Nuorten FJO ja Kmijoki Shiai, Kouvola

Kilpailuun osallistui 641 ottelijaa. He edustivat
yhteensä 105 eri seuraa Virosta, Suomesta, Norjasta, Venäjältä ja Ruotsista.

Kaaviot ja tulokset sivuilla www.judoshiai.fi



TULOKSET



G13-32 (4)
1.    GUSEINOVA Alina    JUDO CENTER St. Pete/RUS
2.    KALUGINA Sveta    Malakhit, Sosnovyi B/RUS
3.    AAKKO Ella    Hontai Judo/FIN

G13-36 (10)
1.    ALBEKOVA Veronika    Rosich, St. Petersbu/RUS
2.    SHADRINA Vitalia    Rosich, St. Petersbu/RUS
3.    BAGIROVA Maria    Olimpiyskie nadezdy/RUS
3.    MALYSHEVA Vanessa    Olimpiyskie nadezdy/RUS
5.    RAJANIEMI Erika    Nummelan Judo/FIN
5.    SUNDBERG Susanna    Hontai Judo/FIN
7.    MIEKKALEHTO Ronja    Judo-Kan/FIN
7.    ASKLÖF Aino    Kirkkonummen JS/FIN

G13-40 (4)
1.    USTAGAZIEVA Angelina    Rostov on don/RUS
2.    VAHE Lotta    Orimattilan JS/FIN
3.    CHARMAKAR Angela    Bodonos/FIN

G13-44 (5)
1.    WENNERLAND Kayleigh    Upplands Väsby JK/SWE
2.    LAMBERG Elise    Hämeenlinnan JS/FIN
3.    ILINA Anasyasia    Junost, St Petersbur/RUS

G13-48 (6)
1.    DANILOVA Alena    SC SHABOLOVKA MOSCOW/RUS
2.    SHPAK Ekaterina    Rostov on don/RUS
3.    OJURI Veera    Orimattilan JS/FIN
3.    SHIROKOVA Olga    Junost, St Petersbur/RUS

G13-52 (4)
1.    OVASKAINEN Katri    Hyvinkään JS/FIN
2.    RADCHENKO Angelina    Tosno/RUS
3.    METSLA Leona    Hyvinkään JS/FIN

G13+52 (4)
1.    KEITAANNIEMI Tinja    Bodonos/FIN
2.    SUNDBERG Minttu    Hontai Judo/FIN
3.    SHIROKOVA Valeria    Junost, St Petersbur/RUS



B13-30
(11)
1.    TCIBIZOV Mikhail    Judo Fed. Moscow reg/RUS
2.    MAMAZHANOV Beknazar    Rostov on don/RUS
3.    VRZHIZHEVSIY Daniil    Sevzapkanat, St Pete/RUS
3.    MÕSKO Grigori    Budolinn Judokool/EST
5.    PAVLOV Patrick    Tikkurilan Judokat/FIN
5.    IVANOV Timur    Murmansk/RUS
7.    HEIKKINEN Urho    Tikkurilan Judokat/FIN
7.    WENNERLAND Sean    Upplands Väsby JK/SWE

B13-34 (26)
1.    AHONEN Joni    Orimattilan JS/FIN
2.    IVLEV Ivan    JUDO CENTER St. Pete/RUS
3.    KALDMAA Joonatan    Tartto Do/EST
3.    DJOUKAEV Turpal    Hämeenlinnan JS/FIN
5.    KHAUSTOV Valeriy    Rostov on don/RUS
5.    KUNITSYN Kiril    SK MIR/RUS
7.    KABANEN Edvin    Aitado/EST
7.    MÄKINEN Elias    Keido-kan/FIN

B13-38 (28)
1.    KNIGIN Viktor    Narvskaja Zastava, S/RUS
2.    MATVEEV Daniil    Judoshool N:o 1, St /RUS
3.    KORHONEN Roope    Kajaanin Judokerho/FIN
3.    TKATSENKO Jevgeni    Budolinn Judokool/EST
5.    LITVINOV Artemii    Malakhit, Sosnovyi B/RUS
5.    PAJARI Vili    Tikkurilan Judokat/FIN
7.    OINAS William    Tikkurilan Judokat/FIN
7.    HOLOPAINEN Jussi    Tikkurilan Judokat/FIN

