Matsuru-Kannu 9.3.2013, Kotka

Kilpailuun osallistui 140 ottelijaa. He edustivat
yhteensä 18 eri seuraa Suomesta ja Venäjältä.

  Kaaviot ja tulokset sivuilla www.judoshiai.fi


Kannu-Joukkuekisan tulokset











Yksilökisan tulokset


EP-29,8 (9)
1.    MALINIEMI Leon    Sambo-JC, Petroskoi
2.    JULKUNEN Marcus    Hyvinkään JS
3.    HAIKULAINEN Joonas    Kamiza, Lappeenranta
3.    KUJANHAARA Joonatan    Chikara, Helsinki

EP-40,6 (3)
1.    OKSANEN Daniel    Shirokawa, Porvoo
2.    ROSENSCHÖLD Tommi    Arashi, Loviisa
3.    TURA Olli    Kotkan JS

EPT-26,7 (3)
1.    SALASMAA Ronja    Chikara, Helsinki
2.    MONTONEN Nikita    Popinniemen Isku, Kotka
3.    ÖSTERLUND Daniela    Chikara, Helsinki

EPT-33,0 (4)
1.    MAKKONEN Joel    Nummelan Judo
2.    AINAS Aino    Popinniemen Isku, Kotka
3.    TOIKKA Georgy    Kotkan JS

EPT-35,0 (4)
1.    BALATKHANOVA Heda    Meido-kan
2.    QURBANI Amir    Popinniemen Isku, Kotka
3.    KASURINEN Victor    Shirokawa, Porvoo





DT-36 (2)
1.    BALATKHANOVA Enisa    Meido-kan
2.    LEPONEN Johanna    Shirokawa, Porvoo

DT-40 (3)
1.    BAGIROVA Maria    Olimpiiskie Nadejdi
2.    CHARMAKAR Angela    Bodonos, Kerava
3.    SUNDBERG Jenni    Hontai Judo, Helsinki

DT+52 (4)
1.    UUSITALO Tiia    Tikkurilan Judokat, Vantaa
2.    YOUSEF Salma    Shirokawa, Porvoo
3.    METSLA Leona    Hyvinkään JS


DP-30 (6)
1.    HEIKKINEN Urho    Tikkurilan Judokat, Vantaa
2.    PURANEN Jesse    Kotkan JS
3.    KUJANHAARA Joonatan    Chikara, Helsinki

DP-34 (7)
1.    DJOUKAEV Turpal    Hämeenlinnan JS
2.    MYLLYLÄ Rasmus    Tikkurilan Judokat, Vantaa
3.    VIITANEN Joonas    Popinniemen Isku, Kotka
3.    PAVLOV Patrick    Tikkurilan Judokat, Vantaa

DP-38 (9)
1.    OINAS William    Tikkurilan Judokat, Vantaa
2.    MANTULIN Artjom    Helsingin JudoSport
3.    VANHANEN Mikael    Kamiza, Lappeenranta
3.    AINAS Sasu    Popinniemen Isku, Kotka

DP-42 (7)
1.    LIIMATAINEN Joe    Meido-kan
2.    KOIVISTO Konsta    Meido-kan
3.    MÄKYNEN Max    Meido-kan
3.    KANEVETS Artur    Tikkurilan Judokat, Vantaa

DP-46 (6)
1.    TARMA Markus    Jukara
2.    HARTIKAINEN Oskar    Hyvinkään JS
3.    RAVEALA Katri    Chikara, Helsinki




CT-44 (4)
1.    SALASMAA Jasmi    Chikara, Helsinki
2.    LAMBERG Elise    Hämeenlinnan JS
3.    RAVEALA Katri    Chikara, Helsinki

CT-52 (3)
1.    OVASKAINEN Katri    Hyvinkään JS
2.    PENTTI Fanny    Hämeenlinnan JS
3.    VIREN Jonna    Shirokawa, Porvoo


CP-34 (3)
1.    DJOUKAEV Turpal    Hämeenlinnan JS
2.    UUSITALO Toni    Tikkurilan Judokat, Vantaa
3.    KÄRSÄMÄ Leevi    Popinniemen Isku, Kotka

CP-38 (2)
1.    HEINILÄ Saku    Hämeenlinnan JS
2.    PULKKA Jens    Jukara

CP-42 (5)
1.    KOIVISTO Konsta    Meido-kan
2.    KANEVETS Rainer    Tikkurilan Judokat, Vantaa
3.    LAINE Saku    Hämeenlinnan JS

CP-46 (6)
1.    LAIRI Roope    Hyvinkään JS
2.    HUKKANEN Ville    Chikara, Helsinki
3.    PULKKA Eric    Jukara

CP-50 (6)
1.    HIILAMO Tuomas    Chikara, Helsinki
2.    LEPPÄLÄ Rasmus    Chikara, Helsinki
3.    KARJALAINEN Juho    Popinniemen Isku, Kotka

CP-55 (3)
1.    SIPOLA Veikka    Kotkan JS
2.    SIITONEN Peik    Shirokawa, Porvoo
3.    HÄTINEN Nikolas    Kotkan JS

CP-60 (3)
1.    KÄHÄRÄ Sara    Shirokawa, Porvoo
2.    JÄRVINEN Roope    Arashi, Loviisa
3.    ROUSKU Oleksi    Kamiza, Lappeenranta

CP+66 (2)
1.    MANKKI Matias    Popinniemen Isku, Kotka
2.    VIROLAINEN Santeri    Popinniemen Isku, Kotka





BP-50 (8)
1.    KOSKINEN Samuli    Hämeenlinnan JS
2.    LAIRI Roope    Hyvinkään JS
3.    RUOPPA Lassi    Chikara, Helsinki
3.    HIILAMO Tuomas    Chikara, Helsinki

BP-66 (4)
1.    RISTOLA Artur    Kotkan JS
2.    MUJUNEN Joosua    Chikara, Helsinki
3.    LINNA Antti    Kamiza, Lappeenranta

BP-73 (2)
1.    PONSI Sami    Chikara, Helsinki
2.    SUVUOROV Alexander    Chikara, Helsinki

BP-81 (5)
1.    PONSI Sami    Chikara, Helsinki
2.    SUIKKANEN Simo    Kamiza, Lappeenranta
3.    IMMONEN Juho    Kotkan JS





M-66 (5)
1.    OEY Sebastian    Jukara
2.    RISTOLA Artur    Kotkan JS
3.    BUURI Marko    Kamiza, Lappeenranta

M-73 (4)
1.    OEY Sebastian    Jukara
2.    MONTONEN Andrei    Popinniemen Isku, Kotka
3.    VILJANTO Mikko    Kotkan JS

M-81 (2)
1.    HURMERINTA Niklas    Arashi, Loviisa
2.    SUOMI Marko    Kotkan JS

M-100 (6)
1.    TSOLOEV Zelimhan    Popinniemen Isku, Kotka
2.    HURMERINTA Niklas    Arashi, Loviisa
3.    VILJANTO Mikko    Kotkan JS

    Jaa Facebookissa