Nuorten Swedish Open 27.9.2014

Results

Strukna (0)
G18-48 (7)
1. BUWALDA Sacha NED/Netherlands
2. JANSSEN Danique NED/Netherlands
3. HENRIKSSON Emma SWE/Sweden
3. SCHMITZ Laura SWE/Sweden
G18-52 (9)
1. GLISZCZYNSKA Karina POL/Poland
2. WENNERLAND Kayleigh SWE/Sweden
3. JANKOWSKA Dominika POL/Poland
3. FRIBERG Ebba SWE/Sweden
5. MARTENS Marlynn NED/Netherlands
5. MOREAU Karin SWE/Sweden
7. RIDDERSKAMP Hergild GER/Germany
G18-57 (18)
1. KANERVA Emilia FIN/Finland
2. BOUJU Sif DEN/Denmark
3. VERLIN Inka FIN/Finland
3. ÖSTLING Matilda SWE/Sweden
5. MØLLER CHRISTENSEN Helene DEN/Denmark
5. JOKINEN Noora FIN/Finland
7. JONSSON Saga SWE/Sweden
7. HAGELSKJÆR Asta hedvig DEN/Denmark
G18-63 (13)
1. DABROWSKA Anna POL/Poland
2. ERIKSSON Ida SWE/Sweden
3. MATTSSON Klara SWE/Sweden
3. HANSEN Louise DEN/Denmark
5. KÄHÄRÄ Sara FIN/Finland
5. MAGNUSSON Karin SWE/Sweden
7. SARVANIDIS Nicoletta SWE/Sweden
7. NYKÄNEN Noora FIN/Finland
G18-70 (3)
1. HÅKANSSON Amanda SWE/Sweden
2. AHO Jasmine FIN/Finland
G18+70 (4)
1. KALPAKIDOU Katerina SWE/Sweden
2. VAN ZIJTVELD Amy NED/Netherlands
3. ESPELUNDH Felicia SWE/Sweden
B18-50 (8)
1. KOLVIG CZAJKOWSKI Jonas DEN/Denmark
2. BANNURA Vincent SWE/Sweden
3. HANSSEN Job NED/Netherlands
3. REMGARD Oliver SWE/Sweden
5. HELLSTRÖM Jonas SWE/Sweden
5. AGERTOFT Jacob DEN/Denmark
7. ROBERTSSON Axel SWE/Sweden
7. EDVINSSON Gustav SWE/Sweden
B18-55 (9)
1. HEERES Arthur NED/Netherlands
2. BRUUN Søren joachim DEN/Denmark
3. LISSEL Erik SWE/Sweden
3. GLISTRUP Jonas DEN/Denmark
5. RÖNKKÖ Kevin FIN/Finland
5. HEFFERMEHL Johan-fredrik NOR/Norway
7. MAQSOUDI Masiollah SWE/Sweden
7. SALDEN Dario NED/Netherlands
B18-60 (21)
1. HEINONEN Eetu FIN/Finland
2. MAES Bjorn NED/Netherlands
3. BRULIN Simon SWE/Sweden
3. BLONSKI Tomasz POL/Poland
5. LIND JEPPESEN Marcus DEN/Denmark
5. RÖNKKÖ Thomas FIN/Finland
7. SKOGLUND Linus SWE/Sweden
7. KOKKONIEMI Samuel FIN/Finland
B18-66 (34)
1. TVAURI Artur FIN/Finland
2. VESTERLUND Gabriel SWE/Sweden
3. YLITALO Joel FIN/Finland
3. KASTNER Patryk POL/Poland
5. TUTUNAROV Yoan NOR/Norway
5. BRODTKORB Tor NOR/Norway
7. REZAE Rasul SWE/Sweden
7. DAVIDSSON Elfar ISL/Iceland
B18-73 (22)
1. RICHTER Tim GER/Germany
2. MACIAS Christoffer SWE/Sweden
3. WIIK Linus SWE/Sweden
3. MÄKINEN Oskari FIN/Finland
5. LAGNELUIS Noel SWE/Sweden
5. BRODTKORB Bjørn NOR/Norway
7. HEISKANEN Timo FIN/Finland
7. RAERINNE Krister FIN/Finland
B18-81 (13)
1. HUNFELD Janosch GER/Germany
2. MÖLLER Maik GER/Germany
3. AMIN KHALLOUF Dogana SWE/Sweden
3. DIDIC Armin SWE/Sweden
5. RINGBLOM Erik SWE/Sweden
5. MADSEN Mathias DEN/Denmark
7. BORN VAN DEN Jasper NED/Netherlands
7. VANDIJCK Pieter NED/Netherlands
