Länsi-Suomen avoimet aluemestaruudet 16.2.2013 Vimpeli

Ottelijoita 87 kappaletta, jotka edustivat 19 eri seuraa. Tilastoja ja kaavioita www.judoshiai.fi


M+100
1. Antti HANHIKOSKI, Lappajärven Veikot
2. Jukka ALAHÄIVÄLÄ, Keuruun Jujutsuklubi

M-100
1. Kimmo RIEKKO, Ju Shin Kan, Ähtäri
2. Matti LAHTINEN, Jämsän Yoshi
3. Miika SANTALA, Keuruun Jujutsuklubi

M-60
1. Juuso ROSSI, Darmakai, Laukaa

M-66
1. Riku SIPILÄ, Ju Shin Kan, Ähtäri
2. Mika HIRVONEN, Darmakai, Laukaa
3. Juuso ROSSI, Darmakai, Laukaa

M-73
1. Eemeli KANGASMÄKI, Ju Shin Kan, Ähtäri
2. Anssi AHONEN, Jigotai, Jyväskylä
3. Magomed gireev ISAEVICH, Kristiinan Seudun Ju
3. Aleksi TIUSANEN, Jigotai, Jyväskylä

M-81
1. Mika NURMI, Seibukan, Kurikka
2. Mika PITKÄNEN, Oulun Judokerho
3. Sami MUITTARI, Darmakai, Laukaa
3. Joonas TAIMI, Darmakai, Laukaa

M-90
1. Kimmo RIEKKO, Ju Shin Kan, Ähtäri

MiAvo
1. Kimmo RIEKKO, Ju Shin Kan, Ähtäri
2. Jukka ALAHÄIVÄLÄ, Keuruun Jujutsuklubi
3. Anssi AHONEN, Jigotai, Jyväskylä

N-48
1. Henna HINTIKAINEN, Budokan, Vaasa

N-52
1. Eija PÖLLÄNEN, Jigotai, Jyväskylä
2. Henna HINTIKAINEN, Budokan, Vaasa

N-63
1. Linnea ENVALL, Enbukan, Pietarsaari
2. Janika LAHTELA, Lappajärven Veikot
3. Annaleena RAUMA, Lappajärven Veikot

N-70
1. Kati KAJANDER, Shisei
2. Laura SYRJÄLÄ, Jigotai, Jyväskylä
3. Mari HAATAINEN, Jigotai, Jyväskylä

NaAvo
1. Kati KAJANDER, Shisei
2. Laura SYRJÄLÄ, Jigotai, Jyväskylä
3. Mari HAATAINEN, Jigotai, Jyväskylä

ET-25
1. Susa KULMALA, Shinrai, Pirkkala

ET-28
1. Rosa KULMALA, Shinrai, Pirkkala
2. Susa KULMALA, Shinrai, Pirkkala

ET-40
1. Maria HAUTALA, Seibukan, Kurikka

EP-27
1. Lenni AHLSTRAND, Jigotai, Jyväskylä
2. Rosa KULMALA, Shinrai, Pirkkala

EP-30
1. Patrik PÄIVIÖ, Riihimäen JS
2. Sisu RAUMA, Kaustisen Pohjan-Vei
3. Aaron SIVULA, Kokkolan Budo

EP-38
1. Pyry RAUMA, Kaustisen Pohjan-Vei
2. Maria HAUTALA, Seibukan, Kurikka

EP-42
1. Joonas EVÄLÄ, Lappajärven Veikot

EP-50
1. Niko LAAKSO, Seibukan, Kurikka
2. Joonas EVÄLÄ, Lappajärven Veikot

DT-52
1. Jenni EVÄLÄ, Lappajärven Veikot

DT+52
1. Vilma LEPPÄNIEMI, Lappajärven Veikot

DP-30
1. Nico ROTH, Ju Shin Kan, Ähtäri
2. Patrik PÄIVIÖ, Riihimäen JS
3. Veeti AUTIO, Ju Shin Kan, Ähtäri

