Hontai Shiai 28.10.2012, Vantaa

Ottelijoita 260 kappaletta jotka edustivat 35 eri seuraa. Tilastoja, kaavioita http://www.judoshiai.fi


Tulokset


ET-31,9
1. Ella AAKKO, Hontai Judo, Helsinki
2. Ronja SALASMAA, Chikara, Helsinki
3. Eevi RIUTTANEN, Akagi
3. Johanna LEPONEN, Shirokawa, Porvoo

ET-34,9
1. Ronja MIEKKALEHTO, Judo-Kan, Espoo
2. Anne-liis KRUUSI, Jukara
3. Emilia HEINONEN, Orimattilan JS

ET-39,3
1. Lotta VAHE, Orimattilan JS
2. Angela CHARMAKAR, Bodonos, Kerava
3. Alina TSVETKOVA, Tarto Do

ET-50,7
1. Titta SEPPÄNEN, Hyvinkään JS
2. Essi KÄRHÄ. Meido-kan, Helsinki

ET-56,1
1. Minttu SUNDBERG, Hontai Judo, Helsinki
2. Salma YOUSEF, Shirokawa, Porvoo

EP-26,8
1. Rasmus KIVILÄ, Jukara
2. Arttu HOIKKA, Meido-kan
3. Ronja SALASMAA, Chikara, Helsinki

EP-29,8
1. Kristjan MATSIN, Ookami
2. Jesse PURANEN, Kotkan JS
3. Marcus JULKUNEN, Hyvinkään JS

EP-32,1
1. Joona LEPPÄLÄ, Pingviinit, Nurmijärvi
2. Ramon VILDE, Ookami
3. Luca NIVALA, Tikkurilan Judokat, Vantaa
3. Joonatan KUJANHAARA, Chikara, Helsinki

EP-33,9
1. Veeti KANERVA, Kirkkonummen JS
2. Victor KASURINEN, Shirokawa, Porvoo
3. Atte PIRHONEN, Hämeenlinnan JS
3. Rasmus MYLLYLÄ, Tikkurilan Judokat, Vantaa

EP-36,4
1. Tuukka RINNE, Hämeenlinnan JS
2. Niko ISOPOUSSU, Nummelan Judo
3. Tuukka LAHTINEN, Hämeenlinnan JS
3. Daniil SUSI, Budoviikingit, Helsinki
5. Karl julius kristofe VARE, Ookami
5. Taavi MARISTO, Jukara
7. Jere SALONEN, Hyvinkään JS
7. German MILLER, Ookami

EP-41,9
1. Artur KANEVETS, Tikkurilan Judokat, Vantaa
2. Tatu TALJA, Hontai Judo, Helsinki
3. Elias SAKAH, Tikkurilan Judokat, Vantaa
3. Eemil HANNULA, Hämeenlinnan JS

EP-53,3
1. Ilja ROUDAK, Hontai Judo, Helsinki
2. Alex ISOMÄKI, Shirokawa, Porvoo
3. Peik SIITONEN, Shirokawa, Porvoo

EP-38,9
1. Vili PAJARI, Tikkurilan Judokat, Vantaa
2. Atos ANDREEV, Helsingin JudoSport
3. Andre aleksander TUNGER, Ookami

DT-36
1. Erika RAJANIEMI, Nummelan Judo
2. Susanna SUNDBERG, Hontai Judo, Helsinki
3. Ronja MIEKKLAEHTO, Judo-Kan, Espoo

DT-40
1. Eevi KESÄLÄ, Judo-Kan, Espoo
2. Angela CHARMAKAR, Bodonos, Kerava
3. Lotta VAHE, Orimattilan JS

DT-48
1. Veera OJURI, Orimattilan JS
2. Fanny PENTTI, Hämeenlinnan JS

DT-52
1. Leona METSLA, Hyvinkään JS
2. Titta SEPPÄNEN, Hyvinkään JS

DT+52
1. Katri OVASKAINEN, Hyvinkään JS
2. Mila VALIMA, Hyvinkään JS
3. Minttu SUNDBERG, Hontai Judo, Helsinki

DP-30
1. Urho HEIKKINEN, Tikkurilan Judokat, Vantaa
2. Jesse PURANEN, Kotkan JS
3. Marcus JULKUNEN, Hyvinkään JS

