Lahti Shiai 5.12.2015 Pajulahti

Mukana 170 ottelijaa 42 seurasta.

Ottelukaaviot ja tilastot Judoliiton palvelussa klikkaamalla tästä.

Tulokset

Miehet alle 60 kg (2)
1. Joni HYTTINEN Kippon, Kitee
2. GEORGI PETENBERG M-Dojo
Miehet alle 66 kg (3)
1. Valtteri OLIN Voimailuseura Bodono
2. Denis LAMCHENKO Kostamus
3. Georgi PETENBERG M-Dojo
Miehet alle 81 kg (4)
1. Otto SIMOLA Lahden JS
2. Juho LUOMA Tampereen Judo
3. Eemeli KANGASMÄKI Jushinkan, Ähtäri
Miehet alle 90 kg (2)
1. JANI TONTERI Joutsan Tarmo
2. Toni HUHTAKANGAS Vantaan Jukara
Miehet avoin (3)
1. Jukka ALAHÄIVÄLÄ KeJuBo, Keuruu
2. Juho LUOMA Tampereen Judo
3. Jani TONTERI Joutsan Tarmo
Miehet yli 90 kg (4)
1. Jermias KUIVALAINEN Lahden JS
2. Jukka ALAHÄIVÄLÄ Kejubo, Keuruu
3. Antto HALTTU Lahden JS
Naiset alle 57 kg (4)
1. Pihla MATIKAINEN Maskun Tempo
2. Jenni MARJANEN Lahden JS
3. Eija PÖLLÄNEN Jyväskylä Jigotai
Naiset alle 63 kg (2)
1. Satu LEHIKOINEN Lahden JS
2. Katri RAVEALA Chikara, Helsinki
Naiset alle 70 kg (3)
1. Satu LEHIKOINEN Lahden Judoseura
2. Katri MAIJALA Hontai Judo, H:ki
3. Henna SALONEN Jämsän Yoshi
Naiset avoin (6)
1. Satu LEHIKOINEN Lahden Judoseura
2. Katri MAIJALA Hontai Judo, Helsinki
3. Elina LEHTONEN Kejubo, Keuruu
3. Pihla MATIKAINEN Maskun Tempo
Naiset yli 70 kg (5)
1. Julia KAUTTO Sobudo, Somero
2. Elina LEHTONEN Kejubo, Keuruu
3. Sanna PYYKÖNEN Lahden JS
U13 pojat alle 30 kg (6)
1. Nikita MONTONEN Kotkan JS
2. Lenni AHLSTRAND Jyväskylä Jigotai
3. samuli NISKANEN Siuntion Keido-Kan
3. Tiia HEIKKINEN Joen Yawara, Joensuu
U13 pojat alle 34 kg (10)
1. Dmitry TOIKKA Kotkan JS
2. Mikke MÄKELÄ Tampereen Judo
3. Mark KORSHUNOV Kostamus
3. KONSTA JUNTUNEN Joutsan Tarmo
U13 pojat alle 38 kg (16)
1. Marianna STROM Lahden JS
2. Suleiman OZDOEV Chikara, H:ki
3. Rasmus KIVILÄ Vantaan Jukara
3. Joonas HAIKULAINEN Lappeenrannan Kamiza
5. Leo BRADE Chikara, H:ki
5. Anton OJALA Riihimäen JS
7. Akseli SAVOLAINEN Lahden Judoseura
7. Joonas TANTTU Lahden JS
U13 pojat alle 42 kg (10)
1. Ismail VEDZIZHEV Chikara, H:ki
2. Joonatan KUJANHAARA Chikara, H:ki
3. Aarre UUSITALO Hyvinkään Judoseura
3. German PETENBERG Tikkurilan Judokat, Vantaa
U13 pojat alle 46 kg (9)
1. Markus REDSVEN Mikkelin Judo
2. Nuutti AHOLAINEN Nummelan Judo
3. viktor KONTULA Kirkkonummen JS
3. Julius TANTTU Lahden JS
U13 pojat alle 50 kg (4)
1. Eemil HANNULA Hämeenlinnan JS
2. Jesper VESALA Hämeenlinnan JS
3. Asser IKÄLÄINEN Lahden JS
U13 pojat alle 55 kg (6)
1. Väinö SEPPÄLÄ Maskun Tempo
2. Elias KUOPPALA Chikara, H:ki
3. Eetu REIJONEN Lahden JS
