Ice Power Cup 25.1.2014 Tampere

Ice Power Cup 25.1.2014 Tampere

Mukana 321 ottelijaa 51 seurasta.

Ottelukaaviot ja tilastot osoitteessa www.judoshiai.fi

Tulokset

T11-28 (3)
1. NIKKILÄ Erica Nokian Judo
2. MYLLYLÄ Riina Tikkurilan Judokat, Vantaa
3. KUBAEV Saidat Tampereen Judo

T11-32 (5)
1. SIREN Nea Fudoshin, Pori
2. ERKKILÄ Isla Fudoshin, Pori
3. HONKO Kaisla Tampereen Judo

T11-36 (3)
1. IIVONEN Ella Fudoshin, Pori
2. RUOPPA Lotta Chikara, Helsinki
3. LAVIKAINEN Ella Orimattilan JS

P11-27 (11)
1. MONTONEN Nikita Popinniemen Isku, Kotka
2. MÄKELÄ Mikke Nokian Judo
3. SEPPÄLÄ Otso Maskun Tempo
3. GUTMANN Kaspar Tarto Do
5. AHLSTRAND Lenni Jigotai, Jyväskylä
5. JUNTUNEN Konsta Joutsan Tarmo
7. MÄÄTTÄ Saku Tyrvään Juro
7. KEKKI Tuomas Fudoshin, Pori

P11-30 (10)
1. KIVILÄ Rasmus Jukara
2. TARKKIO Vikke Fudoshin, Pori
3. PÄIVIÖ Patrik Riihimäen JS
3. LATTU Niilo Shirokawa, Porvoo

P11-34 (5)
1. NOORSALU Harry Tarto Do
2. KALA Ville Chikara, Helsinki
3. REUNAMÄKI Jymy Tampereen Judo

P11-38 (2)
1. RASK Aaro Tikkurilan Judokat, Vantaa
2. TÄHTIKUNNAS Paavo Jukara

P11-50 (3)
1. TALOLA Jaakko Tampereen Judo
2. TALVITIE Olli Hämeenlinnan JS
3. RASILA Leevi Hämeenlinnan JS

T13-32 (2)
1. TARS Maria Tarto Do
2. ÖSTERLUND Daniela Chikara, Helsinki

T13-36 (2)
1. MIEKKALEHTO Ronja Chikara, Helsinki
2. KUJALA Juulia Maskun Tempo

T13-40 (6)
1. SUNDBERG Jenni Hontai Judo, Helsinki
2. HEINONEN Emilia Orimattilan JS
3. PÖYSTI Pia Yama-Arashi, Varkaus
3. SALMELA Jutta Turun JS

T13-44 (3)
1. ASKLÖF Aino Kirkkonummen JS
2. POHJOLA Emma Yama-Arashi, Varkaus
3. PYRRÖ Milla Yama-Arashi, Varkaus

T13-48 (1)
1. TSVETKOVA Alina Tarto Do

T13-52 (3)
1. VAHE Lotta Orimattilan JS
2. TSVETKOVA Alina Tarto Do
3. IJÄS Roosa Rauman JS Samurai

T13+52 (4)
1. SUNDBERG Minttu Hontai Judo, Helsinki
2. YOUSEF Salma Shirokawa, Porvoo
3. MARTTILA Lotta Turun JS

P13-30 (7)
1. SALONEN Pihla Fudoshin, Pori
2. KUJANHAARA Joonatan Chikara, Helsinki
3. KAURANEN Anton Nokian Judo
3. SALASMAA Ronja Chikara, Helsinki

P13-34 (10)
1. KALMUS Siim Tarto Do
2. JAAKONSAARI Jere Fudoshin, Pori
3. RANTALAINEN Atte Mikkelin Judo
3. PELKONEN Kasper Nokian Judo

P13-38 (14)
1. OJALA Jaakko Yama-Arashi, Varkaus
2. KHAZIEV Artur Chikara, Helsinki
3. MYLLYLÄ Rasmus Tikkurilan Judokat, Vantaa
3. KANERVA Veeti Kirkkonummen JS
5. ELO Eino Fudoshin, Rauma
5. JOKINEN Juuso Bodonos, Kerava
7. HÄRKÖNEN Roni Tikkurilan Judokat, Vantaa
7. MAKKONEN Joel Nummelan Judo

