Kerava Shiai 3.10.2015

Mukana 158 ottelijaa 25 seurasta

Ottelukaaviot ja tilastot Judoliiton palvelussa klikkaamalla tästä.

Miehet alle 66 kg (2)
1. Lari LUHTANEN Hontai Judo, H:ki
2. joonas VARTIAINEN Shirokawa, Porvoo
Miehet alle 81 kg (3)
1. Aleksi MATTILA Riihimäen JS
2. Aki KORTETMÄKI Tampereen Judo
3. Atte KOLEHMAINEN Voimailuseura Bodonos
Miehet alle 90 kg (3)
1. Mika SALMINEN Kirkkonummen JS
2. Ibragim ALBAKOV MAGAS
3. Rami OJARANTA Riihimäen JS
Miehet avoin (11)
1. Zelimkhan TSOLOEV MAGAS
2. Miika HIRVONEN Chikara, H:ki
3. Sami PONSI Chikara, H:ki
3. Sampo MÄLKIÄ Voimailuseura Bodonos
5. Mika SALMINEN Kirkkonummen JS
5. Ville VAHERI Hyvinkään Judoseura
7. Tatu KEITAANNIEMI Voimailuseura Bodono
7. Aki KORTETMÄKI Tampereen Judo
Miehet yli 90 kg (7)
1. Ville VAHERI Hyvinkään Judoseura
2. Sami PONSI Chikara, H:ki
3. Manne NEVAKKO Voimailuseura Bodonos
3. Sampo MÄLKIÄ Voimailuseura Bodonos
Naiset avoin (4)
1. Elina LEHTONEN Kejubo, Keuruu
2. Noora JOKINEN Voimailuseura Bodonos
3. Katrin MÄGEDI Ookami
U11 pojat alle 27 kg (4)
1. Maksim KRUGLOV Vantaan Jukara
2. Eino ALAKOSKI Tampereen Judo
3. Eemi PIIRAINEN Voimailuseura Bodonos
U11 pojat alle 30 kg (9)
1. Eerik RYHÄNEN Judo-Kan, Espoo
2. Joona VIITANEN Chikara, H:ki
3. Jenna KUOSMANEN Voimailuseura Bodonos
3. Joel OJARANTA Riihimäen JS
5. Emma KOKKONEN Mäntyharjun Judo
5. Jere TORKKI Espoon Urheilijat
7. Sergei GAVRILOV Lahden JS
7. Mikko JULKUNEN Hyvinkään Judoseura
U11 pojat alle 34 kg (7)
1. Otso TUOMINEN Vantaan Jukara
2. Elias OJALA Riihimäen JS
3. Eetu PYYKKÖ Vantaan Jukara
3. Joona HAKKARAINEN Tikkurilan Judokat, Vantaa
U11 pojat alle 38 kg (3)
1. Muslim TSOLOEV MAGAS
2. Matias PARVIAINEN Nummelan Judo
3. Kristofer PERTELSON Chikara, H:ki
U11 pojat alle 42 kg (4)
1. Aleksi HUKKANEN Chikara, H:ki
2. Enna NIEMINEN Orimattilan JS
3. Saku RÖNKKÖ Nummelan Judo
U11 pojat alle 55 kg (3)
1. Oliver PURHONEN Meido-Kan, H:ki
2. Eetu REIJONEN Lahden JS
3. Emil LAITINEN Tikkurilan Judokat, Vantaa
U11 tytöt alle 32 kg (3)
1. Senni SÄILÄKIVI Nummelan Judo
2. Jenna KUOSMANEN Voimailuseura Bodonos
3. Emma KOKKONEN Mäntyharjun Judo
U11 tytöt alle 48 kg (3)
1. Laura HANHELA Orimattilan JS
2. Jenna-Liisa NIRHOLA Nummelan Judo
3. Enna NIEMINEN Orimattilan JS
U13 pojat alle 34 kg (4)
1. Otso TUOMINEN Vantaan Jukara
2. niilo LATTU Shirokawa, Porvoo
3. Jimi KOSUNEN Voimailuseura Bodonos
U13 pojat alle 38 kg (8)
1. German PETENBERG Tikkurilan Judokat, Vantaa
2. Marianna STROM Lahden JS
3. justus SALMINEN Shirokawa, Porvoo
3. Rasmus KIVILÄ Vantaan Jukara
U13 pojat alle 42 kg (5)
1. Ismail VEDZIZHEV Chikara, H:ki
2. Joel MAKKONEN Nummelan Judo
3. Joonatan KUJANHAARA Chikara, H:ki
U13 pojat alle 46 kg (6)
