Ice Power -cup 2.2.2008 Tampere

Tietolähde judokisa.net

Miehet alle 60 kg
1) Ilias ALIEV Tartu Do
2) Juha KAMBERG Kankaanpään Judokat
3) Le Chi THANH Suomen kamppailu-urheilijat, Helsinki
3) Ari HAVAS Tikkurilan Judokat, Vantaa
5) Jesse UPAS Suomen kamppailu-urheilijat, Helsinki
5) Magomed FUTIJEV Hämeenlinnan Judoseura

Miehet alle 66 kg
1) Aleksi TIUSANEN Jigotai, Jyväskylä
2) Dan ASPLUND Meido-Kan, Helsinki
3) Riku SIPILÄ Ju Shin Kan, Ähtäri
3) Lauri HIETAHARJU Kauhajoen Karhu

Miehet alle 73 kg
1) Simo ANSALAHTI Hämeenlinnan Judoseura
2) Joni PERTTULA Budokan, Vaasa
3) Abdul DJOUKAEV Hämeenlinnan Judoseura
3) Jani ISO-AHOLA Kankaanpään Judokat
5) Antti LAURIKKA Tampereen Judo
5) Teemu KANERVA Bodonos, Kerava

Miehet alle 81 kg
1) Tuomo KANNISTO Finndai, Helsinki
2) Petri PORRI Fudoshin, Pori
3) Joona RAUMONEN Maskun Tempo
3) Sami RINTALA Seibukan, Kurikka
5) Juuso ELO Maskun Tempo
5) Jukka ALAHÄIVÄLÄ KeJuBo, Keuruu

Miehet alle 90 kg
1) Johannes LEIVO Jigotai, Jyväskylä
2) Matti KOIVISTO Chikara, Helsinki
3) Dmitri LEPP Tartu Do
4) Jussi JÄRVENPÄÄ Ju Shin Kan, Ähtäri

Miehet yli 90 kg
1) Juha MATILAINEN Jigotai, Jyväskylä
2) Kaj-Mikko MÄNTYNEN Fudoshin, Pori
3) Antti SYRJÄLÄ Jigotai, Jyväskylä
4) Kari RAUTIAINEN Kauhajoen Karhu

Naiset alle 48 kg
1) Anu VIITALA Tampereen Judo
2) Mari KAMBERG Kankaanpään Judokat
3) Miia AHDE Kankaanpään Judokat

Naiset alle 52 kg
1) Riikka PELLINEN Finndai, Helsinki
2) Veera LIIMATTA Raision Ryhti

Naiset alle 57 kg
1) Katri NIEMINEN Jigotai, Jyväskylä
2) Suna KINNUNEN Finndai, Helsinki
3) Merja ALA-OLLA Rauman Judoseura Samurai

Naiset alle 70 kg
1) Kirsi TURUNEN Finndai, Helsinki
2) Laura SYRJÄLÄ Jigotai, Jyväskylä
3) Satu VASENKARI Kaarinan Urheilijat

B-pojat alle 45 kg
1) Mika HIETIKKO Kristiinan Seudun Judo
2) Ville KORKEILA Judo-Kan, Espoo
3) Rene VILLANELLO Chikara, Helsinki
3) Otto KOPONEN Joen Yawara, Joensuu

B-pojat alle 50 kg
1) Ville YLITALO Meido-Kan, Helsinki
2) Aleksi YLITALO Meido-Kan, Helsinki
3) Faye NIJE Chikara, Helsinki
3) Tomas TERVONEN Chikara, Helsinki
5) Heikki KOSKELA Oulun Judokerho
5) Ingvar TOOMEOJA Condor, Tallinna

B-pojat alle 55 kg
1) Sampsa KOIVULAHTI Hämeenlinnan Judoseura
2) Tommi VALTONEN Nummelan Judo
3) Aapo HIILAMO Chikara, Helsinki
3) Juuso NURMINEN Judo-Kan, Espoo
5) Carl ROSENDAHL Täby JK
5) Toni MALKKI Hontai Judo, Helsinki

