Lahti Shiai 7.12.2013 Pajulahti

Kilpailussa mukana 246 ottelijaa 41 seurasta.

Ottelukaaviot ja tilastot www.judoshisi.fi

DT-32 (3)

1. SALASMAA Ronja Chikara, Helsinki
2. ÖSTERLUND Daniela Chikara, Helsinki
3. STROM Marianne Lahden JS
DT-36 (3)
1. MIEKKALEHTO Ronja Chikara, Helsinki
2. LEPONEN Johanna Shirokawa, Porvoo
3. RUOPPA Lotta Chikara, Helsinki
DT-40 (3)
1. KESÄLÄ Eevi Judo-Kan, Espoo
2. HALONEN Siiri Joen Yawara, Joensuu
3. SUNDBERG Jenni Hontai Judo, Helsinki
DT+52 (4)
1. UUSITALO Tiia Tikkurilan Judokat, Vantaa
2. SUNDBERG Minttu Hontai Judo, Helsinki
3. METSLA Leona Hyvinkään JS
DP-30 (5)
1. KUJANHAARA Joonatan Chikara, Helsinki
2. KIVILÄ Rasmus Jukara
3. PÄIVIÖ Patrik Riihimäen JS
DP-34 (12)
1. PASSILA Juuso Bodonos, Kerava
2. LEPPÄLÄ Joona Pingviinit, Nurmijärvi
3. SNICKER Paavo Mikkelin Judo
3. TUKIAINEN Mikael Kamiza, Lappeenranta
5. LAATUNEN Kalle Lahden JS
5. DIDIGOV Zaurbek Popinniemen Isku, Kotka
7. RANTALAINEN Atte Mikkelin Judo
7. KALA Ville Chikara, Helsinki
DP-38 (13)
1. KINNUNEN Niko Nokian Judo
2. MIETTINEN Emil Helsingin JudoSport
3. PAVLOV Patrick Tikkurilan Judokat, Vantaa
3. PÄÄSTEL Randel Võru Judoklubi Rei
5. KHAZIEV Artur Chikara, Helsinki
5. SAARINEN Panu Helsingin JudoSport
7. TANTTU Julius Lahden JS
7. HUHTALA Kuutti Tikkurilan Judokat, Vantaa
DP-42 (16)
1. PAJARI Vili Tikkurilan Judokat, Vantaa
2. MANTULIN Artjom Helsingin JudoSport
3. AZIZ Zico Lahden JS
3. SUSI Daniil Helsingin JudoSport
5. MÄGISTE Ivo ri reijo Võru Judoklubi Rei
5. MCLACHLAN Mikael Helsingin JudoSport
7. VIRTA Nico Helsingin JudoSport
7. HEINONEN Henry Orimattilan JS
DP-46 (12)
1. KOIVISTO Konsta Meido-kan
2. MÄKI-HOKKONEN Kalle Kamiza, Lappeenranta
3. SELYANIN Fedor Chikara, Helsinki
3. KANEVETS Artur Tikkurilan Judokat, Vantaa
5. IMMONEN Eemeli Tikkurilan Judokat, Vantaa
5. RÄSÄNEN Kerttu Joen Yawara, Joensuu
7. SOE Robin Võru Judoklubi Rei
7. KULMALA Rasmus Tampereen Judo
DP-55 (5)
1. TIITU Arttu Tikkurilan Judokat, Vantaa
2. RAVEALA Katri Chikara, Helsinki
3. PENTTI Fanny Hämeenlinnan JS
DP+55 (4)
1. KALLIONIEMI Kosti Nokian Judo
2. NYMAN Joel Bodonos, Kerava
3. KULMALA Roni Tampereen Judo
CT-40 (5)
1. SUNDBERG Susanna Hontai Judo, Helsinki
2. PIRI Emma Helsingin JudoSport
3. KESÄLÄ Eevi Judo-Kan, Espoo
CT-48 (4)
