Lahti Shiai 1.12.2012

Ottelijoita 240 jotka edustivat 55 seuraa.

Ttuloksia ja kaavioita www.judoshiai.fi



DT-28 (2)
1. Ronja SALASMAA, Chikara
2. Kiia KAUTTO, Sobudo

DT-36 (4)
1. Emilia HEINONEN, Orimattilan JS
2. Aino ASKLÖF, Kirkkonummen JS
3. Eveliina LAHTINEN, Jämsän Yoshi

DT-44 (3)
1. Lotta VAHE, Orimattilan JS
2. Elise LAMBERG, Hämeenlinnan JS
3. Katri RAVEALA, Chikara

DT-48 (3)
1. Veera OJURI, Orimattilan JS
2. Fanny PENTTI, Hämeenlinnan JS
3. Venla LAHTINEN, Jämsän Yoshi

DT-52 (2)
1. Katri OVASKAINEN, Hyvinkään JS
2. Leona METSLA, Hyvinkään JS

DP-30 (4)
1. Joona LEPPÄLÄ, Pingviinit
2. Urho HEIKKINEN, Tikkurilan Judokat
3. Jesse PURANEN, Kotkan JS

DP-34 (9)
1. Egerti KIISK, Võru Rei EST
2. Niko KINNUNEN, Nokian Judo
3. Patrick PAVLOV, Tikkurilan Judokat
3. Turpal DJOUKAEV, Hämeenlinnan JS
5. Mikael TUKIAINEN, Kamiza
5. Veeti KANERVA, Kirkkonummen JS
7. Zaurbek DIDIGOV, Popinniemen Isku
7. Nico MIETTINEN, Tikkurilan Judokat

DP-38 (12)
1. Joonas AHONEN, Orimattilan JS
2. Santeri HAKKARAINEN, Jigotai
3. Atos ANDREEV, Helsingin JudoSport
3. Artjom MANTULIN, Helsingin JudoSport
5. Jaani LEPPÄLÄ, Pingviinit
5. Pyry PUROJÄRVI, Joutsan Tarmo
7. Jens PULKKA, Jukara
7. Antti KUMPULAINEN, Hyvinkään JS

DP-42 (10)
1. Henri NEEVE, Võru Rei EST
2. Konsta KOIVISTO, Meido-kan
3. Samuli MARKKANEN, Jukara
3. Joe LIIMATAINEN, Meido-kan
5. Henrik ASKLÖF, Kirkkonummen JS
5. Märt UIBO, Võru Rei EST
7. Zico AZIZ, Lahden JS
7. James VIHAVAINEN, Shirokawa

DP-46 (6)
1. Ville HUKKANEN, Chikara
2. Oskar HARTIKAINEN, Hyvinkään JS
3. Juho HYRY, Helsingin JudoSport
3. Markus TARMA, Jukara

DP-50 (8)
1. Miska PYYKKÖ, Lahden JS
2. Rasmus LEPPÄLÄ, Chikara
3. Sakari ERONEN, Tampereen Judo
3. Sayd-arbi KUBAEV, Tampereen Judo
5. Antti HYVÄRINEN, Jämsän Yoshi
5. Eric PULKKA, Jukara
7. Arttu TIITU, Tikkurilan Judokat
7. Saku SARENA, Lahden JS

DP-55 (2)
1. Tuomas SÄRKILÄ, Himangan JS
2. Kosti KALLIONIEMI, Nokian Judo

DP+55 (2)
1. Leevi MUHONEN, Mikkelin Judo
2. Tom KOSTET, Tikkurilan Judokat

CT-44 (3)
1. Veera KOSKI , Nokian Judo
2. Ella OLLIKAINEN, Kamiza
3. Tessa KOPONEN, Sakura

CT-52 (2)
1. Emilia KANERVA, Kirkkonummen JS
2. Siiri KANKANEN, Popinniemen Isku

CT-57 (3)
1. Jenni ALI-PENTTILÄ, Hämeenlinnan JS
2. Henna VEIJALAINEN, Orimattilan JS
3. Nanna HEINONEN, Lahden JS

CP-34 (3)
1. Turpal DJOUKAEV, Hämeenlinnan JS
2. Patrick PAVLOV, Tikkurilan Judokat
3. Toni UUSITALO, Tikkurilan Judokat

CP-38 (5)
1. Joonas AHONEN, Orimattilan JS
2. Saku LAINE, Hämeenlinnan JS
3. Jaani LEPPÄLÄ, Pingviinit

CP-42 (4)
1. Jere LAHTINEN, Hämeenlinnan JS
2. Konsta KOIVISTO, Meido-kan
3. Joe LIIMATAINEN, Meido-kan

CP-46 (7)
1. Samuli KOSKINEN, Hämeenlinnan JS
2. Samuli HEINILÄ, Hämeenlinnan JS
3. Lassi RUOPPA, Chikara
3. Ville HUKKANEN, Chikara

CP-50 (11)
1. Thomas RÖNKKÖ, Orimattilan JS
2. Sayd-arbi KUBAEV, Tampereen Judo
3. Ismo OJANEN, Shirokawa
3. Tuomas HIILAMO, Chikara
5. Juho KUUSELA-OPAS, Tikkurilan Judokat
5. Jere PÖLÖNEN, Kippon
7. Rasmus LEPPÄLÄ, Chikara
7. Mika LÖTJÖNEN, Popinniemen Isku

CP-55 (4)
1. Tarvo JÕGEVA, Võru Rei EST
2. Valtteri OLIN, Bodonos
3. Joni HYTTINEN, Kippon

