Ice Power Cup 26.1.2013, Tampereella

Kilpailuun osallistui 338 ottelijaa.
He edustivat yhteensä 50 eri seuraa Suomesta, Virosta ja Venäjältä.

                        Kaaviot ja tulokset sivuilla www.judoshiai.fi




Tulokset


ET-28 (5)
1.    SALASMAA Ronja    Chikara, Helsinki
2.    ERKKILÄ Isla    Fudoshin, Pori
3.    JOHANSSON Aino    Fudoshin, Pori

ET-32 (2)
1.    IIVONEN Ella    Fudoshin, Pori
2.    MIELTY Amanda    Tikkurilan Judokat, Vantaa

ET-40 (2)
1.    PAAVILAINEN Emma    Turun JS
2.    KUJALA Juulia    Maskun Tempo

ET+48 (2)
1.    SEPPÄNEN Titta    Hyvinkään JS
2.    HASSEL Karoliina    Samurai, Rauma



EP-27 (4)
1.    KAURANEN Anton    Nokian Judo
2.    TARKKIO Vikke    Fudoshin, Pori
3.    AHLSTRAND Lenni    Jigotai, Jyväskylä

EP-30 (13)
1.    POSTOL Kirill    Budolinn
2.    LEPPÄLÄ Joona    Pingviinit, Nurmijärvi
3.    KUJANHAARA Joonatan    Chikara, Helsinki
3.    MALINIEMI Leon    Sampo (RUS)
5.    PÄIVIÖ Patrik    Riihimäen JS
5.    SALONEN Pihla    Fudoshin, Pori
7.    KARINKANTA Eelis    Tampereen Judo
7.    KIVILÄ Rasmus    Jukara

EP-34 (5)
1.    KANERVA Veeti    Kirkkonummen JS
2.    MAKKONEN Joel    Nummelan Judo
3.    EESMÄE Andres    Ookami

EP-38 (2)
1.    SEPPÄLÄ Väinö    Maskun Tempo
2.    VÄISÄNEN Olavi    Nokian Judo

EP-42 (5)
1.    HANNULA Eemil    Hämeenlinnan JS
2.    LAAKSO Veeti    Nokian Judo
3.    TURTA Santeri    Turun JS

EP-50 (3)
1.    KOHO Sampo    Nokian Judo
2.    RAHUORG Martin    Ookami
3.    BÄCKSTRÖM Joonas    Maskun Tempo






DT-32 (3)
1.    SALONEN Pihla    Fudoshin, Pori
2.    IIVONEN Ella    Fudoshin, Pori
3.    KUOSA Jonna    Tampereen Judo

DT-36 (4)
1.    ASKLÖF Aino    Kirkkonummen JS
2.    MIEKKALEHTO Ronja    Judo-Kan, Espoo
3.    KRUUSI Anne-Liis    Jukara

DT-40 (5)
1.    LAMBERG Elise    Hämeenlinnan JS
2.    VAHE Lotta    Orimattilan JS
3.    TSVETKOVA Alina    Tarto Do

DT-52 (4)
1.    PENTTI Fanny    Hämeenlinnan JS
2.    SÖDERHOLM Anni    Lahden JS
3.    EVÄLÄ Jenni    Lappajärven Veikot

DT+52 (3)
1.    METSLA Leona    Hyvinkään JS
2.    LEPPÄNIEMI Vilma    Lappajärven Veikot
3.    PÖYSTI Ida    Yama-Arashi, Varkaus



DP-30 (7)
1.    RAMMI Matis    Tarto Do
2.    LEPPÄLÄ Joona    Pingviinit, Nurmijärvi
3.    PELKONEN Kasper    Nokian Judo
3.    HEIKKINEN Urho    Tikkurilan Judokat, Vantaa

DP-34 (18)
1.    DJOUKAEV Turpal    Hämeenlinnan JS
2.    KALMUS Siim    Tarto Do
3.    KINNUNEN Niko    Nokian Judo
3.    PAVLOV Patrick    Tikkurilan Judokat, Vantaa
5.    MOSKO Grigori    Budolinn
5.    KALDMA Joonatan    Tarto Do
7.    MIETTINEN Emil    Helsingin JudoSport
7.    PASSILA Juuso    Bodonos, Kerava