1. victor KASURINEN Shirokawa, Porvoo
2. jenni SUNDBERG Hontai Judo, H:ki
3. Andres EESMÄE Ookami
3. Nuutti AHOLAINEN Nummelan Judo
U13 pojat alle 55 kg (3)
1. Miko OJARANTA Riihimäen JS
2. Elias KUOPPALA Chikara, H:ki
3. Michael LYUBCHENKO Vantaan Jukara
U13 pojat yli 55 kg (2)
1. Martin RAHUORG Ookami
2. Arttu RISTOLAINEN Vantaan Jukara
U13 tytöt alle 40 kg (4)
1. Daniela ÖSTERLUND Chikara, H:ki
2. Marianna STROM Lahden JS
3. Lotta RUOPPA Chikara, H:ki
U13 tytöt alle 48 kg (3)
1. Emilia HEINONEN Orimattilan JS
2. Pinja MUOTKA Orimattilan JS
3. Ella LAVIKAINEN Orimattilan JS
U13 tytöt yli 52 kg (3)
1. Kaisa KUVAJA Tikkurilan Judokat, Vantaa
2. Jonna VIREN Orimattilan JS
3. Helmi KÖYKKÄ Tikkurilan Judokat, Vantaa
U15 pojat alle 42 kg (5)
1. Juuso PASSILA Voimailuseura Bodono
2. Joonatan KUJANHAARA Chikara, H:ki
3. Sami ABO RAMADAN Judo-Kan, Espoo
U15 pojat alle 46 kg (3)
1. Rasmus MYLLYLÄ Tikkurilan Judokat, Vantaa
2. Victor KASURINEN Shirokawa, Porvoo
3. Juuso JOKINEN Voimailuseura Bodonos
U15 pojat alle 50 kg (4)
1. Jussi HOLOPAINEN Tikkurilan Judokat, Vantaa
2. jesse OLLIKKALA Nummelan Judo
3. Henry HEINONEN Orimattilan JS
U15 pojat alle 60 kg (4)
1. Zico AZIZ Lahden JS
2. William OINAS Tikkurilan Judokat, Vantaa
3. Paul-Martin KÜNNAPUU Judo-Kan, Espoo
U15 pojat yli 66 kg (3)
1. Teet ASUMÄGI Ookami
2. Robert LATOSTENMAA Suomen Kamppailu-urheilijat
3. Kristofer SEPPOR Voimailuseura Bodonos
U15 tytöt alle 48 kg (3)
1. susanna SUNDBERG Hontai Judo, H:ki
2. frida LAXEN Kirkkonummen JS
3. Emilia HEINONEN Orimattilan JS
U15 tytöt alle 52 kg (4)
1. Venla LAIHO Nummelan Judo
2. Eevi KESÄLÄ Judo-Kan, Espoo
3. Amali ELLINOS Lahden JS
U15 tytöt alle 63 kg (4)
1. Lotta VAHE Orimattilan JS
2. Katri RAVEALA Chikara, H:ki
3. Erika VAUHKONEN Savonlinnan Shikata
U15 tytöt yli 63 kg (3)
1. minttu SUNDBEŔG Hontai Judo, H:ki
2. salma YOUSEF Shirokawa, Porvoo
3. Jonna VIREN Orimattilan JS
U18 pojat alle 60 kg (2)
1. Victor PETROV Voimailuseura Bodonos
2. Roope KUUSAMO Nummelan Judo
U18 pojat alle 66 kg (4)
1. Mattias ROOTALU Ookami
2. Tuomas HIILAMO Chikara, H:ki
3. Mikko LINNAKOSKI Nummelan Judo
U18 tytöt yli 63 kg (4)
1. Noora JOKINEN Voimailuseura Bodonos
2. Katri RAVEALA Chikara, H:ki
3. Reetta MUUKKONEN Hontai Judo, H:ki
U21 miehet alle 66 k (2)
1. Mattias ROOTALU Ookami
2. GEORGI PETENBERG M-Dojo
U21 miehet alle 73 kg (3)
1. Daniil REZIANOV Ookami
2. Oskari MAUNULA Espoon Urheilijat
3. Maarek PAALBERG Ookami
U21 naiset alle 63 kg (2)
1. Noora JOKINEN Voimailuseura Bodonos
2. Katrin MÄGEDI Ookami
Veteraanit miehet (4)
1. Manne NEVAKKO Voimailuseura Bodonos
2. Jarmo HUKKANEN Chikara, H:ki
3. Rami OJARANTA Riihimäen JS

    Jaa Facebookissa