3. Miko OJARANTA Riihimäen JS
U13 pojat yli 55 kg (6)
1. Joel NYMAN Bodonos, Kerava
2. Arni PURSIAINEN Hontai Judo, H:ki
3. Felix JUHAKOSKI Mikkelin Judo
3. Pavel KOKONIN Kostamus
U13 tytöt alle 32 kg (3)
1. Mea HELLMAN Nummelan Judo
2. Emma KOKKONEN Mäntyharjun Judo
3. Tiia HEIKKINEN Joen Yawara, Joensuu
U13 tytöt alle 36 kg (6)
1. Marianna STROM Lahden JS
2. Venla ARGILLANDER Mikkelin Judo
3. Vilma PIETILÄINEN Nummelan Judo
3. Julia PYYKKÖ Lahden JS
U13 tytöt alle 44 kg (4)
1. Lotta RUOPPA Chikara, H:ki
2. Ella LAVIKAINEN Orimattilan JS
3. Vanshika PHULL Tikkurilan Judokat, Vantaa
U13&15 T+52 kg (2)
1. Terhi KINNUNEN Chikara, H:ki
2. Jonna VIREN Orimattilan JS
U15 pojat alle 38 kg (2)
1. Joonas HAIKULAINEN Lappeenrannan Kamiza
2. Joonas TANTTU Lahden JS
U15 pojat alle 42 kg (5)
1. Atte RANTALAINEN Mikkelin Judo
2. Lassi AHLSTRAND Jyväskylä Jigotai
3. Joonatan KUJANHAARA Chikara, H:ki
U15 pojat alle 46 kg (3)
1. Randel PÄÄSTEL Võru Judoklubi Rei
2. Paavo SNICKER Mikkelin Judo
3. Julius TANTTU Lahden JS
U15 pojat alle 50 kg (4)
1. Mika TYYSKÄ Mikkelin Judo
2. Mikko RUOPPA Chikara, H:ki
3. Anton HJELT Meido-Kan, H:ki
U15 pojat alle 55 kg (3)
1. Väinö SEPPÄLÄ Maskun Tempo
2. Eemeli HAARALA Lahden Judoseura
3. Joona SALONEN Jämsän Yoshi
U15 pojat alle 60 kg (3)
1. Zico AZIZ Lahden JS
2. Henri HUHTALA Maskun Tempo
3. Lauri UOTILA Sobudo, Somero
U15 pojat alle 66 kg (3)
1. Jarkko KOMULAINEN Fudoshin Rauma
2. Roni KULMALA Tampereen Judo
3. Roope VAUHKONEN Kejubo, Keuruu
U15 pojat yli 66 kg (2)
1. Givi KOKHTASHVILI Võru Judoklubi Rei
2. arttu TIITU Tikkurilan Judokat, Vantaa
U15 tytöt +- 63 kg (3)
1. Katri RAVEALA Chikara, H:ki
2. Lotta ARGILLANDER Mikkelin Judo
3. Venla LAHTINEN Jämsän Yoshi
U18 pojat alle 50 kg (1)
1. Randel PÄÄSTEL Võru Judoklubi Rei
U18 pojat alle 60 kg (3)
1. Joni HYTTINEN Kiteen Kippon
2. Zico AZIZ Lahden JS
3. Henri HUHTALA Maskun Tempo
U18 pojat alle 66 kg (5)
1. Valtteri OLIN Voimailuseura Bodono
2. Eric PULKKA Vantaan Jukara
3. Tatu HÄMÄLÄINEN Mikkelin Judo
U18 pojat alle 73 kg (3)
1. Aleksi ARGILLANDER Mikkelin Judo
2. Givi KOKHTASHVILI Võru Judoklubi Rei
3. Miska PYYKKÖ Lahden JS
U18 pojat alle 81 kg (2)
1. Markus PYYKKÖ Lahden JS
2. Jesse SELIN Jämsän Yoshi
U18 tytöt alle 63 kg (3)
1. Katri RAVEALA Chikara, H:ki
2. Lotta ARGILLANDER Mikkelin Judo
3. Sara MISRI Meido-Kan, H:ki
U18 tytöt yli 63 kg (2)
1. Katri RAVEALA Chikara, Helsinki
2. Julia KAUTTO Sobudo, Somero
Veteraani miehet (2)
1. Jarmo HUKKANEN Chikara, H:ki
2. Jouni POHJOLA Jigotai, Jyväskylä

    Jaa Facebookissa