Miesten ja naisten SM-kilpailut 12.-13.4.2014 Vantaa

Ensimmäisen kisapäivän tulokset

Ottelukaaviot ja tilastot osoitteessa judoshiai.judoliitto.fi

Tunnelmia ja kuvia Judoliiton Twitterissä #judosm2014

Kilpailussa mukana 105 ottelijaa 41 seurasta.

Tulokset

Naiset alle 48 kg
1. LAAKKONEN Tea Siuntion Keido-Kan
2. KAIPONEN Taina Finndai, Helsinki
3. PÖLLÄNEN Eija Jyväskylä Jigotai

Naiset alle 52 kg
1. KAKKO Katri Lahden Judoseura
2. KOSONEN Marianne Kerimäen Judonoko
3. LEINO Anni Orimattilan Judoseura

Naiset alle 57 kg
1. KANERVA Emilia Kirkkonummen Judoseura
2. JAUHIAINEN Laura Meido-Kan, Helsinki
3. KAVOURA Anna Jyväskylä Jigotai

Naiset alle 63 kg
1. LEHIKOINEN Satu Lahden Js
2. TUOMIKOSKI Emilia Raision Ryhti
3. MATIKAINEN Pihla Maskun Tempo
3. BARTON Alexandra Kirkkonummen Judoseura
5. LEHTONEN Sofia Finndai, Helsinki
5. VARTIAINEN Heli Tikkurilan Judokat, Vantaa
7. TOLPPANEN Päivi Hyvinkään Judoseura
7. VAHERI Vilma Hyvinkään Judoseura

Naiset alle 70 kg
1. MAIJALA Katri Hontai Judo, Helsinki
2. SALO Mervi Tikkurilan Judokat, Vantaa
3. SYRJÄLÄ Laura Jyväskylä Jigotai

Naiset alle 78 kg
1. PITKÄNEN Kati Tikkurilan Judokat, Vantaa
2. OIKARINEN Johanna Helsingin Judosport
3. SIVUNEN Johanna Tikkurilan Judokat, Vantaa

Naiset yli 78 kg
1. VALOLAHTI Aino Koyama, Rovaniemi
2. KARLSTRÖM Majken Budokan, Vaasa
3. LEHTONEN Elina Kejubo

Miehet alle 60 kg
1. REINVALL Juho Tampereen Judo
2. TUURALA Henri Raision Ryhti
3. LEPISTÖ Santeri Shirokawa, Porvoo
3. KOPONEN Otto Joen Yawara, Joensuu

Miehet alle 66 kg

1. BALATKHANOV Vadud Suomen Kamppailu-Urheilijat, Helsinki
2. JOKINEN Valtteri Riihimäen Judoseura
3. KILJANDER Ville Oulun Judokerho
3. KÖRKKÖ Elias Oulun Judokerho
5. KANGASMÄKI Eemeli Jushinkan, Ähtäri
5. MÄÄTTÄ Arttu Judo-Kan, Espoo
7. HEIKKINEN Tomi Tampereen Judo
7. KORKEILA Ville Judo-Kan, Espoo

Miehet alle 73 kg
1. LAAMANEN Eetu Tampereen Judo
2. NURMINEN Juho Vantaan Jukara
3. LINDSTRÖM Petja Loviisan Judoseura Arashi
3. NJIE Faye Helsingin Judosport
5. SIMOLA Otto Lahden Judoseura
5. KAEWASA Sikko Hämeenlinnan Judoseura
7. FAVEN Otto Tampereen Judo
7. SHAFAEI Davoud Chikara, Helsinki

Miehet alle 81 kg
1. VIRTA Antti Oulun Judokerho
2. TOROI Mika Tikkurilan Judokat, Vantaa
3. SULANDER Petteri Meido-Kan, Helsinki
3. LAAMANEN Aatu Tampereen Judo
5. VERLIN Klaus Hontai Judo, Helsinki
5. RANTALA Vesa Porin Fudoshin
7. ARCHAKOV Husein Oulun Judokerho
7. KOIVISTO Jimi Iisalmen Judoseura

Miehet alle 90 kg
1. VIITANEN Samuli Tampereen Judo
2. NUORTEVA Lalli Hämeenlinnan Judoseura
3. PONKILAINEN Ville Jyväskylä Jigotai
3. LAMMASNIEMI Jerry Porin Fudoshin

Miehet alle 100 kg
1. ALLI Jaakko Meido-Kan, Helsinki
2. SILDE Miko Chikara, Helsinki
3. HIRVONEN Miika Chikara, Helsinki
3. NIEMI Mikko Turun Judoseura

Miehet yli 100 kg
1. HONKANEN Harri Chikara, Helsinki
2. TOIVOLA Tuure Rauman Samurai
3. RANTALA Ville Porin Fudoshin

Mitalitilasto

SeuraIIIIIIKilpailijat
1.Tampereen Judo3019
2.Lahden Js2003
3.Tikkurilan Judokat, Vantaa1218
4.Chikara, Helsinki1115
4.Meido-Kan1113
6.Oulun Jk1028
7.Kirkkonummen Js1014
8.Hontai Judo, Helsinki1002
8.Koyama, Rovaniemi1001
8.Siuntion Keido-Kan1001
8.Suomen Kamppailu-Urh1001
12.Raision Ryhti0204
13.Helsingin Judosport0113
14.Budokan, Vaasa0101
14.Finndai, Helsinki0102
14.Hämeenlinnan Js0103
14.Kerimäen Judonoko0103
14.Rauman Js Samurai0101
14.Riihimäen Js0101
14.Vantaan Jukara0102
21.Jyväskylä Jigotai0044
22.Porin Js Fudoshin0023
23.Joen Yawara, Joensuu0011
23.Kejubo0012
23.Loviisan JS Arashi0012
23.Maskun Tempo0012
23.Orimattilan Js0012
23.Shirokawa, Porvoo0012
23.Turun Judoseura0012
30.Bodonos, Kerava0001
30.Budoviikingit, Helsinki0001
30.Fudoshin Rauma0001
30.Hyvinkään Judoseura0004
30.Iisalmen Js0001
30.Judo-Kan, Espoo0006
30.Jushinkan0001
30.Kouvolan Js0001
30.Laukaan Darma-Kai0001
30.Mikkelin Judo0001
30.Nummelan Judo0001
30.Waseda Club0001
    Jaa Facebookissa