P13-42 (12)
1. PAJARI Vili Tikkurilan Judokat, Vantaa
2. PÖYHÖNEN Tatu Jigotai, Jyväskylä
3. LEHVONEN Leo Tikkurilan Judokat, Vantaa
3. SUSI Daniil Helsingin JudoSport
5. ISOPOUSSU Niko Nummelan Judo
5. JALAKAS Ronan Tikkurilan Judokat, Vantaa
7. LAHTINEN Tuukka Hämeenlinnan JS
7. TURA Olli Kotkan JS

P13-46 (10)
1. KANEVETS Artur Tikkurilan Judokat, Vantaa
2. KÜNNAPUU Paul Martin Judo-Kan, Espoo
3. TURTA Santeri Turun JS
3. KUOPPALA Elias Chikara, Helsinki

P13+55 (3)
1. NYMAN Joel Bodonos, Kerava
2. SAINE Kristian Rauman JS Samurai
3. MIKKOLA Veeti-Waltteri Tampereen Judo

T15-40 (2)
1. LAXÉN Frida Kirkkonummen JS
2. KURVINEN Lisa Orimattilan JS

T15-48 (8)
1. OJURI Veera Orimattilan JS
2. VAHE Lotta Orimattilan JS
3. HELLGREN Jannika Nummelan Judo
3. KOVALAINEN Ilona Jukara

T15-57 (3)
1. OJALA Jonna Yama-Arashi, Varkaus
2. LUUKKONEN Ronja Jukara
3. EVÄLÄ Jenni Lappajärven Veikot

T15-63 (4)
1. KEITAANNIEMI Tinja Bodonos, Kerava
2. UUSITALO Tiia Tikkurilan Judokat, Vantaa
3. PÖYSTI Ida Yama-Arashi, Varkaus

T15+63 (2)
1. KAUHANEN Viivi Hämeenlinnan JS
2. KERMINEN Kaisa Tampereen Judo

P15-34 (3)
1. KALMUS Siim Tarto Do
2. HEIKKINEN Urho Tikkurilan Judokat, Vantaa
3. TURJA Miika Tampereen Judo

P15-38 (11)
1. KINNUNEN Niko Nokian Judo
2. PAVLOV Patrick Tikkurilan Judokat, Vantaa
3. SUNDBERG Susanna Hontai Judo, Helsinki
3. MALKKI Kasperi Yama-Arashi, Varkaus
5. PASSILA Juuso Bodonos, Kerava
5. UUSITALO Toni Tikkurilan Judokat, Vantaa
7. HIETANEN Joel Tampereen Judo
7. NOORSALU Henri Tarto Do

P15-42 (21)
1. AHONEN Joonas Orimattilan JS
2. PAJARI Vili Tikkurilan Judokat, Vantaa
3. DJOUKAEV Turpal Hämeenlinnan JS
3. AHONEN Joni Orimattilan JS
5. HOLOPAINEN Jussi Tikkurilan Judokat, Vantaa
5. HAKKARAINEN Santeri Jigotai, Jyväskylä
7. IHANAMÄKI Eetu Nokian Judo
7. LINDQVIST Jonas Shirokawa, Porvoo

P15-46 (11)
1. KORHONEN Roope Kajaanin Judokerho
2. LIIMATAINEN Joe Meido-kan
3. HUKKANEN Ville Chikara, Helsinki
3. MANTULIN Artjom Helsingin JudoSport
5. KANEVETS Rainer Tikkurilan Judokat, Vantaa
5. HANNULA Juuso Kirkkonummen JS
7. KOIVISTO Konsta Meido-kan
7. SAARINEN Markus Fudoshin, Pori

P15-50 (11)
1. LEPPÄLÄ Rasmus Chikara, Helsinki
2. PULKKA Eric Jukara
3. HAUKKALA Iisak Seinäjoen JS
3. TARMA Markus Jukara
5. LEHTINEN Väinö Maskun Tempo
5. LAIRI Roope Hyvinkään JS
7. KAARINEVA Veeti Tampereen Judo
7. SELYANIN Fedja Chikara, Helsinki

P15-55 (7)
1. KUBAEV Sayd-Arbi Tampereen Judo
2. TIITU Arttu Tikkurilan Judokat, Vantaa
3. HYRY Juho Helsingin JudoSport
3. SEILO Joona Maskun Tempo

P15-60 (8)
1. ABUBAKAROV Iljas Tarto Do
2. SYRJÄMÄKI Joona Maskun Tempo
3. VAINIO Oskari Ippon Loimaa
3. AALTONEN Luukas Turun JS

