Ruttukorva-shiai 21.4.2007 Lahti

Tietolähde judokisa.net

C-pojat alle 34 kg
1) Oskar Tvauri Vantaan Jukara
2) Ville Manninen Nokian Judo
3) Santtu Lehtonen Fudoshin, Pori

C-pojat alle 38 kg
1) Arttu Määttä Judo-Kan, Espoo
2) Samu Koivulahti Hämeenlinnan Judoseura
3) Petteri Lyra Tikkurilan Judokat, Vantaa
4) Matias Holopainen Tikkurilan Judokat, Vantaa

C-pojat alle 42 kg
1) Jesse Ovaskainen Kamiza, Lappeenranta
2) Emmi Kuoppa Mikkelin Judo
3) Miska Puputti Hämeenlinnan Judoseura
4) Eetu Tuisku Tikkurilan Judokat, Vantaa

C-pojat alle 46 kg
1) Sampsa Koivulahti Hämeenlinnan Judoseura
2) Niko Pronin Vantaan Jukara
3) Atte Kolehmainen Bodonos, Kerava
3) Kristian Ukkonen Kamiza, Lappeenranta
5) Juho Hakkarainen Bodonos, Kerava
5) Evert Helkiö Hämeenlinnan Judoseura

C-pojat alle 50 kg
1) Markus Andér Arashi, Loviisa
2) Nemo Toivonen Fudoshin, Pori
3) Mikael Lindholm Judo-Kan, Espoo
4) Jesse Järvinen Tampereen Judo
5) Laura Piira Keido-kan, Siuntio

C-pojat alle 55 kg
1) Lalli Nuorteva Hämeenlinnan Judoseura
2) Iina Fyhr Fudoshin, Pori
3) Mikko Hulkkonen Kamiza, Lappeenranta

C-pojat alle 66 kg
1) Petteri Kähärä Arashi, Loviisa
2) Paulus Heikkilä Keido-kan, Siuntio

C-tytöt alle 57 kg
1) Iina Fyhr Fudoshin, Pori
2) Petra Ilvonen Vantaan Jukara
3) Laura Piira Keido-kan, Siuntio
4) Mira Myllykoski Kankaanpään Judokat

D-pojat alle 30 kg
1) Henri Määttä Judo-Kan, Espoo
2) Anna Fyhr Fudoshin, Pori

D-pojat alle 34 kg
1) Oskar Tvauri Vantaan Jukara
2) Oskari Ilvonen Vantaan Jukara
3) Ville Manninen Nokian Judo
3) Tuomas Karvonen Lahden Judoseura
5) Pyry Halonen Meido-Kan, Helsinki
5) Aku Laakkonen Meido-Kan, Helsinki

D-pojat alle 38 kg
1) Arttu Määttä Judo-Kan, Espoo
2) Joel Karvonen Lahden Judoseura
3) Samu Koivulahti Hämeenlinnan Judoseura
3) Matias Holopainen Tikkurilan Judokat, Vantaa
5) Petteri Lyra Tikkurilan Judokat, Vantaa
5) Aki Jussila Hämeenlinnan Judoseura

D-pojat alle 42 kg
1) Pentti Suurhasko Nokian Judo
2) Mikko Kaapu Nokian Judo
3) Eemeli Kontio Kamiza, Lappeenranta
3) Miika Kaltio Tikkurilan Judokat, Vantaa

D-pojat yli 55 kg
1) Teemu Rauhala Nokian Judo
2) Matilda Valonen Holjutai, Hollola

D-tytöt alle 32 kg
1) Anna Fyhr Fudoshin, Pori
2) Samira Koivulahti Hämeenlinnan Judoseura
3) Meri Kosonen Fudoshin, Pori

D-tytöt alle 36 kg
1) Miia Kamberg Kankaanpään Judokat
2) Nea Pronin Vantaan Jukara
3) Alexandra Barton Kirkkonummen Judoseura
4) Etti Ikonen Haminan Judoseura

E-pojat alle 27 kg
1) Artur Tvauri Vantaan Jukara
2) Saimi Alin Tampereen Judo
3) Thomas Rönkkö Orimattilan Judoseura
4) Kevin Rönkkö Orimattilan Judoseura

E-pojat alle 30 kg
1) Henri Määttä Judo-Kan, Espoo
2) Papu Poljatschenko Meido-Kan, Helsinki
3) Jesse Tanska Fudoshin, Pori

E-pojat alle 34 kg
1) Aku Laakkonen Meido-Kan, Helsinki
2) Jessika Hellgren Nummelan Judo
3) Jasper Kosonen Fudoshin, Pori
4) Elmeri Ikonen Haminan Judoseura
5) Julius Gröndahl Shirokawa, Porvoo

E-tytöt alle 28 kg
1) Sanna Paasimaa Hämeenlinnan Judoseura
2) Saimi Alin Tampereen Judo

E-tytöt alle 36 kg
1) Jessika Hellgren Nummelan Judo
2) Samira Koivulahti Hämeenlinnan Judoseura
    Jaa Facebookissa