B-pojat alle 60 kg
1) Ilias ALIEV Tartu Do
2) Andre SEPPÄ Tartu Do
3) Arvi MALINEN Nummelan Judo
3) Janne VIRTALA Meido-Kan, Helsinki
5) Ville KALEVA Kauhajoen Karhu
5) Toni KÖSSI Maskun Tempo

B-pojat alle 66 kg
1) Max LEHTINEN Tampereen Judo
2) Lalli NUORTEVA Hämeenlinnan Judoseura
3) Peetu MANSIKKAMÄKI Nokian Judo
3) Samuli VIITANEN Tampereen Judo
5) Eemeli SAARIKOSKI Budokan, Vaasa
5) Eero VENTO Kirkkonummen Judoseura

B-pojat alle 73 kg
1) Nico FORSS Maskun Tempo
2) Mikael LEHTO Maskun Tempo
3) Markus WECKSTRÖM Chikara, Helsinki
3) Toni TASTULA Suomen kamppailu-urheilijat, Helsinki
5) Artturi LAURANTO Sobudo, Somero
5) Toni HAAPALA Kauhajoen Karhu

B-pojat yli 81 kg
1) Dmitri LEPP Tartu Do
2) Julius KÄKELÄ Kauhajoen Karhu
3) Ville PYYKÖNEN Sobudo, Somero
4) Teemu SJÖVALL Suomen kamppailu-urheilijat, Helsinki

B-tytöt alle 44 kg
1) Nathalie NURMINEN Judo-Kan, Espoo
2) Henni HAVAS Vantaan Jukara
3) Kristi JÖGEVA Tartu Do

B-tytöt alle 48 kg
1) Keit LUTSAR Tartu Do
2) Karoliina RANTANEN Joutsan Tarmo
3) Mathilda WALLÉN Täby JK
3) Paula MATTILA Vihannin Judo
5) Susa MARKU Maskun Tempo
5) Aino SUTINEN Lahden Judoseura

B-tytöt alle 52 kg
1) Sanna VALTANEN Judo-Kan, Espoo
2) Noora LAMMI Fudoshin, Pori
3) Veera LIIMATTA Raision Ryhti
4) Mirka SULKUNEN Jigotai, Jyväskylä

B-tytöt alle 57 kg
1) Agnes SILLASTE Condor, Tallinna
2) Laura PIIRA Keido-kan, Siuntio
3) Iina FYHR Fudoshin, Pori
3) Lotta RANTANEN Joutsan Tarmo
5) Aurora TAIPALE Meido-Kan, Helsinki
5) Lotta SAVOLA Oulun Judokerho

B-tytöt alle 63 kg
1) Alisa JÄRVELÄ Kaustisen Pohjan-Veikot
2) Lydia KIVESTE Condor, Tallinna
3) Iiris JUOPPERI Kirkkonummen Judoseura
4) Julia ERKKILÄ Ju Shin Kan, Ähtäri
5) Laura MÄKI-JOUPPILA Seibukan, Kurikka

C-pojat alle 34 kg
1) Aku LAAKKONEN Meido-Kan, Helsinki
2) Jyri RAJANIEMI Hontai Judo, Helsinki
3) Saku RONKAINEN Oulun Judokerho
4) Casper KETTUNEN Lahden Judoseura

C-pojat alle 38 kg
1) Oskar TVAURI Vantaan Jukara
2) Mihail KORHONEN Tapanilan Erä, Helsinki
3) Matias HOLOPAINEN Tikkurilan Judokat, Vantaa
3) Ville MANNINEN Nokian Judo
5) Tatu SUURIPÄÄ Tampereen Judo
5) Tuomas HIETAHARJU Kauhajoen Karhu

