Ice Power Cup 24.1.2015 Tampere

Mukana 296 kilpailijaa 52 seurasta.

Ottelukaaviot ja tilastot Judoliiton tulospalvelusivulla klikkaa tästä.

Tulokset

T11-41 (4)
1. Emmi HARELL Porin JS Fudoshin
2. Eve PÖYSTI Yama-Arashi, Varkaus
3. Tilda TORKKOLA Tampereen Judo
T11-32 (2)
1. Noora HARJU Seinäjoen JS
2. Vanessa GRÖNBLOM Maskun Tempo
T11-36 (2)
1. Jenna-Liisa NIRHOLA Nummelan Judo
2. Gia LAHTI Rauman JS Samurai
P11-27 (6)
1. Nikita MONTONEN Kotkan JS
2. Eerik RYHÄNEN Judo-Kan, Espoo
3. Saku MÄÄTTÄ Tyrvään Juro
3. Atte HELENIUS Maskun Tempo
P11-30 (15)
1. Erica NIKKILÄ Nokian Judo
2. Oliver HOLTSMEIER Tarto Do
3. Riina MYLLYLÄ Tikkurilan Judokat, Vantaa
3. Justus OJANNE Tyrvään Juro
5. Otso TUOMINEN Vantaan Jukara
5. Antton JÄRNSTEDT Raision Ryhti
7. Rasmus VAUHKONEN Savonlinnan Shikata
7. Thomas VIRTA Akagi
P11-34 (11)
1. Artur TÜRNA Tarto Do
2. Dimitry TOIKKA Kotkan JS
3. Isla ERKKILÄ Porin JS Fudoshin
3. Eino LEPPÄNIEMI Lappajärven Veikot
5. Atte MUITTARI Laukaan Darma-Kai
5. Rasmus SAUVOLAINEN Maskun Tempo
7. Joonatan KORPIJÄRVI Kejubo, Keuruu
7. Ville TURUNEN Tampereen Judo
P11-38 (5)
1. Suleiman OZDOEV Helsingin Judosport
2. Topi SÄRKIMÄKI Tampereen Judo
3. Konsta PUOTTULA Maskun Tempo
T13-45 (5)
1. Emilia HEINONEN Orimattilan JS
2. Juulia KUJALA Maskun Tempo
3. Ella LAVIKAINEN Orimattilan JS
T13-36 (4)
1. Marianna STROM Lahden JS
2. Sini PIIROINEN Joen Yawara, Joensuu
3. Isla ERKKILÄ Porin JS Fudoshin
T13-40 (4)
1. Lotta RUOPPA Chikara, H:ki
2. Emmi HARELL Porin JS Fudoshin
3. Jessica SALMELA Turun Judoseura
P13-30 (10)
1. Mikke MÄKELÄ Nokian Judo
2. Nikita MONTONEN Kotkan JS
3. Oliver HOLTSMEIER Tarto Do
3. Otso SEPPÄLÄ Maskun Tempo
5. Maxim BOSTROV Fudoshin Rauma
5. Nea SIREN Porin JS Fudoshin
7. Tiia HEIKKINEN Joen Yawara, Joensuu
7. Tuomas KEKKI Porin JS Fudoshin
P13-34 (17)
1. Pihla SALONEN Porin JS Fudoshin
2. German PETENBERG Tikkurilan Judokat, Vantaa
3. Marianna STROM Lahden JS
3. Ville KALA Chikara, H:ki
5. Anton KAURANEN Nokian Judo
5. Artur TÜRNA Tarto Do
7. Niilo LATTU Shirokawa, Porvoo
7. Iiro LAHTI Sobudo, Somero
P13-38 (8)
1. Joonatan KUJANHAARA Chikara, H:ki
2. Suleiman OZDOEV Helsingin Judosport
3. Paavo TÄHTIKUNNAS Vantaan Jukara
3. Marcus JULKUNEN Hyvinkään Judoseura
5. Vili POHJOLA Jyväskylä Jigotai
5. Justus SALMINEN Shirokawa, Porvoo
7. Henri SUOJANEN Tampereen Judo
7. Vladik KOPRANEN Tampereen Judo
P13-42 (7)
1. Joel MAKKONEN Nummelan Judo
2. Joel NISKANEN Siuntion Keido-Kan
3. Pyry MÄKI-HAKOLA Seinäjoen JS
3. Harri NOORSALU Tarto Do