B13-42 (25)
1.    ANDONI Egor    Narvskaja Zastava, S/RUS
2.    SMIRNOV Aleksander    VOLOGDA/RUS
3.    TIMOFEEV Sergei    Rosich, St. Petersbu/RUS
3.    GOMOZOV Andrei    Zelenogorsk/RUS
5.    KALININ Maksim    Malakhit, Sosnovyi B/RUS
5.    NEYELOV Andrey    JUDO CENTER St. Pete/RUS
7.    DEMCHENKO Mark    Spartak, Vyborg/RUS
7.    RYLTSYN Stepan    Narvskaja Zastava, S/RUS

B13-46 (19)
1.    KONDRATENKO Yaroslav    Sambo 70, Moscow/RUS
2.    NEGINSKI Vadim    Judoshool N:o 1, St /RUS
3.    VIRU Ralf    Aitado/EST
3.    CHERKASOV Daniil    Zelenogorsk/RUS
5.    KALININ Ivan    Tosno/RUS
5.    BARANOV Oleg    Tosno/RUS
7.    ALTOSAAR Mikhel    Aitado/EST
7.    POSTOL Vladimir    Budolinn Judokool/EST

B13-50
(10)
1.    LEPPÄLÄ Rasmus    Chikara/FIN
2.    BELOGOLOV Egor    SK MIR/RUS
3.    WESSMAN Jon    Hyvinkään JS/FIN
3.    LILEIKO Lev    Spartak, Vyborg/RUS
5.    ERONEN Sakari    Tampereen Judo/FIN
5.    ZIMIN Ilja    Spartak, Vyborg/RUS
7.    JOKINEN Severi    Maskun Tempo/FIN
7.    KUZMIN Vladislav    Olimpiyskie nadezdy/RUS

B13-55 (5)
1.    ZAKHAROV Viacheslav    SK Albatros, St Pete/RUS
2.    VANATOA Markus    Ookami/EST
3.    MATASHIN Vladimir    SK Albatros, St Pete/RUS

B13+55
(14)
1.    FEDOROV Pavel    Murmansk/RUS
2.    SÜLLA Simon    Aitado/EST
3.    LINDEMAN Roger    Tampereen Judo/FIN
3.    MUHONEN Leevi    Mikkelin Judo/FIN
5.    SIRIYA Vladimir    SK MIR/RUS
5.    SINITCYN Aleksei    Chelabinsk, BUDOKWES/RUS
7.    WESTERLUND Max    Keido-kan/FIN
7.    ASADOV Zubair    Tosno/RUS






G15-36
(3)
1.    KüTT Ines    Tartu judoclub Zen/EST
2.    BAGIROVA Maria    Olimpiyskie nadezdy/RUS
3.    PIRI Emma    Helsingin JudoSport/FIN

G15-44 (3)
1.    WENNERLAND Kayleigh    Upplands Väsby JK/SWE
2.    ALEYNIKOVA Veronika    Tosno/RUS
3.    TERIAHO Senja    Maskun Tempo/FIN

G15-48 (6)
1.    DANILOVA Alena    SC SHABOLOVKA MOSCOW/RUS
2.    OINONEN Sini    Hämeenlinnan JS/FIN
3.    NAESENIUS Lotta    Knivsta JK/SWE
3.    KAUP Caris Helena    Ookami/EST

G15-52 (11)
1.    IVANOVA Kseniia\T    Spartak, Vyborg/RUS
2.    ERIKSSON Ida    Molkom JK/SWE
3.    ÖSTLING Matilda    Norrköpings JK/SWE
3.    KANERVA Emilia    Kirkkonummen JS/FIN
5.    JOKINEN Noora    Bodonos/FIN
5.    SEVERTSEVA Kseniia    Spartak, Vyborg/RUS
7.    ERIKSSON Mathilda    Judogymnasiet/SWE
7.    KAMYSHEVA Maria    Spartak, Vyborg/RUS

