Penado ITÄJUDO Open 10.5.2014 Pieksämäki

Mukana 149 kilpailijaa 24 seurasta.

Ottelukaaviot ja tilastot osoitteessa judoshiai.judoliitto.fi

Tulokset

T11-32 kg (5)
1. PIIROINEN Sini Joen Yawara, Joensuu
2. HEIKKINEN Tiia Joen Yawara, Joensuu
3. BERGMAN Ella Kiteen Kippon
P11+40 kg (3)
1. REDSVEN Markus Mikkelin Judo
2. SAASTAMOINEN Maksim Joen Yawara, Joensuu
3. KARJALAINEN Aapo Pikadon, Pieksämäki
P11-29 kg (6)
1. AHLSTRAND Lenni Jyväskylä Jigotai
2. KARJALAINEN Jere Kiteen Kippon
3. RATILAINEN Ville Joen Yawara, Joensuu
3. VAUHKONEN Rasmus Savonlinnan Shikata
P11-40 kg (6)
1. BERGMAN Pietari Kiteen Kippon
2. SHALMAN Saukki Kiteen Kippon
3. JÄNTTI Sampo JS Sakura, Kuopio
3. TANSKANEN Aapo Pikadon, Pieksämäki
T13-47 kg (5)
1. RÄSÄNEN Kerttu Joen Yawara, Joensuu
2. VAUHKONEN Erika Savonlinnan Shikata
3. POHJOLA Emma Yama-Arashi, Varkaus
T13-32 kg (2)
1. STROM Marianna Lahden JS
2. HYTTINEN Emma Kiteen Kippon
T13-36 kg (2)
1. STROM Marianna Lahden JS
2. ROUVINEN Aino Kiteen Kippon
T13-40 kg (4)
1. HEINONEN Emilia Orimattilan JS
2. HALONEN Siiri Joen Yawara, Joensuu
3. PÖYSTI Pia Yama-Arashi, Varkaus
T13+52 kg (2)
1. KOIKKALAINEN Viivi Pikadon, Pieksämäki
2. HYVÖNEN Annukka Joen Yawara, Joensuu
P13-30 kg (2)
1. TIKKANEN Jesse Kuopion JS Tomodachi
2. RAJAKANGAS Kristian Iisalmen JS
P13-34 kg (4)
1. HAIKULAINEN Joonas Lappeenrannan Kamiza
2. RANTALAINEN Atte Mikkelin Judo
3. KÄRKKÄINEN Kasper Kuopion JS Tomodachi
P13-38 kg (6)
1. MALINIEMI Leon Joen Yawara, Joensuu
2. RATILAINEN Veikko Joen Yawara, Joensuu
3. JALONEN Juuso Jigotai, Jyväskylä
3. AHLSTRAND Lassi Jyväskylä Jigotai
P13-42 kg (5)
1. PIETARINEN Sakari Joen Yawara, Joensuu
2. OJALA Jaakko Yama-Arashi, Varkaus
3. SNICKER Paavo Mikkelin Judo
P13-46 kg (3)
1. MÄKI-HOKKONEN Kalle Lappeenrannan Kamiza
2. FILENIUS Julius Jyväskylä Jigotai
3. KURIKKA Valtteri Yanagi, Heinävesi
P13-55 kg (3)
1. VARTIAINEN Eelis Lieksan Jigoku
2. SAVOLAINEN Pauli Kiteen Kippon
3. HOFFREN Konsta Lieksan Jigoku
P13+55 kg (1)
1. HYNNINEN Arttu Pikadon, Pieksämäki
T15-52 kg (2)
1. PUTINA Bozhena Sortavala Judo
2. OJURI Veera Orimattilan JS
T15-57 kg (3)
1. OJALA Jonna Yama-Arashi, Varkaus
2. PÖYSTI Ida Yama-Arashi, Varkaus
3. HEISKANEN Inka Kuopion JS Tomodachi
P15-42 kg (4)
1. AHONEN Joni Orimattilan JS
2. HEINONEN Henri Orimattilan JS
3. TYYSKÄ Mika Mikkelin Judo
