURTA Santeri, Turun JS

DT-32 (2)
1. ÖSTERLUND Daniela, Chikara, Helsinki
2. LAHTI Gia, Rauman JS Samurai

DT-40 (7)
1. WALLENTIN Angela, IK Södra
2. ASKLÖF Aino, Kirkkonummen JS
3. SALMELA Jutta, Turun JS
3. MIEKKALEHTO Ronja, Chikara, Helsinki

DT-52 (2)
1. RAVEALA Katri, Chikara, Helsinki
2. IJÄS Roosa, Rauman JS Samurai

DT+52 (2)
1. PENTTI Fanny, Hämeenlinnan JS
2. METSLA Leona, Hyvinkään JS

DP-30 (4)
1. KUJANHAARA Joonatan, Chikara, Helsinki
2. SALONEN Pihla, Fudoshin, Pori
3. JAAKONSAARI Jere, Fudoshin, Pori

DP-34 (7)
1. LARSSON Miljohn, Stockholms JK
2. PAVLOV Patrick, Tikkurilan Judokat, Vantaa
3. ELO Eino, Fudoshin, Rauma
3. PASSILA Juuso, Bodonos, Kerava

DP-38 (10)
1. DJOUKAEV Turpal, Hämeenlinnan JS
2. KINNUNEN Niko, Nokian Judo
3. LEPPÄLÄ Jaani, Pingviinit, Nurmijärvi
3. KHAZIEV Artur, Chikara, Helsinki
5. BLOMSTRAND Pontus, IK Södra
5. KANERVA Veeti, Kirkkonummen JS
7. RASMUS Jussi, Raision Ryhti
7. HEUSALA Helena, Himangan JS

DP-42 (10)
1. OINAS William, Tikkurilan Judokat, Vantaa
2. HAKKARAINEN Santeri, Jigotai, Jyväskylä
3. BÅÅTHE Kalle, IK Södra
3. IHANAMÄKI Eetu, Nokian Judo
5. GIHL Anton, Saltsjö JK
5. ANDREEV Atos, Stockholms JK
7. TERIAHO Juho, Maskun Tempo
7. JAAKONSAARI Juuso, Fudoshin, Pori

DP-46 (10)
1. LIIMATAINEN Joe, Meido-kan
2. KANEVETS Artur, Tikkurilan Judokat, Vantaa
3. HUHTALA Henri, Maskun Tempo
3. KOIVISTO Konsta, Meido-kan
5. ANDERSSON Mattias, Saltsjö JK
5. TALVITIE Lassi, Hämeenlinnan JS
7. AHO Leevi, Maskun Tempo
7. VINASCO Leon, Stockholms JK

DP-50 (3)
1. SÖDERBERG Martin, IK Södra
2. TARMA Markus, Jukara
3. SELYANIN Fedor, Chikara, Helsinki

DP-55 (2)
1. WÅHLIN Filip, IK Södra
2. JOKINEN Severi, Maskun Tempo

DP+55 (4)
1. TARMO Matias, Judo-Kan, Espoo
2. HOLMSTRÖM Alexander, Saltsjö JK
3. KALLIONIEMI Kosti, Nokian Judo

CT-48 (5)
1. SALASMAA Jasmi, Chikara, Helsinki
2. LAMBERG Elise, Hämeenlinnan JS
3. BIRK RINGIUS Elwira, IK Södra

CT-52 (3)
1. HONKO Helmi, Tampereen Judo
2. CEDERBORG Linnea, IK Södra
3. LEHTOLA Laura, Tampereen Judo

CT-57 (4)
1. KUJANSUU Elviira, Fudoshin, Pori
2. SEPPÄ Sanni, Fudoshin, Pori
3. JOKINEN Noora, Bodonos, Kerava

CT-63 (2)
1. PERSSON Paulina, Saltsjö JK
2. SIRKIÄ Alisa, Maskun Tempo

CP-42 (10)
1. OINAS William, Tikkurilan Judokat, Vantaa
2. KANEVETS Rainer, Tikkurilan Judokat, Vantaa
3. SALA Matias, Nummelan Judo
3. ASKLÖF Henrik, Kirkkonummen JS
5. MÄKINEN Elias, Keido-kan, Siuntio
5. NIITYNPÄÄ Roni, Maskun Tempo
7. JOHANSSON Lauri, Maskun Tempo
7. PIRINEN Eemil, Maskun Tempo

CP-46 (7)
1. KOIVISTO Konsta, Meido-kan
2. HANNULA Juuso, Kirkkonummen JS
3. LEHTINEN Väinö, Maskun Tempo
3. VIITANIEMI Niko, Oulun Judokerho