G15-57 (12)
1.    LEHTSALU Debora    SK Audentes/EST
2.    MAISTE Britt    Aitado/EST
3.    LITVINOVA Diana    Tosno/RUS
3.    ALI-PENTTILÄ Jenni    Hämeenlinnan JS/FIN
5.    BJÖRKTORP Emma    Borlänge JK/SWE
5.    KÄRHÄ Viivi    Meido-kan/FIN
7.    LUTSAR Merilin    Aitado/EST
7.    KOSONEN Tiia    Kerimäen Judonoko/FIN

G15-63 (9)
1.    SARVANIDIS Nicoletta    SPIF Judo/SWE
2.    SUROGINA Kseniia    Spartak, Vyborg/RUS
3.    RÄÄMET Siret    Aitado/EST
3.    JONSSON Linn    Molkom JK/SWE
5.    KARILAID Annika    Aitado/EST
5.    MIETTINEN Claudia    Meido-kan/FIN
7.    MARTYSHEVSKAJA Agniia    Petrozavodsk/RUS
7.    KAUTTO Julia    Sobudo/FIN

G15+63 (4)
1.    DORONINA Natalia    Tosno/RUS
2.    KALPAKIDOU Katerina    SPIF Judo/SWE
3.    SOKOLOVA Maria\T    Spartak, Vyborg/RUS




B15-38 (4)
1.    BUKIN Aleksei    Narvskaja Zastava, S/RUS
2.    ALIEV Aikhan    Kirishi/RUS
3.    GANICHEV Ilya    Kirishi/RUS

B15-42 (9)
1.    PODGAIKO Daniil    SK Albatros, St Pete/RUS
2.    ESINOVSKII Lev    Kirishi/RUS
3.    EVGASJEV Slavat    Zelenogorsk/RUS
3.    KOBZEV Vadim    Zelenogorsk/RUS
5.    ZERKIN Maksim    Kostomuksha/RUS
5.    MALETS Dmitry    Rosich, St. Petersbu/RUS
7.    VIITANIEMI Niko    Oulun Judokerho/FIN
7.    RÖNKKÖ Kevin    Orimattilan JS/FIN

B15-46 (12)
1.    GOLOSTSUK Ostap    Budolinn Judokool/EST
2.    POPOV Jakov    Budolinn Judokool/EST
3.    SKOGLUND Linus    Karlstad JK/SWE
3.    KOSKINEN Samuli    Hämeenlinnan JS/FIN
5.    PAJARI Pyry    Tikkurilan Judokat/FIN
5.    STOLETOV Aleksandr    Kirishi/RUS
7.    KAUPPINEN Niilo    Akagi/FIN
7.    ALI-KIPPARI Eemeli    Hyvinkään JS/FIN

B15-50 (15)
1.    DYACHNKO Roman    Judo Fed. Moscow reg/RUS
2.    HEINONEN Eetu    Meido-kan/FIN
3.    RÖNKKÖ Thomas    Orimattilan JS/FIN
3.    LÄSPÄ Juho    Kotkan JS/FIN
5.    MARCHENKO Valeri    Petrozavodsk/RUS
5.    PÖLÖNEN Jere    Kippon/FIN
7.    PUUSEPP Sven    Ookami/EST
7.    ZANIN Gleb    Malakhit, Sosnovyi B/RUS

B15-55 (21)
1.    VOLKOV Ivan    Spartak, Vyborg/RUS
2.    ALTOSAR Mark    Budolinn Judokool/EST
3.    HELASMO Jose    Maskun Tempo/FIN
3.    OLIN Valtteri    Bodonos/FIN
5.    TENHOLA Tuomas    Hämeenlinnan JS/FIN
5.    MEDVEDEV Vladislav    SK Albatros, St Pete/RUS
7.    VOLKOV Aleksander    SC ”POBEDA” ST. Pete/RUS
7.    KESÄLÄ Aake    Judo-Kan/FIN

