Miesten ja naisten SM-kilpailut 25.4.2015 Vantaa

Mukana 115 ottelijaa 45 seurasta

Ottelukaaviot ja tilasto Judoliiton tulospalvelussa klikkaamalla tästä.

Naiset alle 52 kg 

1. LAAKKONEN Tea Nummelan Judo
2. KOSONEN Marianne Kerimäen Judonoko

Naiset alle 57 kg
1. KANERVA Emilia Kirkkonummen JS
2. JOKINEN Anniina Nummelan Judo
3. KAKKO Katri Lahden JS
3. ROSSI Emmi Kuopion JS Tomodachi

Naiset alle 63 kg
1. JAUHIAINEN Laura Tikkurilan Judokat, Vantaa
2. MATIKAINEN Pihla Maskun Tempo
3. WESTERBERG Ida Shirokawa, Porvoo
3. VARTIAINEN Heli Tikkurilan Judokat, Vantaa

Naiset alle 70 kg
1. BARTON Alexandra Kirkkonummen JS
2. MIETTINEN Claudia Meido-Kan, Helsinki
3. MUSTETA Oana Ålands Judoklubb
3. KOLARI Anni Yama-Arashi, Varkaus

Naiset alle 78 kg
1. AHO Jasmine Raahen Judo
2. PITKÄNEN Kati Tikkurilan Judokat, Vantaa
3. PYYKÖNEN Sanna Lahden JS

Naiset yli 78 kg
1. LEHTONEN Elina Kejubo, Keuruu
2. KARLSTRÖM Majken Ålands Judoklubb

Miehet alle 60 kg
1. REINVALL Juho Tampereen Judo
2. KOPONEN Otto Joen Yawara, Joensuu
3. YLITALO Joel Meido-Kan, Helsinki
3. TUURALA Henri Raision Ryhti

Miehet alle 66 kg
1. KANGASMÄKI Eemeli Jushinkan, Ähtäri
2. KORKEILA Ville Judo-Kan, Espoo
3. KETTUNEN Markus Tampereen Judo
3. TAPIO Joonas Oulun JK
5. RAJANIEMI Jyri Nummelan Judo
5. JUSSILA Jere Oulun JK
7. MATTSSON Markus Finndai, Helsinki

Miehet alle 73 kg
1. MÄÄTTÄ Arttu Judo-Kan, Espoo
2. PARTANEN Tatu Vantaan Jukara
3. NURMINEN Juho Vantaan Jukara
3. LAAKKONEN Aku Meido-Kan, Helsinki
5. KILJANDER Ville Oulun JK
5. NARVA Tuomas Oulun JK
7. ZENIKOV Denis Gladiator Turku
7. MATTILA Aleksi Riihimäen JS

Miehet alle 81 kg
1. VERLIN Klaus Hontai Judo, Helsinki
2. SULANDER Petteri Meido-Kan, Helsinki
3. LAAMANEN Eetu Tampereen Judo
3. TOROI Mika Tikkurilan Judokat, Vantaa
5. SIMOLA Otto Lahden JS
5. JUOPPERI Matti Kirkkonummen JS
7. HÄNNINEN Konsta Pikadon, Pieksämäki
7. KOIVISTO Jimi Iisalmen JS

Miehet alle 90 kg
1. NUORTEVA Lalli Hämeenlinnan JS
2. VIRTA Antti Oulun JK
3. LAAMANEN Aatu Tampereen Judo
3. HANNULA Henri Hämeenlinnan JS
5. PONKILAINEN Ville Jyväskylä Jigotai
5. SÄRKILAHTI Lauri Espoon Urheilijat
7. IMPOLA Ville Tyrvään Juro
7. ELORANTA Jesse Judo-Kan, Espoo

Miehet alle 100 kg
1. PUUMALAINEN Martti Mikkelin Judo
2. VIITANEN Samuli Tampereen Judo
3. SALMINEN Jari Tyrvään Juro
3. SILDE Miko Chikara, Helsinki

Miehet yli 100 kg
1. NIEMI Mikko Turun Judoseura
2. MATILAINEN Juha Jyväskylä Jigotai
3. KIETÄVÄINEN Viljami Koyama, Rovaniemi
3. TOIVOLA Tuure Rauman JS Samurai
5. SALMELA Juha-Matti Turun Judoseura
5. TURUNEN Tatu Joen Yawara, Joensuu
7. MÄLKIÄ Sampo Bodonos, Kerava
7. PUUMALAINEN Juho Mikkelin Judo

    Jaa Facebookissa