P15-66 (7)
1. ERONEN Sakari Tampereen Judo
2. MUHONEN Leevi Mikkelin Judo
3. KOJO Elias Ippon Loimaa
3. LAAKSONEN Aake Kirkkonummen JS

P15+66 (4)
1. HEREA Alexandru Turun JS
2. LINDEMAN Roger Tampereen Judo
3. MÄKI Antti Turun JS

T18-44 (2)
1. SALASMAA Jasmi Chikara, Helsinki
2. VON SCHANTZ Fanny Turun JS

T18-52 (6)
1. MALKKI Noora Yama-Arashi, Varkaus
2. PAAVOLA Liina Kaustisen Pohjan-Vei
3. MÄKELÄ Julia Kaustisen Pohjan-Vei
3. MIETTINEN Johanna Hyvinkään JS

T18-57 (6)
1. KUJANSUU Elviira Fudoshin, Pori
2. VEIJALAINEN Henna Orimattilan JS
3. KÄRHÄ Viivi Meido-kan
3. PÖYSTI Nea Yama-Arashi, Varkaus

T18-63 (2)
1. KEITAANNIEMI Tinja Bodonos, Kerava
2. KÄHÄRÄ Sara Shirokawa, Porvoo

P18-50 (8)
1. LEPPÄLÄ Rasmus Chikara, Helsinki
2. LAIRI Roope Hyvinkään JS
3. HUKKANEN Ville Chikara, Helsinki
3. VIITANIEMI Niko Oulun Judokerho

P18-55 (8)
1. MYLLYMÄKI Maxim Judo-Kan, Espoo
2. KOKKONIEMI Samuel Kaustisen Pohjan-Vei
3. HEINILÄ Samuli Hämeenlinnan JS
3. KUUSELA-OPAS Juho Tikkurilan Judokat, Vantaa

P18-60 (9)
1. SAHA Luukas Orimattilan JS
2. RAJANIEMI Jyri Nummelan Judo
3. KEINÄNEN Niko Pingviinit, Nurmijärvi
3. ABUBAKAROV Iljas Tarto Do

P18-66 (5)
1. TORNIAINEN Ever Maskun Tempo
2. HYTTINEN Joni Kippon, Kitee
3. NYBERG Valtteri Maskun Tempo

P18-73 (3)
1. HEISKANEN Timo Lahden JS
2. HAGERT Roope Mikkelin Judo
3. ALANKO Matias Seibukan, Kurikka

P18-81 (5)
1. PONSI Sami Chikara, Helsinki
2. NIEMELÄ Olli-Oskari Tampereen Judo
3. PYYKKÖ Markus Lahden JS

P18+81 (3)
1. LEPISTÖ Patrik Tampereen Judo
2. LEINONEN Jimi Turun JS
3. RINNE Tuomas Rauman JS Samurai

N-52 (3)
1. KAIPONEN Taina Finndai, Helsinki
2. PÖLLÄNEN Eija Jigotai, Jyväskylä
3. HEIKKINEN Miia Kajaanin Judokerho

N-63 (4)
1. MATIKAINEN Pihla Maskun Tempo
2. SUOMI Sonja Kotkan JS
3. VON MARTENS Mirja Judo-Kan, Espoo

M-66 (4)
1. VON MARTENS Robert Judo-Kan, Espoo
2. ILTANEN Henri Mikkelin Judo
3. HALUSKA Mykola Maskun Tempo

M-73 (8)
1. ARO-HEINILÄ Asmo Shisei, Turku
2. WEITZ Philipp Tampereen Judo
3. LANTA Vojtech Shisei, Turku
3. LAMPPU Kerkko Tikkurilan Judokat, Vantaa

M-81 (9)
1. KORTETMÄKI Aki Tampereen Judo
2. PONSI Sami Chikara, Helsinki
3. NUOTIOMAA Juuso Fudoshin, Pori
3. MÄKELÄ Heikki Heinolan Judo

M-90 (6)
1. TONTERI Jani Joutsan Tarmo
2. SANTALA Miika Mikkelin Judo
3. OJARANTA Rami Riihimäen JS
3. HAUKKALA Tero Seinäjoen JS

M-100 (4)
1. VAINIO Juha Fudoshin, Rauma
2. HAAPALA Hannu Seibukan, Kurikka
3. MAC LAVERTY Ronan Finndai, Helsinki

M+100 (5)
1. MÄLKIÄ Sampo Bodonos, Kerava
2. EEROLA Mika Rauman JS Samurai
3. KEITAANNIEMI Tatu Bodonos, Kerava

    Jaa Facebookissa