B15-60 (19)
1.    KOLESNIKOV Vaid    Judo Fed. Moscow reg/RUS
2.    TREUTIGER Henric    Saltsjö JK/SWE
3.    AUSETH Aleksander    Norway National Team/NOR
3.    GISSBERG Adrian    Judogymnasiet/SWE
5.    RUDOVIY Evgeniy    Murmansk/RUS
5.    KLIMOV Alexander    Spartak, Vyborg/RUS
7.    LAAS Pärt    Tartto Do/EST
7.    FJELDSÅ Johannes    Norway National Team/NOR

B15-66 (15)
1.    LAGNELIUS Noel    Borlänge JK/SWE
2.    ERONEN Emil    Meido-kan/FIN
3.    SJÖBLOM Daniel    Borlänge JK/SWE
3.    HEISKANEN Timo    Lahden JS/FIN
5.    NYBERG Valtteri    Maskun Tempo/FIN
5.    GULUA Sergei    Rovesnik, St Petersb/RUS
7.    KURICIN Daniil    Murmansk/RUS
7.    CHURAKOV Daniil    Kirishi/RUS

B15+66 (15)
1.    MALSAGOV Imam    Tosno/RUS
2.    KLIUCHNIKOV Daniil    Judo Fed. Moscow reg/RUS
3.    LUKOSHKOV Nikita    Spartak, Vyborg/RUS
3.    VETSHTEYN Adam    Chelabinsk, BUDOKWES/RUS
5.    HAGERT Roope    Mikkelin Judo/FIN
5.    VILLEM Kalev    Aitado/EST
7.    KIREEV Ilya    Tosno/RUS
7.    DANILOV Kirim    Rosich, St. Petersbu/RUS





G17-48 (5)
1.    TIMOFEEVA Olga    Rosich, St. Petersbu/RUS
2.    NAESENIUS Lotta    Knivsta JK/SWE
3.    KEINÄNEN Inka    Pingviinit/FIN

G17-52 (12)
1.    KANERVA Emilia    Kirkkonummen JS/FIN
2.    SAARINEN Mirjam    Budoviikingit/FIN
3.    ERIKSSON Ida    Molkom JK/SWE
3.    TIMOFEEVA Tatiana    Olimpic judo center /RUS
5.    TÄHE Merlyn    Tartu judoclub Zen/EST
5.    BESTAEVA Zalina    Spartak, Vyborg/RUS
7.    SKRIPKO Ustinya    Spartak, Vyborg/RUS
7.    ARSOEVA Madina    Spartak, Vyborg/RUS

G17-57 (14)
1.    SOLOMATINA Polina    JUDO CENTER St. Pete/RUS
2.    EKBERG Linnéa    Judogymnasiet/SWE
3.    WESTERBERG Ida    Shirokawa/FIN
3.    BERGMANN Anni    Mikkelin Judo/FIN
5.    MATIKAINEN Pihla    Maskun Tempo/FIN
5.    GUSEINOVA Leila    JUDO CENTER St. Pete/RUS
7.    VERLIN Inka    Hontai Judo/FIN
7.    MÄKI Jenny    Meido-kan/FIN

G17-63 (10)
1.    THANING Tove    Staffanstorps JK/SWE
2.    ENFORS Louice    Judogymnasiet/SWE
3.    BOLANDER Cecilie    Norway National Team/NOR
3.    HÅKANSSON Amanda    Judogymnasiet/SWE
5.    SARVANIDIS Nicoletta    SPIF Judo/SWE
5.    VAHERI Vilma    Hyvinkään JS/FIN
7.    MIETTINEN Claudia    Meido-kan/FIN
7.    AHO Jasmine    Raahen Judo/FIN

G17+63 (6)
1.    DZASOKHOVA Viktoria    Spartak, Vyborg/RUS
2.    KOSHELEVA Ekaterina    Olimpic judo center /RUS
3.    KALPAKIDOU Katerina    SPIF Judo/SWE
3.    GUSTAVSSON Elina    SPIF Judo/SWE



B17-50 (7)
1.    SEMENOV Maksim    Tosno/RUS
2.    JASKARI Oscar    Olofströms JK/SWE
3.    LISITSKI Vasili    Zelenogorsk/RUS
3.    POKOVBA Sergey    Kirishi/RUS

