Orimattila Shiai 4.5.2013

Kilpailuun osallistui 315 ottelijaa. He edustivat
yhteensä 47 eri seuraa, Suomesta, Virosta ja Venäjältä.

Kaaviot ja tulokset sivuilla www.judoshiai.fi




TULOKSET



EPA-28,9 (5)
1.    TARKKIO Vikke    Fudoshin, Pori
2.    TSOLOEV Muslim    Popinniemen Isku, Kotka
3.    PÄIVIÖ Patrik    Riihimäen JS

EPA-33,9 (8)
1.    MALINIEMI Leon    Aprel Petroskoi
2.    SUOJA Joel    Bodonos, Kerava
3.    NEVALAINEN Matti    Tikkurilan Judokat, Vantaa
3.    RAUDALAINEN Nikita    Popinniemen Isku, Kotka
5.    GRANFELT Benjamin    Hontai Judo, Helsinki
5.    SIRKKA Eetu    Joutsan Tarmo
7.    LINDBERG Aapo    Bodonos, Kerava
7.    KÄRKKÄINEN Santeri    Lohjan Urheilijat

EPA-36,6 (8)
1.    KASURINEN Victor    Shirokawa, Porvoo
2.    MARISTO Milla    Jukara
3.    QURBANI Amir    Popinniemen Isku, Kotka
3.    MUTTILAINEN Onni    Joutsan Tarmo
5.    VESALA Jesper    Hämeenlinnan JS
5.    KUUSISTO Vili    Orimattilan JS
7.    OLIN Otto    Shirokawa, Porvoo
7.    TOLPPALA Manu    Lohjan Urheilijat

EPA-40,1 (8)
1.    OKSANEN Daniel    Shirokawa, Porvoo
2.    REPONEN Aleksi    Joutsan Tarmo
3.    KULMALA Rasmus    Tampereen Judo
3.    TURA Olli    Kotkan JS
5.    OLIN Verneri    Bodonos, Kerava
5.    REIJONEN Eetu    Lahden JS
7.    LANTTA Johannes    Shinrai, Pirkkala
7.    PURHONEN Oliver    Bodonos, Kerava

ETA-29,0 (4)
1.    SALASMAA Ronja    Chikara, Helsinki
2.    STROM Marianna    Lahden JS
3.    KULMALA Rosa    Shinrai, Pirkkala

ET-34,3 (4)
1.    BALATKHANOVA Heda    Meido-kan
2.    RUOPPA Lotta    Chikara, Helsinki
3.    MIELTY Amanda    Tikkurilan Judokat, Vantaa

EPTA-24,2 (5)
1.    MONTONEN Nikita    Popinniemen Isku, Kotka
2.    AHLSTRAND Lenni    Jigotai, Jyväskylä
3.    NIKKILÄ Erica    Nokian Judo

EPTA-30,9 (8)
1.    DIDIGOV Azrail    Popinniemen Isku, Kotka
2.    KARINKANTA Eelis    Tampereen Judo
3.    HALISEVA Eemeli    Tampereen Judo
3.    OJALA Anton    Riihimäen JS
5.    LAHTI Gia    Rauman JS Samurai
5.    MUTTILAINEN Kaapo    Joutsan Tarmo
7.    LAHTINEN Aatu    Hämeenlinnan JS
7.    SOHLO Joonas    Tampereen Judo

EPT-40,7 (5)
1.    KUOPPALA Elias    Chikara, Helsinki
2.    HANNULA Eemil    Hämeenlinnan JS
3.    HEINONEN Emilia    Orimattilan JS

EPT-50,0 (4)
1.    KOHO Sampo    Nokian Judo
2.    RAHUORG Martin    Ookami
3.    VIREN Jonna    Shirokawa, Porvoo

EPY-29,0 (5)
1.    HAIKULAINEN Joonas    Kamiza, Lappeenranta
2.    KUJANHAARA Joonatan    Chikara, Helsinki
3.    KAURANEN Anton    Nokian Judo

EPY-33,8 (4)
1.    KANERVA Veeti    Kirkkonummen JS
2.    MAKKONEN Joel    Nummelan Judo
3.    LEPPÄLÄ Joona    Pingviinit, Nurmijärvi





DPA-25,4 (2)
1.    TARKKIO Vikke    Fudoshin, Pori
2.    RAUTIAINEN Leevi    Kamiza, Lappeenranta

DPA-34,3 (4)
1.    RANTALAINEN Atte    Mikkelin Judo
2.    DIDIGOV Zaurbek    Popinniemen Isku, Kotka
3.    MIETTINEN Emil    Helsingin JudoSport