CP-50 (6)
1. LAHTINEN Jere, Hämeenlinnan JS
2. KAUPPINEN Niilo, Akagi
3. RAHKO Fredrik, Saltsjö JK
3. LEPPÄLÄ Rasmus, Chikara, Helsinki

CP-55 (7)
1. HIILAMO Tuomas, Chikara, Helsinki
2. LAHTINEN Tuukka, Tampereen Judo
3. RUOPPA Lassi, Chikara, Helsinki
3. KUBAEV Sayd-Arbi, Tampereen Judo

CP-60 (7)
1. TORNIAINEN Elis, Maskun Tempo
2. KEINÄNEN Niko, Pingviinit, Nurmijärvi
3. LJUSBERG Alexander, IK Södra
3. MIELTY Aleksi, Tikkurilan Judokat, Vantaa

CP-66 (2)
1. MÄKINEN Oskari, Nummelan Judo
2. TIGERSTEDT Aksel, Maskun Tempo

CP+66 (4)
1. JOHANSSON Julius, Stockholms JK
2. LINDEMAN Roger, Tampereen Judo
3. RINNE Tuomas, Rauman JS Samurai

BT-57 (9)
1. MATIKAINEN Pihla, Maskun Tempo
2. JOKINEN Noora, Bodonos, Kerava
3. KEITAANNIEMI Tinja, Bodonos, Kerava
3. KUJANSUU Elviira, Fudoshin, Pori

BT-63 (2)
1. MATTSSON Klara, IK Södra
2. SIIVONEN Sini-Tuuli, Maskun Tempo

BT+63 (1)
1. HÄRNVALL FLATEN Elin, IK Södra

BP-50 (3)
1. LEPPÄLÄ Rasmus, Chikara, Helsinki
2. KOSKINEN Samuli, Hämeenlinnan JS
3. PULKKA Eric, Jukara

BP-55 (4)
1. MYLLYMÄKI Maxim, Judo-Kan, Espoo
2. HIILAMO Tuomas, Chikara, Helsinki
3. KUBAEV Sayd-Arbi, Tampereen Judo

BP-60 (6)
1. TUURALA Henri, Raision Ryhti
2. NORDSTRÖM Johan, IK Södra
3. YLITALO Joel, Meido-kan
3. TORNIAINEN Elis, Maskun Tempo

BP-66 (6)
1. MÄKINEN Oskari, Nummelan Judo
2. KLEN Onni, Raision Ryhti
3. VÄLIMÄKI Julius, Raision Ryhti
3. TORNIAINEN Evert, Maskun Tempo

BP-81 (3)
1. BULGAKOV Kristian, Raision Ryhti
2. INGET Saku, Hämeenlinnan JS
3. LEPPÄLÄ Jere, Pingviinit, Nurmijärvi

AP-66 (4)
1. TUURALA Henri, Raision Ryhti
2. RONKAINEN Tuomas, Judo-Kan, Espoo
3. KLEN Onni, Raision Ryhti

AP-90 (3)
1. KULLMAN Jesper, IK Södra
2. BULGAKOV Kristian, Raision Ryhti
3. MERISAARI Riku, Raision Ryhti

AP+90 (2)
1. MATTSSON Emil, IK Södra
2. HALMINEN Oskari, Waseda-Club, Uusikaupunki

N-70 (2)
1. HÄRNVALL FLATEN Elin, IK Södra
2. VON MARTENS Mirja, Judo-Kan, Espoo

M-66 (6)
1. NJIE Faye, Helsingin JudoSport
2. VILLANELLO Rene, Helsingin JudoSport
3. VILLANELLO Remo, Helsingin JudoSport
3. RONKAINEN Tuomas, Judo-Kan, Espoo

M-73 (5)
1. KAEWASA Sikko, Hämeenlinnan JS
2. HILTUNEN Marko, Waseda-Club, Uusikaupunki
3. KANGASMÄKI Eemeli, Ju Shin Kan, Ähtäri

M-90 (8)
1. KULLMAN Jesper, IK Södra
2. SAARI Otto, Salon Budoseura
3. RAHMANI Safar, Chikara, Helsinki
3. MERISAARI Riku, Raision Ryhti

M+90 (8)
1. NUORTEVA Lalli, Hämeenlinnan JS
2. MATTSSON Emil, IK Södra
3. HIRVONEN Miika, Chikara, Helsinki
3. MÄLKIÄ Sampo, Bodonos, Kerava
    Jaa Facebookissa