DP-38 (24)
1.    OINAS William    Tikkurilan Judokat, Vantaa
2.    HOLOPAINEN Jussi    Tikkurilan Judokat, Vantaa
3.    HAKKARAINEN Santeri    Jigotai, Jyväskylä
3.    PAJUNEN Robin    Jukara
5.    PÖYHÖNEN Tatu    Jigotai, Jyväskylä
5.    BRAGIN Daniil    Budolinn
7.    IHANAMÄKI Eetu    Nokian Judo
7.    VIRTA Nico    Helsingin JudoSport

DP-42 (8)
1.    PAJARI Vili    Tikkurilan Judokat, Vantaa
2.    KANEVETS Artur    Tikkurilan Judokat, Vantaa
3.    KOIVISTO Konsta    Meido-kan
3.    AZIZ Zico    Lahden JS
5.    LIIMATAINEN Joe    Meido-kan
5.    BOMAN Antti    Yama-Arashi, Varkaus
7.    HUHTALA Henri    Maskun Tempo
7.    PAAVILAINEN Matias    Turun JS

DP-46 (8)
1.    PLOOM Albert    Ookami
2.    KOHO Ukko-Pekka    Nokian Judo
3.    HARTIKAINEN Oskar    Hyvinkään JS
3.    HYRY Juho    Helsingin JudoSport
5.    TARMA Markus    Jukara
5.    PUIKKONEN Aapo    Tampereen Judo
7.    TALVITIE Lassi    Hämeenlinnan JS
7.    SELYANIN Fedor    Chikara, Helsinki

DP-50 (3)
1.    TIITU Arttu    Tikkurilan Judokat, Vantaa
2.    MÄNTTÄRI Matias    Bodonos, Kerava
3.    VILEN Julius    Kotkan JS

DP-55 (5)
1.    KALLIONIEMI Kosti    Nokian Judo
2.    KOMULAINEN Jarkko    Fudoshin, Rauma
3.    KULMALA Roni    Tampereen Judo

DP+55 (3)
1.    ASUMÄGI Teet    Ookami
2.    RAHNEL Martin    Budolinn
3.    LEPPÄNIEMI Vilma    Lappajärven Veikot





CT-40 (4)
1.    SALASMAA Jasmi    Chikara, Helsinki
2.    VAHE Lotta    Orimattilan JS
3.    TSVETKOVA Alina    Tarto Do

CT-44 (4)
1.    TERIAHO Senja    Maskun Tempo
2.    HELLGREN Jannika    Nummelan Judo
3.    RAVEALA Katri    Chikara, Helsinki

CT-48 (3)
1.    OJALA Jonna    Yama-Arashi, Varkaus
2.    HONKO Helmi    Tampereen Judo
3.    KOSKI Veera    Nokian Judo

CT-52 (5)
1.    JOKINEN Noora    Bodonos, Kerava
2.    PÖYSTI Nea    Yama-Arashi, Varkaus
3.    SIRKIÄ Alisa    Maskun Tempo

CT-57 (3)
1.    KEITAANNIEMI Tinja    Bodonos, Kerava
2.    HEINONEN Nanna    Lahden JS
3.    KUOSA Tiia-Maria    Tampereen Judo



CP-34 (8)
1.    KALDMA Joonatan    Tarto Do
2.    DJOUKAEV Turpal    Hämeenlinnan JS
3.    MÄKINEN Elias    Keido-kan, Siuntio
3.    KALMUS Siim    Tarto Do
5.    MIETTINEN Nico    Tikkurilan Judokat, Vantaa
5.    PAVLOV Patrick    Tikkurilan Judokat, Vantaa
7.    UUSITALO Toni    Tikkurilan Judokat, Vantaa
7.    VIRTA Samuel    Hyvinkään JS

CP-38 (8)
1.    MIROSHNITSENKO Nikita    Budolinn
2.    NIITYNPÄÄ Roni    Maskun Tempo
3.    HEINILÄ Saku    Hämeenlinnan JS
3.    PULKKA Jens    Jukara
5.    LAINE Saku    Hämeenlinnan JS
5.    LEPPÄLÄ Jaani    Pingviinit, Nurmijärvi
7.    JOHANSSON Lauri    Maskun Tempo
7.    MALKKI Kasperi    Yama-Arashi, Varkaus

