International Tuzla-Cup 9-10.6.2012 Berliini

Ottelijoita noin 600 jotka edustivat 8 eri kansalaisuutta.

Suomeen kaksi sarjavoittoa ja yksi pronssi.

Mukana matkassa: Niko (U14-50) ja Inka Keinänen (U14-48) Pingviinit Nurmijärvi, Pyry (U14-50) ja Vili Pajari (U14-37) Tikkurilan Judokat, Aleksi Mielty (U14-50) Tikkurilan Judokat, Eetu Heinonen (U14-46) Meidokan, Oskari Mäkinen (U14-55) Nummelan Judo, Timo (U17-60) ja Eero Järvinen (M-66) Judo-kan, Jouni Miettinen U17 Hyvinkään Judoseura

Kaaviot lisätään tähän uutiseen, kun ne ovat saatavilla.
 

Boys and Men


Boys U14 2001-1999

-31 kg
1. Foos, Dennis - AC Berlin -
2. Jonasson, Oscar - Staffanstorps Judoklubb (SWE) -
3. Voges, Carlo - AC Berlin -
3. Ellhult, Sebastian - Staffanstorps Judoklubb (SWE) -
5. Lindgren, Elias - Staffanstorps Judoklubb (SWE) -
5. Magnusson, César - Staffanstorps Judoklubb (SWE) –

-34 kg
1. Mauer, Dennis - SV Berlin 2000 -
2. Mahauri, Yusup - PSV Berlin -
3. Zapuniak, Kiryl - FSK Ogoniok (BLR) -
3. Tobschall , Niclas - KiK -
5. Zada, Jan - Judo Teplice (CZE) -
5. Kremla, Lukas - Judo Teplice (CZE) –

-37 kg
1. Pajari, Vili - Finnland -
2. Kunze, Nils - SC Ryu -
3. Khadzhiev, Mansur - AC Berlin -
3. Kuchar, Petr - Judo Teplice (CZE) -
5. Remgard, Oliver - Staffanstorps Judoklubb (SWE) -
5. Bannura, Vincent - Staffanstorps Judoklubb (SWE) –

-40 kg
1. Hapanovich, Ihar - FSK Ogoniok (BLR) -
2. Zöllner, Pascal - SV Berlin 2000 -
3. Habermann , Matteo - BC Randori -
3. Torkar, Kevin - Staffanstorps Judoklubb (SWE) -
5. Krug, Tim - Dynamo Hoppegarten -
5. Gindea, Sandu - SF Kladow –

-43 kg
1. Haack, Pascal - JC 03 Berlin -
2. Kmet, Jan - Judo Teplice (CZE) -
3. Rakowski, Arkadiusz - MKSJuvenia Wrocław (POL) -
3. Dommerich, Nicolas - SC LOTOS -
5. Wargocki, Michał - MKSJuvenia Wrocław (POL) -
5. Tartz, Anton - Nippon –

-46 kg
1. Prhal, Robin - SC Berlin -
2. Kuckoswki, Igor Adam - Warschau (POL) -
3. Heinonen, Eetu - Finnland -
3. Hertel, Eric - SG Einheit Pankow -
5. Maly, Petr - Judo Caslav (CZE) -
5. Schade, Drago - TSV Spandau –

-50 kg
1. Stoll, Stefan - SC Berlin -
2. Kosmowski, Szymon - MKS Juvenia Wrocław (POL) -
3. Bajan, Tomas - Judo Teplice (CZE) -
3. Geisler, Joshua - JC 90 –

-55 kg
1. Mäkinen, Oskari - Finnland -
2. Weddemar, Fritz - SC Berlin -
3. Scherz, Paul-Phillip - PSV Olympia -
3. Fialkowski, Marc - KSC Strausberg -
5. Myrow, Willi - MiB Staaken -
5. Dvorsky, David - Judo Caslav (CZE) –

-60 kg
1. Dukart, Daniel - TS Einfeld -
2. Jądrzyk, Jonatan - AZS AWF Poznań -
3. Hajdaraj, Mergin - Auer JC -
3. Sobocinski, Cezary Maciej - AZS Poznań –

+60 kg
1. Dufour , Florian - BC Randori -
2. Grygiel, Mateusz - MKSJuvenia Wrocław (POL) -
3. Vidner, Jakub - DDM JKChlumec n. C. (CZE) -
3. Wewetzer, Tim - PSV Berlin –

