Junnu Cup 1 25.1.2015 Järvenpää

Mukana 209 kilpailijaa 28 seurasta.

Ottelukaaviot ja tilastot Judoliiton tulospalvelusivulla klikkaa tästä.

Tulokset

PA11-26,1 (6)
1. Hannes HÖLTTÄ Helsingin Judosport
2. Antto PARTANEN Akagi
3. Juho AALTONEN Meido-Kan, H:ki
3. Oskari ROMS Nummelan Judo
PA11-28,9 (8)
1. Samuli NISKANEN Siuntion Keido-Kan
2. Tuomas HAIKULAINEN Lappeenrannan Kamiza
3. Miro VIRTANEN Loviisan S JS Arashi
3. Justus LEHTINEN Espoon JK
5. Niilo RUOTSALAINEN Nummelan Judo
5. Rasmus SORSA Nummelan Judo
7. Tero SALONEN Hyvinkään Judoseura
7. Samuel HARJULA Nummelan Judo
PA11-29,8 (8)
1. Thomas VIRTA Akagi
2. Oskari HEISKANEN Joutsan Tarmo
3. Joa-Ossian VAAHTERA Espoon Urheilijat
3. Ukko NIEMI Shirokawa, Porvoo
5. Vilho LATTU Judo-Kan, Espoo
5. Kristian LOKASOV Lappeenrannan Kamiza
7. Oliver TIETÄVÄINEN Shirokawa, Porvoo
7. Ville MUSTONEN Riihimäen JS
PA11-31,5 (8)
1. Timi HAIKULAINEN Lappeenrannan Kamiza
2. Samuel SILVENNOINEN Helsingin Judosport
3. Max LEMSTRÖM Hyvinkään Judoseura
3. Alpo RENKO Ping-Viinit, Nurmijä
5. Elias OJALA Riihimäen JS
5. Artturi JUUTINEN Tikkurilan Judokat, Vantaa
7. Eetu PYYKKÖ Vantaan Jukara
7. Eemi UTRIAINEN Akagi
PA11-37,1 (8)
1. Matias PARVIAINEN Nummelan Judo
2. Saku RÖNKKÖ Nummelan Judo
3. Kristofer PERTELSON Chikara, H:ki
3. Roope ISORANTA Lahden JS
5. Christian KASESALU Budoviikingit, Helsinki
5. Stefan NIKKARI Lappeenrannan Kamiza
7. Eetu MIETTINEN Lahden JS
7. Veikko TOPPINEN Hyvinkään Judoseura
PA11-39,4 (5)
1. Aleksi HUKKANEN Chikara, H:ki
2. Kasper KNUTAR Akagi
3. Aarni JANSSON Ping-Viinit, Nurmijä
PA11-47,0 (4)
1. Samu OGLOBLIN Akagi
2. Veeni PUHTO Nummelan Judo
3. Mico STORÅS Lappeenrannan Kamiza
PA11-27,1 (8)
1. David PINHASOV Lappeenrannan Kamiza
2. Dmitri SOIKKONEN Popinniemen Isku, Kotka
3. Maksim KRUGLOV Vantaan Jukara
3. Viljami LAHTI Shirokawa, Porvoo
5. Joel OJARANTA Riihimäen JS
5. Konsta HIRVONEN Budoviikingit, Helsinki
7. Vilho VAINIO Tikkurilan Judokat, Vantaa
7. Oskari IMMONEN Tikkurilan Judokat, Vantaa
PA11-27,7 (8)
1. Casper PAJUNEN Vantaan Jukara
2. Elmeri RAJASAARI Lahden JS
3. Mikko JULKUNEN Hyvinkään Judoseura
3. Jake TUHKANEN Riihimäen JS
5. Kasimir VUORISTO Nummelan Judo
5. Vilho KAAKKURIVAARA Loviisan S JS Arashi
7. Max KARLSON Loviisan S JS Arashi
7. Otso PARKKINEN Hyvinkään Judoseura
PA11-30,6 (8)
1. Basim YOUSEF Shirokawa, Porvoo
2. Erno RÄTTÖ Lahden JS
3. Antti SEPPÄNEN Hyvinkään Judoseura
3. Joona HAKKARAINEN Tikkurilan Judokat, Vantaa
5. Aaro HAAPAMÄKI Hyvinkään Judoseura
5. Patrick TIETÄVÄINEN Shirokawa, Porvoo
7. Ilkka HUUPPONEN Budoviikingit, Helsinki
7. Lukas SAARI Ping-Viinit, Nurmijä
PA11-34,8 (8)
1. Matias VIRTA Akagi
2. Henri LAUNE Hyvinkään Judoseura
3. Eero VEPSÄLÄINEN Chikara, H:ki
3. Pietari SEPPÄLÄ Nummelan Judo
5. Aaro SIITONEN Tikkurilan Judokat, Vantaa
5. Jesse VIRKONMAA Ping-Viinit, Nurmijä
7. Ali-Henrik PYRÄNTÖ Orimattilan JS
7. Yusuf JONIS Tapanilan Erä, H:ki
PA11-42,8 (4)
1. Joel VIITANEN Ping-Viinit, Nurmijä
2. Vladislav OPLJATA Helsingin Judosport
3. Kaapo KVICK Hyvinkään Judoseura
TA11-27,0 (4)
1. Anne TAKALA Lappeenrannan Kamiza
2. Jenna KUOSMANEN Bodonos, Kerava
3. Senni SÄILÄKIVI Nummelan Judo
TA11-36,8 (7)
1. Jenna-Liisa NIRHOLA Nummelan Judo
2. Lempi LOUKOMIES Helsingin Judosport