CP-42 (9)
1.    KORHONEN Roope    Kajaanin Judokerho
2.    KANEVETS Rainer    Tikkurilan Judokat, Vantaa
3.    LIIMATAINEN Joe    Meido-kan
3.    SALA Matias    Nummelan Judo
5.    SUUTARINEN Iiro    Ju Shin Kan, Ähtäri
5.    ASKLÖF Henrik    Kirkkonummen JS
7.    PAJUNEN Iiro    Tampereen Judo
7.    MIKKOLA Leevi-Petteri    Tampereen Judo

CP-46 (12)
1.    LAHTINEN Jere    Hämeenlinnan JS
2.    NIEMI Santeri    Oulun Judokerho
3.    PULKKA Eric    Jukara
3.    RUOPPA Lassi    Chikara, Helsinki
5.    PRUUL Alvar    Ookami
5.    HAUKKALA Iisak    Seinäjoen JS
7.    HARTIKAINEN Oskar    Hyvinkään JS
7.    VALIMA Elias    Riihimäen JS

CP-50 (7)
1.    HEINONEN Eetu    Meido-kan
2.    HIILAMO Tuomas    Chikara, Helsinki
3.    KUBAEV Sayd-Arbi    Tampereen Judo
3.    GOLOSHCHUK Ostap    Budolinn

CP-55 (7)
1.    OLIN Valtteri    Bodonos, Kerava
2.    ALTOSAR Mark    Budolinn
3.    RIMMISTÖ Kalle    Kokkolan Budo
3.    KOKKONIEMI Samuel    Kaustisen Pohjan-Vei

CP-60 (5)
1.    MÄKINEN Oskari    Nummelan Judo
2.    TORNIAINEN Elis    Maskun Tempo
3.    KEINÄNEN Niko    Pingviinit, Nurmijärvi

CP-66 (4)
1.    SÜLLUSTE Sven-Magnus    Ookami
2.    WESTERLUND Max    Keido-kan, Siuntio
3.    LAAKKONEN Elmeri    Nokian Judo

CP+66 (4)
1.    SIKET-SZASZ Aron    Judo-Kan, Espoo
2.    LEPISTÖ Patrik    Tampereen Judo
3.    KOSTET Tom    Tikkurilan Judokat, Vantaa





BT-44 (3)
1.    SALASMAA Jasmi    Chikara, Helsinki
2.    TERIAHO Senja    Maskun Tempo
3.    MALKKI Noora    Yama-Arashi, Varkaus

BT-52 (6)
1.    JOKINEN Noora    Bodonos, Kerava
2.    OINONEN Sini    Hämeenlinnan JS
3.    KEINÄNEN Inka    Pingviinit, Nurmijärvi
3.    SALLO Christine    Ookami

BT-63 (8)
1.    MATIKAINEN Pihla    Maskun Tempo
2.    TANTTU Annika    Lahden JS
3.    ALI-PENTTILÄ Jenni    Hämeenlinnan JS
3.    SAARENPÄÄ Essi    Himangan JS
5.    SIIVONEN Sini-Tuuli    Maskun Tempo
5.    KEITAANNIEMI Tinja    Bodonos, Kerava
7.    KUOSA Tiia-Maria    Tampereen Judo
7.    ENVALL Linnea    Enbukan, Pietarsaari



BP-50 (12)
1.    HEINONEN Eetu    Meido-kan
2.    MYLLYMÄKI Maxim    Judo-Kan, Espoo
3.    GOLOSHCHUK Ostap    Budolinn
3.    KOSKINEN Samuli    Hämeenlinnan JS
5.    UUSITALO Miika    Oulun Judokerho
5.    HEINILÄ Samuli    Hämeenlinnan JS
7.    LEPPÄLÄ Rasmus    Chikara, Helsinki
7.    KUBAEV Sayd-Arbi    Tampereen Judo

BP-55 (10)
1.    KUOSA Teemu    Lahden JS
2.    ALTOSAR Mark    Budolinn
3.    KORKIA-AHO Ryan    Meido-kan
3.    OLIN Valtteri    Bodonos, Kerava
5.    KOKKONIEMI Samuel    Kaustisen Pohjan-Vei
5.    MIELTY Aleksi    Tikkurilan Judokat, Vantaa
7.    ÖSTERBACKA Mick    Kaustisen Pohjan-Vei
7.    TARVAINEN Sami    Judo-Kan, Espoo