B17-55 (15)
1.    TUURALA Henri    Raision Ryhti/FIN
2.    ANDERSSON Lukas    Judogymnasiet/SWE
3.    KUOSA Teemu    Lahden JS/FIN
3.    BRULIN Simon    SPIF Judo/SWE
5.    SKOGLUND Victor    Judogymnasiet/SWE
5.    SAHA Luukas    Orimattilan JS/FIN
7.    ROMANOV Anton    Judo Fed. Moscow reg/RUS
7.    GLUKHOV Ivan    Rosich, St. Petersbu/RUS

B17-60 (32)
1.    LAAKKONEN Aku    Meido-kan/FIN
2.    VINJE Linus Angel    Norway National Team/NOR
3.    MANKOWITZ Joel    Täby JK/SWE
3.    GRUNTOV Alexey    Judo Fed. Moscow reg/RUS
5.    MACIAS Christoffer    Saltsjö JK/SWE
5.    ABU-RAMADAN Moustafa    Helsingborgs JK/SWE
7.    PAANANEN Jani    Iisalmen JS/FIN
7.    HYÖTYLÄ Miikka    Byakuya/FIN

B17-66 (34)
1.    TERESHIN Artemi    SC SHABOLOVKA MOSCOW/RUS
2.    HERMANSEN Herman Eklund    Norway National Team/NOR
3.    GRAB Dmitrii    Judo Fed. Moscow reg/RUS
3.    SKACHKOV Aleksei    Judoshool N:o 1, St /RUS
5.    KARGIEV Vladislav    Murmansk/RUS
5.    EDBOM Albin    Judogymnasiet/SWE
7.    BULGAKOV Kristian    Raision Ryhti/FIN
7.    RISTOLA Artur    Kotkan JS/FIN

B17-73 (23)
1.    LASTOCHKIN Maksim    SK Audentes/EST
2.    JASHIN Andrey    SC ”POBEDA” ST. Pete/RUS
3.    PROKHOROV Sergey    Judo Fed. Moscow reg/RUS
3.    TVAURI Oskar    Jukara/FIN
5.    SAAL Karl-Ernst    Tartto Do/EST
5.    PJANKOV Ilya    Narvskaja Zastava, S/RUS
7.    SONERUD Julius    SPIF Judo/SWE
7.    AHL Christoffer    Staffanstorps JK/SWE

B17-81 (23)
1.    KUUSIK Mattias    Tartto Do/EST
2.    LUDVIG Sander    Tartto Do/EST
3.    DURAN German    SK Põhjakotkas/EST
3.    DZHIOEV Vadim    JUDO CENTER St. Pete/RUS
5.    SYCHEV Vasilii    JUDO CENTER St. Pete/RUS
5.    ASTUDNEV Martin    Aitado/EST
7.    KOSKINEN Teemu    Jukara/FIN
7.    GLADYSHEV Aleksandr    BORETC, MOSCOW/RUS

B17+81 (11)
1.    HALMINEN Oskari    Waseda-Club/FIN
2.    TURUNEN Tatu    Joen Yawara/FIN
3.    ASADOV Belal    Tosno/RUS
3.    SHVETS Bogdan    Judo Fed. Moscow reg/RUS
5.    PERSSON Pontus    Saltsjö JK/SWE
5.    MASECHKO Maksim    SK Albatros, St Pete/RUS
7.    ESINOVSKII Valerii    Kirishi/RUS
7.    TOPORKOV Ignat    SC ”POBEDA” ST. Pete/RUS





W20-52 (4)
1.    JOKINEN Anniina    Nummelan Judo/FIN
2.    SAARINEN Mirjam    Budoviikingit/FIN
3.    KOSONEN Marianne    Kerimäen Judonoko/FIN

W20-57 (10)
1.    KASYANOVA Anastasia    Olimpic judo center /RUS
2.    KAKKO Katri    Lahden JS/FIN
3.    LINDSTRÖM Camilla    Judogymnasiet/SWE
3.    JAUHIAINEN Laura    Meido-kan/FIN
5.    GLAAS Ebba    Judogymnasiet/SWE
5.    GUSEVA Kseniia    JUDO CENTER St. Pete/RUS
7.    BLOM Sofia    JK Sakura/SWE
7.    EKBERG Linnéa    Judogymnasiet/SWE