DP-34
1. Joni AHONEN, Orimattilan JS
2. Veeti KANERVA, Kirkkonummen JS
3. Turpal DJOUKAEV, Hämeenlinnan JS
3. Toni UUSITALO, Tikkurilan Judokat, Vantaa
5. Carl gustav KONT, Ookami
5. Nico MIETTINEN, Tikkurilan Judokat, Vantaa
7. Roni SAARINEN, Tikkurilan Judokat, Vantaa
7. Jon TÄHTELÄ, Tikkurilan Judokat, Vantaa

DP-38
1. William OINAS, Tikkurilan Judokat, Vantaa
2. Robin PAJUNEN, Jukara
3. Joonas AHONEN, Orimattilan JS
3. Vili PAJARI, Tikkurilan Judokat, Vantaa
5. Jonas LINDQVIST, Shirokawa, Porvoo
5. Mikko NEVALAINEN, Tikkurilan Judokat, Vantaa
7. Jens PULKKA, Jukara
7. Nico VIRTA, Helsingin JudoSport

DP-42
1. Ville HUKKANEN, Chikara, Helsinki
2. Konsta KOIVISTO, Meido-kan
3. Joe LIIMATAINEN, Meido-kan
3. Artur KANEVETS, Tikkurilan Judokat, Vantaa
5. Elise LAMBERG, Hämeenlinnan JS
5. Antti KUMPULAINEN, Hyvinkään JS
7. James VIHAVAINEN, Shirokawa, Porvoo
7. Samuli MARKKANEN, Jukara

DP-46
1. Lassi TALVITIE, Hämeenlinnan JS
2. Juho HYRY, Helsingin JudoSport
3. Oskar HARTIKAINEN, Hyvinkään JS

DP-50
1. Rasmus LEPPÄLÄ, Chikara, Helsinki
2. Jesper HOLTER, Ookami
3. Maksim ROUDAK, Hontai Judo, Helsinki
3. Miska PYYKKÖ, Lahden JS
5. Jon WESSMAN, Hyvinkään JS
5. Eric PULKKA, Jukara
7. Miko KOLEHMAINEN, Tikkurilan Judokat, Vantaa
7. Oliver HOLE, Orimattilan JS

DP-55
1. Markus VANATOA, Ookami
2. Antti KINNUNEN, Hontai Judo, Helsinki
3. Joel OLDENBURG, Jukara

DP+55
1. Kristjan KLAASSEN, Ookami
2. Tom KOSTET, Tikkurilan Judokat, Vantaa
3. Heikki SIMOJOKI, Akagi

CT-57
1. Jenni ALI-PENTTILÄ, Hämeenlinnan JS
2. Noora NYKÄNEN, Holjutai, Hollola
3. Elviira KUJANSUU, Fudoshin, Pori
3. Henna VEIJALAINEN, Orimattilan JS

CT-63
1. Claudia MIETTINEN, Meido-kan
2. Julia KAUTTO, Sobudo, Somero

CP-34
1. Joni AHONEN, Orimattilan JS
2. PATRICK PAVLOV, Tikkurilan Judokat, Vantaa
3. Jani PÄÄSKYSMÄKI, Shirokawa, Porvoo

CP-38
1. Saku LAINE, Hämeenlinnan JS
2. Jasmi SALASMAA, Chikara, Helsinki
3. Joonas AHONEN, Orimattilan JS

CP-42
1. Ville HUKKANEN, Chikara, Helsinki
2. Jere LAHTINEN, Hämeenlinnan JS
3. Konsta KOIVISTO, Meido-kan
3. Kevin RÖNKKÖ, Orimattilan JS

CP-46
1. Samuli KOSKINEN, Hämeenlinnan JS
2. Niilo KAUPPINEN, Akagi
3. Samuli HEINILÄ, Hämeenlinnan JS
3. Lassi RUOPPA, Chikara, Helsinki
5. Oskar HARTIKAINEN, Hyvinkään JS
5. Eemeli ALI-KIPPARI, Hyvinkään JS
7. Pyry HALONEN, Helsingin JudoSport
7. Sampo KOTIAHO, Tikkurilan Judokat, Vantaa

CP-50
1. Thomas RÖNKKÖ, Orimattilan JS
2. Juho KUUSELA-OPAS, Tikkurilan Judokat, Vantaa
3. Pyry PAJARI, Tikkurilan Judokat, Vantaa
3. Tuomas HIILAMO, Chikara, Helsinki

CP-55
1. Valtteri OLIN, Bodonos, Kerava
2. Aleksi ELOMAA, Meido-kan
3. Jenni ALI-PENTTILÄ, Hämeenlinnan JS
3. Aleksi MIELTY, Tikkurilan Judokat, Vantaa