DPA-37,3 (4)
1.    KHAZIEV Artur    Chikara, Helsinki
2.    PONKINIEMI Elmo    Tikkurilan Judokat, Vantaa
3.    KIELENNIVA Joonas    Tampereen Judo

DPA-39,1 (5)
1.    MCLACHLAN Mikael    Helsingin JudoSport
2.    RASTAS Anttu    Mikkelin Judo
3.    ERIKSSON Vilho    Popinniemen Isku, Kotka

DPA-54,2 (4)
1.    NIEMI Juho    Tampereen Judo
2.    SIITONEN Peik    Shirokawa, Porvoo
3.    KULMALA Roni    Tampereen Judo

DTA-33,2 (3)
1.    BALATKHANOVA Enisa    Meido-kan
2.    LAHTI Gia    Rauman JS Samurai
3.    KUOSA Jonna    Tampereen Judo

DPTA-47,8 (3)
1.    MÄKI-HOKKONEN Kalle    Kamiza, Lappeenranta
2.    OJANEN Katariina    Lahden JS
3.    TYYSKÄ Mika    Mikkelin Judo

DPY-32,0 (8)
1.    HEIKKINEN Urho    Tikkurilan Judokat, Vantaa
2.    TUKIAINEN Mikael    Kamiza, Lappeenranta
3.    LEPPÄLÄ Joona    Pingviinit, Nurmijärvi
3.    KUJANHAARA Joonatan    Chikara, Helsinki
5.    ALATALO Myrsky    Tikkurilan Judokat, Vantaa
5.    HAIKULAINEN Joonas    Kamiza, Lappeenranta
7.    PELTONEN Ilari    Joutsan Tarmo
7.    PURANEN Jesse    Kotkan JS

DPY-35,5 (8)
1.    DJOUKAEV Turpal    Hämeenlinnan JS
2.    KINNUNEN Niko    Nokian Judo
3.    KANERVA Veeti    Kirkkonummen JS
3.    MYLLYLÄ Rasmus    Tikkurilan Judokat, Vantaa
5.    AHLSTRAND Lassi    Jigotai, Jyväskylä
5.    KAINULAINEN Oskari    Kamiza, Lappeenranta
7.    KULMALA Roni    Shinrai, Pirkkala
7.    SNICKER Paavo    Mikkelin Judo

DPY-38,0 (7)
1.    LEPPÄLÄ Jaani    Pingviinit, Nurmijärvi
2.    MANTULIN Artjom    Helsingin JudoSport
3.    RUOPPA Mikko    Chikara, Helsinki
3.    VANHANEN Mikael    Kamiza, Lappeenranta

DPY-41,5 (8)
1.    KANEVETS Artur    Tikkurilan Judokat, Vantaa
2.    IHANAMÄKI Eetu    Nokian Judo
3.    HAKKARAINEN Santeri    Jigotai, Jyväskylä
3.    AZIZ Zico    Lahden JS
5.    HEINONEN Henri    Orimattilan JS
5.    KURKI Simo    Popinniemen Isku, Kotka
7.    YRJÄNÄINEN Juho    Tampereen Judo
7.    MÄKYNEN Max    Meido-kan

DPY-45,0 (8)
1.    KOIVISTO Konsta    Meido-kan
2.    LIIMATAINEN Joe    Meido-kan
3.    TALVITIE Lassi    Hämeenlinnan JS
3.    TARMA Markus    Jukara
5.    RAVEALA Katri    Chikara, Helsinki
5.    LAMBERG Elise    Hämeenlinnan JS
7.    JUNNILA Eemeli    Orimattilan JS
7.    KOHO Ukko-Pekka    Nokian Judo

DPY-53,4 (3)
1.    TIITU Arttu    Tikkurilan Judokat, Vantaa
2.    HOLE Oliver    Orimattilan JS
3.    LAHTI Santeri    Joutsan Tarmo

DTY-36,7 (3)
1.    SUNDBERG Jenni    Hontai Judo, Helsinki
2.    HEINONEN Emilia    Orimattilan JS
3.    KRUUSI Anne-Liis    Jukara

DTY-50,3 (3)
1.    PENTTI Fanny    Hämeenlinnan JS
2.    RAVEALA Katri    Chikara, Helsinki
3.    LAHTINEN Venla    Jämsän Yoshi

