Länsi-Suomen Aluemestaruus 15.2.2014 Evijärvi

Kilpailussa mukana 116 ottelijaa 22 seurasta

T11-28 (1)
1. KULMALA Susa Shinrai, Pirkkala

T11-32 (2)
1. ÖSTERLUND Daniela Chikara, Helsinki
2. KULMALA Rosa Shinrai, Pirkkala

P11-27 (3)
1. AHLSTRAND Lenni Jigotai, Jyväskylä
2. KULMALA Susa Shinrai, Pirkkala
3. KUJALA Johannes Lappajärven Veikot

P11-30 (1)
1. AHLSTRAND Lenni Jigotai, Jyväskylä

P11-34 (5)
1. SIVULA Aaron Kokkolan Budo
2. RUUSKA Topi Darmakai, Laukaa
3. RAUMA Sisu Kaustisen Pohjan-Vei

P11+55 (2)
1. LEPPÄNIEMI Iris Lappajärven Veikot
2. LUOMA-AHO Miro Lappajärven Veikot

T13-32 (3)
1. ÖSTERLUND Daniela Chikara, Helsinki
2. HAUKKALA Iida-maria Seinäjoen JS
3. ETELÄMÄKI Kia Lappajärven Veikot

T13-40 (3)
1. KUJALA Emilia Lappajärven Veikot
2. HAUTALA Maria Seibukan, Kurikka
3. SAVOLA Sanni Lappajärven Veikot

T13+52 (2)
1. LAHTINEN Venla Jämsän Yoshi
2. LEPPÄNIEMI Iris Lappajärven Veikot

P13-38 (2)
1. AHLSTRAND Lassi Jigotai, Jyväskylä
2. KLEMOLA Otso Seinäjoen JS

P13-42 (4)
1. PÖYHÖNEN Tatu Jigotai, Jyväskylä
2. ARO Joni Ju Shin Kan, Ähtäri
3. MÄKI-HAKOLA Pyry Seinäjoen JS

P13-46 (6)
1. RAUMA Pyry Kaustisen Pohjan-Vei
2. HEIKKINEN Kristian Kajaanin Judokerho
3. EVÄLÄ Joonas Lappajärven Veikot
3. KANANOJA Oskari Seinäjoen JS

P13+55 (1)
1. LAHTELA Leevi Jigotai, Jyväskylä

T15-63 (3)
1. LEPPÄNIEMI Vilma Lappajärven Veikot
2. EVÄLÄ Jenni Lappajärven Veikot
3. TIKKANEN Tia-mari Kajaanin Judokerho

P15-38 (2)
1. KULMALA Roni Shinrai, Pirkkala
2. AHLSTRAND Lassi Jigotai, Jyväskylä

P15-42 (3)
1. HEINILÄ Saku Hämeenlinnan JS
2. SUUTARINEN Pyry Ju Shin Kan, Ähtäri
3. PÖYHÖNEN Tatu Jigotai, Jyväskylä

P15-46 (3)
1. HEINILÄ Saku Hämeenlinnan JS
2. KANANOJA Oskari Seinäjoen JS
3. SUUTARINEN Pyry Ju Shin Kan, Ähtäri

P15-50 (4)
1. SUUTARINEN Iiro Ju Shin Kan, Ähtäri
2. PALMROS Joachim Jigotai, Jyväskylä
3. SALA Matias Nummelan Judo

P15-55 (4)
1. TARVAINEN Juha Darmakai, Laukaa
2. PALMROS Joachim Jigotai, Jyväskylä
3. HAVULUOTO Kaapo Seibukan, Kurikka

P15-60 (2)
1. KIVINEVA Lauri Seibukan, Kurikka
2. AHONEN Tommi Jigotai, Jyväskylä

P15-66 (3)
1. HAKALA Severi Seibukan, Kurikka
2. LAHTELA Leevi Jigotai, Jyväskylä
3. AHONEN Tommi Jigotai, Jyväskylä

T18-52 (2)
1. PAAVOLA Liina Kaustisen Pohjan-Vei
2. LINDGVIST Freya Kaustisen Pohjan-Vei

T18-57 (3)
1. SALMIRINNE Tiina Kauhajoen Karhu
2. SAARENPÄÄ Essi Himangan JS
3. LINDGVIST Freya Kaustisen Pohjan-Vei

P18-50 (2)
1. SUUTARINEN Iiro Ju Shin Kan, Ähtäri
2. SALA Matias Nummelan Judo

P18-60 (3)
1. HEINILÄ Samuli Hämeenlinnan JS
2. LAHTINEN Miro Darmakai, Laukaa
3. TAPPER Totti Darmakai, Laukaa

P18-66 (2)
1. KESTI Jere Darmakai, Laukaa
2. ÖSTERBACKA Mick Kaustisen Pohjan-Vei

N-avoin (4)
1. KARLSTRÖM Majken Budokan, Vaasa
2. LEHTONEN Elina Keuruun Kejubo
3. SYRJÄLÄ Laura Jigotai, Jyväskylä

N-52 (5)
1. PÖLLÄNEN Eija Jigotai, Jyväskylä
2. SAARENPÄÄ Essi Himangan JS
3. PAAVOLA Liina Kaustisen Pohjan-Vei

N-63 (5)
1. PETÄJÄ Taru Fudoshin, Rauma
2. KAUTTO Emilia Lappajärven Veikot
3. SYRJÄLÄ Laura Jigotai, Jyväskylä

N+78 (2)
1. KARLSTRÖM Majken Budokan, Vaasa
2. LEHTONEN Elina Keuruun Kejubo

M-avoin (9)
1. VAINIO Juha Fudoshin, Rauma
2. RIEKKO Kimmo Ju Shin Kan, Ähtäri
3. LAHTINEN Matti Jämsän Yoshi
3. PITKÄNEN Mika Oulun Judokerho

M-73 (5)
1. HIRVONEN Mika Darmakai, Laukaa
2. KANGASMÄKI Eemeli Ju Shin Kan, Ähtäri
3. SALA Julius Nummelan Judo

M-81 (7)
1. LEINO Karri Fudoshin, Rauma
2. PERTTULA Joni Budokan, Vaasa
3. PREMYSZL Verner Kajaanin Judokerho
3. LAAKSONEN Arsi Waseda-Club, Uusikaupunki

M-90 (5)
1. PITKÄNEN Mika Oulun Judokerho
2. RIEKKO Kimmo Ju Shin Kan, Ähtäri
3. HAUKKALA Tero Seinäjoen JS

M-100 (3)
1. VAINIO Juha Fudoshin, Rauma
2. LAHTINEN Matti Jämsän Yoshi
3. ALAHÄIVÄLÄ Jukka Keuruun Kejubo

    Jaa Facebookissa