Boys U17 1998-1996

-43 kg
1. Hinrich, Paul - SC LOTOS -
2. Meyer, Pascal - PSG Dyn. BRB -
3. Foos, Wladislaw - AC Berlin -
3. Stöckel, Tobias - JV Sachsen -
5. Zarse, Linus - UJKC Potsdam -
5. Pachel, Florian - JV Sachsen –

-46 kg
1. Trebes, Tom - BC Vorpommern -
2. Legler, Mathias - JV Sachsen -
3. Habermann, Felix - BC Randori -
3. Soltanachmedov , Schamil - KiK -
5. Otto, Robin - Wutha Farnroda -
5. Bechtel, Tim - SKV Müritz –

-50 kg
1. Haubold, Luis - Chemnitzer PSV -
2. Müller, Maximilian - JV Sachsen -
3. Klimt, Arne - PSV Schwerin -
3. Surabov, Selimchan - KiK –

-55 kg
1. Koch, Nils - JC 90 -
2. Drehmel, Lucas - BC Samurai -
3. Górecki, Kamil - MKSJuvenia Wrocław (POL) -
3. Reetz, Damian - SC LOTOS -
5. Flache, Jonas - Chemnitzer PSV -
5. Rosenkranz, David - JV Sachsen –

-60 kg
1. Morka, Ksaweri - Warschau (POL) -
2. SATUEV, KERIM - Moskau (RUS) -
3. Richter, Tim - ASIA SPORT -
3. Nagler, Jens - PSV Meiningen -
5. Klimmt, Nico - Auer JC -
5. Dłużniak, Mateusz - MKSJuvenia Wrocław (POL) –

-66 kg
1. Müller, Nils-Robin - JV Sachsen -
2. Hunfeld, Janosch - KiK -
3. SATUEV, RAFI - Moskau (RUS) -
3. Patzenhauer, Tom - SV Motor Wolgast -
5. Dannemann, Marcel - 1.JC Märk.Viertel -
5. Grape, Tom - JC 90 –

-73 kg
1. Baumann, Lennard - KiK -
2. Litwin, Pavel - MKSJuvenia Wrocław (POL) -
3. Sadowski, Adam - MKSJuvenia Wrocław (POL) -
3. Kiesche, Valentin - PSV Olympia -
5. Niebuhr , Stefan - Jarmen -
5. Ahl, Christoffer - Staffanstorps Judoklubb (SWE) –

-81 kg
1. SUVOROV, ARTEM - Moskau (RUS) -
2. Gavrilov, Vladislav - SC Berlin -
3. Cepuch, Michał - MKSJuvenia Wrocław (POL) -
3. Uniewski, Robert - JV Sachsen -
5. Stühle, Carlo - KSV Grimmen -
5. Zahorsky, Marek - Sokol Hradec Kraloe (CZE) –

-90 kg
1. Pink, Philip - JV Sachsen -
2. Batsch, David - Judo - Forst -
3. SHUMEIKO, MIKHAIL - Moskau (RUS) -
3. Frackowiak, Piotr - Leszno (POL) -
3. Mitzlaff, Paul - SV Motor Wolgast -
5. Cierpich, Michał - MKSJuvenia Wrocław (POL) -
5. Nordström, Tim - Staffanstorps Judoklubb (SWE) –

+90 kg
1. Schindler, Julian - JV Ludwigsfelde -
2. Noack, Henrik - PSV Olympia -
3. Wolski, Rafał - MKSJuvenia Wrocław (POL) -
3. Röhr, Marcel - JV Sachsen -

Men 1995 and older

-60 kg
1. Onufriev, Jörg - JC Eberswalde -
2. ZIEMBIKIEWICZ, Łukasz - AZS WSPiA Poznań (POL) -
3. Lundgren, David - Staffanstorps Judoklubb (SWE) -
3. Schmidt, Alex - SV Perleberg -
5. Bobrowski, Nick - JC 90 -
5. Patzenhauer, Max - SV Motor Wolgast –

-66 kg
1. ORCZYKOWSKI , DANIEL - AZS WSPiA Poznań (POL) -
2. Patelscheck, Mirko - TIB -
3. Mohr, Till-Yong - BC Samurai -
3. Günther, Enrico - JC 03 Berlin -
5. Paris, Grigori - BC Randori -
5. Friehmann, Erik - KSC Asahi Spremberg –