P13-46 (6)
1. Victor KASURINEN Shirokawa, Porvoo
2. Elias KUOPPALA Chikara, H:ki
3. Markus REDSVEN Mikkelin Judo
3. Olli TURA Kotkan JS
P13-55 (5)
1. Väinö SEPPÄLÄ Maskun Tempo
2. Santeri TURTA Turun Judoseura
3. Jonas BÄCKSTRÖM Maskun Tempo
T15-44 (11)
1. Enisa BALATKHANOVA Helsingin Judosport
2. Jenni SUNDBERG Hontai Judo, H:ki
3. Frida LAXEN Kirkkonummen JS
3. Johanna LEPONEN Shirokawa, Porvoo
5. Verna ALA-OLLA Fudoshin Rauma
5. Ronja MIEKKALEHTO Chikara, H:ki
7. Celina LUNDBERG Maskun Tempo
7. Terhi KINNUNEN Chikara, H:ki
T15-48 (6)
1. Susanna SUNDBERG Hontai Judo, H:ki
2. Aino ASKLÖF Kirkkonummen JS
3. Venla LAIHO Nummelan Judo
3. Milla PYRRÖ Yama-Arashi, Varkaus
T15-52 (5)
1. Alina TSVETKOVA Tarto Do
2. Saana SYRJÄMÄKI Maskun Tempo
3. Jutta SALMELA Turun Judoseura
T15-61 (5)
1. Tiia UUSITALO Tikkurilan Judokat, Vantaa
2. Katri RAVEALA Chikara, H:ki
3. Lotta VAHE Orimattilan JS
T15+63 (3)
1. Vilma LEPPÄNIEMI Lappajärven Veikot
2. Minttu SUNDBERG Hontai Judo, H:ki
3. Lotta MARTTILA Turun Judoseura
P15+55 (6)
1. Jarkko KOMULAINEN Fudoshin Rauma
2. Arttu TIITU Tikkurilan Judokat, Vantaa
3. Severi JOKINEN Maskun Tempo
3. Joel NYMAN Bodonos, Kerava
P15-34 (4)
1. Pihla SALONEN Porin JS Fudoshin
2. Kaspar GUTMAN Tarto Do
3. Nea SIREN Porin JS Fudoshin
P15-38 (8)
1. Siim KALMUS Tarto Do
2. Kasper PELKONEN Nokian Judo
3. Joonatan KUJANHAARA Chikara, H:ki
3. Juuso PASSILA Bodonos, Kerava
5. Veeti SEPPÄ Nummelan Judo
5. Atte RANTALAINEN Mikkelin Judo
7. Daniel SAEGA Judo-Kan, Espoo
7. Marcus JULKUNEN Hyvinkään Judoseura
P15-42 (13)
1. Joonatan KALDMA Tarto Do
2. Rasmus MYLLYLÄ Tikkurilan Judokat, Vantaa
3. Samuel VIRTA Hyvinkään Judoseura
3. Daniil SUSI Helsingin Judosport
5. Mikko RUOPPA Chikara, H:ki
5. Touko SAARNIO Helsingin Judosport
7. Mika TYYSKÄ Mikkelin Judo
7. Harri NOORSALU Tarto Do
P15-46 (18)
1. Turpal DJOUKAEV Hämeenlinnan JS
2. Vili PAJARI Tikkurilan Judokat, Vantaa
3. Patrick PAVLOV Tikkurilan Judokat, Vantaa
3. Santeri HAKKARAINEN Jyväskylä Jigotai
5. Pyry SUUTARINEN Jushinkan, Ähtäri
5. Artur KHAZIEV Chikara, H:ki
7. Panu SAARINEN Helsingin Judosport
7. Jussi HOLOPAINEN Tikkurilan Judokat, Vantaa
P15-50 (7)
1. Artur KANEVETS Tikkurilan Judokat, Vantaa
2. Mikael MCLACHLAN Helsingin Judosport
3. Jesse OLLIKKALA Nummelan Judo
3. Konsta KOIVISTO Vantaan Jukara
P15-55 (11)
1. Silver KÄNNA Tarto Do
2. Joe LIIMATAINEN Meido-Kan, H:ki
3. Artjom MANTULIN Helsingin Judosport
3. Markus TARMA Vantaan Jukara
5. Robin PAJUNEN Vantaan Jukara
5. Henri HUHTALA Maskun Tempo
