Mikkeli Shiai 13.10.2012

Kilpailuun osallistui 133 ottelijaa. He edustivat
yhteensä 29 eri seuraa Suomesta ja Venäjältä. Kaaviot ja tulokset sivuilla www.judoshiai.fi


TULOKSET


ET-40
1.    HALONEN Siiri    Joen Yawara, Joensuu
2.    PÖYSTI Pia    Yama-Arashi, Varkaus
3.    VAUHKONEN Erika    Savonlinnan Shikata

EP-30

1.    MARTISKAINEN Miro    Joen Yawara, Joensuu
2.    MALINIEMI Leon    Petroskoi
3.    KUPARINEN Joona    Mikkelin Judo
3.    HAIKULAINEN Joonas    Kamiza, Lappeenranta

EP-34
1.    RANTANEN Valtteri    Savonlinnan Shikata
2.    AHLSTRAND Lassi    Jigotai, Jyväskylä
3.    SNICKER Paavo    Mikkelin Judo

EP-42
1.    PÖYHÖNEN Tatu    Jigotai, Jyväskylä
2.    AZIZ Zico    Lahden JS
3.    KOPONEN Elmeri    Tomodachi, Kuopio
3.    KORHONEN Ville    Yama-Arashi, Varkaus




DT-44
1.    OJALA Jonna    Yama-Arashi, Varkaus
2.    SÖDERHOLM Anni    Lahden JS
3.    RÄSÄNEN Kerttu    Joen Yawara, Joensuu

DP-34
1.    TUKIAINEN Mikael    Kamiza, Lappeenranta
2.    MALKKI Kasperi    Yama-Arashi, Varkaus

DP-38
1.    HAKKARAINEN Santeri    Jigotai, Jyväskylä
2.    PÖYHÖNEN Tatu    Jigotai, Jyväskylä
3.    TURUNEN Joonas    Joen Yawara, Joensuu
3.    PUROJÄRVI Pyry    Joutsan Tarmo
5.    BOMAN Antti    Yama-Arashi, Varkaus
5.    VANHANEN Mikael    Kamiza, Lappeenranta
7.    KÄMÄRÄINEN Miko    Joen Yawara, Joensuu
7.    RASTAS Antti    Mikkelin Judo

DP-46

1.    TARVAINEN Juha    Darmakai, Laukaa
2.    TIAINEN Tomi    Mikkelin Judo
3.    LATUKKA Olavi    Jigotai, Jyväskylä

DP-50
1.    PYYKKÖ Miska    Lahden JS
2.    SARENA Saku    Lahden JS
3.    MIELONEN Samuli    Kamiza, Lappeenranta

DP-55
1.    SÄRKILÄ Tuomas    Himangan JS
2.    HALONEN Petteri    Joen Yawara, Joensuu
3.    PÖYSTI Ida    Yama-Arashi, Varkaus

DP+55
1.    OJANSIVU Niilo    Darmakai, Laukaa
2.    MUHONEN Leevi    Mikkelin Judo




CT-44

1.    MALKKI Noora    Yama-Arashi, Varkaus
2.    OLLIKAINEN Ella    Kamiza, Lappeenranta

CT-57
1.    NYKÄNEN Noora    Holjutai, Hollola
2.    YLI-TORVI Juulia    Himangan JS
3.    KOSONEN Tiia    Kerimäen Judonoko

CP-38

1.    HAKKARAINEN Santeri    Jigotai, Jyväskylä
2.    MALKKI Kasperi    Yama-Arashi, Varkaus
3.    OLLIKAINEN Ella    Kamiza, Lappeenranta

CP-50
1.    KEINÄNEN Niko    Pingviinit, Nurmijärvi
2.    KOKKONIEMI Samuel    Kaustisen Pohjan-Vei
3.    PÖLÖNEN Jere    Kippon, Kitee