P15-46 kg (3)
1. AHONEN Joonas Orimattilan JS
2. SOPO Elias JS Sakura, Kuopio
3. RASTAS Anttu Mikkelin Judo
P15-50 kg (5)
1. ZERKIN Max Kostomuksha judo clu
2. MUTANEN Samuli Joen Yawara, Joensuu
3. KARJALAINEN Eerik Pikadon, Pieksämäki
P15-60 kg (6)
1. OIKKONEN Jussi Lappeenrannan Kamiza
2. HYNNINEN Santeri Pikadon, Pieksämäki
3. KIRJAVAINEN Aleksi Pikadon, Pieksämäki
3. HEISKANEN Miika Yama-Arashi, Varkaus
P15+66 kg (2)
1. MUHONEN Leevi Mikkelin Judo
2. JUNTUNEN Kalle Pikadon, Pieksämäki
T18-62 kg (5)
1. KOSONEN Tiia Kerimäen Judonoko
2. MALKKI Noora Yama-Arashi, Varkaus
3. PÖYSTI Nea Yama-Arashi, Varkaus
T18-48 kg (2)
1. OLLIKAINEN Ella Lappeenrannan Kamiza
2. OJURI Veera Orimattilan JS
P18-50 kg (3)
1. RÖNKKÖ Kevin Orimattilan JS
2. HEISKANEN Lassi Kerimäen Judonoko
3. PEKKANEN Rasmus Pikadon, Pieksämäki
P18-60 kg (5)
1. HYTTINEN Joni Kiteen Kippon
2. RÖNKKÖ Thomas Orimattilan JS
3. PÖLÖNEN Jere Kiteen Kippon
P18-66 kg (5)
1. PAANANEN Jani Iisalmen JS
2. RAJANIEMI Jyri Nummelan Judo
3. TIAINEN Sami Mikkelin Judo
P18-73 kg (5)
1. MUHONEN Leevi Mikkelin Judo
2. RÄSÄNEN Santtu Kiteen Kippon
3. HUTTUNEN Eetu Kiteen Kippon
P18-81 kg (2)
1. ERIN Anton Sortavala Judo
2. HAGERT Roope Mikkelin Judo
N-Avoin (3)
1. KOLARI Anni Yama-Arashi, Varkaus
2. KOSONEN Tiia Kerimäen Judonoko
3. PÖYSTI Nea Yama-Arashi, Varkaus
N-57 kg (3)
1. KOSONEN Tiia Kerimäen Judonoko
2. VEIJALAINEN Henna Orimattilan JS
3. ROSSI Emmi Kuopion JS Tomodachi
M+90 kg (4)
1. NISSINEN Kai Yanagi, Heinävesi
2. LAHTINEN Matti Jämsän Yoshi
3. ULYANOV Pavel Kiteen Kippon
M-Avoin (7)
1. NISSINEN Kai Yanagi, Heinävesi
2. LAHTINEN Matti Jämsän Yoshi
3. ULYANOV Pavel Kiteen Kippon
3. KOLARI Niko Yanagi, Heinävesi
M-66 kg (7)
1. ELOKIURU Rauno Jyväskylä Jigotai
2. RÖNKKÖ Stefan Orimattilan JS
3. PAANANEN Jani Iisalmen JS
3. RAJANIEMI Jyri Nummelan Judo
M-73 kg (8)
1. HALONEN Pyry Meido-Kan, H:ki
2. KAPLAS Jiri Pikadon, Pieksämäki
3. PUUMALAINEN Teemu Lieksan Jigoku
3. MAKSAKOV Nikita April-2000
5. RAERINNE Krister Iisalmen JS
5. RANTAESKOLA Eemeli Joen Yawara, Joensuu
7. PULKKINEN Teemu Mikkelin Judo
7. KOKKONEN Juho Mikkelin Judo
M-81 kg (2)
1. HÄNNINEN Konsta Pikadon, Pieksämäki
2. KOLARI Niko Yanagi, Heinävesi
M-90 kg (4)
1. HEIKKINEN Atte Iisalmen JS
2. SANTALA Miika Kejudo, Keuruu
3. TUHKIO Toni Kuopion JS Tomodachi

    Jaa Facebookissa