C-pojat alle 42 kg
1) Elmeri SAARENPÄÄ Kirkkonummen Judoseura
2) Miika LATVA-KISKOLA Seibukan, Kurikka
3) Eemeli KANGASMÄKI Ju Shin Kan, Ähtäri
3) Arttu MÄÄTTÄ Judo-Kan, Espoo
5) Samu KOIVULAHTI Hämeenlinnan Judoseura
5) Aatu LAAMANEN Kippon, Kitee

C-pojat alle 46 kg
1) Eetu LAAKSONEN Kirkkonummen Judoseura
2) Henry KOLKKANEN Judo-Kan, Espoo
3) Joonas PELTOMÄKI Seibukan, Kurikka
3) Jaak PETERSON Condor, Tallinna
5) Rene VILLANELLO Chikara, Helsinki
5) Jaska VÄRINEN Seibukan, Kurikka

C-pojat alle 50 kg
1) Carl Mikael WIDMAN Täby JK
2) Matias KOIVUSAARI Hämeenlinnan Judoseura
3) Pontus BERGLUND Täby JK
3) Semi SALMI Hämeenlinnan Judoseura
5) Elias KÖRKKÖ Oulun Judokerho
5) Mikko KAAPU Nokian Judo

C-pojat alle 55 kg
1) Klaus VERLIN Hontai Judo, Helsinki
2) Atte KOLEHMAINEN Bodonos, Kerava
3) Solja KOMULAINEN Orimattilan Judoseura
3) Otto SIMOLA Chikara, Helsinki

C-pojat alle 60 kg
1) Arttu DAMSKI Joen Yawara, Joensuu
2) Santeri NIKOLSKIJ Shinrai, Pirkkala
3) Nemo TOIVONEN Fudoshin, Pori
4) Atte HEISKANEN Lahden Judoseura

C-pojat alle 66 kg
1) Teemu RAUHALA Nokian Judo
2) Heikki SIMOLA Sobudo, Somero

C-pojat yli 66 kg
1) Artturi LAURANTO Sobudo, Somero
2) Tuukka HAKAMÄKI Maskun Tempo
3) Hookan LEMBER Condor, Tallinna

C-tytöt alle 36 kg
1) Anna FYHR Fudoshin, Pori
2) Anniina JOKINEN Nummelan Judo

C-tytöt alle 44 kg
1) Tinja KIILI Maskun Tempo
2) Miia KAMBERG Kankaanpään Judokat
3) Kristi JÖGEVA Tartu Do
4) Mikaela RAJANIEMI Hontai Judo, Helsinki
5) Suvi OJANEN Maskun Tempo

C-tytöt alle 48 kg
1) Keit LUTSAR Tartu Do
2) Mathilda WALLÉN Täby JK
3) Noora HARJU Seinäjoen Judoseura
4) Susanna SAIRANEN Bodonos, Kerava

C-tytöt alle 52 kg
1) Laura JAUHIAINEN Meido-Kan, Helsinki
2) Linnea LEHTO Tikkurilan Judokat, Vantaa
3) Emilia KAUTTO Sobudo, Somero
4) Angelica SCHÅMAN Ålands Judoklubb, Maarianhamina

D-pojat alle 30 kg
1) Joonas RASA Chikara, Helsinki
2) Artur TVAURI Vantaan Jukara
3) Saimi ALIN Tampereen Judo
4) Casper KETTUNEN Lahden Judoseura
5) Joonas KANKAANPÄÄ Fudoshin, Pori

D-pojat alle 34 kg
1) Tarvo JÖGEVA Tartu Do
2) Aku LAAKKONEN Meido-Kan, Helsinki
3) Andre SINISALU Condor, Tallinna
3) Amir RAMADAN Judo-Kan, Espoo
5) Arno Maran TIITSO Condor, Tallinna
5) Henri MÄÄTTÄ Judo-Kan, Espoo