DP-34
1. Eino ELO, Fudoshin, Rauma
2. Lassi AHLSTRAND, Jigotai, Jyväskylä
3. Roni KULMALA, Shinrai, Pirkkala
3. Leevi PENTIKÄINEN, Seibukan, Kurikka

DP-38
1. Tatu PÖYHÖNEN, Jigotai, Jyväskylä
2. Jaakko LEIMU, Kokkolan Budo

DP-42
1. Tatu PÖYHÖNEN, Jigotai, Jyväskylä
2. Leevi NIEMI, Ju Shin Kan, Ähtäri
3. Matias PAAVILAINEN, Turun JS

DP-50
1. Jenni EVÄLÄ, Lappajärven Veikot
2. Antti HYVÄRINEN, Jämsän Yoshi
3. Urho VIINIKAINEN, Jigotai, Jyväskylä

DP-55
1. Vilma LEPPÄNIEMI, Lappajärven Veikot
2. Rasmus TAKALA, Seibukan, Kurikka

CT-52
1. Tiia TIMMERBACKA, Kaustisen Pohjan-Vei
2. Maria PELTOKANGAS, Enbukan, Pietarsaari

CP-38
1. Saku HEINILÄ, Hämeenlinnan JS
2. Jere KINNUNEN, Budokan, Vaasa

CP-42
1. Saku HEINILÄ, Hämeenlinnan JS
2. Eetu OKSANEN, Jigotai, Jyväskylä
3. Kaapo HAVULUOTO, Seibukan, Kurikka
3. Harri MOSS, Darmakai, Laukaa
5. Veeti VIINIKAINEN, Jigotai, Jyväskylä
5. Jacob SUNDSTRÖM, Kokkolan Budo
7. Juuso KIVISTÖ, Seibukan, Kurikka
7. Miika RANKAVIITA, Budokan, Vaasa

CP-46
1. Iisak HAUKKALA, Seinäjoen JS
2. Joachim PALMROS, Jigotai, Jyväskylä
3. Oskari POHJOLA, Seibukan, Kurikka

CP-50
1. Samuel KOKKONIEMI, Kaustisen Pohjan-Vei
2. Lauri KIVINEVA, Seibukan, Kurikka
3. Miska MUILU, Kokkolan Budo

CP-60
1. Kalle RIMMISTÖ, Kokkolan Budo
2. Severi HAKALA, Seibukan, Kurikka
3. Johannes AHTO, Lappajärven Veikot

CP-66
1. Jesse SELIN, Jämsän Yoshi

CP+66
1. Niilo OJANSIVU, Darmakai, Laukaa
2. Jesse SELIN, Jämsän Yoshi

BT-48
1. Julia MÄKELÄ, Kaustisen Pohjan-Vei

BT-52
1. Ria MAKKONEN, Darmakai, Laukaa
2. Liina PAAVOLA, Kaustisen Pohjan-Vei
3. Julia MÄKELÄ, Kaustisen Pohjan-Vei

BT-57
1. Linnea ENVALL, Enbukan, Pietarsaari

BT+63
1. Henna SALONEN, Jämsän Yoshi
2. Laura PELTOKANGAS, Enbukan, Pietarsaari

BP-45
1. Lauri LATVALA, Seibukan, Kurikka

BP-50
1. Samuli HEINILÄ, Hämeenlinnan JS
2. Samuel KOKKONIEMI, Kaustisen Pohjan-Vei
3. Totti TAPPERI, Darmakai, Laukaa

BP-55
1. Joni YLIKANGAS, Kokkolan Budo
2. Mick ÖSTERBACKA, Kaustisen Pohjan-Vei
3. Miro LAHTINEN, Darmakai, Laukaa

BP-60
1. Jere KESTI, Darmakai, Laukaa

BP-66
1. Teemu HARJU, Seinäjoen JS
2. Jere KESTI, Darmakai, Laukaa
3. Matias ALANKO, Seibukan, Kurikka

BP-73
1. Matia ALANKO, Seibukan, Kurikka
2. Niklas MÄKINEN, Budokan, Vaasa
3. Vili KUUSELA, Kauhajoen Karhu
    Jaa Facebookissa