-73 kg
1. Patzenhauer, Nils - SV Motor Wolgast -
2. Häfner, Felix - HSV Cottbus -
3. Lemke, Ruven - JC 90 -
3. Morelly, Tom - JC 90 -
5. Szafran, Lukasz - OLIMPIA Poznan (POL) -
5. Krause, Daniel - Sport-Dojo Berlin –

-81 kg
1. Marx, Sven - SV Berlin 2000 -
2. Panek, Jakub - OLIMPIA Poznan (POL) -
3. Lisowski, Marek - Bushido Morus Szczecin (POL) -
3. Grimalauskas, Justas - BC Randori -
5. Gabsch, Hannes - SC LOTOS -
5. Polito, Fabio - SC Bushido –

-90 kg
1. Lisowski, Tomasz - Judo Koch Szczecin (POL) -
2. Okker, Felix - SC Medizin Erfurt -
3. Barber, Wladislaw - KiK -
3. Haase, Hendrik - JV Berlin-Tegel -
5. Breße, Viktor - TV Uelzen -
5. Bindzcus, Fabian - JV Berlin-Tegel –

-100 kg
1. Kissk, Kevin - Gwardia Wroclaw (POL) -
2. Konitz, Matthias - SV Berlin 2000 -
3. Frank, Anton - Vfl Riesa -
3. Nowacki , Piotr - OLIMPIA Poznan (POL) -
5. Fleischmann, Stefan - SV Schmalkalden -
5. Schreier, Carsten - JV Berlin-Tegel -

+100 kg
1. Ewald, Lukas - JC 03 Berlin -
2. Ache, Micha - AC Berlin -
3. Grabowski, Sebastian - AC Berlin -


Girls and Women


Girls U14 2001-1999

-30 kg
-

-33 kg
1. Dommerich, Hanna - SC LOTOS -
2. Schumann, Amy - SC LOTOS -
3. Kirillow, Emily - SC Berlin –

-36 kg
1. Dewitz, Jenny - PSV Berlin -
2. Taterra , Alina - BC Randori -
3. Nahrstedt, Flora - SV Schmalkalden -
3. Wszołek, Natalia - MKSJuvenia Wrocław (POL) -
5. Vopalkova, Marika - DDM JKChlumec n. C. (CZE) -
5. Jahnke, Emily - SC Berlin –

-40 kg
1. Hellvoigt, Lisa - SV Berlin 2000 -
2. Rogge, Yannika - PSV Berlin -
3. Kulza, Oliwia - AZS Poznań -
3. Stenberg, Linn - Staffanstorps Judoklubb (SWE) –

-44 kg
1. Johansson, Elin - Staffanstorps Judoklubb (SWE) -
2. Kolinova, Tereza - SKP Novy Byolzov (CZE) -
3. Geckel , Eveline - TV Uelzen -
3. Białaszyk, Rozalia - AZS AWF Poznań -
5. Heymann, Tabea - SG Einheit Pankow -
5. Stigborg, Elin - Staffanstorps Judoklubb (SWE) –

-48 kg
1. Drößler, Charleen - PSV Olympia -
2. Stransky, Pia - SG Einheit Pankow -
3. Rascher , Nike - BC Randori -
3. Jung, Sophia - SG Einheit Pankow -
5. Wierick, Vanessa - HSV Cottbus -
5. Hoppe, Lisa-Marie - SG Einheit Pankow –

-52 kg
1. Ogara, Jessica - TIB -
2. Heymann, Alina - SG Einheit Pankow -
3. Weroniczak, Jessica - AZS AWF Poznań -
3. Metzler, Maika - HSV Cottbus –

-57 kg
1. Kluczka, Laura - AZS AWF Poznań -
2. Wolszczak, Kinga - MKSJuvenia Wrocław (POL) –

-63 kg
1. Svecova, Barbora - DDM JKChlumec n. C. (CZE) -
2. Schneider, Sarah - Judo - Forst –

+63 kg
1. Kunjan, Sarah - SV Schmalkalden -
2. Gubanska, Dominika - Wielkopulska (POL) -
3. Wippermann, Nadja - TV Uelzen -

Girls U17 1998-1996

-40 kg
1. Teubner, Lara Olivia - SV Berlin 2000 -
2. Ridderskamp, Hergild - PSV Olympia –