B18-90 (7)
1. HANNULA Henri FIN/Finland
2. WESTH BJERREGAARD Thomas DEN/Denmark
3. ABBUD Tammar SWE/Sweden
3. PERSSON Pontus SWE/Sweden
W21-48 (5)
1. JANSSEN Danique NED/Netherlands
2. BUWALDA Sacha NED/Netherlands
3. HENRIKSSON Emma SWE/Sweden
W21-52 (6)
1. BORGONJE Paula NED/Netherlands
2. EINSTEIN Nellie SWE/Sweden
3. JANKOWSKA Dominika POL/Poland
3. VEGEBERG Emilie DEN/Denmark
W21-57 (11)
1. KANERVA Emilia FIN/Finland
2. BOUJU Sif DEN/Denmark
3. JOKINEN Anniina FIN/Finland
3. GLAAS Ebba SWE/Sweden
5. HAGELSKJÆR Asta hedvig DEN/Denmark
5. ANDERSSEN Synne NOR/Norway
7. VAN TIL Luca NED/Netherlands
7. ERIKSSON Sofi SWE/Sweden
W21-63 (9)
1. LINDSTRÖM Camilla SWE/Sweden
2. HANSEN Louise DEN/Denmark
3. DABROWSKA Anna POL/Poland
3. AVESSON Tilda SWE/Sweden
5. HANSSON Carolin SWE/Sweden
5. MATTSSON Klara SWE/Sweden
7. SARVANIDIS Nicoletta SWE/Sweden
7. JOHNSSON Gry SWE/Sweden
W21-70 (8)
1. HÅKANSSON Amanda SWE/Sweden
2. BARTON Alexandra FIN/Finland
3. KERKHOVEN Anne NED/Netherlands
3. BOLANDER Cecilie NOR/Norway
5. HOLMBERG Karin SWE/Sweden
5. NILSSON Malin SWE/Sweden
7. TUOMIKOSKI Emilia FIN/Finland
7. AHO Jasmine FIN/Finland
W21-78 (5)
1. MATÉRNE Lina SWE/Sweden
2. KALPAKIDOU Katerina SWE/Sweden
3. VAN ZIJTVELD Amy NED/Netherlands
M21-60 (19)
1. TUURALA Henri FIN/Finland
2. NORDSTRÖM Johan SWE/Sweden
3. POULSEN Mathias DEN/Denmark
3. ALIYEV Ayhan SWE/Sweden
5. BLONSKI Tomasz POL/Poland
5. RATILAINEN Jani FIN/Finland
7. MAES Bjorn NED/Netherlands
7. BIEDRON Timmy SWE/Sweden
M21-66 (22)
1. MÄÄTTÄ Henri FIN/Finland
2. ABU-RAMADAN Moustafa SWE/Sweden
3. JOHNSEN Nicolai NOR/Norway
3. KÖRKKÖ Elias FIN/Finland
5. THINNOK Apiwat SWE/Sweden
5. BURGERS Bjorn NED/Netherlands
7. VESTERLUND Gabriel SWE/Sweden
7. RÖNKKÖ Stefan FIN/Finland
M21-73 (34)
1. LAAKKONEN Aku FIN/Finland
2. BORGHESI Alex SWE/Sweden
3. ALSGAARD Erik NOR/Norway
3. ENKVIST Eric SWE/Sweden
5. DECKART Rasmus SWE/Sweden
5. HERMASEN Herman NOR/Norway
7. VELDMAN Erik NED/Netherlands
7. VINJE Linus NOR/Norway
M21-81 (21)
1. BJÖRKTORP Jonas SWE/Sweden
2. WEBER Graatje NED/Netherlands
3. LILJA Philip SWE/Sweden
3. MÖLLER Maik GER/Germany
5. SONERUD Julius SWE/Sweden
5. GISSBERG Lucas SWE/Sweden
7. JUOPPERI Matti FIN/Finland
7. HARALDSSON Logi ISL/Iceland
M21-90 (11)
1. HANNULA Henri FIN/Finland
2. REITAN Henrik NOR/Norway
3. BLONDAL Egill ISL/Iceland
3. FAGERHILL Jonathan SWE/Sweden
5. BEENING Peter NED/Netherlands
5. PERSSON Pontus SWE/Sweden
7. VAHERI Ville FIN/Finland
7. PRZYWARA Mieszko POL/Poland
M21-100 (6)
1. PUUMALAINEN Martti FIN/Finland
2. VANDIJCK Wouter NED/Netherlands
3. TURUNEN Tatu FIN/Finland
3. MATTSSON Emil SWE/Sweden

    Jaa Facebookissa