BP-60 (9)
1.    YLITALO Joel    Meido-kan
2.    KESTI Jere    Darmakai, Laukaa
3.    MÄKINEN Oskari    Nummelan Judo
3.    PAALBERG Maarek    Ookami
5.    TORNIAINEN Evert    Maskun Tempo
5.    KEINÄNEN Niko    Pingviinit, Nurmijärvi
7.    TANSKA Jesse    Fudoshin, Pori
7.    PAKONEN Joonas    Oulun Judokerho

BP-66 (10)
1.    ROOTALU Mattias    Ookami
2.    RISTOLA Artur    Kotkan JS
3.    NYBERG Valtteri    Maskun Tempo
3.    JÄRVINEN Timo    Judo-Kan, Espoo
5.    ERONEN Emil    Meido-kan
5.    MUJUNEN Joosua    Chikara, Helsinki
7.    METSÄNKYLÄ Joona    Waseda-Club, Uusikaupunki
7.    SALA Julius    Nummelan Judo

BP-81 (5)
1.    NIEMELÄ Olli-Oskari    Tampereen Judo
2.    LEPPÄLÄ Jere    Pingviinit, Nurmijärvi
3.    VALIMA Jiro    Riihimäen JS

BP+81 (2)
1.    HALMINEN Oskari    Waseda-Club, Uusikaupunki
2.    LEPISTÖ Christian    Tampereen Judo





N-57 (4)
1.    MATIKAINEN Pihla    Maskun Tempo
2.    OJANEN Suvi    Maskun Tempo
3.    SAARENPÄÄ Essi    Himangan JS

N-63 (4)
1.    MÄKELÄ Rosa-Maria    Fudoshin, Rauma
2.    SUOMI Sonja    Kotkan JS
3.    VON MARTENS Mirja    Judo-Kan, Espoo

N-78 (2)
1.    SANDBERG Jemina    Enbukan, Pietarsaari
2.    PIIRLA Aliisa    Tampereen Judo



M-60 (3)
1.    HAUTAVIITA Mikko    Kankaanpään Judokat
2.    HALUSHKA Mykola    Maskun Tempo
3.    ROSSI Juuso    Darmakai, Laukaa

M-66 (7)
1.    RONKAINEN Tuomas    Judo-Kan, Espoo
2.    RISTOLA Artur    Kotkan JS
3.    JÄRVINEN Eero    Judo-Kan, Espoo
3.    HIRVONEN Mika    Darmakai, Laukaa

M-73 (7)
1.    LEHTOLA Jyri    Seibukan, Kurikka
2.    SAARI Miro    Tampereen Judo
3.    ARO-HEINILÄ Asmo    Shisei, Turku
3.    LANTA Vojtech    Shisei, Turku

M-81 (9)
1.    POHJALA Jouni    Jigotai, Jyväskylä
2.    KORTETMÄKI Aki    Tampereen Judo
3.    AHONEN Anssi    Jigotai, Jyväskylä
3.    NIEMELÄ Olli-Oskari    Tampereen Judo
5.    LAMPPU Kerkko    Tikkurilan Judokat, Vantaa
5.    LEPPÄLÄ Jere    Pingviinit, Nurmijärvi
7.    ALHONMÄKI Jouni    Oulun Judokerho
7.    MATVEEV Egor    Lappajärven Veikot

M-90 (10)
1.    VAINIO Juha    Fudoshin, Rauma
2.    KOSKELO Vesa    Kajaanin Judokerho
3.    SAARI Otto    Salon Budoseura
3.    KAMBERG Juha    Kankaanpään Judokat
5.    HAUKKALA Tero    Seinäjoen JS
5.    SEMCHUK Taras    Maskun Tempo
7.    MARJALA Jaakko    Fudoshin, Rauma
7.    JÄRVEPÄÄ Antti    Samurai, Rauma

M-100 (3)
1.    LUMMI Kimmo    Hervannan Hebereke
2.    LEPISTÖ Christian    Tampereen Judo
3.    SANTALA Miika    Keuruun Jujutsuklubi

M+100 (3)
1.    HALMINEN Oskari    Waseda-Club, Uusikaupunki
2.    UUTELA Teemu    Pikadon, Pieksamäki
3.    ALAHÄIVÄLÄ Jukka    Keuruun Jujutsuklubi
    Jaa Facebookissa