1. SALASMAA Jasmi Chikara, Helsinki
2. OLLIKAINEN Ella Kamiza, Lappeenranta
3. MIETTINEN Johanna Hyvinkään JS
CT-52 (4)
1. SIMOLA Laura Akagi
2. KANKANEN Siiri Popinniemen Isku, Kotka
3. LUUKKONEN Ronja Jukara
CT-63 (5)
1. KEITAANNIEMI Tinja Bodonos, Kerava
2. NYKÄNEN Noora Holjutai, Hollola
3. KÄHÄRA Sara Shirokawa, Porvoo
CT+63 (3)
1. KEITAANNIEMI Tinja Bodonos, Kerava
2. KAUHANEN Viivi Hämeenlinnan JS
3. KÄHÄRÄ Sara Shirokawa, Porvoo
CP-38 (4)
1. DJOUKAEV Turpal Hämeenlinnan JS
2. KHAZIEV Artur Chikara, Helsinki
3. UUSITALO Toni Tikkurilan Judokat, Vantaa
CP-42 (6)
1. AHONEN Joonas Orimattilan JS
2. AHONEN Joni Orimattilan JS
3. MANTULIN Artjom Helsingin JudoSport
3. PULKKA Jens Jukara
CP-46 (11)
1. UIBO Märt Võru Judoklubi Rei
2. KOIVISTO Konsta Meido-kan
3. SUUTARINEN Iiro Ju Shin Kan, Ähtäri
3. KANEVETS Rainer Tikkurilan Judokat, Vantaa
5. PUROJÄRVI Pyry Joutsan Tarmo
5. SALA Matias Nummelan Judo
7. HUKKANEN Ville Chikara, Helsinki
7. RASTAS Anttu Mikkelin Judo
CP-50 (6)
1. RÖNKKÖ Kevin Orimattilan JS
2. LAHTINEN Jere Hämeenlinnan JS
3. PULKKA Eric Jukara
3. HYRY Juho Helsingin JudoSport
CP-55 (11)
1. RÖNKKÖ Thomas Orimattilan JS
2. ROOSIK Erik Võru Judoklubi Rei
3. HIILAMO Tuomas Chikara, Helsinki
3. KUBAEV Sayd-arbi Tampereen Judo
5. LAHTINEN Tuukka Tampereen Judo
5. RUOPPA Lassi Chikara, Helsinki
7. KARJALAINEN Juho Popinniemen Isku, Kotka
7. LEHTINEN Akseli Pingviinit, Nurmijärvi
CP-60 (5)
1. KEINÄNEN Niko Pingviinit, Nurmijärvi
2. PYYKKÖ Miska Lahden JS
3. MIELTY Aleksi Tikkurilan Judokat, Vantaa
CP-66 (3)
1. KESÄLÄ Aake Judo-Kan, Espoo
2. MUHONEN Leevi Mikkelin Judo
3. HUTTUNEN Eetu Kippon, Kitee
CP+66 (5)
1. SIKET-SZASZ Aron Judo-Kan, Espoo
2. LINDEMAN Roger Tampereen Judo
3. MANKKI Matias Popinniemen Isku, Kotka
BT-52 (2)
1. KANKANEN Siiri Popinniemen Isku, Kotka
2. SIMOLA Laura Akagi
BT+63 (5)
1. KAUTTO Julia Sobudo, Somero
2. NYKÄNEN Noora Holjutai, Hollola
3. KOSONEN Tiia Kerimäen Judonoko
BP-50 (6)
1. RÖNKKÖ Kevin Orimattilan JS
2. LAHTINEN Jere Hämeenlinnan JS
3. PULKKA Eric Jukara
3. SUUTARINEN Iiro Ju Shin Kan, Ähtäri
BP-55 (8)
1. RÖNKKÖ Thomas Orimattilan JS
2. KUUSELA-OPAS Juho Tikkurilan Judokat, Vantaa
3. HEINILÄ Samuli Hämeenlinnan JS
3. HIILAMO Tuomas Chikara, Helsinki
5. LÖTJÖNEN Mika Popinniemen Isku, Kotka