-44 kg
1. MATATOVA, SOFYA - Moskau (RUS) -
2. Teßmann, Janina - VfL Zehlendorf -
3. Jankowiak, Dominika - MKSJuvenia Wrocław (POL) -
3. Kohlemann, Lelajna - SC Ryu -
5. Kaberidas, Lea - JC 90 -
5. Schramm, Jolein - SC Ryu –

-48 kg
1. Seifert, Jasmine - KSV Budokan Heiligenstadt -
2. Illiadis, Kiki - PSV Bernau -
3. Fredrich, Ina - BC Samurai -
3. Dewitz, Anni - PSV Berlin –

-52 kg
1. STEPANOVA, ELIZAVETA - Moskau (RUS) -
2. MAMEDOVA, AYTAN - Moskau (RUS) -
3. Porges, Scully - PSV Bernau -
3. Krumpholz, Laura - JC 90 -
5. Schmidt, Anne-Sophie - SC LOTOS -
5. Ghandour, Nathaly - KiK –

-57 kg
1. Hähnel, Patricia - JC Leipzig -
2. Beslé, Marie - PSV Olympia -
3. Milej, Joanna - AZS Poznań -
3. Gercken, Thea - PSC Schwerin -
5. Dąbrowska, Anna - MKSJuvenia Wrocław (POL) -
5. Rudolph, Julia - JC Leipzig –

-63 kg
1. Wulff, Pauline - PSV Neustrelitz -
2. Seidel, Melina - SG Einheit Pankow -
3. Gasa, Charlen - AC Taucha -
3. Steinhof, Friederike - JC Leipzig -
5. Schön, Antonia - UJKC Potsdam -
5. Ridderskamp, Helrike - PSV Olympia –

-70 kg
1. DANIELYAN, ANNA - Moskau (RUS) -
2. Hofman, Aleksandra - MKSJuvenia Wrocław (POL) -
3. Nosal, Vivien - Vetschau -
3. Faltin, Kristin - Judokan Schkeuditz -
5. Schiller, Judith - UJKC Potsdam -
5. Francke, Elli - KiK –

-78 kg
-

+78 kg
1. Döhrer, Theresa - SV Schmalkalden -
2. ROMANENKO, DARYA - Moskau (RUS) -
3. Kobus, Malwina - AZS Poznań -
3. Sahinbas, Cansel - SV Justitia Berlin -

Women 1995 and older

-48 kg
1. Gürth, Janina - SV Schmalkalden -
2. Berntros, Lina - Staffanstorps Judoklubb (SWE) -
3. Arnold, Susan - PSV Rostock –

-52 kg
1. Sonnen, Melanie - BC Samurai -
2. Grabowski, Vanessa - BC Randori -
3. WITOŃ, PATRYCJA - AZS WSPiA Poznań (POL) -
3. Hermansson, Karin - Staffanstorps Judoklubb (SWE) -
5. Traus, Charlotte - Belziger JC -
5. Marx, Antonia - SF Kladow –

-57 kg
1. Morzinek, Franziska - TuS Hellersdorf -
2. Haupt, Vivien - SG Weixdorf -
3. Kortmann, Daniela - BC Randori -
3. Zey, Lisa - SV Schwarza -
5. Walorzcyk, Michalina - Leszno (POL) -
5. Sprenger, Anita - JV Dresden –

-63 kg
1. Sziwa , Angelika - AZS Poznań -
2. Johansson, Ida - LUGI Judo (SWE) -
3. Przbyll, Stella - PSV Berlin -
3. Zienterra, Anne - JTB -
5. Heuss, Daniela Maria - PSV Bremen -
5. Hirschfeld, Tasmin - SG Weixdorf –

-70 kg
1. Dorny, Julia - SV Berlin 2000 -
2. Hauenstein, Vivian - SC Berlin -
3. Kamischke, Anne - PSG Dyn. BRB -
3. Weikert, Julia - BC Randori -
5. Krepp, Annica - Sport-Dojo Berlin -
5. Baumann, Ann-Marie - JC 90 -

-78 kg
1. Berger, Tia - PSV Berlin -
2. Folkerts, Lea - EBJC -
3. POLEROWICZ, JOANNA - AZS WSPiA Poznań (POL) -
3. Fraedrich, Caren - PSV Bremen –

+78 kg
1. Herbst, Nicole - SV Schmalkalden –

    Jaa Facebookissa