CP-60
1. Aake KESÄLÄ, Judo-Kan, Espoo
2. Tuomas TENHOLA, Hämeenlinnan JS

CP-66
1. Claudia MIETTINEN, Meido-kan
2. Joosua MUJUNEN, Chikara, Helsinki
3. Ville VALIMA, Hyvinkään JS

BT-52
1. Mirjam SAARINEN, Budoviikingit, Helsinki
2. Henna VEIJALAINEN, Orimattilan JS
3. Inka KEINÄNEN, Pingviinit, Nurmijärvi

BT-63
1. Julia KAUTTO, Sobudo, Somero
2. Anastasia TSVETKOVA, Tarto Do

BP-45
1. Samuli KOSKINEN, Hämeenlinnan JS
2. Lassi RUOPPA, Chikara, Helsinki
3. Kevin RÖNKKÖ, Orimattilan JS

BP-50
1. Thomas RÖNKKÖ, Orimattilan JS
2. Pyry PAJARI, Tikkurilan Judokat, Vantaa
3. Tuomas HIILAMO, Chikara, Helsinki
3. Peik VON KONOW, Hämeenlinnan JS

BP-55
1. Valtteri OLIN, Bodonos, Kerava
2. David PAJUNEN, Tapanilan Erä, Helsinki
3. Aleksi ELOMAA, Meido-kan

BP-60
1. Aake KESÄLÄ, Judo-Kan, Espoo
2. Tuomas TENHOLA, Hämeenlinnan JS
3. Petteri SILVENTOINEN, Budoviikingit, Helsinki

BP-66
1. Stefan RÖNKKÖ, Orimattilan JS
2. Artur RISTOLA, Kotkan JS
3. Jan EEKEN, Suomen kamppailu-urh

BP-73
1. Theo KOVERO, Budoviikingit, Helsinki
2. Johannes MÄKINEN, Budoviikingit, Helsinki
3. Matti HEULAMAA, Suomen kamppailu-urh

BP-81
1. Jere LEPPÄLÄ, Pingviinit, Nurmijärvi
2. Heikki MÄKELÄ, Heinolan Judo
3. Sami PONSI, Chikara, Helsinki

M-60
1. Lari LUHTANEN, Hontai Judo, Helsinki
2. Ismo VOUTILAINEN, Fuguda, Karjaa

M-66
1. Sami PERÄLÄ, Orimattilan JS
2. Stefan RÖNKKÖ, Orimattilan JS
3. Artur RISTOLA, Kotkan JS
3. Sebastian OEY, Jukara
5. Simo VOUTILAINEN, Fuguda, Karjaa
5. Tuomas RONKAINEN, Judo-Kan, Espoo
7. Sami KINNUNEN, Budoviikingit, Helsinki
7. Eetu TIENSUU, Kuusankosken JS

M-73
1. Marko HILTUNEN, Waseda-Club, Uusikaupunki
2. Valtteri SUO-YRJÖ, Tapanilan Erä, Helsinki
3. Aleksi TANTTU, Lahden JS
3. Aleksi DAHLMAN, Pingviinit, Nurmijärvi

M-81
1. Safar RAHMANI, Chikara, Helsinki
2. Miika SUO-YRJÖ, Tapanilan Erä, Helsinki
3. Aleksi MAUNULA, Espoon Urheilijat

M-90
1. Otto SAARI, Salon Budoseura
2. Niklas HURMERINTA, Arashi, Loviisa

Sen-M-75
1. Marko HILTUNEN, Waseda-Club, Uusikaupunki
2. Mikko VILJANTO, Kotkan JS
3. Petri OJANEN, Lahden JS

Sen-M-90
1. Jarmo HUKKANEN, Chikara, Helsinki
2. Tapani PIRI, Helsingin JudoSport
3. Marko SUNDBERG, Hontai Judo, Helsinki

N-52
1. Tea LAAKKONEN, Nummelan Judo
2. Mirjam SAARINEN, Budoviikingit, Helsinki
3. Anni LEINO, Orimattilan JS

N-63
1. Susanna SAIRANEN, Bodonos, Kerava
2. Julia JUNTTILA, Pingviinit, Nurmijärvi
3. Sonja SUOMI, Kotkan JS

N-70
1. Mervi SALO, Tikkurilan Judokat, Vantaa
2. Yvette KASPEREIT, Nummelan Judo
3. Pia MARISTO, Jukara
    Jaa Facebookissa