5. KUBAEV Sayd-arbi Tampereen Judo
7. RUOPPA Lassi Chikara, Helsinki
7. KARJALAINEN Juho Popinniemen Isku, Kotka
BP-60 (7)
1. KEINÄNEN Niko Pingviinit, Nurmijärvi
2. KESTI Jere Darmakai, Laukaa
3. PÖLÖNEN Jere Kippon, Kitee
3. LEHTINEN Joel Pingviinit, Nurmijärvi
BP-66 (7)
1. RÖNKKÖ Stefan Orimattilan JS
2. HIRVONEN Oskari Orimattilan JS
3. KESÄLÄ Aake Judo-Kan, Espoo
3. HYÖTYLÄ Miikka Byakuya, Sodankylä
BP-73 (2)
1. HAGERT Roope Mikkelin Judo
2. BERGGREN Henri Meido-kan
BP-81 (8)
1. MÄKELÄ Heikki Heinolan Judo
2. VALIMA Jiro Riihimäen JS
3. LEPPÄLÄ Jere Pingviinit, Nurmijärvi
3. MIETTINEN Jouni Hyvinkään JS
5. HEULAMAA Matti Suomen kamppailu-urh
5. SUIKKANEN Simo Kamiza, Lappeenranta
7. VILLANEN Arttu Kamiza, Lappeenranta
7. PORTIN Kasperi Meido-kan
BP+81 (2)
1. HALMINEN Oskari Waseda-Club, Uusikaupunki
N-avoin (4)
1. SYRJÄLÄ Laura Jigotai, Jyväskylä
2. KOSONEN Marjanna Kerimäen Judonoko
3. PERCHTOLD Adelheid Holjutai, Hollola
N-52 (4)
1. KOSONEN Marianne Kerimäen Judonoko
2. KAIPONEN Taina Finndai, Helsinki
3. PÖLLÄNEN Eija Jigotai, Jyväskylä
N-57 (3)
1. VEIJALAINEN Henna Orimattilan JS
2. PERCHTOLD Adelheid Holjutai, Hollola
3. EKROTH Katri Hämeenlinnan JS
N-63 (5)
1. SUOMI Sonja Kotkan JS
2. AALTONEN Niina Hyvinkään JS
3. KOSONEN Tiia Kerimäen Judonoko
N-70 (1)
1. SYRJÄLÄ Laura Jigotai, Jyväskylä
M+90 (3)
1. LAAKSONEN Leo Tikkurilan Judokat, Vantaa
2. HALMINEN Oskari Waseda-Club, Uusikaupunki
3. KURVINEN Tero Mikkelin Judo
M-avoin (5)
1. HALMINEN Oskari Waseda-Club, Uusikaupunki
2. LAAKSONEN Leo Tikkurilan Judokat, Vantaa
3. SUIKKANEN Simo Kamiza, Lappeenranta
3. RONKAINEN Tuomas Judo-Kan, Espoo
M-66 (5)
1. PERÄLÄ Sami Orimattilan JS
2. RÖNKKÖ Stefan Orimattilan JS
3. HYÖTYLÄ Miikka Byakuya, Sodankylä
M-73 (5)
1. RONKAINEN Tuomas Judo-Kan, Espoo
2. DAHLMAN Aleksi Pingviinit, Nurmijärvi
3. KINNUNEN Aki Tikkurilan Judokat, Vantaa
M-81 (8)
1. SHAFAEI Davoud Chikara, Helsinki
2. SIMOLA Otto Lahden JS
3. KANGAS Teemu Orimattilan JS
3. LEPPÄLÄ Jere Pingviinit, Nurmijärvi
5. SIRKIÄ Mika Kotkan JS
5. POHJOLA Jouni Jigotai, Jyväskylä
7. HEULAMAA Matti Suomen kamppailu-urh
7. PULKKINEN Teemu Mikkelin Judo
M-90 (4)
1. TONTERI Jani Joutsan Tarmo
2. KOVALAINEN Antti Kamiza, Lappeenranta
3. FORSBAKKA Andrey Kouvolan JS

    Jaa Facebookissa