D-pojat alle 38 kg
1) Oskar TVAURI Vantaan Jukara
2) Niko TOIVONEN Fudoshin, Pori
3) Santtu LEHTONEN Fudoshin, Pori
3) Pyry HALONEN Meido-Kan, Helsinki
5) Teemu HARJU Seinäjoen Judoseura
5) Nico LAUREN Maskun Tempo

D-pojat alle 42 kg
1) Pirasin PHAPRINYA Ålands Judoklubb, Maarianhamina
2) Tapani SIMOLA Sobudo, Somero
3) Tapio YRJÄNÄINEN Tampereen Judo
3) Arnan Paul POGOSDAN Condor, Tallinna
5) Stefan RÖNKKÖ Orimattilan Judoseura
5) Juuso NIEMINEN Tampereen Judo

D-pojat alle 46 kg
1) Matti JUOPPERI Kirkkonummen Judoseura
2) Samuli VIHAVAINEN Vantaan Jukara
3) Teemu KOSKINEN Vantaan Jukara
3) Matias HIETAOJA Raision Ryhti
5) Aleksis VILLANEN Hämeenlinnan Judoseura
5) Toni MÄKINEN Vantaan Jukara

D-pojat alle 55 kg
1) German DURAN Dvigatel
2) Aki OINONEN Hämeenlinnan Judoseura
3) Joel KÄKELÄ Kauhajoen Karhu

D-pojat yli 55 kg
1) Juuso NUOTIOMAA Fudoshin, Pori
2) Juho LARJANNE Orimattilan Judoseura

D-tytöt alle 32 kg
1) Sanna PAASIMAA Hämeenlinnan Judoseura
2) Saimi ALIN Tampereen Judo
3) Laura MÄKELÄ Tampereen Judo
4) Roosa NIEMINEN Järvenpään Akagi

D-tytöt alle 36 kg
1) Eveliina SAINIO Hontai Judo, Helsinki
2) Meri KOSONEN Fudoshin, Pori
3) Inka VERLIN Hontai Judo, Helsinki
3) Samira KOIVULAHTI Hämeenlinnan Judoseura
5) Jenny MÄKI Meido-Kan, Helsinki
5) Tiia HEIKKINEN Tampereen Judo

D-tytöt alle 40 kg
1) Jessika HELLGREN Nummelan Judo
2) Nonett HALME Chikara, Helsinki
3) Jenna HEINIÖ Hontai Judo, Helsinki
3) Heidi KOLLANEN Tampereen Judo

E-pojat alle 27 kg
1) Vincent PÅWALS Judo-Kan, Espoo
2) Sini OINONEN Hämeenlinnan Judoseura
3) Kevin RÖNKKÖ Orimattilan Judoseura
3) Luukas SAHA Hämeenlinnan Judoseura

E-pojat alle 30 kg
1) Artur TVAURI Vantaan Jukara
2) Jesse TANSKA Fudoshin, Pori
3) Elis TORNIAINEN Maskun Tempo
3) Jyri PEKKARINEN Samurai, Valkeakoski

E-pojat alle 34 kg
1) Oliver SUMBERG Tartu Do
2) Tarvo JÖGEVA Tartu Do
3) Jasper KOSONEN Fudoshin, Pori
4) Tino HAVAS Tikkurilan Judokat, Vantaa

E-pojat alle 38 kg
1) Markus Olaf MILLEND Condor, Tallinna
2) Juho IMMONEN Kotkan Judoseura
3) Timo ÅKERBERG Maskun Tempo

E-pojat alle 42 kg
1) Arman Paul POGASJAN Condor, Tallinna
2) Juuso YLINEN Samurai, Valkeakoski
3) Janne VENHO Bodonos, Kerava

E-tytöt alle 40 kg
1) Viivi KÄRHÄ Meido-Kan, Helsinki
2) Claudia MIETTINEN Hontai Judo, Helsinki
3) Julia KAUTTO Sobudo, Somero
4) Camilla LAUREN Maskun Tempo

    Jaa Facebookissa