3. Elli INDREN Shirokawa, Porvoo
3. Elsa MÄÄTTÄ Hyvinkään Judoseura
TA11-47,4 (5)
1. Laura HANHELA Orimattilan JS
2. Amelie WALLÉN Loviisan S JS Arashi
3. Nella ISOPOUSSU Nummelan Judo
TA11-30,1 (8)
1. Aamu PELTOKANGAS Vantaan Jukara
2. Pinja SUNDSTRÖM Nummelan Judo
3. Oona KURTTILA Nummelan Judo
3. Laura HAKSO Akagi
5. Elsa LAKINNORO Akagi
5. Jenna HELIN Helsingin Judosport
7. Senni MIEKKALEHTO Chikara, H:ki
7. Eimi RIDVALL Hyvinkään Judoseura
PY11-29,9 (3)
1. Eerik RYHÄNEN Judo-Kan, Espoo
2. William NGUGI Judo-Kan, Espoo
3. Anton LINDQVIST Tikkurilan Judokat, Vantaa
PTY11-32,1 (4)
1. Lauri WESTERLUND Meido-Kan, H:ki
2. Julia PYYKKÖ Lahden JS
3. Emma LATVALA Kirkkonummen JS
PTY11-38,6 (3)
1. Otso KAARTINEN Meido-Kan, H:ki
2. Atte SYRJÄ Vantaan Jukara
3. Enna NIEMINEN Orimattilan JS
PA13-40,1 (8)
1. Taavi LEPISTÖ Ping-Viinit, Nurmijä
2. Aarre UUSITALO Hyvinkään Judoseura
3. Kaius LEHTINEN Espoon JK
3. Otso PUDAS Ping-Viinit, Nurmijä
5. Atte HIMILÄ Nummelan Judo
5. Peetu LIIMATAINEN Judo-Kan, Espoo
7. Waltteri HELISALO Hontai Judo, H:ki
7. Sami GUNERI Lahden JS
PA13-55,9 (4)
1. Kasperi PALOKANGAS Ping-Viinit, Nurmijä
2. Viking HELLBOM Judo-Kan, Espoo
3. Tuomas INKILÄ Loviisan S JS Arashi
PTA13-30,9 (5)
1. Nonna ISOAHO Nummelan Judo
2. Mea HELLMAN Nummelan Judo
3. Jimi ASKOLA Tikkurilan Judokat, Vantaa
PTA13-33,9 (5)
1. Joonatan TAAJAMAA Helsingin Judosport
2. Samuel MÄKINEN Budoviikingit, Helsinki
3. Vilma PIETILÄINEN Nummelan Judo
PTA13-37,4 (7)
1. Mico WESTERHOLM Ping-Viinit, Nurmijä
2. Reko NAUKKARINEN Lappeenrannan Kamiza
3. Elias HEISKANEN Nummelan Judo
3. Jaakko RANTANEN Ping-Viinit, Nurmijä
PTA13-43,6 (5)
1. Ismail VEDZIZHEV Helsingin Judosport
2. Nuutti AHOLAINEN Nummelan Judo
3. Tino PUOTINEN Ping-Viinit, Nurmijä
PTA13-49,1 (5)
1. Maxim POLIN Lappeenrannan Kamiza
2. Miko OJARANTA Riihimäen JS
3. Miro HALME Lappeenrannan Kamiza
PTY13-35,7 (7)
1. Akseli SAVOLAINEN Lahden JS
2. Leo BRADE Chikara, H:ki
3. Oliver CRESSWELL-SMITH Judo-Kan, Espoo
3. Konsta MATIKAINEN Akagi
PTY13-39,1 (5)
1. Pietari OIKARINEN Riihimäen JS
2. Iiro LAHTI Sobudo, Somero
3. Enna NIEMINEN Orimattilan JS
PTY13-42,9 (6)
1. Pinja MUOTKA Orimattilan JS
2. Riku MÄKELÄ Judo-Kan, Espoo
3. Paavo MÄKELÄ Akagi
3. Otto OLIN Shirokawa, Porvoo
P13-29,2 (5)
1. Heikki KOIVISTO Lahden JS
2. Leevi LAMPO Budoviikingit, Helsinki
3. Perttu ERJANSALO Lappeenrannan Kamiza
PT13-54,6 (4)
1. Kaisa KUVAJA Tikkurilan Judokat, Vantaa
2. Ossi MARTTILA Hyvinkään Judoseura
3. Eetu REIJONEN Lahden JS
PTA15-44,8 (3)
1. Aamos LINDEMAN Helsingin Judosport
2. Verna NIEMI Shirokawa, Porvoo
3. Nelli RAUTANEN Nummelan Judo
P15-37,4 (4)
1. Edward GYLLING Hontai Judo, H:ki
2. Rami NISSINEN Ping-Viinit, Nurmijä
3. Aatu VOUTILAINEN Riihimäen JS
P15-62,3 (3)
1. Kepe VÄLIKANGAS Meido-Kan, H:ki
2. Markus HIRVISAARI Lappeenrannan Kamiza
3. Mikael LAINE Akagi
P15-AVOIN (2)
1. Otto VUORIO Judo-Kan, Espoo
2. Mikael LAINE Akagi
P15-48,0 (5)
1. Niko VAINIKKA Tapanilan Erä, H:ki
2. Severi MIETTINEN Lahden JS
3. Teemu PYYKKÖ Vantaan Jukara
PT15-53,9 (5)
1. Jesse OLLIKKALA Nummelan Judo
2. Santeri VALIMA Riihimäen JS
3. Venla LAIHO Nummelan Judo
PT15-58,2 (4)
1. Leo LEHTI Ping-Viinit, Nurmijä
2. Markus MÄNNISTÖ Riihimäen JS
3. Joonas AUNESLUOMA Hyvinkään Judoseura

    Jaa Facebookissa