CP-60 (6)
1. Aslan PUHM, Võru Rei EST
2. Jesse TANSKA, Fudoshin, Pori
3. Eetu HUTTUNEN, Kippon
3. Leevi MUHONEN, Mikkelin Judo

CP-66 (8)
1. Matti VEPSÄ, Suomen kamppailu-ur
2. Emil ERONEN, Meido-kan
3. Timo HEISKANEN, Lahden JS
3. Antti LINNA, Kamiza
5. Veeti YLIOJA, Lahden JS
5. Eemeli OJURI, Orimattilan JS
7. Claudia MIETTINEN, Meido-kan
7. Joosua MUJUNEN, Chikara

CP+66 (5)
1. Roope HAGERT, Mikkelin Judo
2. Markus PYYKKÖ, Lahden JS
3. Matias MANKKI, Popinniemen Isku

BT-57 (6)
1. Emilia KANERVA, Kirkkonummen JS
2. Heidi ELONEN, Orimattilan JS
3. Henna VEIJALAINEN, Orimattilan JS
3. Essi SAARENPÄÄ, Himangan JS

BT+63 (2)
1. Veera TUORINIEMI, Tapanilan Erä
2. Henna SALONEN, Jämsän Yoshi

BP-45 (4)
1. Samuli KOSKINEN, Hämeenlinnan JS
2. Kevin RÖNKKÖ, Orimattilan JS
3. Lassi RUOPPA, Chikara

BP-50 (3)
1. Thomas RÖNKKÖ, Orimattilan JS
2. Jere PÖLÖNEN, Kippon
3. Tuomas HIILAMO, Chikara

BP-55 (5)
1. Valtteri OLIN, Bodonos
2. Tarvo JÕGEVA, Võru Rei EST
3. Joni HYTTINEN, Kippon

BP-60 (5)
1. Aslan PUHM, Võru Rei EST
2. Henri TUURALA, Raision Ryhti
3. Teemu KUOSA, Lahden JS

BP-66 (8)
1. Artur RISTOLA, Kotkan JS
2. Onni KLÉN, Raision Ryhti
3. Timo HEISKANEN, Lahden JS
3. Matti VEPSÄ, Suomen kamppailu-ur
5. Emil ERONEN, Meido-kan
5. Juha AALTONEN, Suomen kamppailu-ur
7. Joosua MUJUNEN, Chikara

BP-73 (7)
1. Konsta HÄNNINEN, Pikadon
2. Sami PONSI, Chikara
3. Timi MÄNNIKKÖ, Joutsan Tarmo
3. Arttu VILLANEN, Kamiza

BP-81 (4)
1. Jere LEPPÄLÄ, Pingviinit
2. Sami KANGAS, Holjutai
3. Roope HAGERT, Mikkelin Judo

N-57 (2)
1. Anni LEINO, Orimattilan JS
2. Jenni MARJANEN, Lahden JS

N-70 (9)
1. Satu LEHIKOINEN, Joen Yawara
2. Emilia TUOMIKOSKI, Raision Ryhti
3. Katri KAKKO, Lahden JS
3. Sofia LEHTONEN, Finndai
5. Anni LEINO, Orimattilan JS
5. Rosa-maria MÄKELÄ, Fudoshin, Rauma
7. Mirja VON MARTENS, Judo-Kan
7. Julia JUNTTILA, Pingviinit

M-60 (4)
1. Henri TUURALA, Raision Ryhti
2. Oskari HIRVONEN, Orimattilan JS
3. Tuomas NORLUND, Sukoshi
M-66 (7)
1. Artur RISTOLA, Kotkan JS
2. Robert VON MARTENS, Judo-Kan
3. Sebastian OEY, Jukara
3. Christian NIKKANEN, Suomen kamppailu-ur

M-73 (9)
1. Marko HILTUNEN, Waseda-Club
2. Jani TUOMAALA, Raision Ryhti
3. Teemu KANGAS, Holjutai
3. Aleksi TANTTU, Lahden JS
5. Jussi JÄRVINEN, Jämsän Yoshi
5. Konsta HÄNNINEN, Pikadon
7. Joni VEPSÄLÄINEN, Arashi
7. Andrei MONTONEN, Popinniemen Isku

M-81 (11)
1. Safar RAHMANI, Chikara
2. Tommi VEHVIÄINEN, Darmakai
3. Juho KASKISTO, Rauman Fudoshin
3. Otto SIMOLA, Lahden JS
5. Jere LEPPÄLÄ, Pingviinit
5. Ville VAHERI, Hyvinkään JS
7. Joonas TAIMI, Darmakai
7. Valdir BERNARDO, Popinniemen Isku

M-90 (5)
1. Zelimhan TSOLOEV, Popinniemen Isku
2. Atte HEISKANEN, Lahden JS
3. Otto SAARI, Salon Budoseura

M+90 (10)
1. Zelimhan TSOLOEV, Popinniemen Isku
2. Juha VAINIO, Fudoshin, Rauma
3. Tuomas VIRTANEN, Hämeenlinnan JS
3. Sampo MÄLKIÄ, Bodonos
5. Ville KETO, Pikadon
5. Tatu KEITAANNIEMI, Bodonos
7. Jukka ALAHÄIVÄLÄ, Keuruun Jujutsuklubi
7. Mika SALMINEN, Popinniemen Isku

M-avoin (11)
1. Juha VAINIO, Fudoshin
2. Zelimham TSOLOEV, Popinniemen Isku
3. Juho KASKISTO, Fudoshin Rauma
3. Marko HILTUNEN, Waseda-Club
    Jaa Facebookissa