CP-55
1.    KORKIA-AHO Ryan    Meido-kan
2.    MIELTY Aleksi    Tikkurilan Judokat, Vantaa
3.    HYTTINEN Joni    Kippon, Kitee
3.    HUSU Aapo    Meido-kan
5.    RIMMISTÖ Kalle    Kokkolan Budo
5.    ARPINEN Oskari    Savonlinnan Shikata
7.    SÄRKILÄ Tuomas    Himangan JS
7.    RAITA Jonas    Kippon, Kitee

CP-60
1.    MUHONEN Leevi    Mikkelin Judo
2.    RÄSÄNEN Santtu    Joen Yawara, Joensuu
3.    HUTTUNEN Eetu    Kippon, Kitee

CP-66
1.    BERGGREN Henri    Meido-kan
2.    YLIOJA Veeti    Lahden JS
3.    LIPSANEN Eero    Mikkelin Judo

CP+66
1.    KARI Erkka    Meido-kan
2.    HAGERT Roope    Mikkelin Judo
3.    IMMONEN Juho    Savonlinnan Shikata




BT-52

1.    NYKÄNEN Noora    Holjutai, Hollola
2.    YLI-TORVI Juulia    Himangan JS
3.    KEINÄNEN Inka    Pingviinit, Nurmijärvi

BT-57
1.    BERGMANN Anni    Mikkelin Judo
2.    ROSSI Emmi    Tomodachi, Kuopio
3.    KOSONEN Tiia    Kerimäen Judonoko

BP-50
1.    KOKKONIEMI Samuel    Kaustisen Pohjan-Vei
2.    KEINÄNEN Niko    Pingviinit, Nurmijärvi
3.    PÖLÖNEN Jere    Kippon, Kitee

BP-55
1.    HYTTINEN Joni    Kippon, Kitee
2.    MIELTY Aleksi    Tikkurilan Judokat, Vantaa
3.    LINDE Lauri    Raahen Judo

BP-60
1.    JÄRVELÄINEN Aleksi    Byakuya, Sodankylä
2.    TIAINEN Sami    Mikkelin Judo
3.    KOSUNEN Alex    Mikkelin Judo

BP-66
1.    IMPOLA Jonne    Raahen Judo
2.    JAKOVCHUK Konstantin    Kostomuksha’s JT

BP-73
1.    KARI Erkka    Meido-kan
2.    HALONEN Pyry    Meido-kan
3.    TIMONEN Jonas    Meido-kan

BP+81
1.    PUUMALAINEN Martti    Mikkelin Judo
2.    NEUVONEN Juuso    Savonlinnan Shikata




N-52
1.    KOSONEN Marianne    Kerimäen Judonoko
2.    KEINÄNEN Inka    Pingviinit, Nurmijärvi
3.    PÖLLÄNEN Eija    Jigotai, Jyväskylä

N-63
1.    BERGMANN Anni    Mikkelin Judo
2.    AHO Jasmine    Raahen Judo

N-78
1.    SYRJÄLÄ Laura    Jigotai, Jyväskylä
2.    JAAKKONEN Pia    Sakura, Kuopio

M-66
1.    JAKOVCHUK Konstantin    Kostomuksha’s JT
2.    HIRVONEN Mika    Darmakai, Laukaa
3.    SIPILÄ Riku    Ju Shin Kan, Ähtäri

M-73

1.    SIPILÄ Riku    Ju Shin Kan, Ähtäri
2.    KINNUNEN Ville    Yanagi, Heinävesi
3.    KORHONEN Eero    Tomodachi, Kuopio

M-81
1.    PENSAS Ville    Iisalmen JS
2.    TURENKO Andrei    Kostomuksha’s JT
3.    POHJOLA Jouni    Jigotai, Jyväskylä
3.    VASARA Henri    Mikkelin Judo

M-90

1.    SAARI Otto    Salon Budoseura
2.    PUUMALAINEN Martti    Mikkelin Judo
3.    PARSHAKOV Maxim    Kostomuksha’s JT
3.    PUUMALAINEN Juho    Mikkelin Judo
    Jaa Facebookissa