DPT-60,0 (4)
1.    SUNDBERG Minttu    Hontai Judo, Helsinki
2.    YOUSEF Salma    Shirokawa, Porvoo
3.    UUSITALO Tiia    Tikkurilan Judokat, Vantaa

DP-48,0 (3)
1.    HYRY Juho    Helsingin JudoSport
2.    PUIKKONEN Aapo    Tampereen Judo
3.    ISOMÄKI Alex    Shirokawa, Porvoo




CP+66 (4)
1.    LINDEMAN Roger    Tampereen Judo
2.    LEPISTÖ Patrik    Tampereen Judo
3.    PYLKKÄNEN Väinö    Mikkelin Judo

CP-34 (3)
1.    UUSITALO Toni    Tikkurilan Judokat, Vantaa
2.    SAARINEN Roni    Tikkurilan Judokat, Vantaa
3.    KULMALA Roni    Shinrai, Pirkkala

CP-38 (5)
1.    DJOUKAEV Turpal    Hämeenlinnan JS
2.    AHONEN Joni    Orimattilan JS
3.    MÄKINEN Elias    Keido-kan, Siuntio

CP-42 (6)
1.    KANEVETS Rainer    Tikkurilan Judokat, Vantaa
2.    LIIMATAINEN Joe    Meido-kan
3.    AHONEN Joonas    Orimattilan JS
3.    OLLIKAINEN Ella    Kamiza, Lappeenranta

CP-46 (9)
1.    RÖNKKÖ Kevin    Orimattilan JS
2.    HMELNITSKI Nikita    Ookami
3.    KOIVISTO Konsta    Meido-kan
3.    LAHTINEN Jere    Hämeenlinnan JS
5.    PULKKA Eric    Jukara
5.    MIKKOLA Leevi-Petteri    Tampereen Judo
7.    MARJAKOSKI Oskari    Jämsän Yoshi
7.    ROSQVIST Juho    Jigotai, Jyväskylä

CP-50 (3)
1.    KUBAEV Sayd-Arbi    Tampereen Judo
2.    RUOPPA Lassi    Chikara, Helsinki
3.    HILTUNEN Juho    Kirkkonummen JS

CP-55 (10)
1.    OLIN Valtteri    Bodonos, Kerava
2.    RÖNKKÖ Thomas    Orimattilan JS
3.    HIILAMO Tuomas    Chikara, Helsinki
3.    PYYKKÖ Miska    Lahden JS
5.    MIELONEN Samuli    Kamiza, Lappeenranta
5.    LAHTINEN Tuukka    Tampereen Judo
7.    MIELTY Aleksi    Tikkurilan Judokat, Vantaa
7.    TIITU Arttu    Tikkurilan Judokat, Vantaa

CP-66 (4)
1.    MÄKINEN Oskari    Nummelan Judo
2.    SÜLLUSTE Sven Magnus    Ookami
3.    MUHONEN Leevi    Mikkelin Judo

CT+57 (3)
1.    KAUHANEN Viivi    Hämeenlinnan JS
2.    KÄHÄRÄ Sara    Shirokawa, Porvoo
3.    KERMINEN Kaisa    Tampereen Judo

CT-38 (5)
1.    SUNDBERG Susanna    Hontai Judo, Helsinki
2.    PIRI Emma    Helsingin JudoSport
3.    KIVINEN Jennina    Orimattilan JS

CT-44 (3)
1.    SALASMAA Jasmi    Chikara, Helsinki
2.    OLLIKAINEN Ella    Kamiza, Lappeenranta
3.    NIEMINEN Juulia    Rauman JS Samurai

CT-52 (3)
1.    HONKO Helmi    Tampereen Judo
2.    RAVEALA Katri    Chikara, Helsinki
3.    SEVERTSEVA Kseniia    Spartak Vyborg

CT-57 (6)
1.    NYKÄNEN Noora    Holjutai, Hollola
2.    KEITAANNIEMI Tinja    Bodonos, Kerava
3.    HEINONEN Nanna    Lahden JS
3.    KÄRHÄ Viivi    Meido-kan




BP-50 (4)
1.    KOSKINEN Samuli    Hämeenlinnan JS
2.    KUBAEV Sayd-Arbi    Tampereen Judo
3.    RUOPPA Lassi    Chikara, Helsinki

BP-55 (6)
1.    OLIN Valtteri    Bodonos, Kerava
2.    RÖNKKÖ Thomas    Orimattilan JS
3.    KETTUNEN Casper    Lahden JS
3.    MIELTY Aleksi    Tikkurilan Judokat, Vantaa