7. Matias PAAVILAINEN Turun Judoseura
7. Veeti KAARINEVA Tampereen Judo
T18-48 (3)
1. Emma PIRI Helsingin Judosport
2. Senja TERTSUNEN Riihimäen JS
3. Lisa KURVINEN Orimattilan JS
T18-52 (2)
1. Liina PAAVOLA Kaustisen Pohjan-Vei
2. Alina TSVETKOVA Tarto Do
T18-57 (5)
1. Tiina SALMIRINNE Kauhajoen Karhu
2. Noora MALKKI Yama-Arashi, Varkaus
3. Katri RAVEALA Chikara, H:ki
P18-50 (6)
1. Juuso HANNULA Kirkkonummen JS
2. Jens PULKKA Vantaan Jukara
3. Eemil PIRINEN Maskun Tempo
3. Kasperi MALKKI Yama-Arashi, Varkaus
P18-55 (15)
1. Joe LIIMATAINEN Meido-Kan, H:ki
2. Jere LAHTINEN Hämeenlinnan JS
3. Victor PETROV Bodonos, Kerava
3. Rainer KANEVETS Tikkurilan Judokat, Vantaa
5. Iiro SUUTARINEN Jushinkan, Ähtäri
5. Silver KÄNNA Tarto Do
7. Markus TARMA Vantaan Jukara
7. Roni NIITYNPÄÄ Maskun Tempo
P18-60 (9)
1. Samuli KOSKINEN Hämeenlinnan JS
2. Jose HELASMO Maskun Tempo
3. Juho KUUSELA-OPAS Tikkurilan Judokat, Vantaa
3. Tuomas HIILAMO Chikara, H:ki
5. Eric PULKKA Vantaan Jukara
5. Matias SALA Nummelan Judo
7. Iisak HAUKKALA Seinäjoen JS
7. Rauli KORPIJÄRVI Kejubo, Keuruu
P18-66 (10)
1. Joosua MUJUNEN Chikara, H:ki
2. Joona SYRJÄMÄKI Maskun Tempo
3. Jere KESTI Laukaan Darma-Kai
3. Markus MERIÖ Maskun Tempo
5. Samuli HEINILÄ Hämeenlinnan JS
5. Aleksi MIELTY Tikkurilan Judokat, Vantaa
7. Jari HAPPONEN Tampereen Judo
7. Lassi RUOPPA Chikara, H:ki
N-70 (2)
1. Sonja SUOMI Kotkan JS
2. Mirja VON MARTENS Judo-Kan, Espoo
N+70 (2)
1. Elina LEHTONEN Kejubo, Keuruu
2. Henna SALONEN Jämsän Yoshi
N-AVOIN (3)
1. Sonja SUOMI Kotkan JS
2. Elina LEHTONEN Kejubo, Keuruu
3. Henna SALONEN Jämsän Yoshi
M-66 (4)
1. Joosua MUJUNEN Chikara, H:ki
2. Nikolay NIKOLOV Rauman JS Samurai
3. Jani PUTILA Tampereen Judo
M-73 (8)
1. Mika HIRVONEN Laukaan Darma-Kai
2. Julius VÄLIMÄKI Turun Judoseura
3. Kimmo HALME Shisei, Turku
3. Onni KLÉN Gladiator Turku Judo
5. Joni JOKELA Tyrvään Juro
5. Iiro PIRHONEN Tampereen Judo
7. Vojtech LANTA Gladiator Turku Judo
7. Otto SCHMITZ Tampereen Judo
M-81 (8)
1. Jari KÖSSILÄ Tns-Judo, Toijala
2. Miro SAARI Tampereen Judo
3. Arsi LAAKSONEN Waseda Club, Uusikau
3. Niko DORN Tyrvään Juro
5. Matti HEULAMAA Suomen kamppailu-ur.
5. Erik SÖDERLUND Turun Judoseura
7. Kalle HAKALA Finndai, H:ki
7. Leif LINDGREN Pellon JS
M-90 (7)
1. Jani TONTERI Joutsan Tarmo
2. Toni LEMPINEN Tyrvään Juro
3. Sami PONSI Chikara, H:ki
3. Tuukka RONKAINEN Meido-Kan, H:ki
M-105 (4)
1. Jari SALMINEN Tyrvään Juro
2. Ian ROBERTSON Finndai, H:ki
3. Jani RANTANEN Tns-Judo, Toijala

    Jaa Facebookissa