W20-63 (9)
1.    SARÉN Heidi    Kirkkonummen JS/FIN
2.    GLAAS Jessica    Judogymnasiet/SWE
3.    AVESSON Tilda    Judogymnasiet/SWE
3.    TUOMIKOSKI Emilia    Raision Ryhti/FIN
5.    ENFORS Louice    Judogymnasiet/SWE
5.    SUOMI Sonja    Kotkan JS/FIN
7.    KAZAKOVA Alesya    Murmansk/RUS

W20-70 (5)
1.    NYMAN Elin    Judogymnasiet/SWE
2.    IVANOVA Albina    Spartak, Vyborg/RUS
3.    MAKSIMOVA Elena    Spartak, Vyborg/RUS



M20-55 (2)
1.    IVANOV Dmitry    Chelabinsk, BUDOKWES/RUS
2.    LANKINEN Lauri    Kouvolan JS/FIN

M20-60 (8)
1.    LUNDGREN David    Staffanstorps JK/SWE
2.    RASHIDOV Farukh    Rosich, St. Petersbu/RUS
3.    LAAKSONEN Eetu    Kirkkonummen JS/FIN
3.    AURSNES Sture    Norway National Team/NOR
5.    TIMOFEEV Aleksei    Rosich, St. Petersbu/RUS
5.    KOPONEN Otto    Joen Yawara/FIN
7.    TAMMEMÄE Oscar    Ookami/EST
7.    SIDORENKO Kiril    SK MIR/RUS

M20-66 (25)
1.    NJIE Faye    Helsingin JudoSport/FIN
2.    TAMM Tevol    Tartto Do/EST
3.    KÖRKKÖ Elias    Oulun Judokerho/FIN
3.    PETROV Aleksandr    Tosno/RUS
5.    KANGASMÄKI Eemeli    Ju Shin Kan/FIN
5.    MÄÄTTÄ Arttu    Judo-Kan/FIN
7.    BORGHESI Alex    JK Sakura/SWE
7.    AKCHURIN Azamat    Spartak, Vyborg/RUS

M20-73 (28)
1.    VERLIN Klaus    Hontai Judo/FIN
2.    KOIVULAHTI Sampsa    Hämeenlinnan JS/FIN
3.    RINNE Rasmus    Kirkkonummen JS/FIN
3.    NYGREN Oscar    Judogymnasiet/SWE
5.    CHIMAEV Aslan    Tosno/RUS
5.    REMMELG Sten    Aitado/EST
7.    EDBOM Kasper    Knivsta JK/SWE
7.    ADRSHIN Kamil    Spartak, Vyborg/RUS

M20-81 (11)
1.    SEPPA Andre    Tartto Do/EST
2.    SULANDER Petteri    Meido-kan/FIN
3.    PENSAS Ville    Iisalmen JS/FIN
3.    HURTIG Patrik    Judogymnasiet/SWE
5.    RAHMANI Safar    Chikara/FIN
5.    SAARI Otto    Salon Budoseura/FIN
7.    VAHERI Ville    Hyvinkään JS/FIN
7.    KALJULAID Klen Kristofer    Ookami/EST

M20-90 (10)
1.    MATTSSON Emil    IK Södra/SWE
2.    FAGERHILL Jonathan    Judogymnasiet/SWE
3.    NUORTEVA Lalli    Hämeenlinnan JS/FIN
3.    PONKILAINEN Ville    Jigotai/FIN
5.    HEISKANEN Atte    Lahden JS/FIN
5.    PEREBEINOS Aleksandr    JUDO CENTER St. Pete/RUS
7.    NILSSON Martin    Judogymnasiet/SWE
7.    NILSSON Kristoffer    Judogymnasiet/SWE

M20+90 (4)
1.    FAGERHILL Sebastian    Judogymnasiet/SWE
2.    SADAM Sten    Aitado/EST
3.    PUUMALAINEN Juho    Mikkelin Judo/FIN
    Jaa Facebookissa