BP-66 (16)
1.    MÄKINEN Oskari    Nummelan Judo
2.    ROTALU Mattias    Ookami
3.    HEISKANEN Timo    Lahden JS
3.    HIRVONEN Oskari    Orimattilan JS
5.    HYÖTYLÄ Miikka    Byakuya, Sodankylä
5.    YLITALO Joel    Meido-kan
7.    BERGGREN Henri    Meido-kan
7.    MUJUNEN Joosua    Chikara, Helsinki

BP-81 (5)
1.    NIEMELÄ Olli-Oskari    Tampereen Judo
2.    MILLEND Markkus Olaf    Ookami
3.    MÄKELÄ Heikki    Heinolan Judo

BT+63 (4)
1.    DZASOKHOVA Viktoria    Spartak Vyborg
2.    KONDRASHOVA Evgeniia    Spartak Vyborg
3.    MÄGEDI Katrin    Ookami

BT-48 (3)
1.    CAUP Caris Helena    Ookami
2.    MOLCHANOVA Polina    Spartak Vyborg
3.    SALASMAA Jasmi    Chikara, Helsinki

BT-52 (5)
1.    SKRIPKO Ustinya    Spartak Vyborg
2.    SALLO Christine    Ookami
3.    SAARINEN Mirjam    Budoviikingit, Helsinki

BT-57 (10)
1.    IVANOVA Kseniia    Spartak Vyborg
2.    NYKÄNEN Noora    Holjutai, Hollola
3.    TANTTU Annika    Lahden JS
3.    BESTAEVA Zalina    Spartak Vyborg
5.    ELONEN Heidi    Orimattilan JS
5.    KEITAANNIEMI Tinja    Bodonos, Kerava
7.    AL-ZEYADI Zeineb    Joutsan Tarmo
7.    KÄRHÄ Viivi    Meido-kan

BT-63 (1)
1.    KÄHÄRÄ Sara    Shirokawa, Porvoo




M+90 (8)
1.    TSOLOEV Zelimhan    Popinniemen Isku, Kotka
2.    VIRTANEN Tuomas    Hämeenlinnan JS
3.    KEITAANNIEMI Tatu    Bodonos, Kerava
3.    PUUMALAINEN Juho    Mikkelin Judo
5.    MÄLKIÄ Sampo    Bodonos, Kerava
5.    LAHTINEN Matti    Jämsän Yoshi
7.    LEPISTÖ Christian    Tampereen Judo
7.    SALMINEN Mika    Popinniemen Isku, Kotka

M-60 (2)
1.    TAMMEMÄE Oscar    Ookami
2.    HÄMÄLÄINEN Saku    Kamiza, Lappeenranta

M-66 (11)
1.    PERÄLÄ Sami    Orimattilan JS
2.    HIRVONEN Oskari    Orimattilan JS
3.    RONKAINEN Tuomas    Judo-Kan, Espoo
3.    HYÖTYLÄ Miikka    Byakuya, Sodankylä
5.    MUJUNEN Joosua    Chikara, Helsinki
5.    TIENSUU Eetu    Kuusankosken JS
7.    KLÉN Onni    Raision Ryhti

M-73 (6)
1.    ATTI Mika    Suomen kamppailu-urh
2.    KINNUNEN Aki    Tikkurilan Judokat, Vantaa
3.    VEPSÄLÄINEN Joni    Arashi, Loviisa
3.    SIFF Alex    Ookami

M-81 (7)
1.    SIMOLA Otto    Lahden JS
2.    KANNISTO Tuomo    Finndai, Helsinki
3.    KANGAS Teemu    Holjutai, Hollola
3.    JÄRVINEN Jussi    Jämsän Yoshi

M-90 (5)
1.    TSOLOEV Zelimhan    Popinniemen Isku, Kotka
2.    SANTALA Miika    Keuruun Kejubo
3.    TONTERI Jani    Joutsan Tarmo

N+70 (2)
1.    KONDRASHOVA Evgeniia    Spartak Vyborg
2.    MARISTO Pia    Jukara

N-52 (3)
1.    KOSONEN Marianne    Kerimäen Judonoko
2.    BESTAEVA Zalina    Spartak Vyborg
3.    EKROTH Katri    Hämeenlinnan JS

N-63 (5)
1.    LEHIKOINEN Satu    Joen Yawara, Joensuu
2.    IKÄLÄ Anni    Kamiza, Lappeenranta
3.    SILLASTE Agnes    Ookami
    Jaa Facebookissa